Doğuma Hazırlık bebişime neler almalıyım??

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
ben en iyi sebamed diye duydum ama herkes chicco alıyo benim doktorumun kızı 6 aylık bu gittiğimde sorucam sana söylerim ekin su bakalım o ne kullanıyo...

ben de gecenlerde birkac tane citcitli atlet aldim,ay cok sirin ya,,
insallah giydirmek de nasip olur hayirlisiyla.

ya bende bir arkadaşım bebeğine ilk 1 yıl chicco almış sonra daline geçmiş , ama sebamed de iyi gibi geliyor bana

kizlar bi fikir de benden olsun,penaten de cok iyi ...burda en kalitelisi o cocuk urunlerinde...turkiye de de vardir heralde onu da kullanabiliriz....

dalın kullanın kıslar o gozlerı gercekten yakmıyor ama sabununu kullanmayın o cıldı kurutuyor. hepsını denedım dalın en ıyısı.

sims tesekkurler canim paylasim icin...
ben daha cinsiyetini bilmedigim icin fazla bisey alamadim.
ama yine de birkac biseyimiz var...
hayirlisiyla ogrenelim ondan sonra tutamaz kimse beni:)))

kızlar ben bir liste yaptım sizde ilaveleri yada gereksiz dediklerinizi söylerseniz iyi bir liste ortaya çıkmış olur hepimiz kullanırız

Göbek bağı bandı
Hastane çıkışı
İç zıbın
Dış zıbın
Kundak
Alttan çıtçıtlı body (uzun kollu-kısa kollu-kolsuz)
Patikli pantolon
Altaçma
Pijama
Tulum
Alt üst ikili takım
Yüz örtüsü
Ağız mendili
Sırt ter havlusu
Çorap
Eldiven
Şapka
Önlük
Atlet
Yelek
Hırka
Battaniye
Yorgan
Yastık
Emzirme yastığı
Güvenli yatış yastığı
Nevresim takımı
Pike takımı
Başlıklı banyo havlusu
Bornoz
Islak mendil
Emzik-zinciri-saklama kabı
Ağlamalar için kolik cd si
Malzeme çantası

Bebek telsizi
Tırnak makası
Ateş ölçer( kulaktan)
Buhar makinesi
Burun aspiratörü
İlaç kaşığı
Temizleme pamuğu
Kulak çubuğu
0-3 yaş oyuncak
Çamaşır filesi

Küvet-filesi-ayağı-süngeri-maşrapa-kova
Şampuan
Bebe yağı
Nemlendirici
Sabun
Pişik kremi
Banyo termometresi
Banyo oyuncağı

Biberon-fırçası-termosu
Bardak-suluk-dişlik-mama tabağı
Fırça- tarak

Beşik
Puset
Ana kucağı
Park yatak
Oto koltuğu
Araba
Yürüteç
Mama sandalyesi

İsteğe bağlı olarak
Kapı süsü
Altın yastığı
Şeker sepeti
Mevlit takımı
Cibinlik ve demiri

Son düzenleme:
ekin su atesölçer kulaktan ölçen olursa daha iyi birde buhar makinesi çok lazım oluyo eee kıs bebekleri bizimkiler...canım kilot yazmıssın ama cok gereksiz diyolar kullanılmıyomuş...

ekin su atesölçer kulaktan ölçen olursa daha iyi birde buhar makinesi çok lazım oluyo eee kıs bebekleri bizimkiler...canım kilot yazmıssın ama cok gereksiz diyolar kullanılmıyomuş...

evet buhar makinesi gerekli doğru söylüyorsun, kilotu bezin üzerine giydiriyorlar ya ne biliyim blooms linay waterfula sormak lazım

evet buhar makinesi gerekli doğru söylüyorsun, kilotu bezin üzerine giydiriyorlar ya ne biliyim blooms linay waterfula sormak lazım

ekinsu ilk aylar body giydirdiğin için külot a gerek kalmıyor canım.

Ekinsucum bana ve linaya pek sorma, unutmuşuz çünkü:roflol:
O zamanlar ne almıştık ne lazımdı hiç hatırlamıyorum açıkçası.Ama mantık olarak bakarsam gerekli olabilecek şeyler belli zaten.
Bende netten listeler toparlıyorum, kullanılabilecek kullanılmayacak olarak ayırıyorum.Herkesin dediği gibi çıtçıtlı bodylerden bol bol olsun, ama 0-3 aylık 2-3 tane,3-6 aylık 5-6 tane,uzun kollu özellikle.Daha sonra yaz gelecek zaten, yazın isteiğimiz gibi giydiririz,kışı geçirelim yeter.
Külot yaz döneminde kullanılabilir, kışın kullanmaya hiç gerek yok, badiler yeter bence.Yastık yazmışsın, yastığı ilk 6 ay hiç düşünme.Sadece yatağın baş kısmını biraz yükseltebiliriz, ama kesinlikle yastık kullanmayın.

Arkadaşlar bende 2008 ocak annesiyim hazırladığınız listeye bir kaç not düştüm. Bizlerde çok panikledik sanki yetişmeyecek gibi ama herşey yetişiyor, listenizi abartmadan yapın ufak tefek şeylerde lazıom olunca alınıveriyor. Göğüs uçları ile ilgilide sanırım kremler sadece biraz hafifletiyor, ilk emmeye başladığında çoğunlkla yara oluyor ama bir kere düzelince bitiyor, yani sürekli değil.

kızlar ben bir liste yaptım sizde ilaveleri yada gereksiz dediklerinizi söylerseniz iyi bir liste ortaya çıkmış olur hepimiz kullanırız

Göbek bağı bandı
Hastane çıkışı
İç zıbın
Dış zıbın
Kundak
Alttan çıtçıtlı body (uzun kollu-kısa kollu-kolsuz) İLK ETAPTA SADECE UzUN KOLLU YETERLİ OLUYOR
Patikli pantolon
Altaçma Rahat kullanmak için mümkün olduğunca küçük birşey alın

Pijama İlk zamanlar hep uyuyor (ya da benim ki gibi sadece gündüz uyuyor) bu sonrası için
Tulum takımlardan daha rahat kullanılıyor, beli açıldı derdi olmuyor
Alt üst ikili takım
Yüz örtüsü o ne ki
Ağız mendili
Sırt ter havlusu Bunu da hiç kullanmadım
Çorap
Eldiven
Şapka
Önlük
Atlet bu da kullanılmıyor, bodyler yeterli oluyor
Yelek penye alın
Hırka yine penye olsun, örgülerin hepsi kaldı.
Battaniye
Yorgan
Yastık 2 yaşına kadar gerek yok
Emzirme yastığımutlaka alın derim, çok rahat ettim
Güvenli yatış yastığı Bunu da alın rahat edersiniz
Nevresim takımı
Pike takımı
Başlıklı banyo havlusu
Bornoz Bu da hemen lazım değil acele etmeyin
Islak mendil
Emzik-zinciri-saklama kabı zincir tehlikeli olabileceği için artık önermiyorlar
Ağlamalar için kolik cd si
Malzeme çantası

Bebek telsizi
Tırnak makası
Ateş ölçer( kulaktan)
Buhar makinesi
Burun aspiratörü
İlaç kaşığı
Temizleme pamuğu
Kulak çubuğu
0-3 yaş oyuncak 0-3 almayın çünkü ilgilenmeiyorlar, bence sadece yatakalrına müzikli dönence alın diğerlerini zamanı gelince alırsınız
Çamaşır filesi

Küvet-filesi-ayağı-süngeri-maşrapa-kova
Şampuan
Bebe yağı
Nemlendirici Bunları için SEBAMED'i öneririm
Sabun
Pişik kremi
Banyo termometresi kuvetimde kendinden vardı ama eğer aldığınız kuvette yoksa alın, kış bebeği inanın çok zor oluyor su soğuk mu sıcak mı bocalamazsınız
Banyo oyuncağı Bu da ilk etapta gerekli değil

Biberon-fırçası-termosu
Bardak-suluk-dişlik-mama tabağı eğer emerse 6.aydan sonra kullanılıyor bunlar
Fırça- tarak

Beşik
Puset
Ana kucağı
Park yatak
Oto koltuğu6.aydan sonra kullanılıyor
Araba
Yürüteç
Mama sandalyesibu da 6. aydan sonra acele değil yani

İsteğe bağlı olarak
Kapı süsü
Altın yastığı
Şeker sepeti
Mevlit takımı
Cibinlik ve demiri

Son düzenleme:
Edacım yüz örtüsü uyuturrken gözlerinin üzerini örtmek için tabi 4-5 aylıktan sonra filan, güvenli yatış yastığını ben bir yerden okuduğum için yazdım ama ne olduğunu bilmiyorum bilgi verebilirmisin nasıl bir şey bu?

Örtü falan örtmeyin canım ya, allah korusun birşey olur boşverin.

Güvenli yatış yastığına gelince, okumuşsundur herhalde bebekleri il doğduklarında sırtüstü yatırmayı önermiyorlar, ani bebek ölümlerinin çoğu sırtüstü yatarken oluyormuş. Tükürük ya da kusmuklarını yutamayıp boğulabiliyorlarmış onun için yan yatırın diyorlar. İşte bu yastık bebeğin yan yatmasını sağlıyor yoksa bizim gibi 50 kere kalkıp bakarsınız, http://www.bilgestore.com/ProductImages/70960/EBB_70585_600.jpg

13-15 ytl lik birşey ama iş görüyor, bulabileceğiniz bir yer varsa alın. Olmazsa olmaz değil ama rahat edersiniz. Birde yorganları kocaman oluyor o çok tehlikeli kızlar, çünkü bebekler sürekli kollarını hareket ettirdikleri için yorganlarıyla suratlarını örtebiliyorlar. Yorganın ayak tarafını kıvırıp kollarını açıkta bırakacak şekilde örtün derim.

Hatta ilk zamanlar kundakta yapabilirsiniz ama eski tip deli bağlar gibi bağlayın demiyorum, sevi bebe'nin ayaklı bebk kundağı var çok sıkmadan bağlayabiliyorsunuz. Elleri kıollarıyla sürekli kendilerini uyandırıyorlar.

ms.eda tesekkurler paylasim icin....
ben de bebegimi insallah hayirlisiyla dogurursam sirtustu yatirmicam.
cunku benim bir arkadasimin bebegi 15 gunlukken gece sirtustu yatiyordu,kusmus bebek o kusnugu ile de bogulmus ölmüs....
Allah korusun cok dikkat etmeliyiz cok...

ms.eda tesekkurler paylasim icin....
ben de bebegimi insallah hayirlisiyla dogurursam sirtustu yatirmicam.
cunku benim bir arkadasimin bebegi 15 gunlukken gece sirtustu yatiyordu,kusmus bebek o kusnugu ile de bogulmus ölmüs....
Allah korusun cok dikkat etmeliyiz cok...

tüylerim diken diken oldu allah korusun herkesin bebeğinisenağlama

X