Ben annemin ciğerini bilirim!

Kilidi değiştirmek için ne bekliyorsunuz? Madem annesi değil o zaman etrafta bir sapık var. Sizden sonra eve girip belki değişik fantaziler yapiyor. Şimdiye kadar çoktan değiştirmiştim ben olsam kilidi. Hem kayınvalide madem hiiiic eve girmiyor anlamaz da zaten kilidin değiştiğini
Sürekli evdeler , tan tun ses çıksa noluyor diyip bakıyorlar , bende kilidi değiştiriyoruz desem , bnde anahtar var diye mi muhabbeti yapçak bir de yine aynı durumları yaşıcaktık. Tartışmasız bunu çözmek kaçınılmazdı her durumda.
Kayınvalidene madem sen değilsin eve giren o zaman ben korkuyorum artık kilidi degistiriyoruz de bir daha da ev yansa anahtarı ona verme .

Kayınvalide konusunda bu kadar hassas olan biri olarak aynı binada oturmanız baştan yanlış olmuş aslında aynı şekilde olayı para muhabbetine döndürmenizde.

Bende annemin yalan söylediğini bilsem de eşime evet haklısın annem yalan söylemiş demekde zorlanırım açıkçası, anahtarı alsın eşiniz annesinden sizde rahat edin. Ayrıca çalışıyorsanız kendinize ait ufak birikimler yapmalısınız bence.

Canım ben çok direndim asla dedim ama büyük konuşmamak gerekirmiş. Beni ikna eden ailem oldu , kardeşim hepsi kiralara çıkmayın kendi evinize geçin , kötü kayınvalide olursa ne kadar uzak olursan ol bir telefonla yetişir iyi insanlar dediler. Düğüne 3 ay kala ikna oldum apar topar evi yaptırdık. Çalışıyorum ama inan sürekli ev ile ilgili borç çıkartıyorlar inan 100 tl bile atamıyorum. Şu biterse şu olsun şunu yapalım vs... dertlerii ev... Neymiş daha merdiven yapılacakmış 10.000 , çatı yaptıralım 15.000 daha sıra da onlar var , ben borç ödemekle uğraşamam dedim. Eve bişeyler yapmaktan arkadaşından aldığı borcu ödeyemedik , benim tazminatı vercektik , hayır cidden gözüm yoktu ta ki bu olay olana kadar , hepsini düşününce kendimi sağımlık inek gibi gördüm. Ana oğul bana karşı bir oldular, bende düşününce madd,yat olarak önümü göremedim.

Annem yalan söylese ben çekinmem bu biraz yapı ile alakalı , anne başka eş başka . Bu kez bana yalancıymışım gibi bakılıyor bu durumda , haklı iken suçlanıyorsun , güven kırıcı. Olayı büyütmeden ya yaşlı boşver canım ben çözücem sen bakma ona dese inanki bak umrumda değil. Doğruyu söyle canımı ye derler ya , hakikaten öyle.

Çok detay ve uzun olmuş gerçekten, 1. Anahtarları alın ne gerek var, 2. Belki de gerçekten annesi değil bir başkası yapıyor (görümce,yiğen,akraba), 3. Kv nizi yorucu bulmadım birde benimkini görün, o yüzden abartmayın araya tadında bir mesafe koyun size nasıl yaklaşacağını anlasın
Canım kv. kötü demiyorum . Pinti ve pinpirik biri. Başkası olması imkansız , kiracı , kv. ve biz varız. Kv. kiracının balkonunu bile kontrol eden biri, balkon demirinin üstünü silmiş altı tozlu kalmış , balkon kapısında eşik varmş orası tozluymuş böyle şeylere dikkat ediyor. Usta var diyerek evime girdiğinde bile balkonumdaki kovanın içindeki patateslerime bakmış , patatesin bitmiş dedi. Eşime göre evde gezinmez ama... Ben yine abartmadım , yalan ve eşimin annem yapmaz demesine carladım , sanki ben yalancıymışım gibi bana tavırlılar.

Canım ben çok direndim asla dedim ama büyük konuşmamak gerekirmiş. Beni ikna eden ailem oldu , kardeşim hepsi kiralara çıkmayın kendi evinize geçin , kötü kayınvalide olursa ne kadar uzak olursan ol bir telefonla yetişir iyi insanlar dediler. Düğüne 3 ay kala ikna oldum apar topar evi yaptırdık. Çalışıyorum ama inan sürekli ev ile ilgili borç çıkartıyorlar inan 100 tl bile atamıyorum. Şu biterse şu olsun şunu yapalım vs... dertlerii ev... Neymiş daha merdiven yapılacakmış 10.000 , çatı yaptıralım 15.000 daha sıra da onlar var , ben borç ödemekle uğraşamam dedim. Eve bişeyler yapmaktan arkadaşından aldığı borcu ödeyemedik , benim tazminatı vercektik , hayır cidden gözüm yoktu ta ki bu olay olana kadar , hepsini düşününce kendimi sağımlık inek gibi gördüm. Ana oğul bana karşı bir oldular, bende düşününce madd,yat olarak önümü göremedim.

Annem yalan söylese ben çekinmem bu biraz yapı ile alakalı , anne başka eş başka . Bu kez bana yalancıymışım gibi bakılıyor bu durumda , haklı iken suçlanıyorsun , güven kırıcı. Olayı büyütmeden ya yaşlı boşver canım ben çözücem sen bakma ona dese inanki bak umrumda değil. Doğruyu söyle canımı ye derler ya , hakikaten öyle.
Evet ben halledicem, çözücem demeliydi orada haklısınız ve bundan dolayı eşinize sinirlenmenizde de. Direk annem yalan söylüyor demek benim için pek mümkün değil onu demek istedim.

Keşke Kv eve mi girdin diye sormasaydın da “evime hırsız mı yokladı acaba kamera taktıracağım” deseydin belki yapmazdı koukusan

Bence sen bu bahaneyle patlamışsın. Ayrıca varını yoğunu akıtman anlamsız. Haklı gördüm ben seni
1 yıldır artık dayanamadım canım ya , nasıl patlanmaz ki bu durumda. Eee diğer şeyler de vardı daha ayrıntısını vermedim ama şöyle , kına gecesi salonunu siz karşılayın . E siz düğün salonunu ''takılardan;''. Doğalgaz için para gerek ''balböceğinin bileziğini bozalım borç ben yaptırcam'' ama senin 3 tane kenarda bileziğin varmış neden benm ki ? , Eşim yüzüğünü gümüş istedi erkek altın takmaz muhabbetine , bunu görünce '' aaa bu yüzük gümüşşş ayyy bi de yamuk'' demeler , Sonra da bu gizli gizli eve girmeler... yalanlar. Eş kişisi de senin yanında durmayınca yanardağ gibi bir patlayış sonlu oluyor.

Keşke Kv eve mi girdin diye sormasaydın da “evime hırsız mı yokladı acaba kamera taktıracağım” deseydin belki yapmazdı koukusan
Canım evime girmeni istemiyorum dediğim halde gizlice girdi. Arsızlık diye düşünüyorum, kmera muhabbeti yapsamda yine girerdi diye düşünüyorum.

1 yıldır artık dayanamadım canım ya , nasıl patlanmaz ki bu durumda. Eee diğer şeyler de vardı daha ayrıntısını vermedim ama şöyle , kına gecesi salonunu siz karşılayın . E siz düğün salonunu ''takılardan;''. Doğalgaz için para gerek ''balböceğinin bileziğini bozalım borç ben yaptırcam'' ama senin 3 tane kenarda bileziğin varmış neden benm ki ? , Eşim yüzüğünü gümüş istedi erkek altın takmaz muhabbetine , bunu görünce '' aaa bu yüzük gümüşşş ayyy bi de yamuk'' demeler , Sonra da bu gizli gizli eve girmeler... yalanlar. Eş kişisi de senin yanında durmayınca yanardağ gibi bir patlayış sonlu oluyor.
Maşşallahhh çok akıllılarmış ya. Bence bu kadar fedakar olma. İnannnn kıymetiiii olmazzzzzz

Canım evime girmeni istemiyorum dediğim halde gizlice girdi. Arsızlık diye düşünüyorum, kmera muhabbeti yapsamda yine girerdi diye düşünüyorum.
Bebeğime bakıyordum da detaylı yazamadım :) karakola şikayet edeyim kamera kayıtlarını incelesinler bakalım ne çıkacak, sen de girmezsin zaten habersiz diye planlı bir konuşmayı doğaçlama gibi sunsaydın yani kastettiğim buydu canım. Eşinin hareketi klasik Türk erkeği zaten, öyle muhakeme falan bekleme adamdan

Ben de aile apartmanında oturuyorum. Yedek anahtarı kendi isteğimle kayınvalideme verdim. Bazen ailemin yanına gidiyorum ve olur da eşim dalgınlık yapar bir şeyi açık bırakır. Evin havalanması gerekir diye anahtarı bırakıyorum. Beni rahatsız etmiyor bu durum. Kayınvalideme de güveniyorum.

Hatta aileme son gittiğimde anahtar bırakmayı unutmuştum. Geldiğimde ev savaş alanı gibiydi. Eşim pis be dağınıktır sağolsun. Valide de kızım anahtar yoktu yoksa topladım ben evi dedi. Bizde durum bu.

Sizin mesele farklı. Kayınvalidem evime girse ve sorduğumda "hayır ben girmedim" diye yalan söylese ben de işkillenirim. Ki yalandan hiç haz etmiyorum. Direkt soğuma ve mesafe koyma sebebi benim için. Ben böyle bir durum yaşasam, eşime fikrini sormadan kilidi değiştirir sadece tek anahtar yaptırırım. Eşim sorun çıkarırsa da "emin olduğum bir durumda bana güvenmeyip annesini savunan, aile olmanın anlamını idrak edemeyen bir adama bu konuda fikrini sormadım kusura bakma" derim.

İyi denilen kayınvalideler böyleyse Allah diğerlerinin şerrinden korusun.. Benim anahtarım da kayınvalidemde var. Girmedi diye biliyorum girecekse de arar beni.. Bu konuda rahatım da şu ben annemin ciğerini bilirimi ben de çok yaşıyorum.. Sonra laflar çeviriliyo aslında öyle demek istemedi böyle demek istedi falan filan. Kardeş nasıl demek istiyosa öyle dedi zaten dediğimde vayy sen benim annemi istemiyosn vay kötü gelin.. Umrumda mı ummrumda değil. Hepsini teek tek dize getirdim. Şimdi bana laf söylerken iki kere düşünüyolar :). Hatta arkamdan konuşup konuşup kendilerini haklıyorlardır muhkkak. Ancak bu da umrumda değil. Benden ne kadar çekindiklerini gösterir :) :KK66:

Aslında bazen birinde anahtar olması iyi birsey ama gerektiginde kullanıldıgı zaman..O kadar haklısınız kiii... Bende asla istemezdim kv min ben yokken evime girip özellerimi , mahremimi görmesini.. insanlık hali bu ya hersey olabilir.. Buna bi çare bulunmalı.. üstelik giriyorken girmiyorum diyorsa sıkıntı büs büyük..:skandal:

Kadında ki bu ne rahatlık! Eşin de fazla rahat.. Annene inanırsın tamam da orası da senin evin aklı mı ermiyor özel hayatın olduğuna.. Ev de iş çamaşırıyla gezersin pat diye gelse ne olacak insanlar evin de bile rahat edemiyor... Üstte bir arkadaş kamera demiş öyle bir şey yapabilirsin iyi fikir..

Maşşallahhh çok akıllılarmış ya. Bence bu kadar fedakar olma. İnannnn kıymetiiii olmazzzzzz
Öyle malesef , yüz yüze bakıcaz diye görmezden geldim, kalp kırmayım dedim ama karşı taraf öyle düşünmüyor bir de el ele verip birlik oluyor. El elliğini illa ki yapıyor. 15 gün önce düşük yaptım. 1 hafta evde kaldım. Bir kez canın ne istiyorsa yapayım dedi. Biliyor benim isteme huyum olmadığını. Çok ayakta kalınca kanamam çoğalıyor bir de ağrım oluyordu ama tabi yine kendi işimi kendim gördüm. Bir tabak çorba uzatmadı , insan bu gibi durumlarda umuyor. Ne varsa kendi annende var işte...

Benim ki de girerdi. Ust kilidi degistirdik. Bende bahane buldum.eskiden herkesde varmis bu anahtar tereddut ettim diye. Kesinlikle bende ayni fikirdeyim. Birde ben vajinismustum. Evde oldugum bir gun alistirma yaparken kapinin acildigini hayal edince evden sogudum. Birde ben yokken denemek icin evin butun kapilarini kitledim. Sadece denemek degil. Her taraf darmadagindi. Sonucta ben ev benimse b.k goturdugunu sadece ben gormeliyim. Baska hic kimse gormemeli. Donlarim sudyenlerim bazen cikarip attigim gecelik tarzi kiyafetlerim oluyordu. Ozeli bazen anlamiyolar yanlis anliyolar. Ama cirkeflik yapip ustune gitmediler. Tepki koyunca anliyolardi. Ama butun kaynanalar mi ayni olur ya cok enteresan

Kadın eve girince ne anliyor ki. Deli mi ne. Anneannemle dayımın evleri de altlı üstlü. Kendimi bildim bileli öyle. Yengemle dayım gündüz aşağı inerler ama anneannemin yukarı çıktığını hiç görmedim. Hele de yengem yokken çıkacak. Mümkün değil.

Ne yüzsüz insanlar var ya.

1 yıldır takipteyseniz , yine söylemeden ,alt ya da üst kilidi bir bahaneyle degistirseydiniz keşke.

Para mevzusuna girmeniz çok boş muhabbet olmuş.

Konu eve gizli girme ve yalan ile başladı, bileziklere geldi; benim de kafa karıştı.

Bilezik kısmını tam okuyamadım sıkıntı bastı ama şöyle söyleyebilirim; herkes kendine neyi yakıştırıyorsa onu yapıyor. Bence olması gereken "Anne-baba" olarak maddi imkanları doğrultusunca evlada destek çıkmak. Burada -kimseden bir şey beklemeyin, size yardım etmek zorunda değiller- vb yorumlar geliyor genelde, ben o yorumların çoğuna katılmıyorum çünkü "Kimse" değil bu insanlar, ana-baba. Beklenti ister istemez yapılır, ha umursanmayabilir üzerine durulmaz ama imkanı varken evladına yardım etmemeyi tercih eden anne babanın da gönlünü paraya değişip değişmediğini bir süre sorgular, notlarını da veririm. Bizde ana baba da evlat da elinde olanı paylaşmaya çalıştığından belki, böyle şeyler bana tuhaf geliyor.

bu konudan bağımsız,
aslında buradaki yorumların çoğu beklentileri allahüekber dağlarına çıkan kadınlara geliyor.
kuzenine çok altın yapılmış, ona yapılmamış, tektaş almamış, bilmem napmış, bohçasına özenmemiş, altın yapmamış, dugunde 3 bilezik takmış, milletin gelinlerinin eli kolu doluymuş kendini değersiz hissetmiştim,

evet ihtiyaç olur, amenna, ama kenarda duracak
yada caka satılacak diye ailelerden maddi destek beklemek bana abes geliyor.
yada ev/araba gibi beklentiler fazla yük olmak oluyor.

zaten ailelerin de geliri 3 aşağı 5 yukarı aynı çoğunlukla. fazladan kira ödemedikleri için yada fazladan emekli maaşı olduğu için falan beklenti oluşturanlar oluyor. e o kadar da degil :)

X