Çocuk Hastalıkları Bebeklerde çoklu besin alerjisi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Merhaba arkadaşlar. Kızım şu an 5.5 aylık. Bugün süt yumurta ve buğday alerjisi olduğunu öğrendik. En az 6 ay diyet yapacağız. Aynı durumda olan arkadaşlar varsa yiyecek seçimlerimizi ve hangi besinin yerine ne tüketerek açığı kapattığımız gibi konularda bilgi alışverişi yapabiliriz diye düşündüm. Çünkü hayatımızdan bu kadar temel şeyleri çıkarmak oldukça zor..
Önerilerinizi bekliyorum.
Merhaba, benim kızım 2020 ağustos doğumlu. Bizde de buğday dahil çoklu gıda alerjisi mevcut. Emdiği için kızımla birlikte bende diyet yapıyorum. Buğday türleri bulgur ruseym irmik kullanmıyoruz. 6 ay katı diyet yapıp 6 ayda bir ufak denemeler yaptık Halen geçen besin alerjisi yok. Buğday yerine yulaf çavdar ve karabugday unu kullanıyorum tüm yiyeceklerde. Bizde buğday dışında bakliyat balık ceviz vs mevcut. Zor bir durum gerçekten.

Merhaba, benim kızım 2020 ağustos doğumlu. Bizde de buğday dahil çoklu gıda alerjisi mevcut. Emdiği için kızımla birlikte bende diyet yapıyorum. Buğday türleri bulgur ruseym irmik kullanmıyoruz. 6 ay katı diyet yapıp 6 ayda bir ufak denemeler yaptık Halen geçen besin alerjisi yok. Buğday yerine yulaf çavdar ve karabugday unu kullanıyorum tüm yiyeceklerde. Bizde buğday dışında bakliyat balık ceviz vs mevcut. Zor bir durum gerçekten.
Bizim de sonradan domates susam eklendi. 2 aydır katı diyet yapıyorum 1 yaşında en azından süt ve yumurta geçse diye umut ediyorum bir yerlerden kurtarsak..

Merhaba nasil tani konuldu belirtiler neydi
Merhaba mesajınızı çok geç fark ettim ne yazık ki. Bizde doğumdan itibaren yanaklarda alerjik döküntü (atopik dermatit) ve çok sulu kaka vardı. Atopik dermatit çok sık görülüyor ve sulu kaka da kilo alımı normal ve anne sütü alıyor diye çok önemsememistim. 4 ay civarı vücutta da döküntüler başladı. Çocuk alerji uzmanına gittik ve kanda süt yumurta buğday alerjisi tespit edildi. 5 ay katı diyet ardından süt ve süt ürünlerini açtık. Yumurta için heyecanlı bir bekleyiş içindeyiz inşallah sırayla hepsi geçer.

Merhaba. Prof. Dr. Mahmut Doğru ile ilerledik. Allah kendisinden razı olsun. 7/24 takipteydik aylarca. Psikolojik olarak da çok rahatlatmıştı beni. Her şeyi kolaylaştıran bir insan. Dağa taşa adını yazasım geliyor.

4 aylıkken öğrendik. 13 aylıkken yumurta beyazı dahil -kırmızı meyveler hariç çünkü henüz mevsimi gelmedi, kısmetse önümüzdeki aylarda onları da açacağız- her şeyi yiyebilir hale geldi oğlum. Bu süreçte hiç mama kullanmadım. Halen anne sütü alıyor. (Eğer anne sütü önceliğiniz varsa Mahmut hoca anne sütü destekliyor).

Sormak istediğiniz bir şey olursa seve seve cevaplarım. Geçmiş olsun şimdiden. ^_^

Merhaba bebeğinizin yüzünde sivilce tarzı şeyler varmıydi nasıl anlaşıldı acaba

Merhaba arkadaşlar. Kızım şu an 5.5 aylık. Bugün süt yumurta ve buğday alerjisi olduğunu öğrendik. En az 6 ay diyet yapacağız. Aynı durumda olan arkadaşlar varsa yiyecek seçimlerimizi ve hangi besinin yerine ne tüketerek açığı kapattığımız gibi konularda bilgi alışverişi yapabiliriz diye düşündüm. Çünkü hayatımızdan bu kadar temel şeyleri çıkarmak oldukça zor..
Önerilerinizi bekliyorum.
benimde oğlumda çoklu besin alerjisi var süt yumurta buğday bizde de var :KK43: instagramda bütün yaşadıklarımızı deneyimlerimizi anlattığım bir sayfam var araştırmaktan tez yazacak duruma kadar geldim doktorumuzu bile bazen ben uyarmak zorunda kalıyorum çoğu zaman bazı şeyleri atlayabiliyorlar malesef :KK43: isterseniz takip edebilirsiniz bir çok alerjili çocuk anneleri yorumlarda deneyimlerini yazıyor sorular paylaşıp başka annelere fikir olmaya çalışıyoruz @alerjilicocukanneleri sayfamın aı isterseniz sizde bir göz geçirin çok geçmiş olsun bir an önce bütün alerjilerinizi atlatmanızı dilerim

benimde oğlumun çoklu besin alerjisi var bu yolculukta neler deneyimledik neler yaşadık neler yapmalıyız yada yapmamalıyız farklı başık açıcı farklı fikir olmak adına instagramda alerjili çocuk annelerinin deneyimlerini yorumlarda paylaştığı sayfamıza @alerjilicocukanneleri isterseniz sizde bir göz geçirin çok geçmiş olsun bir an önce bütün alerjilerinizi atlatmanızı dilerim

X