Bebek Beslenmesi Bebelac Kullanan Anneler

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
benim kızımada genellikle bebelac veriyorum ama milupa hero baby ve hipp kullandım yaramadı ama kilosu iyi bebelac iyi kilo aldırdı kızıma:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK56::KK56:

benim kızımada genellikle bebelac veriyorum ama milupa hero baby ve hipp kullandım yaramadı ama kilosu iyi bebelac iyi kilo aldırdı kızıma:KK49:

canım benim aklıma da bu nişastalar üretilirken horman kullanılıp kullanılmadığı geldi aklıma. bunu da bilemeyiz aslında.bu hormon meselesine bende aptammilden hipp e geçtim bebeğimin düzeni bozuldu.mafoldumben
umarım alışır.

aman hip mama kullanma derim sana internetten baksana içerisinde çok miktarda kurşun ve başka şeyler bulunmuş hemen kes bence

kızımdan biliyorum bebelac verdigimizde gazdan duramazdı milupada gaz sorunu olmazdı 2 gün arayla denedim emin olmak için mamadanmı diye ama milupa verdigimde sesi çıkmazdı bebelac gaz yapıyor.

2.5 aydan sonra sütüm yetersiz geldi mama reklamlarında bebelac dikkatimi çekti iykide kullanmışım bebeğimin gelişimi tam normal değerlerinde oğlum 5 aylık oldu bebelac gece kullanmaya başladım:KK19: teşekürler bebelac:KK19:

bende bebelac kulanıyorum o daha hafif ve daha rahat tüketiliyor aptamil kabızlık yapıyo bazı bebeklere agır geliyor bebelac bende tafsiye ediyorum:KK56:

bende bebelac kulanıyorum o daha hafif ve daha rahat tüketiliyor aptamil kabızlık yapıyo bazı bebeklere agır geliyor bebelac bende tafsiye ediyorum:KK56:

Bu kadar kesin konuşmak doğru değil.Sanki bebeğiniz değilde siz kullanıyorsunuz okuduklarımdan öyle anlıyorum kusura bakmayın.En doğrusu denemek elbet bebek birini kabul ediyor.Ben aptamil kullandım oğluma. Bebelacıda denedim ama oğlum hoşlanmadı.

bende mama kullanıyorum ilk önce bebelac kullandım sonra similaca geçtik fakat çok kötü kabız yaptı milupa comforil mucize gibi geldi gerçekten işe yaradı şimdi aptmil1 kullanıyorum gayet memnunum bende similac daha iyi diye biliyordum ama değil aptamilin içinde prebiyotik lifler var bebeğin kabız olmasını önlüyor gazını rahat çıkartıyor diğer mamalarda bu yok ayrıca...

bence bu durum bebekten bebeĞe deĞiŞiyor 2 aydır aptamil 1 kullanıyorum ve bebeĞim fitilsiz kakasını yapamıyor ben de bugün bebelacı denicem umarım oĞluma iyi gelir

immunifortis yuzunden fiyat farki var. ancak immunofortis'in etkisini gostermesi icin tavsiye edilen dozlarda alinasi gerekiyor. benim bebegim hicbir zaman o kadar istahli olmadi. ben de doktorumuzun da tavsiyesiyle bebelac kullandim. gaz vs bir sorun da yasamadik..bunlar bebege gore degisiyor tabii. denemek lazim.

herkes memnun olduĞunuyazınca ben de bebelac aldım ama hiç memnun kalmadım çünkü bebelac erimiyor biberonu tıkıyor oĞum da mama gelmeyince sinirlenip emmedi 2 gece aç yattı tekrar milupaya döndük Şimdi bebelacı sadece ziyan olmasın diye muhallebide kullanıyorum

kizlar cahillimi bagislayin gdo ne demekk?bende emziriyorum arada disari cikarken ve gece yatmadan önce aptamil veriyorum memnunum

benim kızım doğduğundan beri aptamil yiyordu
kilosu,gelişimi de hep iyi oldu
ama 15 gün fln önce bebelaca başladık ve 150 gr almış sadece
memnun kalmadım yani ve dün tekrar aptamil aldık

3aylık bebeğim var sezeryanle doğum yaptığım için sütüm hemen gelmedi gelen sütte kendisine yetmedi doktorumuz hastanede aptamil önerdi onu aldık 1kutuyu bitirdik ama çocuk sancıdan kıvrandı anlayamadık daha sonra sma kullandım çok güzel bi mama kilo ve boyuda çok güzel gitti maşallah yanlız heryerde bulunmadığı için sorun yaşıyoruz mesela bayramda bütün eczaneler kapalıydı açık olanındada olmadığı için tekrar aptamil aldık çocuk mahvoldu 1günde ertesi gün hemen gidip sma aldık ama oğlumun hala gaz sorunu var nette araştırırken gördüm golden goat diye keçi sütü bazlı bi mama şimdi onu sipariş verdim bakalım bekliyoruz inşallah iyi gelir üstelik indirim varmış o mamada diye 6kutu birden istedim inşallah bi sorun yaşamayız onunda kutusu 32tl parasında değilim ama bu gaz bizi mahvetti bu mamalar bittikten sonra ortalama 5aylık falan olur ozamana kadar sonra bende bebeleca geçeceğim

bende bu gun bebelac aldım acdıgımda aptamil le kaşıklarnın aynı olmasını şaşırdım ikisinde aynı erde üretildiginde hic şaşırmadm zaten ambalajdan dolay fiyatının farklı oldugu belliydi e bu ara hero baby kullanym bebegm memnunyetle icyo aptamilde kullandk ama cok paalı olyo bzm icin

dr lar sutunuz yeter dıyor tecrubem yok ama oyle dıyorlar
açkalmaz bebekler sutunuz yeter ve ılk 6 ayda mamaya baslamayın sonradan ek gıdaya baslayın dıyorlar oda meyve purelerı vs dıyorlar
bırde dogal beslenmenın onemı 40 yasından sonra cıkıyor bunlar bılıyorsunuz
keyfınızden vermedıgınızı bılıyorum ama dogal beslenmeye daha cok yonlendırmeye calısıyorum bende cunku konu bebekler olunca daha onemlı

Süt yeter genel anlamda diyorlar ama yetmeyedebiliyor. Ben bebeğime inatla 50 günlük olana kadar anne sütü vermeye çalıştım. Sarılıktı sarılığı ne azaldı ne de tamamen geçti. Bebeğim 50 gün kucağımdan inmedi memeden ayrılmadı yapışık gezdik. Dr'um sarılığını kontrol altında tutmak için (artıp artmadığını anlamak için) 2 günde bir gelip kan verdirtti bebeğimden. Sağlığı için içim parçalana parçalana 2 günde bir o minicik damardan kan aldırdık. kabus gibiydi. En sonunda 4 çocuğunu emzirerek büyütmüş olan annem bana kızım bu çocuk böyle memeye yapışık normal değil sen buna mama vermeyi dene dedi. Mamayı verdiğim gibi bebeğim doğru düzgün uyudu. 5 gün içinde de geçmeyen sarılığını tamamen attı. Çok yavaş artan kilosu normal ivme kazandı hızla boy attı. Kimse çocuğunun düşmanı değil tabiki her anne eminim emzirmek ister bebeğini çünkü emzirme anne ile bebeği arasındaki en güzel iletişim. Bir de "sorada yemeklerınızın suyunna ekmek dograyıp yedırın eskıden mamamı vardı bızde aclıktan ölmemısız bebekkken" demişsin. Bebeklerin ilk 4 ay besinlere alerjik özelliklerine karşı henüz toleransları yeterince gelişmediği için en erken ek gıdaya başlama zamanı 4. ayı doldurdukları zamandır. Ben kendi adıma ilk aylarında yemeğin suyuna ekmek doğrayıp verme riskine giremem. Böyle bilgiler edindikten sonra. Bize bişey olmamış şansımıza ama pattadak çocukları abuk subuk şeylerden ölen de çok "eski" insan tanıyorum. Bilinçli bi şekilde de açıkçası riske girmem. Allah çocuklarımıza sağlık versin.

Son düzenleme:
slm arkadaşlar eminimki hiç bir anne bebeğine mama vermek istemez bende dahil ama ne yapalım aç uyumuyor kızım benim 2 ay 6 günlük bebeğim var günde 1 kez mama veriyorum ama bugün hemşire arkadaşımın söyledikleri kafamı karştırdı onunda 3 çocuğu var sütü yetmediği zamanlar hiç mama kullanmamış patates,prinç,mısır ve buğday nişastasından aynı ölçüde karştırıp aç oldukları zaman biberon maması kıvamında yapıp 100cc suya 1 yada 1.5 çay kaşığı koyuyormuş onu veriyormuş 2 aylıkken başlamış hazır mamalardan daha deneyebilirsin dedi. sizce nasıl olur bende sizlere söylmek ve danışmak istedim????

O hemşirenin yaptığının doğru olduğunu düşünmüyorum. Çünkü en azından bu şekilde bazı minarellerden ve vitaminlerden mahrum kalacağına inanıyorum bebeğin. Bebek mamalarının içeriğinin ise söylendiği gibi olmadığına ve tamamen ticari amaçlı olduklarına inanmak istemiyorum. Çünkü sonuçta büyük bir pazar ve kitlesi en küçük olumsuzlukta şüphe uyandıracak bir haberde yön değiştirebilecek ürünler bebek mamaları. Bu nedenle rakip firmalar birbirleri ile rekabeti en kusursuz ve sağlıklı olmakla sağlayabilirler ya da fark atabilirler. Bu kontrolün bizim yerimize onların yaptığını düşünmek istiyorum. mama kullanmak zorunda olan bir anne olarak çok mu iyimserim??

mersel bu msjı ne zaman yazdın bilmiyorum.sitede yeniyim. ama bu uyarımda umarım geç kalmamışımdır.
conformilleri sakın kullanmayın. gazlı ise bebekler gaz giderici şuruplar var. onları kullanın.
nedenmi. conformiller sık kaka yaptırıyor. kısaca bebek bolbol ishal buruntusu yaşıyor.
ne zordur o sancı. kendinizden bilirsiniz.büyükleri bile zorlar.
ben kullandım ama o kadar pişman oldum ki oğluşum ne çekti yavrum yazık.
bi büyüsün özür dilicem ondan.
kardeş benden tavsiye gazını gidermenin başka yolları var. çektirme bebeciğe o sancıları.

Ben de sadece 15 gün anne sütü verebildim oğluma, o da yeterli gelmedi ancak mama takviyesiyle...4200 doğdu benim oğlum, hastaneden çıktığımızda 3850 idi yani nerdeyse yarım kilo kaybetmişti doğum kilosundan. Bebek dostu bir hastanede doğum yaptım, ne kadar hemşire yardımı, ne kadar makine ile çekmeye çalışma, denemediğimiz yöntem kalmadı ama sütüm gelmedi, gelemedi. Hastaneden çıkarken bebek doktorumuz oğlumun daha fazla kilo kaybına tahammülü olamayacağını, mama vermem gerektiğini söyledi. İnanın bir an bile tereddüt etmedim o mamayı verirken. Çünkü anne sütüyle beslenmenin önemi ne kadar büyük olursa olsun, bir bebeğin aç kalıp şekerinin düşmesi ve buna bağlı olarak bir takım hastalıklar yaşayıp hayati tehlike geçirmesi bundan kat kat önemli.

Sütün çok olması ya da az olması her anneye göre değişiyor, mesela genetik bile olduğundan bahsediyor doktorlar, ki benim annem de beni 20 gün emzirebilmiş, bu bağlamda genetik olma ihtimali gerçekten var gibi. Üstelik yaşanan ağır streslerin, lohusalık sendromlarının da sütün azalması veya tamamen bitmesine etkili olduğu artık bilimsel bir gerçek olarak kabul ediliyor. Demem o ki, kimse isteyerek, kolaylık olsun diye mamaya başvurmuyor, zaten mamayı kalkıp gecenin bir yarısı hazırlamak, ısıtmak, inanın anne sütü vermekten çok daha zahmetli. Anne sütü gelsin diye uğraşalım, ama bebeklerimizin sağlığını tehlikeye atmadan, doktor yardımıyla ve yönlendirmesiyle verilen mamaya da karşı olmayalım..

Bebelaca gelince, önce aptamil ve sma kullandık biz ama biri alerji diğeri kabız yapınca bebelac kullanmaya başladık. Uzun süredir de onu kullanıyoruz ama şu gdo hadisesinden beri hipp mama kullanmaya özen gösteriyorum, organik olması içimi daha çok rahatlatıyor...

uzun zaman olmuş yazalı ama size alerji yapan mama milupa mıydı ve nasıl belirtiler vardı. bizde aynı sorunu yaşıyoruz. rica etsem bana hatırladığınız kadarı ile yaşadıklarınızı anlatır mısınız. özelden mesaj da gönderebilirsiniz. yeni yeni üye olduğum için gönderemiyorum...

İşe başlayacağım için mama takviyesine geçeceğim. Kızım gazlı olduğu için Milupa Conformil alalım dedik. Fakat hiç bir markette bulamadım. Sonra bebelac gözüme ilişti. Doktorumuzda ya bebelac yada aptamil kullanabilirsiniz dedi. Bugün bebelac aldım.
Fakat tereddütlerim de yok değil. Mesela, aralarında çok fiyat farkı var. Aptamil 300gr
19TL , bebelac 500 gr 9TL.Ucuz olması onun kötü olduğu anlamına gelmez ama aptamilde olupta onda olmayan bişey mi var.? Paketi açmadan sizden fikir almak istedim. Memnunmusunuz? Gaz yapıyor mu? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirm.

ben aptamil ar kullanıyorum ama ilk mama kullanmaya başladığım dönemde dokturuma sormuştum hangi mamayı kullanayım diye oda bana hangisini kullanırsan kullan ama sakın bebelac kullanma çünkü sindiriminde çok problemler yaşıyoruz demişti. kabızlık problemi yaşayan bir arkadaşımda bebeğine bebelac yediriyordu bende doktorun dediğini ona söylediğimde aptamili denemiş ve kabızlık problemi ortadan kalkmış.

X