Bebek Beslenmesi bebeklerimiz icin ek gidalar

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
sagol canim insallah sever sepzeyle meyve suyunu karistiracagim yani hic aklima gelmemisti kafamçokkarıştı denemekte fayda var

evet bir cok sebzesıne ve meyveye uzum suyu yada elma suyu mutlaka koy ınanılmaz saglıklı takılırsan sor yıne yenı tarıfler verırım sana bu oğlum yuzunden uzmanlık yapcam yakında.

ohh ohh masallah uzmanligin bizede faydasi dokunuyor ne guzel benim tariflere ihtiyacim var canim kizima saglikli bir sekilde kilo aldirmam lazim okumussundur gecen ay 300 gr kadar alinca cok uzuldum oyuzden ek gidaya basladim aslinda emzirdigim zaman doyuyor cok aglayan bir bebisim degil doydugunu dusunuyorum ama sutum sanirim kilo alimina yetmiyor kafam karisik halen mutlu ve guler yuzlu bir kizim var allaha sukur seninde oglunu allah bagislasin bekar yaziyor medeni halinde ozel olmassa ayrimi yasiyorsun ?

ohh ohh masallah uzmanligin bizede faydasi dokunuyor ne guzel benim tariflere ihtiyacim var canim kizima saglikli bir sekilde kilo aldirmam lazim okumussundur gecen ay 300 gr kadar alinca cok uzuldum oyuzden ek gidaya basladim aslinda emzirdigim zaman doyuyor cok aglayan bir bebisim degil doydugunu dusunuyorum ama sutum sanirim kilo alimina yetmiyor kafam karisik halen mutlu ve guler yuzlu bir kizim var allaha sukur seninde oglunu allah bagislasin bekar yaziyor medeni halinde ozel olmassa ayrimi yasiyorsun ?

evet canım az almış bebişin en az 500 normaldede800grm alması lazım unutma. sen once sekerlı yoğurtla basla sebzelerle devam et bu arada en ıyı ve faydalısını soyleyım seftalının ıçıne bebe biskıvısi kat pure yap yedır hergun. esimle 3aylık hamişken ayrıldım ben birdahada gormedım.

tam benlik bir konu menümüzü paylaşayım...
benim kızım sadece 2,5 ay emdi...
4. ayına kadar mama verdim meyve suları yoğurt vs. 6. aya kadar geldik...
şimdi 6. ayımız bitti...
kızım sabahları saat 06:00 da uyanır alıştı artık o zaman 150 cc falan ilk adım sütü yada mama veriyorum içinede bir bisküvi...
sabah kahvaltımızda (saat 10:00 gibi) haşlanmış yumurtanın sarısının yarısı, 1 -2 adet bebe bisküvisi, kibrit kutusu kadar tuzu alınmış beyaz peynir)
aralarda mutlaka yoğurt veriyorum...
öğle yemeğimizde her çeşit çorba (sebzeler, patataes pirinç havuç haşlaması, brokoli, şehriye, domates, yayla hepsini kendim hazırlıyorum)
yemekten sonra mutlaka meyvemiz var (ama çilek 1 yaşından önce verilmemeli arkadaşlar)
akşam 6 gibi yine yoğurt bunun içine biraz muz 1-2 bebe bisküvisi meyve püresi de atarım bazen...
akşam menümüzde muhallebi var...
eğer uyursa bunlarla sabah 6 ya kadar uyuyor kızım...
geç uyursa yine 150 cc ilk adım sütü veya yine mama duruma göre ayarlıyorum verip yatırıyorum....
artık alıştık bu düzenle gidiyoruz atladığım birşeyler varsa deneyimli anneler banada yardımcı olursa sevinirim...

Son düzenleme:
evet canım az almış bebişin en az 500 normaldede800grm alması lazım unutma. sen once sekerlı yoğurtla basla sebzelerle devam et bu arada en ıyı ve faydalısını soyleyım seftalının ıçıne bebe biskıvısi kat pure yap yedır hergun. esimle 3aylık hamişken ayrıldım ben birdahada gormedım.

sagol canim bugun verdim seftali ve bebe biskuvisini bayildi hic hayir demiyor cimcimem :emir_bebek: sanada allah yardimcin olsun canim saglikla buyut bebisini :nazar:

ama kahvaltı gıbı birseyler vermek istıyorsan bir kasık irmige yarım cay bardagı suyla kaynat içine tuzu alınmış peynır bir kasık pekmez biskıvı koy yesin cok saglıklı hem tahılda almış olur

canım almana gerek yokkı evde bir bardak sute bir cay kasığı yoğurt koy 3saat beklet hazır yoğurdun işte

ama kahvaltı gıbı birseyler vermek istıyorsan bir kasık irmige yarım cay bardagı suyla kaynat içine tuzu alınmış peynır bir kasık pekmez biskıvı koy yesin cok saglıklı hem tahılda almış olur

a.s. sagol canim bu tarifleri nerden buldun acaba :1hug: benim icim bir hos oldu kafamçokkarıştı peynir bekmez ben kesin yiyemem bunu tatlicadiarzu ama kizim bunu yerse ilerde hic yemek secmez heralde :teytey: :dance:
:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

canım almana gerek yokkı evde bir bardak sute bir cay kasığı yoğurt koy 3saat beklet hazır yoğurdun işte

masallah sana:nazar::nazar: canim ben daha hic yogurt yapmadim ama kayin validem yapar ama hazir gibi olmuyor onunki bende acaba hazir sutten yapsam ama hangi sutu kullanacagim burda devam sutu yok oyuzden bilemiyorum kizima hangi sutten yapacagimi yogurdu :uhm:acaba normal hazir ictigim sutten yapsam bisey olurmu CADIARZU devam sutu yaziyorsunuz ama ben bilmeyince hic daha yapmadim :1no2:

1 yaşından önce inek sütünü pek tavsiye etmiyorlar canım yağlı geliyor ishal yapabilir o yüzden devam sütü demiştir arkadaşlar bende hala devam sütüyle günlük yapıyorum kızımın yoğurdunu

orda yok mu canım ismi farklıdır belki devam maması da yokmu 8. ayına kadar devam mamasından yaptım ben

yok canim yada ben bulamadim burda yogurt yapan yok hic kayinvalidemde burda hazirlardan yapmamis hic birinden satin aliyor

doktorunuz mu söyledi ek gıdaya geçmenizi sütmü yetmiyor ben 5.a ydan sonra başladım meyve suyu ve püresiyle başladık sonra yoğurt çorba ve kahvaltıya başladık

X