Bebek Beslenmesi Bebelac Kullanan Anneler

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
benim oğlum beni emmeyi bırakınca aptamil verdim ama içmedi kaşıkla içirdim
kaynamış sıcak sütü içmiyor 1 yaşına girince bebelac kın hazır sütünden aldım onu içiyor
oğluşum arkadaşlar

Kızlar bebelac ürünlerinin resmi satış sitesi

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence de bebelac ikinci oğlum da bebelac kullanmaya başladım fakat inek sütü alerjisi nedeniyle aptamil pregomin as kullandım şimdi üçüncü çocuğum 7 aylık ve bebelac kullanıyorum hem maddi anlamda hemde manevi anlamda iyi benim oğlum tadına bayılıyor çok ta severek içiyor

Merhaba 5.5 aylık bebeğim günlük 640 ile 720cc arasında bebelac 1 mama yiyor kilosu 8.7gr boyu 74 sizce normal mi bu şekil bebeği olan var mi obez korkusu var bende biraz

Merhaba 5.5 aylık bebeğim günlük 640 ile 720cc arasında bebelac 1 mama yiyor kilosu 8.7gr boyu 74 sizce normal mi bu şekil bebeği olan var mi obez korkusu var bende biraz
Canim boyu cok iyimis bebce kilosunu kaldiriyor. Benim bebis 3 aylik olacak haftaya ve 6.5 kilo oldu bile. 2.900 dogdu ve 2.500e kadar dusmustu. Cok cabuk toparlandi. 65 cmde boyu var. Bendede ayni korkular oluyor ara sira. Gunde 900 ml falan iciyor. Ama etrafimdakilerden gordugum kadariyla ek gidaya basladiginda ve emeklemeye falan basladiginda zayiflamaya basliyorlar.bu sebeple korkum geceyim diyo ara sira

Canim boyu cok iyimis bebce kilosunu kaldiriyor. Benim bebis 3 aylik olacak haftaya ve 6.5 kilo oldu bile. 2.900 dogdu ve 2.500e kadar dusmustu. Cok cabuk toparlandi. 65 cmde boyu var. Bendede ayni korkular oluyor ara sira. Gunde 900 ml falan iciyor. Ama etrafimdakilerden gordugum kadariyla ek gidaya basladiginda ve emeklemeye falan basladiginda zayiflamaya basliyorlar.bu sebeple korkum geceyim diyo ara sira
Çok teşekkür ederim inşallah öyle olur sağlıklı olsun diyoruz ama etrafımız da ki ler çok etkiliyor neden kilolu vs vs gibi psikolojim bozuluyor.

Evet türküm insanı konuşmak için bile konuşuyor ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim biraz olsun rahatladım Rabbim bebeklerimizi bize bağışlasın acılarını göstermesin
arkadaşlar kullandığınız mama bebelacmı bebelac gold mu arasında ne fark var acaba benim kızım hiç sevmiyor evolvia sma golden goat aptamil ķullandım içmedi şimdide tavsiye üzerine bebelac gold aldım sonuç değişmedi

Doktor tavsiyesi üzerine bebelac kullandım sadece başka mama denemedim sadece 1 defa bebelac gold aldım arasında hiç bir fark bulamadım fiyat farkindan başka hala bebelac kullanıyorum.

Merhaba bebegim 6 aylik bebelac gold kullaniyorum suanda 8kilo 400 gram 71 cm ve cok seviyor kilosu ve boyu gayet iyi bebeginizin maşşallah peki ek gıdaya geçtiniz mi

dr lar sutunuz yeter dıyor tecrubem yok ama oyle dıyorlar
açkalmaz bebekler sutunuz yeter ve ılk 6 ayda mamaya baslamayın sonradan ek gıdaya baslayın dıyorlar oda meyve purelerı vs dıyorlar
bırde dogal beslenmenın onemı 40 yasından sonra cıkıyor bunlar bılıyorsunuz
keyfınızden vermedıgınızı bılıyorum ama dogal beslenmeye daha cok yonlendırmeye calısıyorum bende cunku konu bebekler olunca daha onemlı
Sizin bebeginiz var mi merakettim. Mesela benim bebegim 1 ay emdi yada emmedi sonra birakti sabahlara kadar uyumadan direndim gunlerce agladim doktora gittim ama emmedi haliyle sutun yetersiz oldugu yerde tabiki 6 aydan once ek gidada veremiyecegimize gore mecburen mama veriyoruz hicbir anne sizin düşündüğünüz gibi mama vermeye merakli degil cunku emzirmek cok guzel bir duygu...

evet ek gıdaya geçtim altı ay bittikten sonra sebze çorbası yoğurt çorbası yemek sularından meyve püresi taze sıkılmış meyve suyu cici bebe az az veriyorum artık mamayı bırakacak gibi

Benim bebegim emmedigi icin 4 bucuk aylikken basladik yogurt meyve puresi corba cicibebe simdi instagramda bebekler icin organik besinler buldum ozel bebek tarhanasi yogurdu icin organik keci sutu mayasi havuclu ozel corba sizede tavsiye ediyorum benim bebegimek gidalari ara ogunlerde aldigi icin bebelac goldu yine ayni sıklıkla iciyo...

Aptamil ve Bebelac markaları aynı firmanın iki markası. İçeriklerine baktığınız zaman aynı vitaminler kullanılmış. Ekenomik olması açısından tercih ederken Bebelac markasını seçiniz. 1 numaralı mamanın, her iki marka için şu anda en ucuz satan yerler şunlar : Aptamil 1 1200 gr 99 TL : https://aptamilmama.net/aptamil/6-9-ay-beslenme/aptamil-2-1200-gr/ ......... Bebelac 1 900 gr 52 TL : https://bebelac.net/urun/bebelac-1-900-gr/ veya https://bebelacmama.net/bebelac/biberon-mamalari/bebelac-1-900-gr/

İşe başlayacağım için mama takviyesine geçeceğim. Kızım gazlı olduğu için Milupa Conformil alalım dedik. Fakat hiç bir markette bulamadım. Sonra bebelac gözüme ilişti. Doktorumuzda ya bebelac yada aptamil kullanabilirsiniz dedi. Bugün bebelac aldım.
Fakat tereddütlerim de yok değil. Mesela, aralarında çok fiyat farkı var. Aptamil 300gr
19TL , bebelac 500 gr 9TL.Ucuz olması onun kötü olduğu anlamına gelmez ama aptamilde olupta onda olmayan bişey mi var.? Paketi açmadan sizden fikir almak istedim. Memnunmusunuz? Gaz yapıyor mu? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirm.
bende ikizlerin birinde kullandım conformili memnunda kaldım eczaneler bakın ben eczaneden alıyorum zaten ayrıca eczacım bebelacı da öneriyor özellikle bebelac gold sindirimi rahat bir mamaymış bebekler çok rahat ediyor demişti deneyebilirsiniz

X