Bebeğinin beyninde koroid plexus kisti olan var mı?????

kızlar amniyosentez sonucum normal çıktı allaha şükür bakalım bu hafta tekrar mr çektircem inşallah oda temiz çıkar

Allah a şükürler olsun. Çok sevindim sen ve bebeğin için. Benim bebeğimin beynindeki kist de kayboldu. Bende çok mutlu oldum. İnş. hayırlısıyla bebeklerimizi kucağımıza alırız da bu streslerden kurtuluruz.

Allah a şükürler olsun. Çok sevindim sen ve bebeğin için. Benim bebeğimin beynindeki kist de kayboldu. Bende çok mutlu oldum. İnş. hayırlısıyla bebeklerimizi kucağımıza alırız da bu streslerden kurtuluruz.

Ayyyy canım benim çok sevindim...Ben de kaybolacağını düşünüyordum zaten..Boşuna stres yaptın..Gerçi insanın elinde olmuyor ister istemez stres yapıyor..Ben de artık zamanın dolmasını sabırsızlıkla bekliyorum..İnşallah sağlıkla alırız onları kucağımıza..Kendine ve bebişine iyi bak canım..Onu sakın bir daha da üzme:emir_bebek:

Ayyyy canım benim çok sevindim...Ben de kaybolacağını düşünüyordum zaten..Boşuna stres yaptın..Gerçi insanın elinde olmuyor ister istemez stres yapıyor..Ben de artık zamanın dolmasını sabırsızlıkla bekliyorum..İnşallah sağlıkla alırız onları kucağımıza..Kendine ve bebişine iyi bak canım..Onu sakın bir daha da üzme:emir_bebek:

İyi dileklerin için teşekkür ederim cnm.

Hadi gözün aydın canım..Çok sevindim gerçekten. İnşallah mr da iyi çıkar sonra sen de rahat edersin canım..

çok teşekkür ederim canım :1hug:

senin adınada çok sevindim canım allahım sağlıcaklan hayırlıısylan tamamlamayı nasip eder inşallah :1hug:

benim bebişimin beyinciğinde kist duruyo ama diğer kötü olasılıklar elendi en azından 25. haftada mr çektircem büyüsün daha iyi anlaşılır dendi allaha emanetiz tatlım ama içim çok rahatladı çünkü gittiğim doktorlar büyük ihtmalle sağlıklı dediler araknoid kisti olabilir dediler tam teşhis için mr gerekli inşallah başka bişey değildir kist büyüme yapmadıktan sonra sorun olmaz deidler bakalım takip altında oluncak herşeyin hakkımızda hayırlısı tatlım

senin adınada çok sevindim canım allahım sağlıcaklan hayırlıısylan tamamlamayı nasip eder inşallah :1hug:

benim bebişimin beyinciğinde kist duruyo ama diğer kötü olasılıklar elendi en azından 25. haftada mr çektircem büyüsün daha iyi anlaşılır dendi allaha emanetiz tatlım ama içim çok rahatladı çünkü gittiğim doktorlar büyük ihtmalle sağlıklı dediler araknoid kisti olabilir dediler tam teşhis için mr gerekli inşallah başka bişey değildir kist büyüme yapmadıktan sonra sorun olmaz deidler bakalım takip altında oluncak herşeyin hakkımızda hayırlısı tatlım

inşallah iyi çıkar mr sonucunda sen de rahatlarsın canım..içini rahat tutmaya çalış, sonra doktorların dediği çıkıyor, bütün sıkıntılar geçiyor ve sen bebişini üzdüğünle kalıyorsun..herşey yolunda giderinşallah canım..kendine ve bebişine iyi bak..:ecrin_bebek:

canım ben doktorumla konustum bu konuyu bebiş hala gelısım asamasında bir saat sonra baksak ozaman bıle yok olmus olabılır bahsettığın kıst prensesımdede cıktı ınanmıcaksın ama 2 gun sonra gıttım doktora sorf vesveseden yerımde duramıyordum bu cuma gıttım yıne kist yok olmus uzun surmuyor önemlı olan kıst gözuktuğu anda basak sorunlarında olmaması gerek kalpte böbrekte kıst baslı basına bir sorun olmuyormus bır cok hamılede gözukuyormus gelısım asamasında olduğu ıcınde her an o kıste kan pompalayıp bunu yok edebılıyomus bır rıskı yok bu kıstın ıcınızı rahat tutun

benim bebeğimdede çıktı bir daha 22 haftalıkken gideceğim çok merak ediyorum inşallah geçer yaa:18:

bende 18 haftalık hamileyim bu hafta detaylı ultrason yapıldı ve bebeğimin beyninde milimetrik koroid plexus kisti var denildi doktorum ilerleyen haftalarda düzeleceğini söyledi ama ben çok endişeliyim ne yapacağımı bilmiyorum bilgisi olan var mı?

bende 18 haftalık hamileyim bu hafta detaylı ultrason yapıldı ve bebeğimin beyninde milimetrik koroid plexus kisti var denildi doktorum ilerleyen haftalarda düzeleceğini söyledi ama ben çok endişeliyim ne yapacağımı bilmiyorum bilgisi olan var mı?

3lü tarama istedi benden sonuçlar çok güzel çıktı..diğer organlarındada bişey görmediği için hiç bir sorun yok geçer dedi..

hayatım ben konuyu okudum takıp ettım cokta merak ettım beebegın doğmustur bebegın ve sen nasılsınız...

benim bebeğimdede çıktı bir daha 22 haftalıkken gideceğim çok merak ediyorum inşallah geçer yaa:18:

Benim bebeğimdede detaylı ultrasonda bu kistten çıkmıştı. Doktorum kaybolacağını söylesede ağlaya ağlaya bi hal olmuştum. Eğer 2'li ve 3'lü testlerde herhangi bir problem yoksa doktorlar bu kisti tek başına bir sorun olarak görmüyorlar. Ben iki doktorla görüşmüştüm ve büyük ihtimalle 20. haftadan sonra ( yanlış hatırlamıyorsam ) kaybolacağını sölemişlerdi. Bi anne adayı olarak beklemek tabiki çok zor geliyor, ya kaybolmazsa diye üzülüyorsunuz. Bende bu konuyu o dönemde bilgi edinebilmek için açmıştım. Şimdi oğlum 5 aylık ve Allah a şükürler olsun ki çok sağlıklı doğdu, hiç bir problemi yok. Umarım sizde bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız..

Canım ohcanımadeysine yazdığım cevap umarım seninde içine su serper, beklemek hiç kolay değil biliyorum ama endişelenecek bişey yok, umarım kist kaybolacaktır, takibini yaptırmaya devam et yeter. Dilerim bebeğini sağlıkla kucağına alırsın..

Benim bebeğimdede detaylı ultrasonda bu kistten çıkmıştı. Doktorum kaybolacağını söylesede ağlaya ağlaya bi hal olmuştum. Eğer 2'li ve 3'lü testlerde herhangi bir problem yoksa doktorlar bu kisti tek başına bir sorun olarak görmüyorlar. Ben iki doktorla görüşmüştüm ve büyük ihtimalle 20. haftadan sonra ( yanlış hatırlamıyorsam ) kaybolacağını sölemişlerdi. Bi anne adayı olarak beklemek tabiki çok zor geliyor, ya kaybolmazsa diye üzülüyorsunuz. Bende bu konuyu o dönemde bilgi edinebilmek için açmıştım. Şimdi oğlum 5 aylık ve Allah a şükürler olsun ki çok sağlıklı doğdu, hiç bir problemi yok. Umarım sizde bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız..

22 haftalıkken gittiğimde erimişlerdi çok sevindim yaa:KK16:

Merhaba arkadaşlar benim di bebeişimde 7 ve 8.9 mm iki tane kist tespit edildi 17. haftada şu an 19 haftalık hamileyim 2 hafta sonra eyüp ekici'ye detaylı ultrasona gideceğim ikili ve 3lü testim ii çıktı başka bir anormallik de yok ama günlerdir kendimi yiyorum zaman geçmek bilmıor inşallah kaybolur bu kistler

merhaba en son mesaj 2011 de yazılmıs ama umarım takip eden ve bu durum hakkında bilgisi olan vardır benim bebeğim şimdi 24 haftalık ve beynin iki tarafında da koroid plksus kisti var yorumlarda çogunun geçtiğini okudum ancak doktorum beni rahatlatmak bir yana daha beter moralimi bozuyor risk devam ediyor sakat doğma ihtimal, var dye başka birdoktora gittim o da 28. haftada yuzde 90 gecer diyor neye inanacagım sasırdım allaha dua ediyorum ki saglıklı olsun bebeğim benim gibi olanlara allah sabır ve umut nasıp etsin morali bozan doktorlara da insaf nasıp etsin

merhaba en son mesaj 2011 de yazılmıs ama umarım takip eden ve bu durum hakkında bilgisi olan vardır benim bebeğim şimdi 24 haftalık ve beynin iki tarafında da koroid plksus kisti var yorumlarda çogunun geçtiğini okudum ancak doktorum beni rahatlatmak bir yana daha beter moralimi bozuyor risk devam ediyor sakat doğma ihtimal, var dye başka birdoktora gittim o da 28. haftada yuzde 90 gecer diyor neye inanacagım sasırdım allaha dua ediyorum ki saglıklı olsun bebeğim benim gibi olanlara allah sabır ve umut nasıp etsin morali bozan doktorlara da insaf nasıp etsin
Hiç korkma ve moralini bozma.benimde aynen detaylı ultrasonda bebeğimde kist olduğu ve muhtemelen kaybolacağı söylenmişti.hamileliğim ağlamakla endişeyle geçti bu yüzden.
Ama boşa üzülmüşüm.şimdi 3,5 yaşında sağlıklı bir oğlum çok şükür Allah'a. Sende kendini üzme ve hamileliğinin tadını çıkarmaya bak:))
Konuya yorum yapıldı diye mail gelince özellikle cvp yazmak istedim:))

Mrb canım benim bebeğimde de vardı 18+4 de gitmiştik dr başka bir sorun yok bu da önemli değil dese de içim içimi yiyor du ikili üçlü falan da yaptirmadim ayrıca hatta bebek doğana kadar geçmese bile doğduktan sonra gecermis zekayla hiçbir alakası yokmuş tek başına olduğunda bir ay sonra gel dedi ama ben dayanamadım 20 +2 de yani bugün gittik çok kuculmus hatta zor görüyorum dedi çok rahatladım. Rabbim sağlıkla kucagimiza almayı nasip etsin inşallah senin bebisinin de geçer en kisa zamanda başka bir sıkıntı yoksa inşallah hiç olmaz bu gelip geçici birsey Rabbim'in izniyle.

merhaba bu hafta güzal haberlerle geldim karşınıza şükürler olsun bebeğimin sorunu kalmadı rahat bir nefes aldım ankarada bir doktora görünüyordum en sonunda mutlu haberi o verdi dünyalar benim oldu sevinçten ağladım inanın allah kimseye dert verip derman aratmasın geçeceğine inanın allah dualarımızı kabul etti. sevgiyle ve sağlıkla kalın tüm ilgilenen arkadaşlara teşekkürler....

X