Maske Tarifleri Bebek gibi bir cilt için evde yapabileceğiniz cilt bakım maskeleri

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
bebek gibi yumuşacık bi cildiniz olsun istiyorsanız bu tarifi hfta bir kere yapın

1 fincan yoğurt
1 tatlı kaşığı limon suyu
1 yumurta sarısı
1 tatlı kaşığı da elma sirkesi

iyice karıştrp yüzünüzde kuruyana kadar bekletitorsunuz.daha sonra ılık suyla yıkıyorsunuz bu kadar:1yes2:

bunu çok merak ediorum kaç dk ve nekadar arayla yapıcağımızda yazarsanz çok sevinirmmm...

Merhaba ben kendi yaptığım bir yöntemi söylemeden geçemicem=)
Banyoda yüz için aldığım kabak lifiyle yüzümü bir güzel temizliyorum
Banyodan çıkar çıkmazda kil maskemi yapıyorum ve bir güzel acıbadem kremimi sürüyorum yarım saat sonrada hafif tonikli pamukla siliyorum ve bebek gibi yumuşacık oluyor cildim:1closedeyes:

Bu arada kabak lifi ve krem olayını her banyoda yapıyorum ama kil maskesini haftada 1 kere yanlışlık olmasınopuyorumnanaktan

Yüz için olanından kullanıyorum zaten ıslanınca yumuşuyor lif. Kızarıklık yada herhangi bir durum olmadı bende hiç hassas bir cildim olmasına rağmen.

arkadaşlar ben yeni katıldım size çok harika bir bir peling tarifi verecem cildi çok hassas olmayanların memnun kalacağından eminim eşit miktarda 1 tatlı kaşığı mısır unu. 1 tatlı kaşığı yeşil kil, 1 çay kaşığı el
kremi ve su malzemeleri krem kıvamında karıştırın yüzünüze buhar banyosu yaptıktan sonra sürün çünkü buhar banyosu gözekleri daha iyi açacak maske cilde daha iyi nüfus edecektir sürdükten 5 dks sonra (verilen süreden fazla bekletmeyin) ovarak çıkartın sizde göreceksinizki cildiniz kaymak gibi olacak ufak pürüzler gidecek bunu haftada 1 yapın ben yapıorum ve inanın çok memnunum... sağlıklı ciltler kızlar.zemuszemus

bebek gibi yumuşacık bi cildiniz olsun istiyorsanız bu tarifi hfta bir kere yapın

1 fincan yoğurt
1 tatlı kaşığı limon suyu
1 yumurta sarısı
1 tatlı kaşığı da elma sirkesi

iyice karıştrp yüzünüzde kuruyana kadar bekletitorsunuz.daha sonra ılık suyla yıkıyorsunuz bu kadar:1yes2:

hafta da 1 kez mi uygulanıyor bu maske?

kesinlikle harika bir uygulama bunu ben 4 aydır düzenli olarak haftada 2 kere uyguluyorum.sonuç mükkemmel..şiddetle tavsiye ederim dostlar.zemuszemus

hepsi çok kolay malzemeler bende denicem gelişmleri yazarım size

maskele yaparken ve sonrasında dikkat edilecek hususlar.
Temizlenmiş cildinize ince bir tabaka halinde uygulayın
temizleme zamanı geldiğinde önce ılık daha sonra soğuk suyla içten dışa doğru temizleyin ve su ile temizleyin.
sabun kullanmayın temizliği için
havlu ile tampon yaparak kurulayın bu yağlanmasını engelleyecektir.
ve en önemliside sitrik asit içeren maskeler örn:kil maskesinde içine katılan limon yada portakal vs..
gün içinde yaparsanız ve dısarı cıkarsınız cildinizde lekelenme yapma ihtimali artacaktır.
bu tarz günlük maskelerinizi cilt anelizi yaptırdıktan kendinize uygun maskeyi aldıktan sonra onun haricinde yapın.çünkü bu maskelerde mucize yoktur...

ben dısarı cıkmadan önce sürüp yüzümün rengini açacak bir krem arıyorum.çok yağlı cildim var

o yogurt elma sırkesı lımon yumurta beyazı maskesını yaptım az oncesositososito

yumusacık oldu cıdden talaş gıbı olan yuzumsempatiksalakcinni

ama bu yumusaklık ne kadar surcek bakalım görcezşakkıdı

ha bıde ben 1 bucuk yemek kasıgı yogurtla yaptım o bıle bı ton oldu acaba dolapta saklasam bişey olurmuuuuukafamçokkarıştı

Valla biraz önce yumurta sarısı ve süt maskesii yaptım,şimdi de yoğurt ve limon maskesi yaptım.Harika hissediyorm kendimi.Bakım ne güzel şey ya.

X