Bebek diş temizliği hakkında soru ?

sadolinda

Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2023
469
169
30
Sevgili anneler bebeğinizin dişini günlük ne sıklıkla ve nasıl temizliyorsunuz? Ben 20 aylık toplam 9 dişi olan oğlumum dişlerini karbonatlı suyla, parmağa geçen silikon fırçayla kendim temizliyorum. Bazen de bebekler için olan diş fırçasını eline veriyorum kendisi temizliyor bizden gördüğü şekilde. Ama o fırçası plastik ve kemiriyor bazen o yüzden artık onu vermiyorum. bebek diş macunu da kullanmıyorum. Siz neler yapıyorsunuz?

Normal fırça kullanmanız lazım ama o parmağa geçirilien minik silikon fırça temizlemez çok artık herşeyi tüketiyorlar çünkü. Ağzına sokup kemirmesini dert etme sebebiniz hijyen veya plastik kimyasal olmasıysa doğal yapılı bebek fırçası alın ha bunlarla ilgisi yoksada kemirsin hepsi yapıyor. Bizde rocsun var eskittiği fırçasını eline veriyorum suan kullandığımızla ben temizliyorum düzgünce sonra kendisi yapıyor bebek macunları var doğal içerikli onları kullanıyorum karbonatlı su zarar verebilir diye biliyorum diş ve diş etlerine.

• Beğen
Reactions: The
Normal fırça kullanmanız lazım ama o parmağa geçirilien minik silikon fırça temizlemez çok artık herşeyi tüketiyorlar çünkü. Ağzına sokup kemirmesini dert etme sebebiniz hijyen veya plastik kimyasal olmasıysa doğal yapılı bebek fırçası alın ha bunlarla ilgisi yoksada kemirsin hepsi yapıyor. Bizde rocsun var eskittiği fırçasını eline veriyorum suan kullandığımızla ben temizliyorum düzgünce sonra kendisi yapıyor bebek macunları var doğal içerikli onları kullanıyorum karbonatlı su zarar verebilir diye biliyorum diş ve diş etlerine.
Parmağa geçenler yetersiz evet o plastik bebek fırçalarından vardı kemire kemire parçaladı yutmasın diye artık vermiyorum. Doğal içerikli diş fırçası öneriniz var mı? Bir de bu diş macunlarının kullanım ömrü kısa oluyor baktıklarımın.

Parmağa geçenler yetersiz evet o plastik bebek fırçalarından vardı kemire kemire parçaladı yutmasın diye artık vermiyorum. Doğal içerikli diş fırçası öneriniz var mı? Bir de bu diş macunlarının kullanım ömrü kısa oluyor baktıklarımın.
Aslında fırçanın kılları kopmuyor benimkinin halini görseniz 🥴 eskiyi onun eline yeniyi kendi elinize alınca yenide yıpranmamış oluyor doğal içerikli olanda alsanız fırça kısmını yine bozacaktır ondan kaçış yok pek bilgimde yok ama muhakkak vardır sapı fırçası doğal olan.

1 yaşında nuk bebek diş fırçası kullanıyoruz. İkili set önce alıştırma fırçasıyla başladık sizinki daha büyük olduğu için direkt ikinci aşamayla başlayabilir plastik değil silikon

X