Bebek Beslenmesi Bebeğinde inek sütü alerjisi olup ek besin tarifi önerisi olanlar, lütfen yardım

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

rainbow1982

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2009
35
0
Bebeğim 3 ay 1 haftalık ve dokorumuzun dediğine göre %80-90 inek sütü alerjisi var. Henüz çok küçük olduğu için alerji testleri de güvenilir sonuçlar vermiyormuş. Bebeğimin inek sütüne alerjisi olduğu için her bebeğn yediği o lezzetli mamalardan yiyemiyecek. Şu anda da son ay kilo alımı az olduğu için pregomin adlı tadı hiç de hoş olmayan bir mamayıgünde bir öğün veriyorum. Doktorumuz 4.aydan sonra ek besinlere geçmemi önerdi ama seçeneklerle az ki. Meselayoğurt veremicem ya da hazır mamalardan ya da en basiti bebe bisküvisi. Benimle aynı durumda olup bebğine ek gıda verenler bana yardmcı olabilir mi?

benim bebeğimin de kan taklili sonucu inek sütüne alerjisi olduğu saptandı. şu anda 3,5 aylık, emzirmeye devam ediyorum tabi süt ve süt ürünlerini yemeden.
ben de ek gıdalara geçişi şimdiden düşünüyorum, bu konuda tecrübeli annelerden yardım ederse çok sevinicem.

süt içermeyen hazır ek besinlerden milupanın 8 tahıllı ballısı ve 7 tahıllısı, hippin de organik yulaflısı ve organik pirinçlisi var. bunların hepsi anne sütü yada devam sütüyle hazırlanıyor.
kahvaltılık olarak 8 tahıllı ballı peynir ve yumurta sarısı karışımı güzel oluyor. 7 tahıllı kullanırsanız pekmezle tatlandırabilir. akşam muhallebisi olarak hippin ürünlerini kullandım. mesela gece pirinçliyi verceksem o gün çorbasına pirinç yerine irmik koyuyordum. gün içinde verdiğinz tahılları dengelemeye çalışın.
bu tahılları meyvelere de katabilrsiniz tok tutması açısından...
yoğurt devam mamasıyla yapılabilir. kızım yoğurdu meyveli seviyor özellikle armutlu.. aynı şekilde akşam muhallebisi de meyveli verilebilir.
ek gıda olarak verebilecekleriniz çok kısıtlı değil. rahat olun.

süt içermeyen hazır ek besinlerden milupanın 8 tahıllı ballısı ve 7 tahıllısı, hippin de organik yulaflısı ve organik pirinçlisi var. bunların hepsi anne sütü yada devam sütüyle hazırlanıyor.
kahvaltılık olarak 8 tahıllı ballı peynir ve yumurta sarısı karışımı güzel oluyor. 7 tahıllı kullanırsanız pekmezle tatlandırabilir. akşam muhallebisi olarak hippin ürünlerini kullandım. mesela gece pirinçliyi verceksem o gün çorbasına pirinç yerine irmik koyuyordum. gün içinde verdiğinz tahılları dengelemeye çalışın.
bu tahılları meyvelere de katabilrsiniz tok tutması açısından...
yoğurt devam mamasıyla yapılabilir. kızım yoğurdu meyveli seviyor özellikle armutlu.. aynı şekilde akşam muhallebisi de meyveli verilebilir.
ek gıda olarak verebilecekleriniz çok kısıtlı değil. rahat olun.

teşekkürler bilgiler için ama devam sütü de yasaklılar listesinde diye biliyorum.

inek sütü proteini içermeyen özel mamalar var. anne sütü yetersizse onlardan veriliyor alerjik bebeklere...

X