Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları Bebek alışverişine ne zaman başladınız?

Evet bu benim de aklıma geliyor. Allah korusun bebek doğumda da ölebilir risk her zaman var. O şekilde düşünürsek almamız bayağı zor olur gibi. Demirbaşları önden hallederiz diye düşünüyorum.

Gümüş kapağı tanıdığım birisi de önermişti ilk orda duydum. Kesinlikle almayı düşündüklerinden. Teşekkür ederim
Bütçeniz varsa gümüş kapak kesinlikle alın kreme hiç gerek yok. Prima primum care primaların içinde de en iyisi o bizim kıza göre. Biz pişik önleyici krem bile kullanmadık . Sleepy sızdırdı molfiksinde lastikleri sıkıyordu. Biz artık hep prima dan gidiyoruz. Süt sağım makinası. nebulizatör, ateş ölçer bunlarda indirimleri takip edin alın yavaştan. Biz ıslak mendil yerine pamuk kullanıyoruz onları da yavaştan alabilirsiniz.

Beşik ya da bebek arabası tarzı demirbaşları erken alalım diye düşündük. Diğer konularda biz de yavaş yavaş yapmayı düşünüyoruz ilk gebeliğim ne kullanılır ne kullanılmaz bilmiyorum o yüzden yavaş yavaş öğrene öğrene alacağız inşallah :)

Evet bez stoğu biz de yapmayacağız. Sleepy ya da molfix alacağız bir paket. Eğer memnun kalırsak ondan devam edeceğiz yoksa değiştireceğiz

Yatak olarak ben park yatak aldım. İki kademeli. Anne yanı yatağı da oluyor. Kafasını kenarlara çarpma riski yok. Sanırım iki yaşa kadar falan kullanılabilir.

Marka adı vermek yasak mı bilmiyorum ama ben en çok goon bezleri beğendim. Prima, sleepy vs. de denedim. Bana fiyat performans ürünü geliyor ama gözlemlediğim kadarıyla her bebek başka bir bezle anlaşıyor.

Bebek arabası ben doona kullanıyorum, bir bakmanızı tavsiye ederim. Benim pratik bir ürüne ihtiyacım vardı ve bir yaşa kadar rahatlıkla karşılıyor bu ihtiyacı.

Uyku seti benim için gereksiz bir alışveriş oldu, aklıma gelmişken yazayım. İndirimli diye kaçırmak istememiştim. Ama bebek ne yorgan kullanıyor, ne yastık. Zaten park yatak aldım, kenar korumalık falan kullanılmıyor. Uyku güvenliği açısından önerilmiyormuş, sonradan öğrendim. Aldığım lastikli çarşafları kullanıyorum sadece.

K Kkedi yani atıyorum şampuanı al koy kenara, bebek yağı koy kenara yavaş yavaş al, ben de çalışıyorum sürekli uzun bir zaman ayırmam mümkün değildi parça parça aldım. Aydan aya taksitle öyle böyle aldım. Üst üste binince pahalı oluyor ister istemez. En basit örnek odasına halı alıyorsun maşallah fiyatlar uçmuş. Çarşaf takımı keza öyle.. denk getirdikçe buldukça al koy kenara. Anne gruplarını oku orada yazıyorlar lazım olan şeyleri gerçi bence gereksiz şeyler yazan da oluyor onu mantığına göre filtrelersin 😅 üst üste çok masraflı bir süreç, dolap al yatak al içini al çarşafı yorganı yastığı bilmem nesi ... Ben aldım pişman değilim hala taksit ödüyorum😅🫠
Ben bakım ürünlerini önceden almayı önermiyorum pek. Organik vs. oldukları için kullanım tarihleri yakın oluyor. Ayrıca atıyorum bebeğin farklı bir ihtiyacı oluyor, gidip bambaşka bir ürün almak gerekiyor. Bana kalırsa bakım ürünleri en son alınacak şeyler.

Yatak olarak ben park yatak aldım. İki kademeli. Anne yanı yatağı da oluyor. Kafasını kenarlara çarpma riski yok. Sanırım iki yaşa kadar falan kullanılabilir.

Marka adı vermek yasak mı bilmiyorum ama ben en çok goon bezleri beğendim. Prima, sleepy vs. de denedim. Bana fiyat performans ürünü geliyor ama gözlemlediğim kadarıyla her bebek başka bir bezle anlaşıyor.

Bebek arabası ben doona kullanıyorum, bir bakmanızı tavsiye ederim. Benim pratik bir ürüne ihtiyacım vardı ve bir yaşa kadar rahatlıkla karşılıyor bu ihtiyacı.

Uyku seti benim için gereksiz bir alışveriş oldu, aklıma gelmişken yazayım. İndirimli diye kaçırmak istememiştim. Ama bebek ne yorgan kullanıyor, ne yastık. Zaten park yatak aldım, kenar korumalık falan kullanılmıyor. Uyku güvenliği açısından önerilmiyormuş, sonradan öğrendim. Aldığım lastikli çarşafları kullanıyorum sadece.
Çok teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz

Kesinlikle ayrıntılı ultrason öncesi hiç bir şey almayın. İyi düşünelim tabi ki iyi olsun ama bir de gerçekler var. Çok zor bir gebelik dönemi geçiriyorum. 20. Haftadan evvel hiçbir sey almadim. Suan 25. Haftadayim yavaş yavaş alışveriş yapıyorum.

Kesinlikle ayrıntılı ultrason öncesi hiç bir şey almayın. İyi düşünelim tabi ki iyi olsun ama bir de gerçekler var. Çok zor bir gebelik dönemi geçiriyorum. 20. Haftadan evvel hiçbir sey almadim. Suan 25. Haftadayim yavaş yavaş alışveriş yapıyorum.
Allah yardımcınız olsun. Piyasa sürekli artıyor diye pahalı olan şeyleri erkenden alalım diye düşündük. Allah korusun bebeği kaybetsek de ikinci bebek için elimizde bulunur diye düşünüyoruz

p
Yok hayır pusetini kullanıyorsunuz ama hani max 6 ay diyelim. Ama tak çıkar vs çok kullanışsız puset ayrıca alabilirsiniz arabasız kullanmak istiyorsanız zaten pusetin kullanım ömrü o kadar. Ben travelle çok zorlandığımı ailemin yanına gidince yeğenlerimin kullandığı normal bebek arabasını kullanınca anladım. Sonra travelsizlere bakarken yorumlarda da gördüm travel sistem pişmanlıktır filan diyince bir aydınlanma yaşadım :) hatta biz eşimin kardeşi de bizden önce almıştı onların tavsiyesiyle almıştık bu arabayı daha bebekler doğmamıştı. Geçen gün eltimle konuştuk da aynı şikayeti o da yaptı koyup ikinci elden satıcaz diyodu :) Yani bu konuda biraz pişmanım o yüzden ayrıntılı bilgi verdim yine de araştırın büyüdükçe kullanışsız olduğunu görürsünüz. Büyğdüğünde başka alırım sonra diyorsanız tabii ki orası ayrı, ben yeni bir tane alacağım sanırım.
hastaneye puset götürmek zorunlu mu? öyle birşey duymuştum puset olmadan taşımayın diyorlarmış. bebeğim yok merak ettim.

p
hastaneye puset götürmek zorunlu mu? öyle birşey duymuştum puset olmadan taşımayın diyorlarmış. bebeğim yok merak ettim.
Zorunluluk değil ama gereklilik durumu var. Hastahaneden eve çıkarken bebeğin pusette durması daha sağlıklı. Ayrıca illaki ayarlamaya binilenecek ve pusetin arabaya bağlanabilir modelde olması gerekiyor. Emniyet kemeri ile sabitlenmiş gerekli. Kısa uzun mesafe fark etmez ya oto koltuğu ya puset olmalı yolculuklarda. Asla kucakta taşıma olmamalı. Eger araba koltuğu kullanilacaksa da yenidogana uyumlu model tercih edilmeli. Ki özellikle ilk altı ay bu durumda puset en mantıklı tercih oluyor. Söyle de düşünmek gerekli. Amme doğum yapmış baba araba kullanıyor arabaya bindiğinde bebeği anne taşıması gerekiyor kucakta. E oda yeni doğum yapmış bi kadına ekstra bi külfet. Ben şehir dışında ve erken doğum yapmıştım. Yanımızda puset olmasaydı o yolculuk bize haram olurdu ki biz 3 buçuk saatlik yolu 7 buçuk saatte tamamladik korkumuza

Zorunluluk değil ama gereklilik durumu var. Hastahaneden eve çıkarken bebeğin pusette durması daha sağlıklı. Ayrıca illaki ayarlamaya binilenecek ve pusetin arabaya bağlanabilir modelde olması gerekiyor. Emniyet kemeri ile sabitlenmiş gerekli. Kısa uzun mesafe fark etmez ya oto koltuğu ya puset olmalı yolculuklarda. Asla kucakta taşıma olmamalı. Eger araba koltuğu kullanilacaksa da yenidogana uyumlu model tercih edilmeli. Ki özellikle ilk altı ay bu durumda puset en mantıklı tercih oluyor. Söyle de düşünmek gerekli. Amme doğum yapmış baba araba kullanıyor arabaya bindiğinde bebeği anne taşıması gerekiyor kucakta. E oda yeni doğum yapmış bi kadına ekstra bi külfet. Ben şehir dışında ve erken doğum yapmıştım. Yanımızda puset olmasaydı o yolculuk bize haram olurdu ki biz 3 buçuk saatlik yolu 7 buçuk saatte tamamladik korkumuza
teşekkür ederim bu kısımları düşünemedim. Dr kontrollerinde felan lazım öyleyse. o kadar çok şey ihtiyaç var ki merak edip bakıyorum. Eskiler ne yapıyormuş diyor insan :) 4 yıldır bekliyorum uğraşıyorum dua edin bizde bu tatlı telaşları yaşayalım.

Zorunluluğu konusunda bir fikrim yok açıkçası kim nasıl kontrol edebilir ki böyle bir şeyi ama tabii bilemiyorum yine de.
p

teşekkür ederim bu kısımları düşünemedim. Dr kontrollerinde felan lazım öyleyse. o kadar çok şey ihtiyaç var ki merak edip bakıyorum. Eskiler ne yapıyormuş diyor insan :) 4 yıldır bekliyorum uğraşıyorum dua edin bizde bu tatlı telaşları yaşayalım.
Rica ederim. Bende uzun yıllar mücadele etmiş ve tüp bebek ile gebe kalmış biriyim. Mevlam gönlünde annelik hissi olan herkese sağlıklı hayirli evlatlar nasip etsin. İmtihanı kolaylastirsin Mevlam 🤲 inşallah en kısa zamanda müjdeli haberi alırsınız 🤲💜

Evet kontrollerde de çok kolaylık sağlanıyor. Anne dikişli ağrısı sızısı oluyo bazen yalnız gitmesi gerekiyor. Puset v araba ile kolaylik sağlıyor hem anneye hem bebeğe. Eskiler portbebe denilen bi taşıma çantası ile tasirlardi. Düz şekilde yatardım bebek omurga kemik sorunu yasamazdi bebek. Suan da poşetler yerini aldı gibi. Önemli olan belli zaman içinde bebeği kucakta çok yıpratmamak. Hem merak etme allahin izniyle gebe kaldığında ve doğum sonrasında aklına gelmeyen şeyler bile geliyo ve nasıl olur çözümünü naparim diye düşünüyorsun. İçindeki ses hiç susmadan sana yol gosteriyo. O günlere hemencecik ulaş inşallah 🤗🌺🌺

Ben de hamileyim üçüncü bebek olumca baya tecrübeliyim
Şuan cinsiyeti bekliyorum ufak tefek şeyler almak için
Bez konusunda stok yapacağım ilk sayfalarda bir arkadaş yazmış ona katılıyorum bez pişik yapmaz üst kısmı naylon karışımlı degilse çocuğun ya da emziren annenin yedikleri içtikleri pişik yapar ya da çocuğun birşeye alerjisi vardır ya da kirli bez uzun süre kalıyordur.
Ben sleepy bezleri kaliteli buluyorum tamamen pamuk onu kullanirim. Prima petrol kokuyor resmen asla kullanmayacağım bir marka. Popoda küçük kizarikliklar için kesinlikle kantaron yağı organik doğal güvenilir bir markadan.

Düz beyaz renk alttan çıtçıtlı body ler indirim görürsem alırım erkenden. Benim bebeklerim kilolu oluyor ona göre yaşları ayarlarım diye düşünüyorum.

Bakım malzemeleri mustela alacağım onları da indirim takip edip yakalarsam alırım. Pek girmiyor ama. Onlarda kapak açılmadikca son kullanım tarihi önemli değil. Zaten sadece sampuan alırım.

Alt açma örtüsü kare temizleme pamuklari ıslak mendil deterjan vs indirimi beklerim erken ya da geç bakmam baby me büyük ihtimalle.

Bebek arabamiz travel sistem iyi olmuyor denmiş ama küçük bebekler için tek ama kucağı ağır oluyor elde tasinmiyor kesinlikle. Bizim arabamız hem bebek araba koltuğu hem pusete takilandan çok pratik ve ağır da değil. Sonrasında takılan aparatla baston gibi oluyor. Ben ilkinde sadece baston almıştım sıfır yaştan otibaren kullanılanlardan ama kesinlikle travel daha kullanisli. Dikkat edilmesi gereken şeylerden biri güneşlik kısmının aşağı kadar inmesi çocuğa güneş geliyor

Bir de ev tipi Ana kucağı artık elektrikli mi olur manuel mi bütçeye hangisi uyuyorsa yüzde yüz alınması gerekiyor.

Beşik bizim ikinciden bir sepet besigimiz var sonrasında park yatak onu doğumdan sonra alırım diye düşünüyorum.

X