Doğuma Hazırlık Bebek Arabası seçimi...

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Merhaba Arkadaşlar;

ikiz bebeklerim için arka arkaya olan bebek arabalarından istiyordum, 3 teker olanlardan, önde biberon koyma yeride olsun. Bulunduğum ilde çarşıda hep yanyana var. Yolda bir bayanla karşılaştım. ikiz arabası kullanıyordu. Araç yanyana olan 3 tekerlekli idi. Nasıl rahat mı diye sordum:" Sürmesi rahat ama tek başına otobüslere binemiyorum geniş olduğu için" dedi. Oda arabayı aldığı yere gidiyormuş, değiştirebilirse değiştirecekmiş, tek bir araba alacakmış bir kişilik ama geniş olursa bebekleri arka arkaya aynı yere oturtacakmış onada Pier Cardin 321 tavsiye edilmiş. Fiyatı 320-TL imiş. Bana ne tavsiye edersiniz ? Oto koltuğu 1 tane aldık Pier Cardin 150-TL ye 36 kg.lık. Sıra arabalarında. Aracımız clio sedan ın bağajına sığabilecek tek başıma otobüsede binderebileceğim rahat bir bebek arabası tavsiye edermisiniz ? Şimdiden teşekkürler.

Kraft'ın Twıst modeli beğendik. Ama ağır gibi geldi katlandıktan sonra.
Karar veremedik o yüzden kullanan varsa bilgi verirseniz kullanabilirliğiyle ilgili sevinirim arkadaşlar...

en süper araba baby2go nun arabası...acayip fonksiyonlu...kamyanyada olduğu için 365 e düşmüş fiyatı...ben pazarlık yaptım hem mama sandalyesi hem araba aldım..arabası 365 den 300 aldım mama sandalyesinide 165 e aldım...mama sandalyesi camigonun..acayip kullanışlı..kızım çok sevdi ikisinide...tavsiye ederim..biraz pahalı ama ucuz etinde yahnisi yenmiyor :nazar::KK19::KK19:

Cnm özelden sana ulaşmaya çalıştım, mesaj kutun doluymuş...

Ben 2 aydır Concord kullanıyorum, şu ana kadar hiç sorun olmadı. Zztn olursa da direkt Concord firması ile iletişime geçecek Joker mağazası..Terleme gibi birşey olmadı bizde ki bizimki yaz bebeği.. Sürüşü falan gayet ii, hiç sarsma olmuo; hatta biz en son mıcır dolu bir yolda sürmüştük sarsılmadı araba :))Yanlış hatırlamıyorsam 2011 in tekerlekleri şişme.. Onu bi sor istersen :KK66:

Bu concord tipi arabalarda koltuğu tam yatırınca bebeğin ayakları havaya dikilmiyor mu? Sırtı yatırınca tamamen dümdüz olan bir araba daha iyi bir seçim olmaz mı?

Bu arada Jane Slalom Reverse nasıldır, kullanan, tavsiye eden var mı?

Bu concord tipi arabalarda koltuğu tam yatırınca bebeğin ayakları havaya dikilmiyor mu? Sırtı yatırınca tamamen dümdüz olan bir araba daha iyi bir seçim olmaz mı?

Bu arada Jane Slalom Reverse nasıldır, kullanan, tavsiye eden var mı?

benim arkadaşımda vardı concord çok memnunlardı bende bebeğim için concord aldım. bebeği yatırıyorlar tabi de ben hiç ayaklarının havaya kalktığını görmedim :)) vücut anatomisine uygun oturma yeri.

Biz Kraft Twist Travel Sistem aldık. Henüz kullanmadığımız için bir yorum yapamayacağım. Ama açması kapaması, görüntüsü, fren sistemi, tekerlekleri, ilerleyişi, dönmesi vs çok güzel ve rahat... Bebiş oturunca ne olur bilinmez:)

benimde tercihim concord neo dan yana oldu kullanmadım kullananlar memnun bende o kdar çok araştırdım ki bütün markaların modellerini ezbere biliyorum artık. bi alışveriş merkezinde gezerken kraft twist kullanan bi anneye sormuştum memnun musunuz diye hayır dedi tavsiye etmiyorum. oturma yeri çok darmış ve çocuk aşağı doğru kayıyormuş sürekli düzeltmek zorunda kalıyorum kızımın pozisyonunu demişti ve kızını portbebe konumunda tutuyordu. bende kraft alıcaktım vazgeçtim bu yüzden.

bu arabaları kullanan var mı. wollex veya exor uygun fiyat ve konforluya benziyo ama yakından da görmek lazım. kullanan var sa bilgisi olan ya da yazarsa sevinirim. Krft horn da uygun ve kullanuşlı bi arabaya benziyor gördüğüm kadarıyla.

arkadaşlar bizde sunny baby nin 3 tekerleki travel sistemli arabasını almayı düşünüyoruz fikri olan varmı konuyla ilgili

bu arabaları kullanan var mı. wollex veya exor uygun fiyat ve konforluya benziyo ama yakından da görmek lazım. kullanan var sa bilgisi olan ya da yazarsa sevinirim. Krft horn da uygun ve kullanuşlı bi arabaya benziyor gördüğüm kadarıyla.

evet bende wollex new york travel sistemi kullananların yorumlarını bekliyorum...

Maclauren XT bir yakınım kullandı çok memnun kaldı. ve herkesten çok güel yorumlar duyuyorum. ben de aldım inanılmaz kullanışlı ve hafif.. tavsiye ederim.

bütçenize uyarsa concord neo dan çok memnunum. bagaja sığması için tek parmak dokunuşuyla teker çıkabiliyor, kolay açılır kapanır.. park fren sistemli sürüşü manevraları çok konforlu.. beklentiye göre değişir memnuniyet, ben memnunum yani.

merhabalar bu konuda anlatılan graco symbio bebek arabasını öneriyor musunuz? benim de doğuma az kaldı, ekimde inşallah :KK55: ama bebek arabasına halen karar veremedik. en son dün akşam eşimle bu graco'yu bulduk internetten. hoşumuza gitti. bi mağazaya gidip bakmayı da düşünüyoruz ama aranızda kullanan, olumlu olumsuz görüş paylaşabilecek olan var mııııı? :KK49:

ben bu wollex marka travel sistem arabayı baya bir araştırmıştım internetten. çok güzele benziyor ve fiyatı da çok uygun. wollexi arayıp, istanbulda nerede görebileceğimi sordum ürünü. ve şişli perpa da ofisleri var. geçen hafta sonu eşimle gidip baktım. ve kalitesi muhteşem ürünün. ben çok çok beğendim. üreticiler herşeyi düşünmüşler. 600 tl araba ve ana kucağı dahil. ama muazzam bir ürün gerçekten.kalitesiyle beni çok şaşırttı. araba portbebe oluyor ve çıkartılıp yerine ana kucağı yerleştirilebiliyor. muadili olan 2000 tl lik maxi cosi, quuniy.concord larla boy ölçüşebilecek türden yani. ama bana biraz fazla büyük ve kaba geldi.konfor, modern ve şık görünüşüne diyecek yok. ama tek bir kusur gerçi bu travel sistemlerin hepsinde var. eğer böyle modellere karar verdiysek bunu gözardı etmeliyiz- biraz ağır ve kaba gerçekten. büyük olan arka tekerleri arasındaki mesafe 68 cm civarında. yani dar yerlerden biraz zor geçer. ve kapanmış halide biraz kaba. ben şimdilik beklemedeyim. alıp almamakta tedirgin oldum. ama ertelememin sebebi kesinlikle bu ürün değil, çünkü diğer travel sistemleri ile aynı kabalıkta ve büyüklükte. o açıdan bir sorun yok. ben eşim yokken rahatça kendim açıp kapayabileyim, az yer kaplasın istiyorum. ama bu araçlada ilk gününden itibaren çok ama çok rahat edecek bebişimiz. baston tarzı puseti olan uygun bir travel sistem bulamazsam bu ürünü almayı düşünüyorum ben.

merhaba kızlar mamas &papas mylo kullanan var mı aranızda.. memnun musunuz acaba.. kullanışlı bir arabamıdır yardımcı olursanız sevinirim..

selam kızlar,
ben önermediğim modeli söylim sizlere yani kullandığım:KK43:(
krfatın travel sistem horn diye bi arabası ana kucağı üstüne takılıyo ve görüntüsü rahat kullanışı cezbediyo ama fıs yaniii...
bebek küçükken üste ana kucağını takıp güzel güzel kullandım anakucağını aldım arabaya taktım araba koltuğu oldu rahaat rahat kullandım ama bebeğim biraz tombik daha oturmayı öğrenemeden anakucağında sıkışmaya başlayınca anakucağını araba koltuğu olarak bırakıp altını normal arabayı kullanmaya başladım ama bebek oturamıyo oturma yerinin önünde engel yok bebek aşağı kayıyo ikide bi durup onu yukarı çekip düzeltmek zorunda kalıyorum. 5noktalı kemer var ama aşağı kaymayı engellemede yeterli değil. e bide oturma yeri o kadar küçükki 6aylık bebeğin poposu anca sığıyo, e arkasıda dümdüz yatmıyo ayrı sorun.bebek bi uyuyo arkayı tam yatıramıyorum öndede ayak yeri kalkmadığı için ayaklar sarkıyo eziyet yani bebeğe... unutmadan alt sebette çok kullanışsız çünkü sebete bişi koymak çok zor çantasını bile koyamıyorum o sebete uzanan ara daracık...ön tekerler az bozuk yol olsa takııp duruyo gidilmiyo ve bebek ağırlaştıkça öne bükülüyo kullanımı zorlaştırıyo.

650tl ye aldım tamam 1000tl likler falan neler var ama 650de az para değil benim bütçeme göre... şimdiki aklım olsa baby 2go nun çok pratik bi arabası var onu alırım hafif iyide küçülüyo bagaj için....

benim tavsiyem araba alırken şu noktalara dikkat edin...
1.oturma yeri dar olmasın
2.tam yatar pozisyona geçebilsin
3.ayak yeri sabit olmasın yukarı kalkabilsin. bebek uyuyunca arkayı tam yatır ayak yerini kaldır ooh beşik gibi uyur sizde rahat rahat gezersiniz...

bende aynı dertten muzdaripim..kesinlikle önermiyorum kraftı...ben kaliteli bilirdim o yüzden araştırmadan rengini beğenip pat diye aldım ilk aydan itibaren problem oldu çocugu sürekli yukarıya çekiyoruz... yeni bi araba alıcam mecburen

ExorBaby Prostyle VIP bebek arabası aldım. Gayet güzel. Başta saydığınız pahalı bebek arabalarıyla aynı özelliğe sahip ve daha uygun :-)
Bildiğimiz set. Anakucağı arabaya monte edilebiliyor. Manevra kabiliyeti yüksek kolay katlanabilen çift yönlü... Tek eksiği arabaya monte edilebilen pusetinin olmayışı ise o da eksik kalıversin. Zaten kullanılacak süresi sınırlı.
Güzel paylaşım olmuş araba arayanlar için. Ama çok şükür güzel bi ürünle ben çoktan karşılaştım :-)

Son düzenleme:
X