Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi bebeginiz kaç kilo

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
benim kızım 3200 doğdu
2 aylıkken 4700dü
doktor normal dedi
ama ben akranlarına bakınca çok küçük olduğunu görüyorum
sokakta gören kaç günlük diye soruyor canım sıkılıyor
normal mi sizce bu kilo

benim kızım 3200 doğdu
2 aylıkken 4700dü
doktor normal dedi
ama ben akranlarına bakınca çok küçük olduğunu görüyorum
sokakta gören kaç günlük diye soruyor canım sıkılıyor
normal mi sizce bu kilo

benim kızımda bugün tam 2 aylık oldu.. 3220 gr doğmuştu 2 gün önce 5 kilo geldi tam.
banada kızım ufak görünüyor ama doktor gelişimi gayet güzel dedi.

Benim oğlum 3.800 gram doğdu..Dün itibariyle 8.250 gram..Boyu 67 cm..:nazar:

Kizim 2.800 kg dogdu, 2.500 kg'a dustu 1 haftalikken, simdi 3 ay 8 gunluk ve 6.800 kg, boyu 64 cm, dusuk kiloda dogdu ama normalin fazlasini da yakaladik cok sukur..

benim oğlum da 4034 gr ve 49.5 cm doğdu 12 gün önce ikinci ayı bittiğinde 7300 gr ve 60 cm olmuştu acaba kilosu normal mi oğlumun akranlarına göre iri ama doğduğunda da iri bebkti zaten ve ben kısa olsamda babası ve baba tarafı uzun boylu. burdaki çocuk doktoru kilosunu takip edelim dedi eşimin ailesi babası, halası, amcası da öyleydi diyor sizce bebeğimin kilosu normal mi :S

benim oğlum da 4034 gr ve 49.5 cm doğdu 12 gün önce ikinci ayı bittiğinde 7300 gr ve 60 cm olmuştu acaba kilosu normal mi oğlumun akranlarına göre iri ama doğduğunda da iri bebkti zaten ve ben kısa olsamda babası ve baba tarafı uzun boylu. burdaki çocuk doktoru kilosunu takip edelim dedi eşimin ailesi babası, halası, amcası da öyleydi diyor sizce bebeğimin kilosu normal mi :S

benim kızım da yaklaşık aynı ölçülerde doğdu.yani iriydi ve öyle de devam ediyor nmaşallah,şu an 16 aylık.hiç ayına göre kıyafet giyemedi,hep büyük büyük aldım.2 yaşındaki çocukların tepesinden bakıyor.ailemiz genelde uzun.ben de bazen endişeleniyorum,niye bu kadar iri diye ama her götürdüğüm doktor aynı şeyş söylüyor.genetik..çok da tatlı görünüyor valla :KK9:
doktor kontrollerini ihmal etme,aMA endişelenme de.genelde doğum kilosu pek çok şeyin göstergesi oluyor.(iri doğan bir bebek genelde iri devam ediyor)

Oğlum 4 ay 23 günlük
5 gün önce 6.750 gr ve 64 cm di
ben de bilemiyorum bu gelişim normal mi değil mi

Oğlum 4 ay 23 günlük
5 gün önce 6.750 gr ve 64 cm di
ben de bilemiyorum bu gelişim normal mi değil mi

Canım,bebeğinin kilosu da normal, boyu da..Açtığın başlığı okudum ama sana fikrimi kısaca burdan söyleyeyim..Bebeklerin kilosunun bu aylardan itibaren yaklaşık 500-750 gram farketmesi normaldir..Senin bebeğin gayet güzel büyüyor..Doktorun seni korkutmuş ama sen anne sütünü sakın bırakma..Ek gıdayı tattırma anlamında vermende bir sakınca yok..Ben de vermiştim ama çok az..Mesela bir gün biraz meyve suyu tattırabilirsin..Ya da biraz muhallebi..Ana öğünün hep anne sütü olsun..Sağlık ocağı ve doktor ölçümlerinin farkları yüzünden sıkıntı yaşayan tek sen değilsin:KK50: Maalesef farklı ölçümler yapılabiliyor..Ama sonuçta bebeğinin durumu gayet iyi:nazar: Sakın kendine boşuna sıkıntı yapma..

En az En fazla
5 aylık bebek 5100 g 58 cm / 9000 g 70 cm

Bu da "çocuk gelişimi" sitesinden alıntı..

Benim kızımda 3.400 gram ve 50 cm doğdu şimdi 3yaşına 1ay var 17.200 gram ve 97 cm herkes kısa diyor. Doktorumuzda kilosu üst sinir olduğu için kısa görünüyor dedi üzülüyordum biraz rahatladım.

benimde oğlum 4000 gram doğdu 2 aylıkken 7000 gramdı ve boyuda 60 cm olmuştu sadece anne sütü veriyorum doktorum gelişim çıtasının çok üstünde dedi 1 haziranda kontrolümüz var 3 ayımız doluyor bakalım ne kadar olmuş tosunum :KK66:)

benim kızım da yaklaşık aynı ölçülerde doğdu.yani iriydi ve öyle de devam ediyor nmaşallah,şu an 16 aylık.hiç ayına göre kıyafet giyemedi,hep büyük büyük aldım.2 yaşındaki çocukların tepesinden bakıyor.ailemiz genelde uzun.ben de bazen endişeleniyorum,niye bu kadar iri diye ama her götürdüğüm doktor aynı şeyş söylüyor.genetik..çok da tatlı görünüyor valla :KK9:
doktor kontrollerini ihmal etme,aMA endişelenme de.genelde doğum kilosu pek çok şeyin göstergesi oluyor.(iri doğan bir bebek genelde iri devam ediyor)

Allah bağışlasın yavrunuzu. babasına bakınca normal geliyor boyu ve kilosu :) zaten kilo alımı yavaşlamaya başladı. Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin yavrularımızı

benim kızım 2.400 gr doğdu.simdi 17 aylık olucak ama hala 8 kilo.simdiye kadar ne dogru düzgün emzirebildim ne de yemek yedirebildim.yine pek bişey yemiyo.sürekli ayakta gezmek istiyo.bu yüzden yine kilo alamıyo çitlenbiğim.:emir_bebek::KK16:

benimde oğlum 4000 gram doğdu 2 aylıkken 7000 gramdı ve boyuda 60 cm olmuştu sadece anne sütü veriyorum doktorum gelişim çıtasının çok üstünde dedi 1 haziranda kontrolümüz var 3 ayımız doluyor bakalım ne kadar olmuş tosunum :KK66:)

oğluşumun 2 temmuzda kontrolü vardı 4.ayı doldu kilosu 8700 boyuda 67 cm olmuş :KK66:)

X