bebek oda süslemesi ve bebek şekeri yapımı önerileri

oğlumuzun doğumunda hastane odamızın süsleme teması ne olsun?

• uğurböceği temalı

OY: 39 76,5%
  • leylek temalı

OY: 12 23,5%

• Ankete Katılan
    51
Kimse kusura bakmasın ama el emeği diye başlık açıp da beğeni bekleyenlerin genelde bu mu yani diye hayretle bakıyorum ama sizin yaptıklarınız gerçekten çok hoşuma gitti keşke buradan da devam etseydiniz yaptıklarınızı paylaşmaya. Fal kurabiyesi tarifi arıyordum bu aralar çok sevindim görünce bir de boyalı yumurtalara bayıldım şimdi blogdan bakayım ama buradan sormak daha kolay olurdu... Umarım yorumumu görürsünüz ve paylaşımlarınıza devam edersiniz, kolay gelsin, ellerinize sağlık.

Kimse kusura bakmasın ama el emeği diye başlık açıp da beğeni bekleyenlerin genelde bu mu yani diye hayretle bakıyorum ama sizin yaptıklarınız gerçekten çok hoşuma gitti keşke buradan da devam etseydiniz yaptıklarınızı paylaşmaya. Fal kurabiyesi tarifi arıyordum bu aralar çok sevindim görünce bir de boyalı yumurtalara bayıldım şimdi blogdan bakayım ama buradan sormak daha kolay olurdu... Umarım yorumumu görürsünüz ve paylaşımlarınıza devam edersiniz, kolay gelsin, ellerinize sağlık.

aslında soru sormak konusunda haklısınız. benim de burda topic açmamın nedeni buydu. buradan yardımcı olmak çok daha kolay oluyor. taa ki tatil vakti gelene kadar. galiba tatil gelince biraz uğraşmadım yine de sormak istediğiniz bir soru varsa ya da merak ettiğiniz bir şey cevap vermeye çalışırım. :) yorumunuz için çok teşekkürler.

şimdi sizlerle bebek doğumlarında hediye olarak götürebileceğiniz çok cici bir fikir paylaşacağım: bebek bezi pasta. aslında epeydir moda olmuş durumda ve sizler de eminim nasıl yapılacağı konusunda az çok bilginiz vardır. yine de resimlerle aşağıda inceleyelim.
unutulmaması gereken şey bebek bezlerini rulo yapıp bir araya topladığınızda muhakkak ortasında sabit bir şey olmalı bu bir sünger de olabilir ya da hediye edebileceğiniz biberon da olabilir ki bunu her kata uygulamalısınız.
ayakta durabilecek kadar kat çıkabilir hatta etrafını çeşitli süslerle de süsleyebilirsiniz.
$diaper-cake-instructions-1.jpg $diaper-cake-instructions-2.jpg $diaper-cake-instructions-3.jpg $diaper-cake-instructions-4.jpg $diaper-cake-instructions-5.jpg $diaper-cake-instructions-6.jpg $diaper-cake-instructions-7.jpg $diaper-cake-instructions.jpg

bebek ve bebek süslemeleriyle ilgili herşey: YAŞADIĞI ŞEHİRDE SÜSLEME MALZEMESİ OLMAYANLAR BURAYA LÜTFEN!

bu linke tıklayanlar blogumda uzun bir yazı görecekler ama işinize yarayacağına inanıyorum. hesaplı kitaplı bir şekilde bebek odalarımızı çok güzel süsleyebiliriz.
bir kapı süsü için 10TL vermek yerine 60TL vermek istemiyorsanız bence bu yazımı okumalısınız. niyetim kimseyi kırmak değil ama dışarı da atacak paramız yok. konuyla ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız bana burdan sorabilirsiniz.:KK49: beyinfırtınası şeklinde yapacağımız çalışmalarla çok güzel bebek odası süslemeleri yapılacağına inanıyorum.

ileriki günlerde ekimde doğacak oğlum:emir_bebek: için hazırlamış ve almış olduğum süslemeleri de sizlerle paylaşacağım. uğurböceği leylek derken sanırım farklı bir şeyler bulacaksınız. yine de anketime katılanlara çok ama çok teşekkür ederim. herkese iyi akşamlar.En Büyük TÜRKİYE

lohusa tacınız olmazsa olmaz işte bu yüzden sizlerle bir blogtan görüp beğendiğim lohusa taçlarını paylaşmak istiyorum. kendiminkini yaparken örnek alacağım bu modelleri umarım ben de yapabilirim.
$DSC_0006.JPG $DSC_0047.JPG $DSC_0075.JPG $DSC_0078a.JPG $gelin_ba_2.jpg $M002.jpg $Resim 005.jpg $Resim 024.jpg $Resim 057.jpg $Resim 146 copy.jpg $Resim 214.jpg $Resim 217.jpg $Resim 236.jpg

merhaba 6 aylık hamileyim bende çok hoş fikirler veriyosunuz teşekkürler öncelikle. Ben bebek çikulatası yapmak istiyorum. Yani çikulataları oluklu folyo denen kağıtla kaplamak istiyorum. Pastanelerdede hazır var bu çikulatalardan ama hem kendim yapmak hemde maliyeti düşürmek istiyorum. Bu oluklu folyo denen kaplama kağıdını nereden bulabilirim bilginiz varmı ve fiyat olarak pahalımıdır bilgilendirirseniz sevinirim.

merhaba 6 aylık hamileyim bende çok hoş fikirler veriyosunuz teşekkürler öncelikle. Ben bebek çikulatası yapmak istiyorum. Yani çikulataları oluklu folyo denen kağıtla kaplamak istiyorum. Pastanelerdede hazır var bu çikulatalardan ama hem kendim yapmak hemde maliyeti düşürmek istiyorum. Bu oluklu folyo denen kaplama kağıdını nereden bulabilirim bilginiz varmı ve fiyat olarak pahalımıdır bilgilendirirseniz sevinirim.

çok teşekkür ederim güzel sözlerinize ve tebrikler! gerçekten de dediğiniz gibi pastanelerde ve şekercilerde inanılmaz fiyatlara satılıyorlar. (benim de şekillerine içim gitmiyor değil hani!) bu sorunuz üzerine ben biraz araştırma yapayım çünkü benim aklıma bu fikir gelmemişti ve çok hoşuma gitti. umarım hoşunuza gidecek ve işe yarayacak cevaplarla dönebilirim. iyi günler.

tekrardan merhaba çikolata için desenli folyoyla ilgili size özelden mesaj attım bazı linkleri :)

Son düzenleme:
meraba.banada desenli folyoyla alakalı linkleri atar mısınız acaba.bnde hastane için onlardan hazırlamak istiyorum.bide fatihte bebek süsleri ve malzemeleri satan yerler varmış.biliyosanız beni bilgilendirirseniz sevinirimmm..

meraba.banada desenli folyoyla alakalı linkleri atar mısınız acaba.bnde hastane için onlardan hazırlamak istiyorum.bide fatihte bebek süsleri ve malzemeleri satan yerler varmış.biliyosanız beni bilgilendirirseniz sevinirimmm..
mesajınızı gönderdim yine de araştırmalarımı tam yapınca yapabildiklerimi burdan yayınlayacağım. umarım o zaman size daha fazla yardımcı olacağım. iyi akşamlar :)

Son düzenleme:
Bulabildiğim tek yol:
Seçtiğiniz çikolata tırtıklı olursa alüminyumu üzerine bastırarak şekil verebilirsiniz. Tırtıklı olmasa da alüminyumu ince ince katlayarak sonrasında açarak şekil verebilirsiniz. Şekil vermeseniz de bir sorun olmayacaktır. Dilerseniz üstüne kedi merdiveni yaparken kullandığımız kırtasiyelerde satılan süsleme kağıtlarından (1TL satılıyor.) ya da güzel kaplıklardan yapıştırabilirsiniz. Üstünün süslemesi size kalmış. Aşağıdaki fotolarda bu yapım şeklinin kaba taslak halini göreceksiniz:
$1.jpg
$2.jpg
$3.jpg
$4.jpg
$5.jpg

Bu fotoğrafta kızıma geçen yıl Eminönü'nden almış olduğumuz ve süslediğimiz bebek şekeri sepetini görmektesiniz.
$ece1.jpg

bebek ve bebek süslemeleriyle ilgili herşey: KUZU BEBEK ŞEKERİ YAPIMI

$kuzu_seker_cubuk.jpg

Yapımı çok ama çok kolay! Malzemeler:
1) çubuk
2) çubuk ucuna takacağınız yuvarlak strafor
3) üstü için yapıştırıcı
4)koyun tüyü yapımı içinse üstüne küçük köpükler (bunları kırtasiyeden bulabilirsiniz. Anasınıfı malzemeleri olarak)
5)Siyah bölümlerini ise takı ve toka satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Yapılışı:
Çubuğu yuvarlak strafora tutturuyorsunuz ve yapıştırıcıyı straforun üzerine sürdükten sonra küçük köpüklerin bulunduğu kaba çubuğu batırıyorsunuz. Geri kalan malzemeyi ise üstüne yapıştırıyorsunuz. İ

İşte hepsi bu kadar. :)))

Malumunuz hastanede doğumlarda anne yatağı da süslenir. Şimdi değişik süslemeler yapılsa da en yaygını balon ki her gelen çarpmadan geçemez ve en iyi ihtimalle yerinden eğrilir ya da patlar. Balonunun yanı sıra fiyonklu süslemeler de çok hoş durur. Kaldı ki fiyonk dışardan yapımı kolay gibi görünse de öyle değildir. Ben de şimdi sizlere kolay bir fiyonk yapımını göstereceğim. Resimler her şeyi anlatıyor:
$IMG_7073_large.jpg $IMG_7079_large.jpg $IMG_7086_large.jpg $IMG_7091_large.jpg $IMG_7094_large.jpg $IMG_7097_large-1.jpg

işte bunlar benim kızımın diş buğdayı için yaptığım diş buğdayı süsleri. seramik hamurunu bir blog adresinden gördüm ve o tarife göre yaptım. gerçekten çok kolay oldu hamurun yapılışı ama diş kalıbım olmadığı için yapmam uzun sürdü. buna rağmen hamur öyle kolay kurumuyor yani istediğiniz kadar uğraşın düzenlemekle kurumadan işlerinizi halledebiliyorsunuz. benim burdaki bir hatam yaptıklarımı fırınlamamam oldu. umarım sizlere bir fikir verebilir. başka bebek süsleri hakkında bilgi almak isterseniz bana burdan ulaşabilirsiniz. bebek şekeri yapımı, kapı süsü yapımında yardımcı olabilirim. umarım blog sayfam açılır da ordan diğer yaptıklarımı da görebilirsiniz.
Eki Görüntüle 168396 Eki Görüntüle 168410 Eki Görüntüle 168409 Eki Görüntüle 168408 Eki Görüntüle 168407 Eki Görüntüle 168406 Eki Görüntüle 168405 Eki Görüntüle 168404 Eki Görüntüle 168403 Eki Görüntüle 168402 Eki Görüntüle 168401 Eki Görüntüle 168400 Eki Görüntüle 168399 Eki Görüntüle 168398 Eki Görüntüle 168397 Eki Görüntüle 168411

ellerinize saglık cok ugrasmıssınız

X