Bebek Beslenmesi bebeğinize yoğurdu devam devam sütüyle mi,yoksa inek sütüylemi mayalıyorsunuz,

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
ben inek sütüyle mayalıyorum hazır yoğurtla mayalayınca muhallebi gibi oluyo uzuyo bulabilirseniz ev yoğurdu bulun maya için

ilk maya için probiyotik yoğurt kullanırsanız daha iyi olur. hani şu aktivia falan

ilk maya için probiyotik yoğurt kullanırsanız daha iyi olur. hani şu aktivia falan

yazdığınızı okuyunca banada cok mantıklı geldi ama biraz arastırınca gördümki probiyotik yoğurt kullanımı bağırsaklarda tembelliğe yol açabiliyormuş, bebekler için uygun olmayabilir aklınızda olsun...

pınarın çocuk sütüyle mayalamamı tavsiye ettı doktorum daha yapmadım,yapan varmı nasıl oldu

ben yaptım süper oldu pınarın 6-12 si var ondan yaptım kaydirigubbakcemile3 yanlız 1.5 yemek kaşığı yoğurt kullan 1 yemek kaşığı yeterli olmuyor 1 kilo için...

Bende pınarın devam sütüyle mayadım. Ama içeriğini okuduğumda lesitin diye bir madde varmış. Soya lesitininin GDO anlamına geldiğini anladık artık hepimiz ama acaba lesitin farklı bişeymi 2 gündür kafam iyice karıştı kafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

keçi sütünüde önermiyor devam maması ile mayalın diyorlar ama devam sütüyle kaç kez denedim olmadı kutu sütlerle mayaladım bi güzelde yedi valla
bende çok inceledim ama bizlerde inek sütüyle büyüdük açıkcası
ozaman hazır mamada yok yap pirinç unundan muhallebi ver inek sütünü :) öyle büyümüşüz

bide maya olarak kullanıcağımız yoğurtta inek sütünden yapıldı açıkcası bana devam sütüyle yapmak böyle düşününce mantıklı gelmiyor inek sütü zararlı die süt kullanmıyoruz ama maya inek sütünden :)

arkadaşlar daha önce başka bir konuda yazmıştım ama burda da yazmak istedim. inek sütünün zararlı olduğu kanıtlanmış bir şey değil. sadece bu işten çıkarı olanların pohpohlaması. o kadar büyük bir piyasa var ki bu konuda ve o kadar çok para kazanıyorlar ki böyle işlerine geliyor ondan yasak diyorlar inek sütünü. hazır aldığınız mamalar da zaten inek süt tozu.. başka söze gerek yok bence. inek sütünü 1 yaşından önce 4. aydan sonra dilediğiniz gibi verebilirsiniz..

ayrıca ben yoğurdu en güzel sütaş ya da yörsanın günlük sütleriyle tutturdum.

yazdığınızı okuyunca banada cok mantıklı geldi ama biraz arastırınca gördümki probiyotik yoğurt kullanımı bağırsaklarda tembelliğe yol açabiliyormuş, bebekler için uygun olmayabilir aklınızda olsun...

ben de tam aksini biliyodum yani,bağırsaklar için en iyi yoğurdun probiyotik yoğurt olduğunu

X