bebek oda süslemesi ve bebek şekeri yapımı önerileri

oğlumuzun doğumunda hastane odamızın süsleme teması ne olsun?

• uğurböceği temalı

OY: 39 76,5%
  • leylek temalı

OY: 12 23,5%

• Ankete Katılan
    51
Dantel perdeleri siz de benim gibi seviyorsanız bebek odanız için annemin işlediği dantel perdeleri blogumda yayınladım. Aşağıda bir tanesinin fotoğrafını görüyorsunuz. Bu adresten bloguma ulaşabilirsiniz:

bebek ve bebek süslemeleriyle ilgili herşey

$1.jpg

Evet doğru 36 haftamı doldurdum ve 37. haftamın da içindeyim.:nazar: Artık doktorumu her hafta görüyorum ve 39. haftanın içinde beni bekleyen bir sezaryen var En Büyük TÜRKİYE(ilkim sezaryen ve aralarında 14 ay var). İşte sizlerle de bu bölümde doğum çantamızın içine neler koyduğumuzu paylaştım. Burada ilgilenenler olursa annemin işlediği BEBEK BATTANİYESİ ve anneannemin işlediği LOHUSA ETOLÜMÜ yine blogumda bulabilirsiniz.:KK49::nazar:

ayy ben çok beğendimm bunlarıı valaa yapmaya çalışıcamm kendi emeğimden daha değerli olamaz oğlum içinn şimdiden allah razı olsunnn listemi yaptım en yakın zamanda başlıciiimmm:)))9

ayy ben çok beğendimm bunlarıı valaa yapmaya çalışıcamm kendi emeğimden daha değerli olamaz oğlum içinn şimdiden allah razı olsunnn listemi yaptım en yakın zamanda başlıciiimmm:)))9

Sevgili HOLAA, sana katılmadan edemiyorum. Kendi emeğimizden daha kıymetli olmuyor. Ayrıca beğenmene de çok sevindim. Allah hani derler ya bir avazda kurtarsın seni ve bebeğini de! Sağlıklı doğumlar diliyorum. :)

Sevgili HOLAA, sana katılmadan edemiyorum. Kendi emeğimizden daha kıymetli olmuyor. Ayrıca beğenmene de çok sevindim. Allah hani derler ya bir avazda kurtarsın seni ve bebeğini de! Sağlıklı doğumlar diliyorum. :)

aminnn canım allah razı olsunnn:)

Aşağıda gördüğünüz bir elbise kapı süsüdür. Yine strafor kullandım ve silikon tabancamla yapıştırarak yaptım. Merak edenleri bloguma beklerim.

$Görüntü019.jpg

Nihayet oğlumuz doğdu ve heyecanlı bekleyişimiz bitti. Sizlerle hastane odamız için yapmış olduğumuz süslemelerimizi buradan paylaşıyorum. Daha fazlasını merak edenleri bloguma bekliyorum.

$BATIN BEY 010 kopya.jpg

Uzunca bir aradan sonra tekrardan merhaba! (teşekkürler Meltemyaren :) ) Oğlum geçen cuma 2 aylık oldu. Biz de kısmetse 1 ay sonra sünnet düşünüyoruz. Bir haftalık uğraşlarım sonucunda küçük yastıklar diktim ve hepsini bloguma attım. Resimli olarak tek tek yapılışlarını anlattım. Umarım sizlerin de işine yarar. Herkese kolay gelsin:

$1.jpg

Bu topici ziyaret edenler benim hazırladığım bebek süslerini bilirler ve ben de blogumda kısa bir video paylaştım. İlgilenenler buradan bloguma ulaşıp hazırladığım süslerimle nasıl odamızı hazırladığımızı görebilirler.

gerçekten tüm çalışmalarını ağzımın suyu akarak okudum hepside çok güzel bende çok özendim. çocukların analı babalı büyüsün inşallah. iki çocukla nasıl bunları yapabildiğinide düşünmedim değil.
bende bebek kurabiyesi yapmak istiyorum ama şu marşmelovlu olanlar ne kadar dayanıyor acaba ne kadar sürede tüketmek gerekir. doğumdan önce yapsam bayatlarmı yoksa taze kalabiliyorlarmı? fikir verirseniz sevinirim

gerçekten tüm çalışmalarını ağzımın suyu akarak okudum hepside çok güzel bende çok özendim. çocukların analı babalı büyüsün inşallah. iki çocukla nasıl bunları yapabildiğinide düşünmedim değil.
bende bebek kurabiyesi yapmak istiyorum ama şu marşmelovlu olanlar ne kadar dayanıyor acaba ne kadar sürede tüketmek gerekir. doğumdan önce yapsam bayatlarmı yoksa taze kalabiliyorlarmı? fikir verirseniz sevinirim

Çok teşekkürler goncagull! :KK16: Beğenmene çok sevindim. kızım biraz cadı olsa da ikincim oğlum çok efendi varlığı yokluğu bir gibi. Galiba çocukların içinde olan bir şey bu :KK70: Bebek kurabiyesi marshmallowla bir haftaya kadar dayanıyor. Üstelik ben bunu, bu kurabiyeler yapan bir pastaneden öğrendim. İnceledim ve evde denedim. Önemli olan kurabiyeyi yaptıktan sonra hemen şeker hamurunu uygulaman gerekiyor. Her ne kadar şeker hamuru bir hafta dayansa da sert olunca yumuşatmak çok zor oluyor. Benim tavsiyem butik kurabiyelerden yapacaksanız misafirlerinizi nerede kabul edeceğiniz önemli. Bu yüzden süsleyeceğiniz yere karar vermeniz gerekiyor. Süsleriniz ve kurabiyeleriniz yanyana çok şık ve şeker görünecekleri için ziyaretçilerinizi en fazla nerede sizi ziyaret edeceklerse orası için kurabiyelerinizi ayarlamalısınız. ev ya da hastane. evde daha rahat olcağını kendimce düşünüyorum. çünkü daha fazla ziyaretçiniz olabilir ve siz de yapmış olduğunuz süslü kurabiyelerinizi daha fazla kişiye verebilirsiniz. UNUTMADAN kurabiyelerinizi tavuk pişirme poşetlerini keserek çubuklarına batırarak ya da batırmadan kurdeleyle bağlayarak verirseniz daha dayanıklı olurlar. en azından 1 hafta kurumadan kalırlar. Son bir şey daha doğumdan önce haliniz olmayabilir o yüzden bir yakınınızdan yardım almanızı öneririm. Kurabiyeleri yapmak kolay ama şeker hamuru ne kadar basit olsa da hamile olarak sizi son günleriniz de yorabilir. tecrübeyle sabittir. :KK49: Allah kolay bir doğum nasip etsin. Bebeğinize sağlıkla kavuşmanız dileğimle ...

verdiğin bilgiler için çok teşekkürler, yapmak için can atıyorum ama sanırım planladığım gibi olmayacak. doğum için şehir dışına gideceğim ve normal doğum düşündüğüm içinde günü belli değil çok önceden yaparsam hoş olmaz diye düşünüyorum ve ayrıca doğuma yakın beni oldukça zorlayacak. evde ikram etmek istiyordum gelenlere ama bi çözüm bulamadım kendimce :KK43:((( belki aklıma bişey gelir. kolay gelsin.

üzeri marşmalowdan şeker hamuru olan kurabiyelerden sanırım yapıcağım yoksa içimde kalacak:))))))))
önceden yapıp denemek istiyorum ne kadar dayanacağına bakacağım.
sizden rica etsem bu kurabiyenin hamurunu nasıl yaptığınızıda anlatabilirmisiniz, kurabiyenin sertmi olması gerekiyor

hamur yumuşak olmalı ve tavsiyem hemen uygulanmalı :) marshmallow bir tatlı kaşığı su ile fırında eritilmeli. çok fazla beklememeli ki yanmasın :) ben borcamda eritiyorum ve sonra çıkartıp pudra şekeriyle karıştırıyorum. yarım paket marshmallowa 2 paket pudra şekeri yetiyor. biraz toparlanınca elinizle ara ara katı yağ ile yuğurun. katı yağ oda sıcaklığında olmalı. bu arada isterseniz gıda boyası kullanabilirsiniz.
kurabiye yerine isterseniz seramik hamuru kullanarak aynı kurabiye gibi seramik heykeller yapabilirsiniz. tabii bu bir düşünce :) eğer mevlüt yapmayı planlıyorsanız mevlüdünüzde de yapabilirsiniz. şimdiden kolay gelsin :)

slm topiğine bayıldım burdan bloguna ordan da face sayfana ulaştım artık sürekli takipçinim:KK19:
ben 8 aylık evliyim ve de 8 aylık hamileyim :KK49:
düğün borçlarını ödemekten oğluma istediğim gibi hazırlık yapamıorm:105::85:
geçenlerde sayfandan heveslenip evde bi şeyler denemeye karar verdm
$DSC00937.JPG
kına gecemden kalan sepetim
düğünde kullanmadıgm absürd bi gelin çantam ve birsürü tül var bunlarla neler yapabilirim
bana biraz fikir ver lütfen

slm topiğine bayıldım burdan bloguna ordan da face sayfana ulaştım artık sürekli takipçinim:KK19:
ben 8 aylık evliyim ve de 8 aylık hamileyim :KK49:
düğün borçlarını ödemekten oğluma istediğim gibi hazırlık yapamıorm:105::85:
geçenlerde sayfandan heveslenip evde bi şeyler denemeye karar verdm
Eki Görüntüle 349312
kına gecemden kalan sepetim
düğünde kullanmadıgm absürd bi gelin çantam ve birsürü tül var bunlarla neler yapabilirim
bana biraz fikir ver lütfen
Sevgili kkelebekk öncelikle yazını yeni gördüğüm için özür dilerim :KK43: okullar açılınca yoğunluk o bölüme kaydı. Tabii ki de şimdiden tebrik ederim Allah analı babalı büyütmeyi nasip eder yavrunuzu inşallah. (AMİN) Fotoğrafından gördüğüm kadarıyla çok güzel bir sepetin var. Benim de düğün sepetimi süslemiştim ama süslediğimle anneme verdim o da kendi evine gelenlere bebek şekerlerimizi dağıttı. Sepetinin üstündeki tülü çıkartıp ama saten kısmına dikkat et çıkarma, üstüne çiçekçide bulabileceğin mavi tül alabilirsin. Büyük ihtimal ücretsiz vereceklerdir. Beni tanımadıkları halde ücretsiz tül verdiler hem de kaç defa :KK70: Boncuk satan yerlerden de tülünün bir-iki ton koyu renginde büyük boncuklar alabilir ve tüllerinin üstüne yapıştırabilirsin. Yine buralarda satılan çiçekler de çok işine yarayacaktır. Sepetin üstüne biblo bebekler yapıştırıyorlar ama ona para vermektense en güzeli internette gezerken görmüşsündür keçeden bebek yüzü yapıyorlar. Sen de keçeden değil ama parça kumaş satan yerlerden kumaş alıp bebek yüzleri dikebilir içlerine elyaf doldurup bebek sepetinin üstüne yapıştırabilirsin. İnşallah yarın bu yüz yapımını sayfamda paylaşırım ve ne anlatmak istediğimi daha rahat anlarsın. :) Gelin çantanı ise takı yastığı olarak kullanabilirsin. İçini ister elyafla ister atık kumaşla doldurabilirsin. Üstünü de kumaşçılarda satılan naylon kumaş da ya da kareli kumaşlarla kaplayabilirsin. Teğel dikişiyle dikebilir ya da yapıştırabilirsin. Üstünü fazla bir şeyle kaplamanı tavsiye etmem çünkü takı yastığı bu. hiç takı takılmasa bile hastanede genellikle bebeğin arkasını desteklemede kullanılabiliyor. :KK70: ama etrafını fırfırlı fistoyla çevirebilirsin. bunları yine boncuk satan ya da yün satan yerlerde bulabilirsin 1 metre ya da 1,5 m. yetecektir. metresi yanılmıyorsam 1-2tl arası değişiyor. Bu arada sepetinin ve takı yastığının üzerine nazar boncukları dikebilir ya da yapıştırabilirsin. O kadar sepetin havasını değiştiriyor ki inanamazsın. Ve tüllerin .... kesinlikle hiçbir şeye kullanamazsan bebek beşiğini süslemede kullanırsın ya da anne yatağını süslemede kullanırsın. YA DA dış kapına fiyonk yaparsın. sandalyelerini süslersin ya da perdelerinin üstüne aralıklarla asabilirsin. çok şık duruyorlar. ben perdelerimin üstüne denemiştim hoşuma gitti. tül her zaman işe yarar. eğer 5-7 metrelik bir tülse kapı süsünü asmanda çok işine yarar. nihayetinde yeni baştan metrelerce tül satın almak pahalı oluyor. Bu arada bana düşmez ama borçları hiç kafana takma herşey yoluna giriyor ben de ilk çocuğuma evlendikten 2 ay sonra hamile kaldım ertesi yılda ikincisine herşey yoluna giriyor. hamileliğinin geri kalan günlerinin sağlıklı geçmesi dileğimle...

bu arada :) konsept olarak uğurböceğini seçersen hiç sepetini bozma derim :KK70: üstüne mavi nazar boncukları ve uğurböcekleri yapıştırabilirsin. ya da sepetini bozma bebek şekerlerini kalp hazırlat aynı renkten çok hoş olur. ben iki arada bir derede kaldım leylek teması ve uğurböceği arasında. kızımda leylek yapmadım diye hayıflanmıştım ama erkek çocuklarında kırmızı yakışıyor. hatta takip edebilirsen kaftan dikimini yarın yayınlayacağım ve bu sepetine kırmızı kaftanlı bebek şekerleri koyabilirsin. umarım yardımcı olabilmişimdir. :) İyi geceler

sen bi harikasın demek istiyorum sana 2 çocuk ve iş birde bu tarz şeylerle uğraşıyosun çok büyük bi enerjin olmalı bravo sana yaptıklarına bayıldım bayıldım çok orjinal şeyler. bende kızıma diş buğdayı yapıcam kısmetse şu diş kalıbı olayı çok sinirimi bozdu benimde günlerdir düşünüyorum kendim nasıl yapabilirim diye kablodan telden olur mu diye düşünmeye başladım artık bebeğimde ufak olduğu için pek gezip araştıracak vaktimde yok açıkçası. şu marsmelo nasıl yazılıyosa artık ondan yapmayı düşünüyorum kurabiyelerin üzerine partimize 2 hafta var sence önceden bi denemeli miyim yoksa başarılı olur muyum ilk denemem de. birde yapabildiklerimi 1 gün önceden yapayım diyorum malum çocukla yetişmek zor o şekerli hamurlar bir gün bekleyebilir heralde diymi dışarıda nerde tutayım dolapta mı dışarıda mı ay çok mu soru sordum yaa ama napim kafam çok dolu valla bir sürü de soru işareti var kapıyada senin ki gibi strafordan diş şeklinde kapı süsü yapıcam. birdede ne düşündüm biliyo musun ay böle anlattıkçada çok yakın hissettim kendime seni neyse okursun heralde birde şunu düşündüm ben şdoğumda bebek şekeri yaptırmıştım şu dolaba yapışanlardan mıknatıslı lavantalı önünde bebek var bide hoşgeldin zehra yazıyodu işte onlardan kaldı benim 40 tane kadar diyorum ki onun bebeğini çıkarsamda önüne kumaştan yada keçeden diş şekli yapsam onu yapıştırsam kağıdıda çıkarsam onada dişlere selam gülmeye devaam yazarım bilgisayardam çıktı alırım olur heralde dimi olur olur mis gibi olur :))) değerlenmiş olsun diye düşündüm işte :) ay şu diş kurabiyeler çok takıldı kafama senin gibi tek tek yapsam çok uğraşır mıyım 20-25 tane falan yapıcam ben. ay ne çok konuştum neyse foto ve bilgiler için saol tatlım teşekkürler ilham getirttin :))

ay canım pastayı unutmuşum ben yahu diş şeklinde pastada yapsam diyorum ama nasıl fikrin varsa paylaşır mısın mukavvadan kalıp çıkarayım diyorum onla kesmesi kolay olur kurabiyeye benzemez bu sonuçta bi tane ama üst süslemelerinde ne kullanabilirim acaba

X