Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları Bel fıtığı rahatsızlığı olanların deneyimleri

yok canım uzun zamandır gitmedim doktoruma. çok ilaç kullanabilen biride değilim :KK43:
Bende eskiden oyleydim ama bu fitiklar varya insanın huyunu değiştiriyor ne yazıkki ağrı cekmek çok kötü cnm b12 içmeni öneririm sinir diplerini güçlendiriyor aklında bulunsun

Merhaba ben iki yıl önce L4-L5 ve L 5-S1 seviyelerinden iki fıtıktan mikrodistektomi yöntemi ile ameliyat oldum ameliyatım çok başarılı geçti spinal anestezi ile ameliyat oldum ve o dönem 9 haftalık hamileydim fıtık beni tam vaktinde buldu yani ve ben hiçbir ilaç kullanamadım Ağrı'yı en ham ve en yüksek seviyede çektim tam Ağrı'larım bitti derken 1.5 ay sonra bebeği kaybettim kan pıhtılaşması varmış benimde hiç çocuğum yoktu hep kaybediyordum bu vesile ile sebebini öğrenmiş oldum ve Nasıl tedavi olunması gerektiğini öğrendim ameliyattan tam altı ay sonra tekrar hamilelik oldu hamileliğim çok rahat geçti ne belim ağrıdı ne bacağım ağrıdı o kadar rahattım doğum yaptıktan sonra bebeğe kendim baktım ev işlerini kendim yaptım hamile ikinde işlerimi kendim yapıyordum hiç bişey olmamıştı ama doğumdan üç ay sonra sağ bacağımda hafif bi ağrı oldu hemen Dr gittim L4-L5 te fıtık başlangıcı vardı siniri dokunuyormuş L5-S1 de ise yapışıklık olmuş orada başka bi sorun olmamış Ağrı'yı fıtık yapıyormuş ben tabi fıtık başlangıcı diye önemsemedim bebeğimle hep ilgilendim ki ne gece uyur ne gündüz öyle bi bebekti sürekli kucaktaydı bebeğim beş buçuk aylık olduğunda Ağrı'm çok arttı Dr tekrar gittim ve L4-L5 deki fıtık Kocaman olmuş hem sağ hem sol sinire baskı yapmaya başlamış acil ameliyat dedi Dr zaten iki hafta sonra oturamıyordum ve yürüyemiyordum ameliyat için yeni Dr ve yeni yöntem araştırıyorum hala ve yaklaşık 50 gündür yatıyorum sadece tuvalet için kalkıyorum ağrı kesici ve kas gevşetici ile günü bitiriyorum en azından hafifletiyor Dr gidip enjeksiyon yaptırmayı düşünüyorum en azından ameliyat olana kadar idare etsin diye bu arada ilk ameliyatımı yapan Dr platin de ısrarcı bende istemiyorum o yüzden endoskopik ameliyat duydum onu araştırıyorum enjeksiyon işe yarar ve ayağa kaldırırsa beni İstanbul'da ve Ankara'da iki Dr la görüşmeye gidicem

Birinci ameliyat mikro didtektomi= başarılı oldu Doğum sonrası tekrarladı tekrarlayan fıtık için ikinci ameliyat için farklı yöntem araştırdım endoskopik ameliyata karar verdim ali güven Yörükoğlu isimli doktorada sonuç= başarısız fıtık olduğu gibi duruyor diskin sağlam yerini parçalayıp elime fıtık diye vermiş skolyoz düzleşme oluşmuş travmaya bağlı3-4 gün sonra ilk ameliyatımı yapan dr gittim üçüncü ameliyat mikrodistektomi = başarılı oldu 18 ekimde oldum yalnız psikolojik olarak bittim keşke ilk ameliyatı hiç olmasaydım keşke hiç ağır kaldırmasaydım 10 aylık kızım var ona bakamıyorum kucaklayamıyorum ne çok hatalar yapmışım daha ilk bacak ağrısında koştur koştur ameliyat oldum felç olacaksın dedikleri için hala ağrım var çünkü belim kaymış çok kötüyüm bittim hayatımda iyi hiç birşey yoktu sağlığımda gitti ------disk patlak olmadığı sürece ameliyat olmayın ----- sürekli yatın disk kendini toparlar annem öyle iyileşmiş şimdi kızıyorum ona neden bana engel olmadın diye yaşım 32 hayatımın bittiği yaştayım

Gecmiş olsun kızlar çok üzüldüm esimde de fıtık var iki tane suanda ameliyatlık değil değil doktor. Ara ara ağrısı oluyor. Gecen ay ayağı tutuldu nerdeyse biray ayağa kalkamadı. Sonra duymuş baska bir ilde emekli fizik doktoru varmiş. Gitti oraya belini çekip Üç tane krem vermiş bir hafta dinlen deyip göndermiş. İlk zamanlar ağrısı devam etti. Ama şimdi çok iyi bacağı gecti bel ağrıları çok çok azaldı.

BENDE DE BEL FITIĞI RAHATSIZLIĞI VARDI .İLERLEMİŞDÜZEYDE İDİ . BİR KAÇ DOKTORA GİTTİM AMELİYAT ÖNERDİLER.BİR ARKADAŞIM .... DİYE BİR ÜRÜN ÖNERDİ. AMELİYATA GEREK KALMADAN FITIĞI TEDAVİ ETTİĞİNİ SÖYLEDİ. KENDİSİ KULLANMIŞ .BENDE DOKTORA GİDİP ÜRÜNÜ YAZDIRDIM. ZATEN PACK SEKLİNDE BİR ÜRÜN VE COK MEMNUN KALDIM . AMELİYAT DERDİNDEN KURTULMUŞ OLDUM . HEM MADDİ HEMDE SAĞLIK ACISINDAN GERÇEKTEN MÜTHİŞ BİR ÜRÜN HERKESE TAVSİYE EDERİM . BÜYÜK BİR DERTTEN KURTULMUŞ OLDUM. GEREKLİ KONTROLLER YAPILDIKTAN SONRA DOKTORUNUZ REÇETE EDEBİLİYOR. BOŞ YERE GİDİP KENDİNİZİ BIÇAK ALTINA SOKMAYIN DERİM FITIĞI TEDAVİ EDEN YÖNTEM VAR ARTIK. BİRAZ ARAŞTIRIN VE ONA GÖRE BİR YÖNTEM İZLEYİN. AMELİYATA BİR SÜRÜ MASRAF OLACAĞINA BU MEDİKAL ÜRÜN TEK SEFERDE TEDAVİ EDEBİLİYOR . NE AĞRI NE SIZI. SİZİN İÇİN ADRESİDE PAYLAŞIYORUM ARKADAŞLAR BELKİ BİR FAYDAM DOKUNUR .BURDAN İNCELERSİNİZ . ZATEN DOKTORUNUZUN YAZMASI LAZIM

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar çok çektim ama hamdolsun RABBİM şifası verdi Sina baharat Recep Ergun Konya'da tecrübeli belime bir karışım verdi süt ile kaynat sar sonrası kafirun kremi verdi inanın 2 haftada tamamen geçti tavsiye ederim çocuklarim da oradan oldu

BENDE DE BEL FITIĞI RAHATSIZLIĞI VARDI .İLERLEMİŞDÜZEYDE İDİ . BİR KAÇ DOKTORA GİTTİM AMELİYAT ÖNERDİLER.BİR ARKADAŞIM .... DİYE BİR ÜRÜN ÖNERDİ. AMELİYATA GEREK KALMADAN FITIĞI TEDAVİ ETTİĞİNİ SÖYLEDİ. KENDİSİ KULLANMIŞ .BENDE DOKTORA GİDİP ÜRÜNÜ YAZDIRDIM. ZATEN PACK SEKLİNDE BİR ÜRÜN VE COK MEMNUN KALDIM . AMELİYAT DERDİNDEN KURTULMUŞ OLDUM . HEM MADDİ HEMDE SAĞLIK ACISINDAN GERÇEKTEN MÜTHİŞ BİR ÜRÜN HERKESE TAVSİYE EDERİM . BÜYÜK BİR DERTTEN KURTULMUŞ OLDUM. GEREKLİ KONTROLLER YAPILDIKTAN SONRA DOKTORUNUZ REÇETE EDEBİLİYOR. BOŞ YERE GİDİP KENDİNİZİ BIÇAK ALTINA SOKMAYIN DERİM FITIĞI TEDAVİ EDEN YÖNTEM VAR ARTIK. BİRAZ ARAŞTIRIN VE ONA GÖRE BİR YÖNTEM İZLEYİN. AMELİYATA BİR SÜRÜ MASRAF OLACAĞINA BU MEDİKAL ÜRÜN TEK SEFERDE TEDAVİ EDEBİLİYOR . NE AĞRI NE SIZI. SİZİN İÇİN ADRESİDE PAYLAŞIYORUM ARKADAŞLAR BELKİ BİR FAYDAM DOKUNUR .BURDAN İNCELERSİNİZ . ZATEN DOKTORUNUZUN YAZMASI LAZIM
İLGİLENİYORUM ....SİTE DE PAYLAŞILANLAR ÇOK MANTIKLI GELDİ.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba benimde belimde ağrı var ve surekli agriyo beyin ve omurilik cerrahina gittim eliyle dokundu hafiften burası mi şurası mi diye kas ağrısı pilates yap dedi kas gevsetici verdi bırak pilates yapmayı düz bile yatamiyorum ben üstünden nerdeyse 1 sene geçicek hala agriyo doğumdan sonra oldu bu agri bende belimden surekli ses geliyo böyle kütür kütür fıtık olabilir mi

Evet oluyo ara ara duzlesme ve kirecleme dedi dr 10 ay önce şimdi kol ağrılarım artınca yeniden mr istedi çekindim bakalım fıtığa çevirmiş olabilir boyun çok kötü bi suru ağrıya ve kaygiya sebep oluyoo hayattan keyif almıyorsun böyle sabah bi uyanıyorum tutuk heryerim

Merhaba,
Yıllardır belim ağrırdı benim. 28 yaşındayım bu arada. Ben hep belim tutuluyor sanırdım. Ta ki 2014'te bacağımda dayanılmaz ağrılar oluşana kadar. Tabii ki yine fıtık aklımın ucundan geçmedi :) Niye düşünemedim bilmiyorum. Ortopedi doktoruna gittim. Çok büyük ve patlamak üzere olan bir fıtık olduğu MR sonucunda ortaya çıkınca, doğru doktoru buldum. Fatih Sultan Mehmet Hastanesindeki beyin cerrahı Dr. Bora Gürer çok iyi bir doktor, hastane de devlet hastanesi olmasına rağmen gerçekten çok kaliyetliydi. Gerçekten çok iyi ilgilendiler benimle. Ameliyat sonrası 1 gün hastanede yatıp çıktım. Fıtığım çok büyük olduğu için, mikro cerrahi değil de açık ameliyat olmak zorunda kaldım. Tabi sonraki 1 hafta evde çok sıkıntılı geçti. Sonrasında toparlanmaya başladım. Ameliyattan 7-8 ay sonra tekrar sağ bacağımda ağrı başlayınca, ilaçlı MR çekildi ve ameliyat bölgesindeki ödemden dolayı sinirlere baskı olduğu ortaya çıktı. 6 ay kadar neurontin ve b vitamini takviyesi kullandım ve öğrendim ki B vitamini sinirlere çok iyi geliyor. Geçenlerde tekrar kontrol amaçlı MR çekildi ve sinir sıkışması görüldü. Tekrar neurontin tedavisi başlandı. Belimin ağrısı birkaç yıl daha geçmeyecekmiş. Toparlanması uzun sürermiş ve başka küçük fıtıklar da varmış. Ama bacağımın ağrısı geçsin diye uğraşıyorum hala. Uzun yürüyüşler sonrasında ve ev işi yaptığımda eskisi gibi olmasa da ağrım oluyor. Bir de söylemeyi unuttum. Neurontin insanı sarhoş ediyor. :) Herkese sağlıklı günler diliyorum.
Geçmiş olsun cok zor annemdefe patladı amelıyat dendı sonrası neruda ilacını verdıler. Ağrılar devam kramplar devam kontrolede gitmiyor. Ben neurontını 300 mg kullandım. Yaptırdıgım dolgusu sonrası çeneden kulağa vuran agrı vardı norolojı dr belki sinire bası yapıyordur dıye verdı bıldıgınız estetık çene dolgusu ıcın. İlk gun kullandım gece ıyjuya dalamadım gozlerım yuvasından forlıvak gıbıydı sonra ellerde uyuşma oldu gece sersem gıbı kalkıp uyuşan ellerimle telefon tuşlar gobo elime basıyordum. Sonra o işaç psikolojımı altıst ettı. 10 gun zpr içtim bıraktım. Sonrası kafamda iğnelenmler yanmalar karıncalanmalar şiddetli ağrılar olmaya basladı. Antıdepresanda fayda etmedı bin oişman oldum hem dolgu boyox yaptırdıgıma hem o ilacı kullandıgıma . Hatta yazarken bıle şuan stres oldum basıma karıncalanma olmaya başladı:KK43: bu etkıden nasıl kurtulucam.

Ameliyatlık değil ama hem sağda hem de solda ciddi ağrılı süreçler yaşadım. Yatakta dönemiyordum
Üzerine bir de merdivenlerden düştüm. Çok sancılı bir süreç idi benim için. Fakat o kadar ağrı kesici ilaç vs dışında tek iyi gelen şey bana göre hareket etmek. Bel kaslarını güçlü tutmamız şart. Bir başka naçizane düşüncem ise stres. Çok farkında değiliz ama yoğun stres zamanlarında hareketlerimize ayrı bir özen göstermemiz gerekiyor. Kaslar o kadar gergin ve sert ki anlık bir hareket sonumuz oluyor. Dolayısıyla stresi kontrol etmek önemli. Çoğu zaman farkında değiliz belki ama oldukça önemli bir konu bu. Şu an genel olarak iyiyim ben. Ağrı kesici içmeyi 1 ay kadar oluyor sanırım bıraktım. Tekrar nüksedecek mutlaka ve dikkatli olmakta fayda var. Herkese geçmiş olsun.

X