Bebek beslenmesi

😂
Yok, bilakis 2 bebeğimde de yaşadığım için gurusu oldum meselenin seneleeer önce.
Kısaca döndük de tur attık ama yok efendim biberon almıyorsa mama nasıl alsınmış siz de biliyormuşsunuz aaa lütfen!
Bir de verdiğiniz kaşık mamasını bu doneyle savunuyorsunuz, pes!

Siz bilmiş bilmiş cevap verirseniz, karşınızdan neyin çıkacağını hesaplamanız gerekir.
Ben sizin yerinizde olsam bilgilerimden faydalanırım, kaç uzmandan emek emek alındı, kaç doktordan kaç seansta öğrenildi, aylar paralar harcandı bu yöntemlere.
En basit ve olası yöntem ise fincan yöntemidir, yenidoğan bile bu şekilde beslenir.
Hoşçakalın.
Fincan yöntemi ne ?

Mamayi sevmemiş olabilir mi acaba. Benimde kızım birden emmeyi kesti ama çok şükür biberon reddi yaşamadım mamasını seviyor

Fincan yöntemi ne ?
Bebekler tıpkı diğer canlılar gibi dillerini kullanarak beslenirler çiğneme refleksine kadar.
Geniş ağızlı bir çay fincanını ya da sağlıklı plastik fincana benzer formlu bir bardağı hafif eğerek, bebeğin ağzını fincana dayadığınızda kendisi oradan azar azar alacak, beslenmesini gerçekleştirecektir.
Çok enteresan bir görüntü, ilk bebeğim emmediği için doktor eşliğinde yöntemi öğrendik, gözlerime inanamıştım:)
Beslenme reddi dönemlerinde, videolara bakarak kullanabileceğiz bir yöntem.

Biberon almadığı için mama icmiyo kasikla da döküyo. Doğumdan beri hergun anne çayı hoşaf tüketiyorum sürekli ama artmiyo yinede.
Hamurisi, şekerli gidalar, fazla tuzlu yemek, nane, maydanoz, adacayi sütü azaltır, bunları minimuma indirin. Bol su, dereotu, sulu tencere yemeği tüketin artar inşallah sütünüz.

Merhaba 4 aylık oğlum var sütüm birden bire baya azaldı nasil beslemem gerekiyo bilmiyorum biberon almiyo meyve püresi bazen kaşık maması veriyorum ama doyuracak kadar değil.boyle bir durum yaşayan oldumu nasıl beslediniz bebeginizi?
Bebek mamasını kaşıkla vererek alıştırın, sonrasında biberon deneyin.

Merhaba 4 aylık oğlum var sütüm birden bire baya azaldı nasil beslemem gerekiyo bilmiyorum biberon almiyo meyve püresi bazen kaşık maması veriyorum ama doyuracak kadar değil.boyle bir durum yaşayan oldumu nasıl beslediniz bebeginizi?
Bebeklerinize doktora sormadan nasıl çat diye meyve püresi filan dayıyorsunuz ya? Bu rahatlık da bi acayip.
Biberon almıyorsa formül sütü kaşıkla vereceksiniz. 4 aylık bebe meyve püresi ne alaka.

Döküyo malesef bu nedenle cok zorlanıyorum bardaktada aynısını yapiyo
Bir şekilde yolu vardır beslenmesinin ama bu durum şahsi, yolunu siz bulacaksınız
Eğer kilo alımı varsa çok dert etmeden az çok emzirmeye devam edin kilo alımı yoksa doktor eşliğinde öneri alın
Çevrenizde çocuk doktoru bulmak zor vs ise sağlık ocağında ebe ya da hemşireler de size öneri sunabilir,
Umarım bir yol bulursunuz

Döküyo malesef bu nedenle cok zorlanıyorum bardaktada aynısını yapiyo
Şaka mısınız siz, tabii ki dökülecek. Döküyor diye mama verilmez mi bebeğe? Acıktığı için biberonu er ya da geç kabul eder belki. Etmiyorsa da maalesef uğraşıp döke saça kaşıkla vereceksiniz. Zahmet olacak ama…

Şaka mısınız siz, tabii ki dökülecek. Döküyor diye mama verilmez mi bebeğe? Acıktığı için biberonu er ya da geç kabul eder belki. Etmiyorsa da maalesef uğraşıp döke saça kaşıkla vereceksiniz. Zahmet olacak ama…
Gerçekten sizin gibi kişiler çok bildiğinizi sanıyosunuz ben demedim eliyle alip kendi içsin...yutmuyo diliyle itiyo daha sonra ağlamaya başlıyo . Insanın başında olmadığı zaman tek sözle olup bitecek saniyosunuz. Benim çocuğumu benden daha mı çok düşünüyosunuz??

Bebeklerinize doktora sormadan nasıl çat diye meyve püresi filan dayıyorsunuz ya? Bu rahatlık da bi acayip.
Biberon almıyorsa formül sütü kaşıkla vereceksiniz. 4 aylık bebe meyve püresi ne alaka.
Çat diye kaşıkla 10saat uğraşmaya çok meraklıyız ondan..yorumlara bakarak yazın kaşıkla istemiyo agliyo 2 paket formül mama çöpe attim içmediği için.. çözüm uretmeyeceksiniz eleştiri olsun diye dolanıp insanların vaktini almayın 👍ayrıca marketlerde 4aylik bebekler için nasil meyve sebze püreleri satiliyo madem bu kadar zararlı bisey??

4. Aya kadar sadece anne sütüyle geldiyseniz o süt azalmamıştır. Ama yok emziremiyorum olmuyor diyorsanız biberona alıştıracaksınız.
Ya da hepsini boşverip anneanne usulü sulandırılmış keçi sütlü pirinç unlu muhallebi.

Çat diye kaşıkla 10saat uğraşmaya çok meraklıyız ondan..yorumlara bakarak yazın kaşıkla istemiyo agliyo 2 paket formül mama çöpe attim içmediği için.. çözüm uretmeyeceksiniz eleştiri olsun diye dolanıp insanların vaktini almayın 👍ayrıca marketlerde 4aylik bebekler için nasil meyve sebze püreleri satiliyo madem bu kadar zararlı bisey??
Çözüm üretiyoruz, onu da beğenmiyorsunuz hanımefendi.
Dökse de ve-re-cek-si-niz.
Çok biliyorum diyorsanız meyve püresine devam edin, buraya da ne yapayım diye konu açmayın?

Benim anlamadığım husus kaşıkla yemiyor biberonla içmiyor diye savunuyorsunuz o halde size nasıl bir öneri gelebilir? Neyi duymak istiyorsanız söyleyin öyle yazalım size.

X