Doğuma Hazırlık Bebek alışverişi kaç ytl gerekli:))

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
arkadaslar arabaniz varsa oto koltugu mulaka almalisiniz kücücük bebekleri kucaginizdami tasicaksiniz. allah korusun kaza yapmis olsaniz o masumun ne günahi var.bebegin can güvenligi icin en basta alinmasi gereken önlemlerden biri bence oto koltugu.helede türkiye gibi kazalarin bol oldugu bir ülkede

ocak anneleri eşya derdine düştü şimden
bende sanki 2 ay sonra doğum yapacakmışım gibi hergün bebek alışveriş sitelerindeyim
bebek arabası ne kadar gerekli olur bilmem ama bu kişiye göre değişir
araban olmaz dışarı çıkman gerekir yakında oturan arkadaşların ailen vardır çocuğu nasıl taşıyacaksın

ben araba koltuğunu kesinlikle düşünüyorum ilk zamanda bununla bebeğini hastaneden çıkaranlar var
çoğu doğum yapan tanıdığım bebeklerini ilk zamanlar hep onda yatırdı. iyiki almıım dedikleri ilk şeylerden biri
ama tabiki alınacaklar kşiye göre değişir

önceden öncelikli bebek alışverişi olmadığı şiçin bakar geçerdim lisetelere ne uzun derdim şimdi çoğunu gereksiz görüyorum. birde bebekle lışveriş yapmak çok zor
benim kardeşim çok fenaydı annem 1 sene doğru düzgün dışarı çıkamamıştı. yollarda battaniyeyle salladığımızı bilirim birde o mama çocuğuydu emzirenlerde daha zor

ben de ramazan bayramından sonra alışverişime başlayıp biran önce btirmeyi düşünüyorum hem havalar iyi olacak hemde daha sonra ağırlaşınca zor olur.

kızlar inşşallah hepiniz sağlıklı şekilde alırsınız kucağınıza bebişlerinizi benden size ufak bir tavsiye herşeyi alın hamileyken bebek arabası özellikle çok lazım oluyo doğumdan sonra ilk 40 gün dışarı çıkamıyorsunuz 40 gün sonra tek istediğiniz dışarı çıkıp hava almak oluyo kucakta taşınmıyo kanguru için çok ufak oluyorlar tam yatar pozüzyonda olan bebek arabasını alın muhakkak bence kış da olsa yazda olsa bende sizin gibi düşünüp almamaıştım kanguruyuda 2 . aydan önce önermiyorlar zor olmuştu kucakta taşımak asla emzik vermicem demiştim ve almamıştım 5 günlükken gece nöbetçi eczaneden emzik almıştık :)) emicek mama vermicem diye biberonda almamıştım ama hesaplar bebişlere uymuyor malesef sütüm az gittik sonradan biberonda aldık mama için okadar direttim vermicem amam diye şimdide kzım mama yemiyor sütümde yetmiyor mama vermeniz gerekiyorsa bebek doymuyorsa verin bence dünyanın sonu değil ana kucağıda gerekli şu anda vazgeliçmezimiz bizim ama ev tipi olanları tavsiye ederim oyuncaklı filan olsun oyalasın bebişi taşıma koltuğu bizdede var birikikere kullandık şimdi öyle duruyor süt sağma makinası alın mutlaka bulunsun dışarı çıkarke lazım oluyor sağıp kokyuyırsunuz biberona gerçi bende sağılcak kadar yok ama :KK43:( yani kısacası neye gereksiz dediysem hepsine ihtiyacım olduu :KK70:

kızlar göğüs ucu kremini unutmayın alın mutlaka doğuma yakın sürün inanın acıdan emziremiyorsunuz ben bunada gereksiz demiştim ama 3 gün dayanabildim :S

allah tamamini erdirsin canim

benim 10 gunluk kizim var su an onun sadece odasi ve bebek arabasi seti toplam 900 euro tuttu ki indirimli zamanda aldik biz bebek kiyafetlerini hic saymiyorum ve tam istedigim gibi olmadi malum kriz donemiydi yavas yavas duzenliyorum eksiklerinide...

canım eğer istanbulda tanıdığın varsa eminönü mahmut paşa taraflarında kıyafet park yatak bebekarabası bunlar daha uygun ben oda yapmadım parkyatağı anakucağı cihicco bakım çantası park yatak şltesi filan 450 ye almıştım kıyafet fazla almadım hemen küçülücekler diye

kızlar inşşallah hepiniz sağlıklı şekilde alırsınız kucağınıza bebişlerinizi benden size ufak bir tavsiye herşeyi alın hamileyken bebek arabası özellikle çok lazım oluyo doğumdan sonra ilk 40 gün dışarı çıkamıyorsunuz 40 gün sonra tek istediğiniz dışarı çıkıp hava almak oluyo kucakta taşınmıyo kanguru için çok ufak oluyorlar tam yatar pozüzyonda olan bebek arabasını alın muhakkak bence kış da olsa yazda olsa bende sizin gibi düşünüp almamaıştım kanguruyuda 2 . aydan önce önermiyorlar zor olmuştu kucakta taşımak asla emzik vermicem demiştim ve almamıştım 5 günlükken gece nöbetçi eczaneden emzik almıştık :)) emicek mama vermicem diye biberonda almamıştım ama hesaplar bebişlere uymuyor malesef sütüm az gittik sonradan biberonda aldık mama için okadar direttim vermicem amam diye şimdide kzım mama yemiyor sütümde yetmiyor mama vermeniz gerekiyorsa bebek doymuyorsa verin bence dünyanın sonu değil ana kucağıda gerekli şu anda vazgeliçmezimiz bizim ama ev tipi olanları tavsiye ederim oyuncaklı filan olsun oyalasın bebişi taşıma koltuğu bizdede var birikikere kullandık şimdi öyle duruyor süt sağma makinası alın mutlaka bulunsun dışarı çıkarke lazım oluyor sağıp kokyuyırsunuz biberona gerçi bende sağılcak kadar yok ama :KK43:( yani kısacası neye gereksiz dediysem hepsine ihtiyacım olduu :KK70:

ben de bebek arabası aldım. aslında oto koltugu ile takım olan alacaktım ama bir arkadaşım hiç kullanmadıgı chicco oto koltugunu verince arabayı tek başına aldım. bebek biraz agarlaşınca taşımam kolay olsun diye macleren baston puset aldım. ilk 3 aydan sonra kullanılabiliyormuş. umarım ilk 3 ay kış bebegi de olacagı için arabaya çok gerek kalmaz..

ben de bebek arabası aldım. aslında oto koltugu ile takım olan alacaktım ama bir arkadaşım hiç kullanmadıgı chicco oto koltugunu verince arabayı tek başına aldım. bebek biraz agarlaşınca taşımam kolay olsun diye macleren baston puset aldım. ilk 3 aydan sonra kullanılabiliyormuş. umarım ilk 3 ay kış bebegi de olacagı için arabaya çok gerek kalmaz..

en iysini yapmışsın canım bizim oto koltuğuda cihicco arabasını almadım ağır diye oto koltuğunuda kullanmıyoruz duruyor gerçi lazım olduğu zamanlarda oldu baston puset bencede en iyisi bende alıcam henüz almadım

kızlar ben kasım annesi olcam inş:) ama benm de kendime göre planlarım var, yazılan listeleri ben de çok abartılı buluyorum bir de yaşadığınız yere konumunuza çevrenize göre eşya ihtiyaçları değişir.
mesela benim bebeğim kış bebeği olacak, burası da bayağı soğuk bir yer ilk zamanlar dışarı çıkarmam mümkün olmayacak o nedenle arabayı sonraya erteledim bahar gibi alırım diyorum. bebek için park yataklar bana hiç sevimli gelmiyor mobilya türüne baktım onlarda çok alternatifli ve uygun olanlar var mesela ben çekmeceli yanında şifonyeri olan bir karyola beğendim sonra sallanan üstteki kısım çıkıyor ve genç odasına dönüşüyor şifonyer yanına konuyor o da monteli bir de masa çıkıyor o karyoladan üstelik yatağı nevresimi yastığı her bir şeyi de içinde mevcut :) bayağı avantajlı geldi. almışken öyle bir şey almak lazım beşikler park yataklar bir süre sonra kullanılamıyor. oda ben de yapmayacağım kendi evim değil ve çok gereksiz buluyorum. zaten çok çabuk büyüyecekler. kuyafet de çok almayacağım çok çabuk küçülecek ama bol miktarda zıbına ihtiyaç olduğunu biliyorum. oto koltuğu şart, ama ablamın bebeği (5aylık) ancak yatmaya başladı araba koltuğunda her bebek aynı olmuyor bebek arabasına da bindiremiyorlar sürekli ağlıyor:) bibreon emzik bir tane bulundurmak lazım her ihtimale karşın. bir de eşimin ısrarı ve merakı nedeniyle sanırım kanguru alacağız oğluşunu fanatik kıyafetle giydirip kanguruda taşıyacakmış :)

kızlar gülmeyın ama okuyunca gözumde buyudu ocakta benım doğum zaten son dakıkaya bırakmıcam cınsıyet bellı olsun testler iyi cıksın baslarım yavastan ama ortalama ne kadara mal oluyor üç asagı beş yukarı yazarsanız sevınırımsenağlama

ah be canım ne dıyeyım kı
COK CALISMAN LAZIM COOOKKK :emir_bebek:

:sinifsinif: masrafı dusunsek ısın ıcınden cıkamayız
neysekı annemler buyuk cogunlugunu aldılar bu hafta herseyımız bıttı bebısımız kaldı sadece
hereyını annem alsada bende 500 mılyon harcadım ıvır zıvıra
1.700 oda takımı ve uykusetı bır magazaya gııp kıyafet zıbın vs 500 mılyon hastahane cıkısı 50 mılyon ılk aylar ıcın besık 130mılyon kapı susu 30mılyon orgu battanıye ordurdu 130 mılyona bunları annem aldı dahada var ama net fıyatını bılmıyorum bende 400 mılyona travel set araba aldım 120 mılyona alından ates olcer chıcconunkını aldım sımdılık aklıma gelenler bunlar yanı masrafı kagıda cıkarsak ısın ıcınden cıkamayız kafamçokkarıştı
eslerımıze ALLAH bol kazanclar versınde zorlanayalım :Saruboceq:

Valla kızlar ben eşimede banada 2 tane kumbara yaptım içine sadece 1 TL atıyoruz biriken parayı da bankaya atıyoruz. Ben biraz fazla detaycıyımdır her şeyde. Birşey olucaksa herşeyi tam olsun isterim pek iyi bir huy değil ama en azından aklımda kalmamış oluyor.evden çıkarken bile çantam tıkabasa doludur ya bişi lazım olursa diye zaten eşim şimdiden söylenmeye başladı bebek olunca bu eve eşyadan girilmez diye . he bu arada daha çöp bile almadım erken diye ama listem hazır sayılır her aklıma geldiğinde ajandama kaydediyorum eksik bişi kalmasın olmuşken herşeyin iyisi olsun diye:)

magzasına ve kalıtesıne gore masraflar degişir tabi ıkıncı bebek oldugu ıcın besıgı kuvetı gogus pedı cıngırakları kızımda kullanmadıgım bırton yenı kıyyafetımız var battanıyeler bebek arabamız falan ama oglum olcagı ıcın pembe gıydıremıcegım ıcın kıyafet alıcaz ee oglumun karızmayı cızdırmesın sengözlerimebaksanabsadece ılk esyalarımız saglam ve kalıtelı aldıgımız ıcın yenı duruyor busefer masraf fazla olmıcak yanı 2paket bezimiz bıle var eltım yenı dogum yaptı bezı fazla almış kılo alıncada dar gelmış oda bana verdı sen kullan dıyekaydirigubbakcemile3

benimde ikinci oğlum olucak inşallah, o yüzden beşik, küvet, ana kucağı gibi büyük eşyalar var ama kıyafet, battaniye, emzik gibi ufak tefek şeyler de 600 civarı tuttu. şimdilik eksiğimiz bitti gibi duruyor ama yinede bilmiyorum. daha kendime de bişiler alıcam bu durumda 1000 i görürüz herhalde. sağlıkla doğsun bebeişlerimiz inşallah. :Saruboceq: opuyorumnanaktan

-herkes aşağı yukarı anlatmış fiyatları. Benim diyeceğim pompa konusunda. Sütünüz gelse de gelmese de pompa hastaneye giderken yanınızda olmalı bence. Ben almamıştım. eşim gece acil olarak almak zorunda kaldı sütüm gelmedi bebeğin kan şekeri düştü, biberonla mama verdiler içemedi vs. ilk aldığım pompa 15 günde bozuldu. Daha sonra ameda marka pompa aldık çift yönlü:350 tl. Benim aklımda doğumdan önce böyle bir masraf çıkacağı yoktu tabi. Üzerine bir de ilk aldığım bozulan pompanın parasını ekleyin.

-Mother c. indirimlerini takip edin %50+%25 indirim vardı ben girdim mağazaya ne alacağımı bilemedim. Bir arkadaşım 0-3 ay ve 3-6 ay body al dedi gittim o indirim bitmişti. %50 indirimle 7'li set body 28 tl'ye aldım. Kullanıyorum çok iyi etmişim. Sanırım yılbaşındaydı. Yine her ayın 15'inde özel indirim oluyor.

-Yine ıstanbul'da olanlar için herkes Eminönü'ndeki havuzlu hanı önerir. Doğrudur her şey vardır ve ucuzdur ama arabayla gitmek çok zordur (aldıklarınızı taşımak açısından) ben de gittim ama o kadar çok mağaza vardı ki seçemedim.
Benim önerim Bakırköy'deki Gür çarşısının bodrum katı. Daha derli toplu, herşey var ve fiyatları da hemen hemen aynı. Ben buradan yaptım alışverişi. Ne kadar tuttu hatırlamıyorum.
2 adet hastane çıkış seti yeterli
ben idil baby ve bir diğer marka almıştım. ikisi 90 tl.ve ikisi de 20'li set.
havlusunu tchibo'dan aldım 12 tl.

-Nivea baby bebek bakım çantası aldım kullanıyorum memnunum. E-bebek çamlıca mağazasından. Zaten içindeki ürünler o kadar ediyor çanta bedavaya geliyor. içinden kutuda yazdığı halde alt açma örtüsü çıkmadı sonradan talep ettim haklı olarak nivea yolladı.

-Can bebe bebek bakım örtüsü çok kullanışlı. Ben evde bile altını değiştirirken kullanıyorum.

-Bebek arabasını Haşim ışcan Geçidinden alabilirsiniz nakite çok indirim yapıyorlar.

-Park yatak düşünenler için Masko veobaby uygun fiyatlı. internet sitesi de var.

- Ben de hastanede sütüm gelmediği için eve geldiğim gece bir kutu mama aldırdım ama çok şükür hiç gerek olmadı açılmadı öyle duruyor.

-Elyaflı alt açma aldım ama gereksizmiş keşke almasaydım.

-Emzirme sütyeni olmazsa olmaz. Benim gibi yazın emzirenler için en az 3 tane lazım.

-Hastane için gecelik veya pijama toplam 2 yeterli bence. Biri ucuzundan ilk gün için diğeri ayağa kalkınca.

-Heves edenler olursa altın yastığı, kapı süsü, resim çerçevesi, bebek sepeti internetten aldım. 80 tl

-Bebek şekerlerini siteden bir arkadaşa ördürdüm 65 tl.

Çok uzun oldu ama bir fikir verir umarım.

X