Bebeğini kaybedenler......

Allah gerçekten bu acıyı kimseye yasatmasın çok zor!!bana teselli etmek amaçlı diyolar ki ne var kırk günlüktü bebegin;askere gönderenler ne yapsın;ama anlatamıyorum daha içine düştügü anda bagı baslıyor bebegiyle insanın..bunun karnındaki haftası yada dogduktan sonrası yok..kaybetmenin hiçbir hali hoş gelmiyor insana..ben 6 haftalık hamileyken düşük riskim vardı ve doktorum düşükler olmasaydı ortalık kusurlu bebek kaynardı dedi..organizma mükemmel vücut hatayı kendiliginden atıyor dedi..vede dogurgan olduguna sevin demişti..herşey kader arkadaslar 9 ay tasıdım dogum yaptım ama olmadı..Allah herkese hayırlısını versin..
sana kıyamam ben haklısın tabii yavrunun kokusunu duymuşsun bağrına basmışsın ateş düştüğü yeri yakar canım evladın büyüğü küçüğü olmaz 1 günlüğüde bir 10 yaşında olanı da bir...ciğerin yanmış arkadaşım inan şuan gözlerim doldu rabbim bir daha sana bu acıyı çok yürekten diliyorum yaşatmasın kucağını bebeklerle doldursun inşallah birde şu boşa teselli verenler yokmu sinir ediyorlar beni hiç konuşmasınlar daha iyi kendileri evlat kaybetseler anlarlar ben senin gibi birşey yaşamadım ama evladına doğduğu ilk günden beri çok yangın bir anneyim bir nebze anladım seni..rabbim sana meleğini cennette şefaatçi yapacak o orda anneciğini bekleyecek canım kendine iyi bak allaha emanet ol hayırlı bir haber olduğundada mutlaka bizlere duyur...

Ya bizi düşün biraz benim ilk hamileliğimde böyle birşey yaşadim.bu çok kötü oldu tecrübe oldu bana.senin negüzel bir çoçuğun varmiş allah uzun ömür versin.benim arkadaşim ilk bebeğinden sonra kanamasi durmayinca rahmini aldilar birdaha başka çoçuğu olmayacak bence haline şükretmelisin ve bukadar neden diye düşünmemelisin.inşallah hamile kalirsiin en kisa zamanda.

sağ ol arkadaşım beni çok üzen oğlumun davrnışıydı ve ben 12 yıllık evliyim bu 3. düşüğüm belkide bilmediğim daha çok vardır doktorlar ispatlı olmayınca önemsemiyo neyse denemeye devam ama artık o kadar sık doktora gitmicem oluruna bırakıcam yazılmışsa anlıma bir çocuk daha olur olmazsa olmaz hayırlısı neyse hakkımda o olsun allah oğluma uzun ömür versin :Saruboceq: :nazar:

güçlü olmaya çalışıyorum ama galiba biraz daha sürcek bu durumum unutmalıyım ben düşük yaptığımı unutmalıyımdevamlı düşünmek istemiyorum kanamam da durmadıki her şeyin farkındayım şükrediyorum allaha demekki bi sorun vardı ne bilim yanlış bişeyler vardı heralde olmadı tamam ama içim bunu kabullenemiyo zaten tedaviyle oldu kendime karşı saygımı yitiriyorum acaba bendemi bi sorun var diye düşünüyorum biliyorum böyle bişey yok ama kendime engel olamıyorum allaha isyan etmiyorum ama şu çocuk istemeyipte kazayla kalanları görünce heleki sağlıklı çocuklarını aldıranları görünce neden diyorum neden biz o kadar çok istiyoruzki iyide bakarız odası bile hazır gerçi allahıma binlerce kez şükürler olsunki bi tane oğlum var 8 yaşında oda çok kardeş istiyordu hamile kaldığımı öğrenince o kadar çok sevinmiştiki anlatamam ama şimdi bebeğin düştüğünü duyunca o kadar çok üzüldüki haykırdı bağıra bağıra ağladı çocuğum bu beni dahada yıktı ama sabretmeliyim düzelcek herşey unutcam unutcam biliyorum ama bu bana çok acı veriyo çookkk senağlama
canım burdakı herkes aynı acı içinde bu acı hiçbi şeye benzemıyor.........ben de ikizlerimi kaybettim 24. haftada birini 16. haftada cok zor daha önce ynne düşüğüm vardı ama o 3 aylıktı bunlar kadar etkilemedi çok zorr ..tadavı ile bebek sahibi olabılıyorumm evlendıkten üç sene sonra bı oğlum old tedaviyle arada on yıl geçtı ikizleri kaybettimm evet ben senin acını anliıyorum benım oğlumda çok etkılendı bırkez daha onun için yandı yureğim günlerce ağladı içine kapandı...ona anlatmak büyüğe anlatma k gibi kolay değil şimdi onüç yaşında hala kardeş ist benim ablam ve abım var kardeş çok güzel bışey biz ölürsekk kardeştır insana destek olann benim annemde babamde yokk bu zor bişi.bugüm annecığimin ölüm yıldönümü..24 sene oldu..rabbım rahmet ets.şimdi kırkıma adım atıyorumm ve son bıkez denıyorumm tedavıye başladımm hayılısı...............herkes için.rabbım kolaylıkalar versinnnnnnnnnnnn...kımseyı sıkıntıda bırakmasınnnnnnnnnnn...........bıde annelerınızın kıymetını bılın ne olurr dualarını alın..................dua...ilee..............:1hug:

allah rahmet eylesin toprağı bol olsun doğru 3 düşük yaşadım ama bu daha zordu çünkü oğlum çoookk üzüldü kendi başıma bu kadar üzülmezdim ama şimdi daha iyiyiz diyete başladım kilo vericem okullarda açılıyo bu arada oluruna bırakıcam herşeyi nasi,pse olur artık ama şunu anladımki kesinlikle stres yapmamam lazım allahda nasib etmişse olur gerçi şimdi oğlum daha çok üzülcek ama arkadaşlarının hepsinin kardeşi var ne diyim allahım onların yüzüne gülsün

Allah gerçekten bu acıyı kimseye yasatmasın çok zor!!bana teselli etmek amaçlı diyolar ki ne var kırk günlüktü bebegin;askere gönderenler ne yapsın;ama anlatamıyorum daha içine düştügü anda bagı baslıyor bebegiyle insanın..bunun karnındaki haftası yada dogduktan sonrası yok..kaybetmenin hiçbir hali hoş gelmiyor insana..ben 6 haftalık hamileyken düşük riskim vardı ve doktorum düşükler olmasaydı ortalık kusurlu bebek kaynardı dedi..organizma mükemmel vücut hatayı kendiliginden atıyor dedi..vede dogurgan olduguna sevin demişti..herşey kader arkadaslar 9 ay tasıdım dogum yaptım ama olmadı..Allah herkese hayırlısını versin..

CANIM BENDE BEBEĞİMİN DOĞMASINI BEKLERKEN ÖLDÜĞÜNÜ ÖĞRENDİM DÜŞÜNSENE 9 AY TAŞIDIM ZOR GÜNLERDE GEÇİRDİM AMA KUCAĞIMA ALAMADIM HER ODADAN GÜLÜCÜK SESLERİ ÇIKARKEN BENİMKİNDEN AĞLAMA SESLERİ GELİYODU SEZERYANLA ALINDI BEBEĞİM VE SEZERYAN SONRASI HERKEZ KORİDORDA YÜRÜYODU BEN ODAMIN İÇİNDE ÇIKAMADIM ODADAN DAYANAMADIM BEBEĞİNİ EMZİREN ANNELERİ GÖRMEYE BENİM GÖĞÜSLERİMDEN SÜT ŞAKIR ŞAKIR AKARKEN KESMEK İÇİN UĞRAŞTIK BEBEĞİMİN NASİBİNİ.BUNLAR ÇOK ACI ŞEYLER İNAN ALLAH ACIYI VERİNCE SABRINIDA VERİYO ARADAN TAM 2.5 AY GEÇTİ ANCA TOARLADIM ESKİ HAYATIMA DEVAM EDİYORUM GELECEKTENDE UMUTLUYUM ALLAH KUCAĞIMI BOŞ BIRAKMIYCAK BUNU BİLİYORUM HATTA BU KEZ HER ŞEY ÇOK DAHA GÜZEL OLACAK O'NUN İZNİYLE..ÇEKTİĞİMİZ ACILAR BİZE MUTLULUK OLARAK DÖNECEK BEBEKLERİMİZ CENNETİN KAPISINDA BİZİ İÇERİ SOKACAK BİZ MELEK ANNESİYİZ BUDA HERKEZE NASİP OLMAZ ARKADAŞIM... NAAPALIM ALLAH BİZDEN DAHA ÇOK SEVMİŞ MELEKLERİMİZİ SENDE BÖYLE DÜŞÜNMELİSİN HAYIRLISI BÖYLEYMİŞ BEN SEZEYAN OLDUĞUM İÇİN EN AZ 6 AY İLE 1 YIL ARASI BEKLEMELİYMİŞİM BEN 6 AYI TERCİH EDİYORUM BELKİ BİRAZ RİSKLİ AMA BU ÖZLEME DAYANMAK ÇOK ZOR ALLAH NASİP KISMET EDERSE 3.5 AY SORA .....

KENDİNE ÇOK İYİ BAK HAYATIM ALLAH HAKKIMIZDA EN HAYIRLISI NE İSE ONU VERSİN.GÜN OLMADAN NELER DOĞAR ....DUAYLA KAL RABBE EMANET OL...:1hug:

canım neler atlatmışsın sen öyle allah sabır versin bütün bebeşini kaybedenlere ve tez zamanda kucaklarını doldursun.
kızlar ya ben kürtej olalı 1 hafta oldu.dr 5-6 hafta sonra adet olusun dedi sonra bebek düşünebilirsiniz tekrar dedi korunmaya gerek yok dedi.çoğu arkadaşlarda 3 ay korunulmalı diye yazmişlar.kafam karıştı.acaba korunmak gerekirmi.

canım neler atlatmışsın sen öyle allah sabır versin bütün bebeşini kaybedenlere ve tez zamanda kucaklarını doldursun.
kızlar ya ben kürtej olalı 1 hafta oldu.dr 5-6 hafta sonra adet olusun dedi sonra bebek düşünebilirsiniz tekrar dedi korunmaya gerek yok dedi.çoğu arkadaşlarda 3 ay korunulmalı diye yazmişlar.kafam karıştı.acaba korunmak gerekirmi.

canım,aynı durumu yaşayan bir arkadaşımın doktoru 'küretajdan sonra normalde 3 aydır ama sen 6 ay korun.' demiş.küretajı yapan doktorum ise 'hiç bekleme.' dedi.ben de şaşırdım.benim hamile kalmamı sağlayan doktorum çok yoğun olduğu için hamilelik takibimi ve küretajımı başka bir doktor yapmıştı.bebeğim ölmüş diye aradığımda bile ulaşamadım.şimdi 11 eylülde onunla randevum var ve ona soracağım,kendisine çoooooook güveniyorum.cevabını sizinle de paylaşırım.hakkımızda hayırlısı olsun.

Kizlar bir akrabam kürtajdan sonra adet olmadan hamile kalmiş böyle birşey duydunuzmu.kizi var ve çok sağlikli, zeki.

kızlar küretaj olduktan sonra 1-2 ay korunun diyor genelde hekimler onunda sebebi kürete edilip kazınan rahim dokusu olan endometriumun daha sağlam bir şekilde oluşup bebeğin daha iyi tutunmasını sağlamak küretaj sonrası zaten çabuk hamile kalırsınız korkmayın doğurganlık doğurganliği arttırır ben beklemeyi düşünmüyorum aslında 1 ay falan beklesem iyi olur ama sabredemeyeceğim galiba....

Bende sabredemiyicem doktorum 6 hafta ilişki yasak dedi sonra zaten adet olup başlayabilirsiniz düşünmeye dedi.

Bende sabredemiyicem doktorum 6 hafta ilişki yasak dedi sonra zaten adet olup başlayabilirsiniz düşünmeye dedi.

hayırlısı artık canım inşallah hepimiz ilk aydan bebek sahibi oluruzda onun içinde ayrı bir topik açarız ben bugün doktora gideceğim kontrole inşallah bir sorun kalmamıştır

slm kızlar bebeğimin yokluğuna hala alışmış değilim benim gibi eşimde alışamadı. oysa ne büyük umutlarımız olmuştu :çok üzgünüm: bu sabah eşim aynanın karşısında hazırlanıyordu aynı iki hafta önceki gibi onu izliyordum o zaman bana dönüp bana baba tipi gelmiş demi demişti.. gülmüştüm... bugunde aynısı oldu, gözgöze geldik, o bişey diyemedi tabi bende... ikimizinde boğazı düyümlendi resmen. belli etmek istemiyorduk ama anlıyorduk. o gittikten sonra çok ağladım sonra kapı çaldı eşim geri dönmüş içi rahat etmemiş... konuştuk... bu seferkini ikimizde asla unutmayacağız ama umutlarımızda devam ediyor. Dilerim en kısa zamanda Rabbim hepimizin kucağını doldurur.

slm kızlar bebeğimin yokluğuna hala alışmış değilim benim gibi eşimde alışamadı. oysa ne büyük umutlarımız olmuştu :çok üzgünüm: bu sabah eşim aynanın karşısında hazırlanıyordu aynı iki hafta önceki gibi onu izliyordum o zaman bana dönüp bana baba tipi gelmiş demi demişti.. gülmüştüm... bugunde aynısı oldu, gözgöze geldik, o bişey diyemedi tabi bende... ikimizinde boğazı düyümlendi resmen. belli etmek istemiyorduk ama anlıyorduk. o gittikten sonra çok ağladım sonra kapı çaldı eşim geri dönmüş içi rahat etmemiş... konuştuk... bu seferkini ikimizde asla unutmayacağız ama umutlarımızda devam ediyor. Dilerim en kısa zamanda Rabbim hepimizin kucağını doldurur.

canım,diyecek bir kelime bulamıyorum.dıştan bakıldığında aynı gibi görünse de acılarımız da birbirinden farklı.hepimiz ayrı anlamlar yüklemiştik bebeklerimize,ayrı umutlarımız,ayrı beklentilerimiz vardı...ama şimdi umutlarımız ve dualarımız aynı.sabır ve sağlıklı bebekler dileklerim hepimiz için... a.s.

Baby nurse inşallah kontrolün iyi sonuçlanir.bende haftaya pazartesi gidicem doktorum dönmesini bekliyicem kanamam çok az geliyor bugün 9.günüm ağrimda yok.oyüzden doktoru bekliyeyyim dedim.

merhaba arkadaslar nasilsiniz?ben cuma gunu dusuk yaptim.bitti yani.yarin doktora gidicem içimde parça kalip kalmadigina bakacak.ben çok uzulmuyorum.kismet degilmis diyorum.benim ilk bebegimdi.en azindan hamile kalabildigimi biliyorum.senelerce ugrasan ve bi kere bile hamile kalamayan insanlar var onlar ne yapsin.her zaman daha kotusunu dusunmek lazim.içimde bir umut var.ben tekrar hamis kalicam ve bebegimi kollarima alicam bunu hissediyorum.sibelcim senin dedigin gibi mart annesi olmak bize yaramadi bizde haziran annesi oluruz.olmadi temmuz ,olmadi agustos.umudumuzu kaybetmeyelim arkadaslar daha guzel gunler bizi bekliyor insallah.

merhaba arkadaslar nasilsiniz?ben cuma gunu dusuk yaptim.bitti yani.yarin doktora gidicem içimde parça kalip kalmadigina bakacak.ben çok uzulmuyorum.kismet degilmis diyorum.benim ilk bebegimdi.en azindan hamile kalabildigimi biliyorum.senelerce ugrasan ve bi kere bile hamile kalamayan insanlar var onlar ne yapsin.her zaman daha kotusunu dusunmek lazim.içimde bir umut var.ben tekrar hamis kalicam ve bebegimi kollarima alicam bunu hissediyorum.sibelcim senin dedigin gibi mart annesi olmak bize yaramadi bizde haziran annesi oluruz.olmadi temmuz ,olmadi agustos.umudumuzu kaybetmeyelim arkadaslar daha guzel gunler bizi bekliyor insallah.

cnm maşallah ne güzel yazmişsin.iki annemde bana öyle diyor kayinvalidem ben 4 yil bekledim kocacini yapabilmek için bak en azindan hamile kalabiliyorsun ya benim gibi olsaydin diyerek içimi rahatlatiyor...sanada çok teşekkür ediyorum..

basakcim insan tabi uzuluyor basta.ama bu durumun esiri olmamak lazim.hayata bos vermekle hiç bir sey kazanamayiz.eminim burda bebegini kaybedenler gurubu olarak yeniden hamisler gurubuna katilicaz.lutfen arkadaslar kendinizi toplayin dunyanin sonu degil inanin ben çok çabuk atlattim.ne yapayim olmadi ama bu tekrar ollmayacagi anlamina gelmez.hersey daha guzel olacak inaniyorum.bakalim once kim hamis kalicak yarisalim mi :) saka tabi herseyin hayirlisi benim 2 ay beklemem gerekiyorr sonra insallah guzel haberi verecegim ilk kisiler siz olacaksiniz soz veriyorum.a.s

insan ne kadar üzülüyor düşük yapınca cok iyi bilirim.
hatta etrafındaki hiç kimsenin kendisi kadar bu duruma üzülmediğini görüp
daha da kötü oluyor.
sanki bir daha hiç hamile kalamayacakmış,
kalsa da hep aynı sey olacakmış gibi hissediyor.

ama hep umutlu olmak lazım.
Allahın bunda da bize bir hayır yolu açtığına,bizi imtihan ettiğine ve
bizi daha da olgunlaştırdığına itimat etmek lazım.

ben de ilk hamileliğimde 9.haftada düşükle kaybettim bebeğimi.
bir ay sonra tekrar hamile kaldım.
ve Allaha şükür şimdi 7.ayıma girmek üzereyim ve kızımı bekliyorum hasretle..

Allahım tüm isteyenlere nasip etsin inş bu muhteşem duyguyu..
dualrım tüm hamile anne adayları ve bebek isteyenler için inş....

arkadaşlar hepimize Allah sabır versin. sağlıklı hayırlı uzun ömürlü evlatlar nasib etsin inşallah. benim bebeğimin 2 gün önce 6+4 günlükken kalbi durdu. doktorum hemen kürtaj yapmayalım , bir hafta bekleyelim vücut kendi atabilir dedi. şuan kahverengi kanamam oluyor ama parça gelmedi. sizce böyle düşer mi. eğer kürtaj olursam sonrasında neler yaşayacağımı bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim

X