Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi bebekleriniz kaç aylık ve kaç kilo?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
selam,
sadece anne sütü alıyorsa bebeğiniz ne kadar tombik olursa olsun sağlıklı demektir
bunu bize doktor söyledi
tabii ben emzirmeyi biraz fazla abarttığım için süt de boldu maşallah oğlum standartın üstünde
4 ay bi haftalık oğlum 9 buçuk kilo:nazar::nazar::nazar:
doktor mama vermiyosan sorun yok dedi tabii geçen ay saatli emzirmeye başladım. tedbiri bu şekilde aldık.
benim de içim rahat
oğluşumun deposunu sağlam tutmaya çalışıyorum :)
sağlık içinde büyütün bebeklerinizi

selam,
sadece anne sütü alıyorsa bebeğiniz ne kadar tombik olursa olsun sağlıklı demektir
bunu bize doktor söyledi
tabii ben emzirmeyi biraz fazla abarttığım için süt de boldu maşallah oğlum standartın üstünde
4 ay bi haftalık oğlum 9 buçuk kilo:nazar::nazar::nazar:
doktor mama vermiyosan sorun yok dedi tabii geçen ay saatli emzirmeye başladım. tedbiri bu şekilde aldık.
benim de içim rahat
oğluşumun deposunu sağlam tutmaya çalışıyorum :)
sağlık içinde büyütün bebeklerinizi

:nazar:
Bende çok korkuyordum oğlum obez olcak falan diye ama doktora sordugumda anne sütüyle alınan kilonun kalıcı olmadıgını hatta ilerki yaşlarda obez olma riskininde ortadan kalktıgını söyledi..

arkadaşlar ya benim bebeğim de bu ay hiç kilo almamış ya doktorumuz ek gıdya başalayım öbür hafta dedi bir daha tartalım başlayalım dedi bakalım ne olcak sütüm de var ama neden kilo almadı bilmiyorum şimdiye kadar çok iyyiidik sizce ne yapabilirrm yardım

tymus bebeğin kaç aylık bilmiyorum ama sütün sulanması diye bi olay var
çalışma arkadaşımın kızı 5,5 aylıkken ek gıdaya geçti
çünkü doktor sütün sulanmış olabileceğini yetersiz gelebileceğini söylemiş bebeğin kilosuna bakarak
o yüzden hiç endişe etme, oğlumun doktoru ek gıdaya geçişin 4. aydan itibaren olduğunu fakat bebeğin gelişimi iyiyse bu sürenin 6. aya kadar uzayabileceğini söyledi
bu tamamen doğal bi süreç
kimisi 4. ayda kimisi 5. ayda kimisi 6. ayda başlıyor ek gıdaya
kuzenimin oğlu 21 aylık ama hala annesini emiyor
annesinin sütü meyve suyu yerine geçiyor artık :) kuzenim böyle diyor
canını sıkma öyle ya da böyle ek gıdaya geçilecek
güle güle büyüt bebeğini

Son düzenleyen: Moderatör:
bebeğim 4 ayını bitirdi 2 750 doğdu ilk ay bir kilo ikinci ay 800 üçüncü ay 600gr aldı bu ayda 250 gr almış 5 500 civarında diğer aylar iyi ama son ay düşük dedi doktor o yüzden bir hafta deneyelim ona göre ek gıdaya başlıyalım dedi ha bu arada bu son bir ayda ben rahatsızlandım grip oldum bebeğim emmedi kayınvaldeme gitttik ordada az aldı acaba ondanmı oldu yaa

kızlar pazar günü kızım 3 aylık olucak kilosuna baktırıcam acaba kaç kilo oldu? bu sıralar çok terliyo kilo kaybettimi acabaİ?
emremusa bence bebeğinin maşallahı var ne mutlu sana :emir_bebek:

maşallah bebişleriniz çok güzel kilo almış nazar değmesin, benim kızım 2 ay 9 günlük 3110 doğdu bugün tarttım 4500 çok az kilo alıyor. emziriyorum, mama vermeyi denedim kesinlikle almıyor ne yapacağımı bilmiyorum.

tlaysi canım bence sık sık emzir ne kadar emerse sütün okadar gelir..
benim gögüslerim çok yumuşak ama buna rağmen sürekli emziriryorum
bugün gittim kızım 3 aylık 6 kilo olmuş çok sevindim çokkkkkkkkk:dance:

X