Ben aldırma ile ilgili çok acil yazdım edermisiniz..?

arkadaslar benim yüzümde 6 tane ben var ben aldıramam çünkü 17 yasındayım çocuk sayılıorum :KK43: bitkisel bi çözüm yokmu ???? krem falan

arkadaslar benim yüzümde 6 tane ben var ben aldıramam çünkü 17 yasındayım çocuk sayılıorum :KK43: bitkisel bi çözüm yokmu ???? krem falan

17 yaşında ben aldırılamaz diye birşey yok ki. Bebeklerde bile ne kadar önemli operasyonlar yapıyorlar. Bu ise küçücük bir operasyon. Bak bir devlet hastanesinde dermatoloğa gidiyorsun, o benini inceliyor, zararlı mı değil mi anlıyorsun. Zararlıysa aldırmak zorundasın ama değilse isteğine kalmış. Sonra o seni plastik cerraha yönlendiriyor. Bu kadar basit :KK51:

valla kızlar ben bugün aldırdım.allahıımmmm canlı canlı hem de:18:2 günde bi pansumana gideceksin dedi.10 gün sonra biri,15 gün sonra da diğerinin dikişi alınacakmış.sanırım iz kalacak.neyse sanırım bunu tercih ederim:KK34:

solovoi, mesajını yeni gördüm şimdi yazıyorum. o doktor beyi hiç bilmiyorum. ben kendi hastanemde olduğu için ali beyi biliyodum ferhan bey hakkında hiç bilgim yok :/ gerçi gidip görüşmüşsündür zaten muhtemelen, içine sinerse zaten aldırırsın. cerrahlariçin zaten küçük bir işlem ben alma.

solovoi, mesajını yeni gördüm şimdi yazıyorum. o doktor beyi hiç bilmiyorum. ben kendi hastanemde olduğu için ali beyi biliyodum ferhan bey hakkında hiç bilgim yok :/ gerçi gidip görüşmüşsündür zaten muhtemelen, içine sinerse zaten aldırırsın. cerrahlariçin zaten küçük bir işlem ben alma.

evet gittim içime sinemedi çünkü doktor almıyorum dedi nedenini de araştırma yaparken öğrendim özel muayenanesi varmış niye yapsın ki bi beni 100-150 tl ye alırken hemde :KK19: derinceye gidicem yarın dermatolojide yakma vb işlemleri yapıyolarmış zaten. yanlız bir sorum olucak siz doktoru tanıyomuydunuz? yoksa öylesine gidip kozmetik amaçlı aldırmak istiyorum diyip aldırdınız mı? devlet kozmetik amaçlı işlemleri karşılamıyomuş sanırım yarın son kez şansımı denicem orda olmazsa para biriktirip gicem özele :KK31:

Arkadaşlar aldırdığınız bu benler et beni mi?
benim aldırdığım normal bendi. 1cm filandı. keserek aldılar.ama tabii dikiş izi kaldı. küçük de aldırdım ondan dişiş izi belli olmuyor gibi bişey diyebilirim. büyükler lazerle alınmıyor:KK19:o sadece etbenlerinde yada çok küçük benlerde gecerli. et benini bide yakarak aldıklarını duymuştum...

Son düzenleme:
ben kolumun altında küçük pirinç tanesi kadar gözükmeyen benimi aldırdım kızlar hiç ağrı acı olmadı devlette estetik cerrahına plastik cerrahi bölümünde aldırdım 2 dk da aldı sonuç harika..

kızlar bende dün plastik cerrahta dikişsiz aldırdım bantlar acıldıktan sonra cok cirkin bir görüntü oluyor mu iyileşme süreci nasıl?

benim aldırdığım normal bendi. 1cm filandı. keserek aldılar.ama tabii dikiş izi kaldı. küçük de aldırdım ondan dişiş izi belli olmuyor gibi bişey diyebilirim. büyükler lazerle alınmıyor:KK19:o sadece etbenlerinde yada çok küçük benlerde gecerli. et benini bide yakarak aldıklarını duymuştum...
Benim de yüzümde normal benlerim var.Aldırmak istiyorum ama korkuyorum.Çok iz kalır mı diye?Öyle çok büyük değiller.Mercimek tanelerinden daha küçükler.Neyasan ki :KK43:

Arkadaşlar resim çekersem koyacağım dikişten sonrasını. Eski halini çekmedim. Söz veremiyorum ama.
Ben ssk da aldırdım. Plastik cerrahide. Hissetmiyorsunuz gayet kolay ve rahat bir operasyon.
Bende etrafı kızarmış gibi görünüyor. Bana sağlık ocağında doktor kızarmış demişti ve iltihap olabilir diye antibiyotik vermişti. Kullandım onları 19 gün oldu operasyon geçireli ve dikişleri de 7.gün aldırmıştım. 12 gündür kızarık gibi duruyor. Normal olduğun düşünüyorum. Belki tende tene değişiyodur 123oley. Bilemiyorum. Bendeki kırmızı diyeyim sana. Doktor demişse şüphe etme. Demekki normal bi durum. Yine de içinde şüphe varsa başka bir doktora göster istersen ya da sağlık ocağına.

Merhaba NOCRY,
Sanırım sen daha önce benle ilgili bir operasyon geçirmişsin ve anladığım kadarıyla üzerinden zaman geçmiş.Acaba şu anki durumun nasıl bana yazabilir mişin?
Ben cuma günü estetik cerrahtan randevu aldım bir benim kırmızı mercimek büyüklüğünde ve yüzeysel bir digeri de ondan çok daha küçük aynı şekilde o da yüzeysel.
Aynı doktora kardeşimin burun estetiğini yapmıştı herkes çok beğeniyor kardeşim de memnun.Beni iz konusu çok korkutuyor. Cildim yağlı açık buğday tenliyim. Doktor izsiz olamaz dedi ama bir yılın sonunda nerde olduğunu bile unutacaksın kaybolacak izi diye de ekledi.
Yaptırmayı istiyorum ama bir yandan da korkuyorum. Lütfen bana yardımcı olur musun deneyimlerini paylaşır mısın? Bir de eğer sakıncası yoksa resim paylaşabilir misin.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Bende aldırmak istiyorum ama kalıcı iz kalır diye çok korkuyorum, birde yaş sınırı var mı acaba? :/ Çünkü ben 14 yaşımdayım. :/

Bende aldırmak istiyorum ama kalıcı iz kalır diye çok korkuyorum, birde yaş sınırı var mı acaba? :/ Çünkü ben 14 yaşımdayım. :/

yaş sınırı yok tabi ki, ama ailenle gitsen daha iyi olur çünkü küçüksün baya.iz konusuna gelince iyi bir doktora aldırırsan çok az iz kalır belki de kalmaz onu bilemiyorum ama benin boyutu da önemli. büyükse ve dikişli aldıracaksan doğal olarak daha fazla dikiş atılır. iyice araştır sen yine de.

Tatlim 14yas boyle bir karari tek basina vermek icin cok kucuk bir yas. Ailenin haberi ve rizasi olmadan boyle bir sey yapma lutfen. Zaten doktorlarin da kabul etmemesi gerekir. Once dermatologa gidersin sonra hersey uygun olursa bir yontemle alinir. Baslarda mutlaka bir iz kalir bunu unutma.

Selam,

Ben de dudağımın üzerindeki herkesin bana çok yakıştırdığı ama benim kendimi bildim bileli hiç sevmediğim benimi aldırmaya karar verdim. O kadar ki dudağı bensiz insanlara imrenerek bakıp, suratının herhangi bir yerinde bariz siyah beni olan insanlardan anında soğumama neden oldu hep. Ne saçma dimi ama elimde değil :KK43:

Ümraniye Devlet Hastanesi'nde ameliyat olacağım. 11 Nisan'a gün verdi doktor. Karar vermemdeki en önemli etken bu konuyu okumuş olmamdı :) Yorum yapanlara teşekkür ederim.
Yalnız daha önce kimsenin bahsetmediği bir ayrıntı: Kan testi yaptırmamı istedi doktor. Hepatit falan taşıyıcısı mıyım diye yapıldığını söyledi. Hiç de sevmem kan vermeyi :/ neyse dün hallettim de kurtuldum bayılmadan :)))

Ameliyattan sonra önceki ve sonraki halimin fotolarını ekleyeceğim merak edenler olur diye. İyileşme sürecinde de yine unutmazsam her hafta foto güncelleyeceğim :) bakalım izler ne kadar azalacak hep beraber göreceğiz :KK66:

Selam,

Ben de dudağımın üzerindeki herkesin bana çok yakıştırdığı ama benim kendimi bildim bileli hiç sevmediğim benimi aldırmaya karar verdim. O kadar ki dudağı bensiz insanlara imrenerek bakıp, suratının herhangi bir yerinde bariz siyah beni olan insanlardan anında soğumama neden oldu hep. Ne saçma dimi ama elimde değil :KK43:

Ümraniye Devlet Hastanesi'nde ameliyat olacağım. 11 Nisan'a gün verdi doktor. Karar vermemdeki en önemli etken bu konuyu okumuş olmamdı :) Yorum yapanlara teşekkür ederim.
Yalnız daha önce kimsenin bahsetmediği bir ayrıntı: Kan testi yaptırmamı istedi doktor. Hepatit falan taşıyıcısı mıyım diye yapıldığını söyledi. Hiç de sevmem kan vermeyi :/ neyse dün hallettim de kurtuldum bayılmadan :)))

Ameliyattan sonra önceki ve sonraki halimin fotolarını ekleyeceğim merak edenler olur diye. İyileşme sürecinde de yine unutmazsam her hafta foto güncelleyeceğim :) bakalım izler ne kadar azalacak hep beraber göreceğiz :KK66:

Geçmiş olsun şimdiden :) Kan testi yaptıranı hiç duymamıştım ama vardır bir bildiği elbette. Doktor olan olan o sonuçta. Ben kan testi yaptırmadım ama sordu doktor bir hastalığın alerjin duyarlılığın var mı diye.

Sonuçta kararını vermişsin ben de böyle bir operasyon geçirdim ama yine de emin misin? yani benin yeri kulağa hoş geliyor marilyn monroe gibi :) Büyük müydü ya da şekli mi dağınıktı ? Ruj vs sürmene engel oluyor mu? Yoksa sadece sen mi sevmiyorsun? Ben bir doktor tanıdığımı arayıp konuşmuştum yaptırmadan önce beni çok sever kendisi ve bana kendine 2 ay ver eğer hala istersen yaptır hatta imkanın varsa görünmeyen bir yerde dene demişti. ben hemen randevu aldım kardeşimin doktorundan.Ona güvendiğim için de yaptırdım. Yoksa iki ay düşünecektim. Aklında olsun bence senin de.Benim 15 gün geçti bakalım nasıl olacak merak ettiğin birşey olursa cevaplarım.

İyi düşün kendin için en güzel kararı ver.

X