Doğuma Hazırlık Bebek alışverişi kaç ytl gerekli:))

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Merhaba canım ilk önce hayırlı doğumlar dilerim ben bu alışveriş işini abartan herşeyin en iyisi almaya çalışan gücüm yetti kadarıyla ben sadece dogumdan once herseyini eksiksiz odası arabası oto koltugu salıncagı titreşimli ana kucagı dogumdan sonra oyuncakları kıyafetı emzıkdı bıberondu falan filan 4 ay olcak bı hafta sonra toplam 6.000 tl harçadım halada devam ediyorum :))) ben hep kardeşlerimin küçükleriyle büyüdüm öyle çok iyi bi durmumuz yoktu şimdi çok şükür durumlarımız iyi oyuzden kızıma herşeyin en iyisini almaya çalışıyorum
diceğim o ki herşey seinin bütçenle alakalı durumuna göre herşey bula bilimoysun netten çok araştır ben bunun faydasını çok gördüm bazen acaipindirimlere geldim yarı fiyatına aldıgım cok sey oldu sen bu hamılelıgı bol bolaraştırarak geçir canım a.s. hayırlı doğumlar zemuszemus

sağol cnm güle güle kullansın bebişin.cnm cok şükür benımde maaş fena değil ama ben senın kadara alamam cunkı eger onu kullanmasam kı bir coğunu kullanmam çöpe atarım evde fazla esyaya tahammul edemem.birde bizim tayın cıkıyor yanı kendı evımde olmuyor oda sıkıntı.yanı ben sadece en gereklılerı alacagım doğumdan sonrada gelişen ihtiyaclara göre alacagım dıyorum.birde doğumdan acayıp korkuyorum nasıl yapıcam dıye bebek 2.planda kalıyor..dun ikili teste gittim bakalım sonuc persembe cıkıcak ıns temız cıkar işte ozmn bişeyler alırım dr lar yüzüzünden herseyden korkuyorum dunde benı sinir etttıler.
saol cnmm yazdıgın için güle güle kullansın bebişin

evet kalimero cok calışmak lazım cokkkk...
biriktirmeye başladım bakalım ya cinsiyet bir bellı olsa bende bişeyler alıcam .

canım bende karyola,yatak,uyku setianakucağı,bebek arabası almamama rağmen 1500 tl harcadım.biraz abarttım sanırım ama indirimde bulunca biçok kıyafeti nerdeyse 9 ayına kadar kulllanacağı kıyafetleri depoladım.
bence bol bol araştır internetten.outlet mağazaları bul ve oralara bak,ben çoğu eşyayı öyle aldım ve çok uyguna geldi.eksiklerde 1000 tlyi bulur sanırım.onlarıda bikaç haftaya tamamlamayı planlıyorum.
sanada şimdiden hayırlı doğumlar ve iyi alışverişler.gebeliğin en güzel yanlarından biri bebeğin için alışveriş yapmak,tadını çıkar canım...

ben bütün hazırlıklarımı tamamladım.
bebegimin oda takımı,halısı,perdesi,badanası,uyku seti, kıyafetleri,arabası,aklına ne geliyo tüm ihtiyaçları
kendim için iç çamaşırları,lohusa takımları(3 takım),
hastane ve mevlüt için şeker ve malzemeleri(yapılması kaldı ),şeker sepeti
kendi yatak odamıza kapıdan geçecek boyutta ufak ebat bi park yatak.(sepet almadım yazları çok geziyoruz katlayıp yanıma alabilecegim bişey olsun istedim)
bunların hepsi 4800 tuttu ama hiç bir eksiğimiz yok tek eksik ASYAmız.

Bende ocak sonu gibi dogum yapicam ufak tefek biseyler aldim AMA fazlada almayim bazilarini giyemeden buyuyo buna ragmen 500 gozden cikarmak lazim bence

Ya kızlar bebek ıcın boyle suslu yatak oda takımları alıyorlar bazı arkadaslar hanı benımde ıcım gıtmıyor degıl ama o kadar cabuk buyuyorlarkı ole almak mantıklımı sızce yoksa bır yatak bırde kıyafetı ıcın dolap yeterlımı

uff aldıklarımız baya tuttu
hatta ıvır zıvır daha çok var alınacak
kenime daha bişey almadım
dediğiniz gibi bide hastane masarfı var
ne diyeyim sağlık olsun
evlatlarımız sağlıcakla gelsinde

Ya kızlar bebek ıcın boyle suslu yatak oda takımları alıyorlar bazı arkadaslar hanı benımde ıcım gıtmıyor degıl ama o kadar cabuk buyuyorlarkı ole almak mantıklımı sızce yoksa bır yatak bırde kıyafetı ıcın dolap yeterlımı

canım o odaları istersen büyüyen yataklı alıyosun mesela biz öyle yapıcaz 5 yaşına kadar belki daha uzun sürede kullanabilir bu sayede
ha öylemi tercih ederim öylemi dersen o senin zevkine ve mali bütçene bağlıyerimsenibenyerimseniben
ne durumdasın bakıyım sen

Cnmm bende ilk ogluma oda yapmadim puset 6aydan sonrada oyun yatagi aldim simdi 2ogluma hamileyim genc odasi yaptiricam bebek odasini belli bi yastan sonra istemiyolar

ufak tefek seyler gibi görünüyolar ama inan cok para gidiyo...
bizim kizimizin sadece odasi 1200€ ya maloldu..kiyafetler, temizlik malzemeleri, ayakkabilar haric onlar icinde yaklasik 300€ harcamisizdir...daha bebek arabasini almadik mesela onun icinde gidicek...
onun icin alisveris isini fazla gece birakma hosuna giden uygun fiyatli seyleri buldugunda al koy köseye sonra cebinden bir anda dünya kadar para cikiyo...

arkadasim ben de Matin basi 2010 dogumum olacak, allah izin verirse, ve simdilik esimle sadece bebek arabasi aldik. Bebek arabasi Winni Pooh dan (hauck) sepeti var ve cocuk 3-4 yasina geldimi bebek arabasini normal cocuk arabasi yapabiliyorsun biz 200€ ödedik. Hemde en uygunu, indirimdeydi sansimiz vardi hemen aldik. Ama ne kiyafet ne yatak odasi ne pez ... hic bir sey daha almadik.
Cinsiyeti belli olsun alisverise o zaman basliyacagiz. u cuma günü gidecegiz cinsiyetini ögrenmeye birde sagliklimi organlarinda bir problem varmi diye. Birde Wickeltasche alacagim (bebisin bezlerini falan koyuyorusun canta) en uygunu birde kullanisli ne cok büyük nede cok kücük indirimde 20€. Bu islerde biraz arasdirman lazim bir yerde görüp hemen alma bence ilk önce arasdir internette. Türkiyede daha uygun seyler vardir ben birazda maddi duruma bakiyorum. Allah hepimize kolaylik versin.

arkadaşlar ben size şöyle diyim..

oda takımı : 3250 tl
bebek arabası : 900 tl
beşik : 500 tl
çeşitli makineler (süt sağma, sterilizatör, hava nemlendirici, vb..) : 500 tl
giyim kuşam, havlu, cırt bırt : minimum 600 tl (ne alınacağına bağlı tabi.. )
anne için gerekenler.. gecelik, sütyen, cırt bırt : 500 tl
çantası, bakım malzemeleri : 250 tl
vb.... devam eder bu liste valla.
budur..

ben sadece elbiseleri battaniyesi nevresim takımı zıbınları ayakkabı çorap altaçması mevlüt takımı vs bunlara 550 ye yakın verdim toplu ve indirimli aldığım halde
ve ayrıyeten büyüyen beşiğine içinde uyku seti yatağıyla 500
kraftın fıstık yeşili oto taşıma koltuğuna 140 verdim yerinden ve indirimli aldım halde gerçek fiyatı (240)

kendime pijama takımı 2 takım 60 verdim
eksiklerim bez almadım lohusa gecelik takımı almadım biberon tırnak makası bebek bakım seti göğüs pedi vs gibi şeyler almadım daha

bu bence göreceli daha doğrusu insanın kesesine göre değişebilecek bir soru. alınan yere göre alınan eşyaya malzemeye göre değişir tabiiki fiyatlar. ben siz kendi aldıklarımı yazıyım...
aldıklarım ne çookk kaliteli ne de iki günlük... orta halli şeyler aldım onu da sölim...
bebek odası (genç odası tarzında aldım;3lü gardrop,beşik ve kitaplık): 700tl
ikili kelebek kanepe:.......................................................................300tl
halı(shagy 4,5mkare):.....................................................................150tl
perde (tül+güneşlik):........................................................................70tl
kıyafetler+krem felan(iki ayrı yerden aldım toplamda):........................260tl
uykuseti:........................................................................................65tl
nevresim takımı:..............................................................................25tl
araba koltuğu:.................................................................................40tl
oyun minderi:..................................................................................50tl
bebek arabası:..............................................................................160tl
dönence:........................................................................................20tl
kanguru:.........................................................................................25tl

toplam:......................................................................................1.865tl

sonradan alınan ıvır zıvır bişiler de eklenirse ortalama 2000tl diyebilirim.

beşik için tül+küvet+taşıma çantası+ana kucağı:teyzesinden temin edildi yiğenimden kalanlar yani
aklıma gelenler bu kadar...
umarım işinize yarar bilgiler...

benim listem
beşik özel yapım 800 ytl.
chicco bebek arabası 240
kraft oto koltugu 120
gecelik kendişme çanta hazırlamam 250
bebegin kıyafetleri bakım ürünleri banyo seti 600
şifonyer 170
dönence bebek oyuncak 150
ıslak mendil deterjan yumuşatıcı bebek bezi 100
aklıma gelenler bunlar...

ben simdilik bebek yatagi Wickelkommode ikisi beraber indirimdeydi yatagi nevresimi icinde 200€, bebek arabasi 199€
cantasi 20€
bir kac kiyafet 50€
daha baslamadim tam alisverise ama bir 500€ da kiyafet bana giyecekler tutar belkide daha fazlasi

canım mrh ilk etepta gerekli olanları al bence zıbın battaniye havlu banyo gereçleri ve kendin için pijama iç çamaşırı ayrıca park yataklar çok kullanışlı ve ucuz ilerde oda yaparsın bebek doğduktan sonra birsürü hediye geliyo zaten anaanne babaanne teyze hala derken o yüzden çok alma benim kızım 4 yaşında şuan bebekken gelen giysilerle 4 bebek daha büyür ihtiyaç duydukça al bence

X