Bebeğinin beyninde koroid plexus kisti olan var mı?????

Merhaba 18 haftalık hamileyim bebeğimin beyninde koroid pleksus kisti olduğunu söyledi doktorum fakat diğer organlarında hiç bir problem olmadığı için geçici bi durum endişelenme dedi 20 haftalık olduğunda detaylı ultrasonum var hiç bir testimi yaptırmadım ikili üçlü bebeğim için endişeleniyorum yorumlarfa hep geçtiğinden bahsetmişsiniz bu iki hafta bana geçmek bilmiyoorrr

merhaba en son mesaj 2011 de yazılmıs ama umarım takip eden ve bu durum hakkında bilgisi olan vardır benim bebeğim şimdi 24 haftalık ve beynin iki tarafında da koroid plksus kisti var yorumlarda çogunun geçtiğini okudum ancak doktorum beni rahatlatmak bir yana daha beter moralimi bozuyor risk devam ediyor sakat doğma ihtimal, var dye başka birdoktora gittim o da 28. haftada yuzde 90 gecer diyor neye inanacagım sasırdım allaha dua ediyorum ki saglıklı olsun bebeğim benim gibi olanlara allah sabır ve umut nasıp etsin morali bozan doktorlara da insaf nasıp etsin
Merhaba en son yorumu siz yapmışsınız benimde bebeğimde 18 haftalıkken aynı şey çıktı doktorum geçeceğini söyledi sizin bebeğinizin şuan durumu ne inanın iyi şeyler duymaya çok ihtiyacım var

Mrb canım benim bebeğimde de vardı 18+4 de gitmiştik dr başka bir sorun yok bu da önemli değil dese de içim içimi yiyor du ikili üçlü falan da yaptirmadim ayrıca hatta bebek doğana kadar geçmese bile doğduktan sonra gecermis zekayla hiçbir alakası yokmuş tek başına olduğunda bir ay sonra gel dedi ama ben dayanamadım 20 +2 de yani bugün gittik çok kuculmus hatta zor görüyorum dedi çok rahatladım. Rabbim sağlıkla kucagimiza almayı nasip etsin inşallah senin bebisinin de geçer en kisa zamanda başka bir sıkıntı yoksa inşallah hiç olmaz bu gelip geçici birsey Rabbim'in izniyle.
Merhaba bende aynı sizin gibi ikili üçlü testlerimi yaptırmadım bebeğimin beyninde böyle bir kist çıktı doktorum önemli değil geçer dedi başka bir problemi olmadığı için. Sizin bebeğiniz nasıl lütfen bana cvp verin içim içimi yiyor

merhaba öncelikle geçmiş olsun suan benim bebeğim 32 haftalık ve ankara da ali ipek adında bir doktora gittim bilkentte atatürk araştırma hastanesinde o tamamen kaybolduğunu söyledi dünyalar benim oldu yaşadığım yerdeki doktorda geçmiş olduğunu söyledi ancak risk devam ediyormus benim için önemli olan ali hocanın söyledikleri. sonuç olarak geçiyor şükürler olsun. senin kist mi var kistler mi ve kaç mm? içini ferah tut allahın izni ile geçiyor

Merhaba 18 haftalık hamileyim bebeğimin beyninde koroid pleksus kisti olduğunu söyledi doktorum fakat diğer organlarında hiç bir problem olmadığı için geçici bi durum endişelenme dedi 20 haftalık olduğunda detaylı ultrasonum var hiç bir testimi yaptırmadım ikili üçlü bebeğim için endişeleniyorum yorumlarfa hep geçtiğinden bahsetmişsiniz bu iki hafta bana geçmek bilmiyoorrr
yalnız neden yaptırmadın testlerini

minik minik kistler gördüğünü söyledi cm veya milim olarak bişey söylemedi çok önemli olmadığını diğer organlarında bir problem görünmediği için geçici bi durum olduğunu geçmezse bile zekasını etkilemeyeceğini söyledi doktorum.şuan 19 haftalığım 20. Haftamda detaylı ultrasona giricem inşallah benimde tamamen geçmiştir zararsız dense bile bir anne olarak bebeğine toz konsun istemiyo insan. Senin bebeğinde tek taraflımıydı peki bu kist. Aminn içimi ferah tutmaya çalışıyorum inşallah sende bebeğini sağlıklı sıhhatli kucağına alırsın

minik minik kistler gördüğünü söyledi cm veya milim olarak bişey söylemedi çok önemli olmadığını diğer organlarında bir problem görünmediği için geçici bi durum olduğunu geçmezse bile zekasını etkilemeyeceğini söyledi doktorum.şuan 19 haftalığım 20. Haftamda detaylı ultrasona giricem inşallah benimde tamamen geçmiştir zararsız dense bile bir anne olarak bebeğine toz konsun istemiyo insan. Senin bebeğinde tek taraflımıydı peki bu kist. Aminn içimi ferah tutmaya çalışıyorum inşallah sende bebeğini sağlıklı sıhhatli kucağına alırsın

nette bi sorun var sanırım kusura bakmyın alıntı yaparken sorun oluyo. büşracım benim bebeğimin iki lobunda da mevcuttu birisi 6 mm diğeri 5,1 mm idi sanırım ama şükür geçmiş dedğin gibi günler gecmiyo ne olacak diye ama allahın izniyle geçiyo bak benim 55 günüm kaldı inş allahın izni ile kollarıma sağlıkla alacağım bebeğimi moralini bozma lütfen bebeğine de yansıyo o haftalarda benim bebeğimin hareketleri azalmıştı allah yar ve yardımcın olasun sevgiyle ve sağlıkla kalman dileğiyle

Çok teşekkür ederim rabbim bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin hayırlı uzun ömürler versin

SAOL CANIM HEPİMİZ BEBEKLERİMİZİ SAĞLIKLA KUCAGIMIZA ALMAYI NASİP ETSİN BAK BUGÜNLERDE BEBEKLE İLGİLİ SÜSLEMELER FALAN YAP NE BİLİYİM SEPETTİ KAPI SÜSÜ FALAN KAFANI DAĞITIRSIN

merhaba bu hafta güzal haberlerle geldim karşınıza şükürler olsun bebeğimin sorunu kalmadı rahat bir nefes aldım ankarada bir doktora görünüyordum en sonunda mutlu haberi o verdi dünyalar benim oldu sevinçten ağladım inanın allah kimseye dert verip derman aratmasın geçeceğine inanın allah dualarımızı kabul etti. sevgiyle ve sağlıkla kalın tüm ilgilenen arkadaşlara teşekkürler....
Canim merhaba insallah yazdiklarimi gorur ve cevaplarsin benim bebegimde 20. Haftada 7mm lik koroid kist tespit edildi 24. Haftamda gittigimde hala duruyordu icim icimi yiyor ikili ve uclu taramalarim normal doktor gecer diyo ama icim hic rahat degil sen ankarada hangi doktora gitmistin acaba

canım bu konuyla ilgili mail gelince ben cevap istedim testlerin normal çıktıysa hiç endişe etme bazı bebeklerde doğana kadar bu kistler kalabiliyomuş doğduktan sonrada hiç bi ameliyata gerek yok bebeğin sağlığınıda etkilemiyo için rahat olsun. Sağlıklı doğumlar diliyorum

X