Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları Bebek alışverişine ne zaman başladınız?

Biz de park yatak düşünüyoruz ve biz de mağazada mesela bebek arabasının konforuna sürüşüne bakacağız internette daha uygunsa internetten alacağız :)
Park yataktan memnun kaldınız mı? Biz normal beşik düşünüyorduk sonra yengem önerdi. Bilmiyorduk bile böyle bir beşik olduğunu. Araştırdık aklımıza yattı kararımızı verdik gibi.
tavsiyeler için teşekkür ederim 🌸
6 gündür kullanıyorum ben memmunum. Taşınabilir ister odaya götür ister kendi odasında ister yatak odasında ..büyüdüğünde de katı var arasını açıp ayağa kalkma olayı başladığında öyle yatırmayı düşünüyoruz🌸

Biz de cinsiyeti bekledik. Doktor erkek dedi. Yüzde yetmiş doğru sonuçmuş. Ama alırken genelde hep unisex alacağız ne olur ne olmaz. Hep kafamızda bi cinsiyet duyacak seviyeye gelelim de ondan sonra bir şeyler almaya yavaştan başlayalım diye düşünmüştük. İlerde iyice pahalılanır diye de beşik, bebek arabası gibi demirbaş malzemeleri erkenden alalım dedik. Ama acaba erken mi davranıyoruz diye emin olamadım gebeliğim sorunsuz geçiyor olsa da

Bence alın o tarz şeyleri.
Allah korusun aksi birşey olsada sararsınız kullanılmamış sonuçta.
Sağlıkla gelsin inşallah💜

Yok hayır pusetini kullanıyorsunuz ama hani max 6 ay diyelim. Ama tak çıkar vs çok kullanışsız puset ayrıca alabilirsiniz arabasız kullanmak istiyorsanız zaten pusetin kullanım ömrü o kadar. Ben travelle çok zorlandığımı ailemin yanına gidince yeğenlerimin kullandığı normal bebek arabasını kullanınca anladım. Sonra travelsizlere bakarken yorumlarda da gördüm travel sistem pişmanlıktır filan diyince bir aydınlanma yaşadım :) hatta biz eşimin kardeşi de bizden önce almıştı onların tavsiyesiyle almıştık bu arabayı daha bebekler doğmamıştı. Geçen gün eltimle konuştuk da aynı şikayeti o da yaptı koyup ikinci elden satıcaz diyodu :) Yani bu konuda biraz pişmanım o yüzden ayrıntılı bilgi verdim yine de araştırın büyüdükçe kullanışsız olduğunu görürsünüz. Büyğdüğünde başka alırım sonra diyorsanız tabii ki orası ayrı, ben yeni bir tane alacağım sanırım.
Travel sistemlerde pusetten sonra çok da bir tak çıkar olmuyor sanki. Yani puseti kullanırken takılıyor onda da pusetle birlikte de katlanabiliyorlar, tak çıkar yapılmıyor. Belki son teknoloji ile böyle yapılmaya başlanmıştır sizin döneminizde o şekilde denk gelmiştir bilemedin

K Kkedi yani atıyorum şampuanı al koy kenara, bebek yağı koy kenara yavaş yavaş al, ben de çalışıyorum sürekli uzun bir zaman ayırmam mümkün değildi parça parça aldım. Aydan aya taksitle öyle böyle aldım. Üst üste binince pahalı oluyor ister istemez. En basit örnek odasına halı alıyorsun maşallah fiyatlar uçmuş. Çarşaf takımı keza öyle.. denk getirdikçe buldukça al koy kenara. Anne gruplarını oku orada yazıyorlar lazım olan şeyleri gerçi bence gereksiz şeyler yazan da oluyor onu mantığına göre filtrelersin 😅 üst üste çok masraflı bir süreç, dolap al yatak al içini al çarşafı yorganı yastığı bilmem nesi ... Ben aldım pişman değilim hala taksit ödüyorum😅🫠

daha önce düşüğün olduğu için çok tedirginim, çok geç başladım ben alışverişe.
Başınız sağolsun. Allah evladınızı size bağışlasın inşallah.

Bi de hafif ve kolay katlanır olmasına dikkat edin.
Özellikle baktığımız kriterler hafif olması, kolay katlanır ve az yer kaplar olması ve iki yönlü olması. Özellikle bu üç özelliğe sahip olanlara bakacağız.
Bez konusunda ben de stok yapmayacağım bebek belki sevmez diye. Kendisine uygun marka bulduk mu o zaman alacağım

K Kkedi yani atıyorum şampuanı al koy kenara, bebek yağı koy kenara yavaş yavaş al, ben de çalışıyorum sürekli uzun bir zaman ayırmam mümkün değildi parça parça aldım. Aydan aya taksitle öyle böyle aldım. Üst üste binince pahalı oluyor ister istemez. En basit örnek odasına halı alıyorsun maşallah fiyatlar uçmuş. Çarşaf takımı keza öyle.. denk getirdikçe buldukça al koy kenara. Anne gruplarını oku orada yazıyorlar lazım olan şeyleri gerçi bence gereksiz şeyler yazan da oluyor onu mantığına göre filtrelersin 😅 üst üste çok masraflı bir süreç, dolap al yatak al içini al çarşafı yorganı yastığı bilmem nesi ... Ben aldım pişman değilim hala taksit ödüyorum😅🫠
Biz de taksit taksit alalım hem de erkenden alınca daha uygun fiyatlı olur dediğiniz gibi üst üste de binmez dedik. Çok teşekkür ederim 🌸

20. Haftada yapılıyor. 2 ay daha bekleseniz daha iyi olur bence. O zaman bebeğin sağlığından emin gönül rahatlığıyla devam ediyor süreç 🫶
Çok doğru bir tavsiye. Yirminci haftada ultrasonda down sendromu riski görmüştü doktorum. Benim kararım o durumda aldırmaktı. Fetal dna sonucu çıkana kadar aldığım eşyalara sarılıp ağlamıştım.

Korkmayin yani bence biriktirin, cevrenize danisin pisik yapmayan bezleri onersinler, her beden icin farkli markalardan ya da ayni bedenden 3 farkli marka seklinde biriktirebilirsiniz.
Benim yeğenime prima pişik yapmış mesela. En kaliteli markadır normalde. O yüzden bez biriktirme konusunu düşünmüyorum. Bir marka alayım önce, beğenirse o markadan stoklarım diyorum inşallah :)

illa pisik olur korkun varsa dogdugunda pisik yapmayan bezi tespit ettiginde 4 no depola o zaman, cunku bu bezlerin numaralari buyudukce fiyatlari ucusa geciyor.
Bunu aklıma yazdım
Bunlar cinsiyetsiz ve onceden biriktirilebilecek seyler benim kafamda, aklima baska bisey gelirse yazarim yine :)
mesajınızı dikkatle okudum tüm önerileriniz için çook teşekkür ederim vakit ayırmış yazmışsınız Allah razı olsun.
Anne grupları burda mı var? Onu ilk defa duydum:)

Çok doğru bir tavsiye. Yirminci haftada ultrasonda down sendromu riski görmüştü doktorum. Benim kararım o durumda aldırmaktı. Fetal dna sonucu çıkana kadar aldığım eşyalara sarılıp ağlamıştım.
o testler kesin sonuç vermiyor diye biliyorum. Küçük kaynım için öyle demişler, aldırmadılar ve de sağlıklı akıllı bir çocuk. Böyle çok örnek var.
Fetal dna sonucunda kesin olarak bir bilgi sunuyor mu?

o testler kesin sonuç vermiyor diye biliyorum. Küçük kaynım için öyle demişler, aldırmadılar ve de sağlıklı akıllı bir çocuk. Böyle çok örnek var.
Fetal DNA %99 doğru sonuç verir zaten yurtdışına gönderiliyor ama doktorların rutin yaptığı ikili üçlü testlerin yanılma payı çok oluyor.
Detaylıda da aynı şekilde yanılmalar oluyor boş yere nice anneyi psikolojik sıkıntıya sokuyorlar ya da almaya zorluyorlar

Yüzde 99 kesinliği var. Temiz çıkmıştı bizim. Doktor ultrasondan şüphelenmişti. Çok şükür aldım kucağıma

Fetal DNA %99 doğru sonuç verir zaten yurtdışına gönderiliyor ama doktorların rutin yaptığı ikili üçlü testlerin yanılma payı çok oluyor.
Detaylıda da aynı şekilde yanılmalar oluyor boş yere nice anneyi psikolojik sıkıntıya sokuyorlar ya da almaya zorluyorlar
Zamanında benim anneme de riskli demişler beni aldırmaya çalışmışlar annem yok demiş.
Bana da riskli dense aldırmayı düşünmem, fetal dna öyle olsa da düşünmüyorum. Down sendromlu bebişimiz olur napalım :) tabii Allah tüm evlatlarımıza sağlık sıhhat versin zor bir şey anneler için

Yüzde 99 kesinliği var. Temiz çıkmıştı bizim. Doktor ultrasondan şüphelenmişti. Çok şükür aldım kucağıma
Çok şükür çok sevindim. İyi ki yaptırmışsınız o testi. Yoksa bayağı bir yanılıyor doktorlar.

Fetal dna ihtimal. Detaylıda daha net anlaşılır. Amniyosentezde kesin çıkar.kaynınıza ihtimalden bahsedilmiştir.

Zamanında benim anneme de riskli demişler beni aldırmaya çalışmışlar annem yok demiş.
Bana da riskli dense aldırmayı düşünmem, fetal dna öyle olsa da düşünmüyorum. Down sendromlu bebişimiz olur napalım :) tabii Allah tüm evlatlarımıza sağlık sıhhat versin zor bir şey anneler için

Neyi ne zaman alman gerektiğini herkes çok güzel yazmış ben sadece almadığım hep son dk bebek olduktan sonra kriz zamanı aldığım şeyleri yazayım. Önceden almanda fayda var çünkü…
Kiraz çekirdekli yastık/kemer
Bebek yün çorabı (asla çoraplı alt eşortmanlara güvenme ne zaman bebeğime yün çorap giydirdim gaz sorunu yarı yarıya çözüldü)
Göğüs ucu kremi (ilk bir hafta emzirmek eziyet gelmişti mucize gibi ağrıyı hassasiyeti kesiyor sen önceden al sür derim)
Anakucağı çok kurtarıcı oluyor ama elektrikli titreşimlileri almayın derim (zararları anlatılıyor)
Beşiğe en başlarda çok para harcamanıza gerek yok çünkü çoğunlukla sizle yatacak (alıştırabilirseniz park yatağa vs şanslısınız)
Kaşık biberon kesinlikle hastaneye giderken bebek çantasında olsun. İlk aşamada süt gelmeyebilir.
Bunlar şimdilik öncelikli aklıma gelenler…
Umarım sağlıkla alırsın kucağına🙏🏻

X