Bebek şekeri vs. Araştırıyoruz.!tüm anne adayları ve tecrübeli anneleri bekliyoruz!

BEBEK ŞEKERİ İÇİN ŞUNU DÜŞÜNÜYORUM...

• GEREKSİZ...

OY: 2 4,2%
  • GEREKLİ, AMA UYGUN FİYATA OLMALI.

OY: 29 60,4%
  • GEREKLİ,FİYATIDA ÖNEMLİ DEĞİL GÜZEL OLSMALI.

OY: 6 12,5%
  • OLSADA OLURRR,OLMASADA OLUURRR:)

OY: 11 22,9%

• Ankete Katılan
    48
  • Anket Kapalı .
arkadaşlar bende bebek şekerini ve mevlüt şekerini evde kendim yaptım. eminönünden aldım malzemelerini, hem ucuza geldi hemde kendi bebeğimin şekerini kendim yapmak başka bir keyif tavsiye ederim
bunlar bebek şekerlerimiz;
Eki Görüntüle 384222 Eki Görüntüle 384223
buda mevlit şekerimiz;
Eki Görüntüle 384224

bunlarda kuzenlerimin bebek şekerleri belki size fikir olur diye ekliyorum onlarda malzemelerini alıpkendileri yaptılar;

Eki Görüntüle 384225 Eki Görüntüle 384226

ay canım yaaa bayıldım çok güzeller sepetleri fln da görünce içim gidiyi bende bi gidip eminönünden alaydım :)
sen nerden kaça aldın malzemeleri bilgi verebilirmisin?

ay canım yaaa bayıldım çok güzeller sepetleri fln da görünce içim gidiyi bende bi gidip eminönünden alaydım :)
sen nerden kaça aldın malzemeleri bilgi verebilirmisin?

canım eminönünde şark hanı diye biyer var ben ordan aldım, eminönünde mısır çarşısının ordada dükkanlar var ama şark hanındaki fiyatlar oranın yarısı, çok çeşit var bide, ben sepetleri sanırım 45 kuruşa almıştım, içindeki pullu tül paket şeklinde satılıyor renkleri ve çeşitleri var bir paketinde 100 tane var sanırım 15 tl idi paketi. şekerleride tatbaktan aldım kilosu 20 tlydı. 1kilo ile ortalama 70 tane çıktı. mevlüt şekeri için olan keseyide ordan aldım bir paketi 15 tl idi onunda yanlış hatırlamıyorsam, yine bir pakette 100 tane olması lazım hala paketin yarısı duruyo, lavanta falan koyuyorum :)

canım eminönünde şark hanı diye biyer var ben ordan aldım, eminönünde mısır çarşısının ordada dükkanlar var ama şark hanındaki fiyatlar oranın yarısı, çok çeşit var bide, ben sepetleri sanırım 45 kuruşa almıştım, içindeki pullu tül paket şeklinde satılıyor renkleri ve çeşitleri var bir paketinde 100 tane var sanırım 15 tl idi paketi. şekerleride tatbaktan aldım kilosu 20 tlydı. 1kilo ile ortalama 70 tane çıktı. mevlüt şekeri için olan keseyide ordan aldım bir paketi 15 tl idi onunda yanlış hatırlamıyorsam, yine bir pakette 100 tane olması lazım hala paketin yarısı duruyo, lavanta falan koyuyorum :)
ay cnm yaa ne kadar uygun 45 kuruş ben şark hanı bilmiyorum ama muhakkak uğramaya çalışcm bakalım...

Ahtapot anneliği hiçbir canlının anneliğine benzemez.
Dişi Ahtapot çiftleşmeden sonra bir oyuk bularak oraya yerleşir.
Yumurtlamaya başlar ve yumurtlama işlemi bittikten sonra kuluçkaya yatar.Her ne pahasına olursa olsun yuvasını terk etmez yavrular yumurtadan çıkmadan açlığa dayanamazsa birkaç kolunu yer ve bu şekilde tüm yavrular yumurtadan çıkıncaya kadar haytta kalır ve yumurtaları korur.Ancak uzun süren kuluçka dönemi onu aç ve bitkin bırakır tüm yavrular yumurtadan çıkınca oda yuvasında can verir.

Bu yüzdendir ki hiçbir dişi ahtapot yavrularının büyüdüğünü göremez. :KK5:

Kuzenim Amerika'da yaşıyor ve yeni doğum yaptı. Bebek çikolatasını yollamış.Çok güzeldi. Nestle, Ülker Gibi 80 gr çikolataları düşünün. Üzeri bebeğin resmi olan mavi bir kağıtla kaplı ve arkasında (içindekiler yazan kısmında) bebeğin kilosu , boyu, baş çevresi v.s yazıyor. Çok hoştu:))

merhaba bayanlar ben nurayca tasarım adlı blogda gordum bu tulumlu bebısi.cok hosuma gıttı.bayan lohusa brosu olarak tasarlamıs bende bebek sekerı olarak yapmayı planlıyorum Allah nasip ederse.su sekılde:malzemeler:istenılen renklerde keçe kuması,kum boncuk,iğne iplik,karlı yuvarlak tül,mıkanatıs,lavanta,organıze kurdele,silikon tabancası.kagıttn bebişin kalıbını cıkardım kecelere cızdım.kesıp dıkme ıslemını yaptım elyafla doldurdum bu arada.sonra lavantaları tulle sardım kurdele ıle baglayıp bebiş figürünün arkasına yapıstırdım.mıknatısı yapıstırdım.en son hosgeldın.......isimli kagıdı yazıcıdan cıkarıp tule yapıstıracagım ve yakınlarıma dagıtacagın inşallah.anahtrlık takılabılır.badem sekerı de koyabılırsınızz sıze kalmıs ama ugrastırıcı birşey

$CIMG7879.jpg

Eklentiler

• $CIMG7871.jpg
    $CIMG7871.jpg
    68,4 KB · Görüntüleme: 109
merhaba bayanlar ben nurayca tasarım adlı blogda gordum bu tulumlu bebısi.cok hosuma gıttı.bayan lohusa brosu olarak tasarlamıs bende bebek sekerı olarak yapmayı planlıyorum allah nasip ederse.su sekılde:malzemeler:istenılen renklerde keçe kuması,kum boncuk,iğne iplik,karlı yuvarlak tül,mıkanatıs,lavanta,organıze kurdele,silikon tabancası.kagıttn bebişin kalıbını cıkardım kecelere cızdım.kesıp dıkme ıslemını yaptım elyafla doldurdum bu arada.sonra lavantaları tulle sardım kurdele ıle baglayıp bebiş figürünün arkasına yapıstırdım.mıknatısı yapıstırdım.en son hosgeldın.......isimli kagıdı yazıcıdan cıkarıp tule yapıstıracagım ve yakınlarıma dagıtacagın inşallah.anahtrlık takılabılır.badem sekerı de koyabılırsınızz sıze kalmıs ama ugrastırıcı birşey

Eki Görüntüle 400684

ay ayy ayyyy bayıldım harika olmuş cidden emeğine sağlık ,ne kadar yaptın?ne kadara mal oldu ?malzemeler nerden yaa gerçi ben daha basit bişey yapmam lazım alışverişim,badanam ,temizliğim,derken son doğum hazırlıkları arasına sıkıştırmak için baya geciktim ssanırım:KK43:

ay ayy ayyyy bayıldım harika olmuş cidden emeğine sağlık ,ne kadar yaptın?ne kadara mal oldu ?malzemeler nerden yaa gerçi ben daha basit bişey yapmam lazım alışverişim,badanam ,temizliğim,derken son doğum hazırlıkları arasına sıkıştırmak için baya geciktim ssanırım:KK43:

sagol canım tesekkur ederım.canım ben 70tane yapmayı planlıyorum yakın akraba ve arkadaslara dagıtacagım.dıger gelenlerede basıt bır cıkolata badem sekerı vermeyı dusunuyorum.ben fazla fazla malzeme aldım.butun malzemeler 50tl tuttu.70taNEDEN fazla cıkar zaten.bakalım ben agustos annesı olacagım inşallah sımdıden yapıp kaldırayım dedım.bide su seker hamuruyla süslenmis zıbınlı biberonlu bebek kurabiyelerine bayılıyorum keşke onlardanda yapabılsem:KK52:sana kolay gelsın canım azss kalmış maaşallah:nazar:

sagol canım tesekkur ederım.canım ben 70tane yapmayı planlıyorum yakın akraba ve arkadaslara dagıtacagım.dıger gelenlerede basıt bır cıkolata badem sekerı vermeyı dusunuyorum.ben fazla fazla malzeme aldım.butun malzemeler 50tl tuttu.70taNEDEN fazla cıkar zaten.bakalım ben agustos annesı olacagım inşallah sımdıden yapıp kaldırayım dedım.bide su seker hamuruyla süslenmis zıbınlı biberonlu bebek kurabiyelerine bayılıyorum keşke onlardanda yapabılsem:KK52:sana kolay gelsın canım azss kalmış maaşallah:nazar:

cnm nasıl yaptığını bi örekle anlatabilirmisin?
bide ne kadara mal oldu?

evt sonunda eminönü maceram sona ermiş bulunuyor ve malesef bebek şekeri konusunda eminönü nde 1 tl den aşşağı hazır şeker bulmak mümkün değil...
malzeme alıp yapmak knusu şuan gündemimde ve fakat sorun şu ki orda mağazalarda malzeme alıp şöyle yaparsınız diyecek bi esnaf bulamadım..üstüne üstlük bide malzemelerin fiyatını şişiriyorlarki hazırını almak zrunda kalsın...
ben kuru kahvexinin o ara sokağındaki tüm malzemecilere fln baktım diyebilirim ama eğer kafanızda modeli tam oluşturup gitmezseniz(!) işiniz yaş....
bu yüzden bebek şekeri hayallerim gitti gidiyr ve birmax ile şekilleneceğe benziyor son haberler şimdilik benden böyle...

evt sonunda eminönü maceram sona ermiş bulunuyor ve malesef bebek şekeri konusunda eminönü nde 1 tl den aşşağı hazır şeker bulmak mümkün değil...
malzeme alıp yapmak knusu şuan gündemimde ve fakat sorun şu ki orda mağazalarda malzeme alıp şöyle yaparsınız diyecek bi esnaf bulamadım..üstüne üstlük bide malzemelerin fiyatını şişiriyorlarki hazırını almak zrunda kalsın...
ben kuru kahvexinin o ara sokağındaki tüm malzemecilere fln baktım diyebilirim ama eğer kafanızda modeli tam oluşturup gitmezseniz(!) işiniz yaş....
bu yüzden bebek şekeri hayallerim gitti gidiyr ve birmax ile şekilleneceğe benziyor son haberler şimdilik benden böyle...

canım o sokaktakiler çok pahalı, yukarıda şark hanı diye bi yer var, o sokaktakilere kıyasla yarı yarıya fiyatlar. oraya bakmanı tavsiye ederim .

cnm nasıl yaptığını bi örekle anlatabilirmisin?
bide ne kadara mal oldu?

canım çikolatalar için ;

sarmak için kağıt aldım:2 tl

üzerinde uğur böcekleri: 5 tl

kalpli süs:7,5 tl

çikolatlarda: 10 tl

50 adet çikolata çıktı..
bi 50 adet daha saracak malzemem var.. (çikolata almam lazım)

bebek şekerleri 60 adet için:

60 adet kese 40 tl

nazar boncuğu 5 tl

içine uğur böcekli çikolata ve badem şekeri koydum..

bulunduğum ilçede işitme engellilerin okullarında aktivite olarak, bebek şekeri yaptıklarını duydum ve bende yardım olur maksatlı sipariş verdim ve şimdilik yakınlarıma dağıtmak için tanesi 1 tlden 25 adet bundan sipariş ettim bakalım gelince tekrar resim koyarım şimdilik netteki resmi koyuyorum...
Eki Görüntüle 435603
vatana millete şeker açılışımız hayırlı olsun önümüzdeki haftadan sonra kesin kararlarım belli olacak...

X