Ben annemin ciğerini bilirim!

bir yil takip de insan paranoyak olur. degistirin kilidi bitsin gitsin. bazi yaslilar oyledir

Ben olsam bir gün evden çıkıp pusuya yatar, bir kaç dakika sonra dank diye eve dalıp aynı zamanda videoya çekerdim. Ondan sonra gör bak inkarı..

Kv oğluma evimizde bakıyor dolayısıyla anahtar her daim vardır.
Ama kesinlikle evimde özel alanlara çocuk girmedikçe girmez.
Bazen oğlum dolabımızı çekmecemizi dağıtır. Çok abartırsa odanın kapısını kilitler çıkar. Ben eve gidince mutlaka söyler "şurayı dağıttı" diye.
Kaldı ki biz de özel şeylerimizi buna göre düzenleriz.

Ortalıkta asılı çamaşır olmasından normal bir şey yok. Ev ortamı sonuçta. Ne kendi annemden ne de kv den çekinmem.
Kalkıp da tangaları ortalığa saçmıyoruz. Don atletten neden çekineyim?
Ama sizin kv artniyetli davranıyor.
Neyini merak ediyormuş evinizin. Neye heves ediyormuş? Sor söylesin, göster rahatlasın madem :)

bu konudan bağımsız,
aslında buradaki yorumların çoğu beklentileri allahüekber dağlarına çıkan kadınlara geliyor.
kuzenine çok altın yapılmış, ona yapılmamış, tektaş almamış, bilmem napmış, bohçasına özenmemiş, altın yapmamış, dugunde 3 bilezik takmış, milletin gelinlerinin eli kolu doluymuş kendini değersiz hissetmiştim,

evet ihtiyaç olur, amenna, ama kenarda duracak
yada caka satılacak diye ailelerden maddi destek beklemek bana abes geliyor.
yada ev/araba gibi beklentiler fazla yük olmak oluyor.

zaten ailelerin de geliri 3 aşağı 5 yukarı aynı çoğunlukla. fazladan kira ödemedikleri için yada fazladan emekli maaşı olduğu için falan beklenti oluşturanlar oluyor. e o kadar da degil :)

Turuncu, önüne gelen herkese söyleniyor; 3 senelik üyeyim ben de çok konu gördüm burada ve ayırt etmeksizin aynı yorumun yapıldığına da çoğu kez şahit oldum. İhtiyaç sahibine, hele ki evladınsa elinde avucundakini mümkün mertebe dökersin. Ama dediğin gibi absürt istekler olduktan sonra aile bunu gerçekleştirmekle yükümlü değil.

Bir konu vardı, bulabilsem eklemek isterdim; kv ile kpinin daireleri var, oğlu ile gelini kıt kanaat kirada sürünüyor, doğal gazını bile ödeyemiyordu galiba öyle bir şeydi; kadın da sitem ediyordu "Halimizi gördükleri halde nasıl içleri rahat edebiliyor?" diye. Burada sayfalarca "Mal mülk onların, size nooluyor, istedikleri gibi davranırlar" yorumları geldi. Ben şahsen gelinin beklentisini haklı buldum, benim de önümde oğlum var (kızım da olsa fark etmezdi zaten), yarın öbür gün darda kalsalar eşiyle ve bende mal mülk dolu olsa, birine çocuğumu sığdıramayacaksam, alın evladım bu sizin olsun diyemeyeceksem, elim erzak dolu evlerine girip, faturalarını "Bizde var kapatalım kuzum sıkmayın siz canınızı, elinizin bollaştığı gün de olur" deyip ödemeyeceksem de yani analığım neye yarayacak? Benim lafım bunlara, varken sakınanlara, dardayken el uzatmayanlara ve bunun normal karşılanabilmesine. Bu insan evladın, 7 kat el değil ki. Yoksa 15 bilezik istedim de 10 yaptılar olayı değil yani.

Son düzenleme:
Bilezik, takı kısmını okumadım, anlamadım da
Sadece kapı konusuna yorum yapmak isterim.
Madem valide reddediyor, o halde güvenliğinizi bahane edin kilidi değiştirin.
Kimseye de vermeyin.
Sonuçta kapınızla oynayan biri var ve bu büyük bir sorun.
Ve bu kişi madem kayınvalide değil (!), bulmak için en iyisi yeni kilit.
Çok çok haklısınız bu konuda.

Koy bir kamera, takip et. Eşine de söyleme. Eğer girip tekrar inkar ederse eşin ciğerini mi bilir dalağını mı bilir, orasını bilemem artık. Tazminat ve bilezik muhabbeti çok gereksiz olmuş. İçinde tutup tutup yanlış yerde patlamışsın. Neyse, yeni evliymişsin. Zamanlar öğrenirsin bunları.

Hemen git anahtarı değiştir lütfen ya .
Nasıl saçma sapan bir ilişki bu ?
Ve aynen katılıyorum tazminatı falan verme.

Ben olsam bir gün evden çıkıp pusuya yatar, bir kaç dakika sonra dank diye eve dalıp aynı zamanda videoya çekerdim. Ondan sonra gör bak inkarı..

Kv oğluma evimizde bakıyor dolayısıyla anahtar her daim vardır.
Ama kesinlikle evimde özel alanlara çocuk girmedikçe girmez.
Bazen oğlum dolabımızı çekmecemizi dağıtır. Çok abartırsa odanın kapısını kilitler çıkar. Ben eve gidince mutlaka söyler "şurayı dağıttı" diye.
Kaldı ki biz de özel şeylerimizi buna göre düzenleriz.

Ortalıkta asılı çamaşır olmasından normal bir şey yok. Ev ortamı sonuçta. Ne kendi annemden ne de kv den çekinmem.
Kalkıp da tangaları ortalığa saçmıyoruz. Don atletten neden çekineyim?
Ama sizin kv artniyetli davranıyor.
Neyini merak ediyormuş evinizin. Neye heves ediyormuş? Sor söylesin, göster rahatlasın madem :)
Valla canım benim peteklerin üstünde yeri geliyor fantezi şeylerimde oluyo , düşünsene kv görüyor onları ya! Valla neyini merak ediyor bilmiyorum ama genel olarak meraklı ve pimpirikli diyebilirim. Bir ara pencerelerinizi bir gün silsenize dedi düşün , ben çalışıyorum evimin işine ancak yetişiyorum , hepsini bitircem bir günde tatilimi heba edemem kendimi yıpratırım dedim. Herkese gelince temizlik hastası , kendisi mutfak lavobosunda abdest alıyo, halı kir içinde, elektrk yazmasın dye elektrkli açmıoo... Bende buna deli oluyorum sanane yahuuu...

Eve girme konusunda haklısınız. Fakat böyle her kavgada maddi konuları dile getirirseniz bu evlilik çok sağlıklı olmaz.
İlk kez yaptım , gözüm olmadığını bilir ama sen onun tepkisi ile kendini aile dışında hissedince , yanında olmayışını , eş olma kavramını unuttuğunu görünce , maneviyat desteğini göremeyince , bende maddiyatı konuştum ama gerçekler söz konusu. Biraz o konuda da kullanılıyorum.

Canim uzuldum duruma malesef böyle kayananlar var.. kaynanan biraz gururlu olsun cikarsin versin anahtarinizi geri..
Esin burda devreye girmeli.. sen yüz göz olma esini ikna etmeye calis bence komple degistirin kilidi gerekirse ya

Türk erkeklerinin anneleri hiç yalan söylemez ve çok şakacı insanlardır genelde. Merak etmeyin yalnız değilsiniz. İnsan annesinin babasının yapısını bilmez mi? Pek ala biliyor yalan söylediğini.

Benim eşim de ilk yıllar böyleydi.Şimdi objektif bakıyor artık. Dik duruşunuzu korursanız eninde sonunda gerçekleri kabul edecektir.

Canim uzuldum duruma malesef böyle kayananlar var.. kaynanan biraz gururlu olsun cikarsin versin anahtarinizi geri..
Esin burda devreye girmeli.. sen yüz göz olma esini ikna etmeye calis bence komple degistirin kilidi gerekirse ya
anahtarlarını almış , hakart gibi bırakmış gözümün içine sokarak. Konuşmuyoruz ama annesi ile pek sıkı fıkılar... Allah bildiği gibi yapsın onları... Erkekler hep aynı bu konuda yaaa

yapar mı yaparrr yanii , zaten böyle devam ederse komple vercem anahtarı at koştursunlar analı oğullu evde...
Kamera mı koysan acaba eve ?
Bende kaynanama vermiştim vaktiyle cok pişman oldum sonra bikaç bahane uydurup hırsızdan korkuyorum temizlikciye bakıyorum vs vs diyip eve kameralar yerleştirttim
Girmez hayatta girecegi varsada korkudan

Bende kaynanama vermiştim vaktiyle cok pişman oldum sonra bikaç bahane uydurup hırsızdan korkuyorum temizlikciye bakıyorum vs vs diyip eve kameralar yerleştirttim
Bizde dananın kuyruğu koptu canım hele bir girdiğini anlayayım zaten cingar çıkartırım. Bir süre elini ayağını çeker, her sabah ben işe giderken kapının önünde ekmek almadan gelen kadın görünmez oldu kaçıyor benden

Bizde dananın kuyruğu koptu canım hele bir girdiğini anlayayım zaten cingar çıkartırım. Bir süre elini ayağını çeker, her sabah ben işe giderken kapının önünde ekmek almadan gelen kadın görünmez oldu kaçıyor benden
Sen yine de evde ufak tuzaklar kur derim
Atıyorum kapı arkalarına ufak su veya ne bileyim çorap falan koy bakalım oynuyomu
Hayır yani iz bırakmadan ne yapıyor bu kadar asıl onu merak ettim

Sen yine de evde ufak tuzaklar kur derim
Atıyorum kapı arkalarına ufak su veya ne bileyim çorap falan koy bakalım oynuyomu
Hayır yani iz bırakmadan ne yapıyor bu kadar asıl onu merak ettim
iki vardiyaya dönsün benmki , bnmde aklıma su geldi , 2 litreyi doldurcam girince dökülsün halıya kurumazda zaten...

Merhaba Hanımlar,
Geçen hafta çarşamba gününden beri eşim ile tartışmalıyız , konuşmuyoruz.
Eşimden önce başkası ile nişanlanıp kayınvalide travması geçirmiş biri olarak bazı şeylere sabrımı tükettim.
Şimdi ki eşim ve kayınvalidem iyidir , kötü insanlar diyemem fakat gel gelelim ki bir konumuz var onu aşamıyoruz. Çünkü küçük sinek mide bulandırırmış , benimde midem bulandı ve bende kustum.Tabi bu durumda sessiz dururlar mı ? Hayır! hopppp yapıştırdılar ''kötü gelin'' damgasını.

Kayınvalidem ile alt katta , ben ise üst katta oturuyorum. İlk evlendiğimiz aylarda evde ufak tefek tadilat işlerimiz vardı , ustalar gelip gidiyor , bizde çalışıyoruz evde yokuz diye yedek anahtarı eşim kayınvalideme bıraktı. Aradan bir kaç ay geçti , ev havanlasın diye çok az cam açıktı ve benim eve geliş saatlerimde yağmur bastırdı. Kayınvalide aradı beni , evine yağmur gircek çok yağıyor çıkıp kapatayım dedi , bende 'anne ben 5 dk evdeyim hiç bişey olmaz gelince kapatırım dedim''. Neyse bu buna alınmış bir gün dolaylı yollardan laf sokmaya çalıştı , ''valla anne ortada çamaşırlarım vardı , ben dağınıklığımı kimse görsün istemem , ben kendi anneme bile göstermem, ondan evime girmeni istemedim zaten 5 dk snra eve geldim dedim. Bunun üzerinden biraz zaman geçti , aile apartmanı diye kapı kitlemeye ihtiyaç duymazdım , (eşim iki vardiya olunca sabah gidiyor gece eve geliyordu) bir gün eve geldim kapıyı açtımm ben şok kapı 1 kat kilitlenmiş , düşün taşın kafayı yicem ben yapmadım eminim ama yine de kimseye iftira atmayım diyip kendimden şüphelendim. Gel zaman git zaman eşim iki vardiya oluğunda kapılarda ki kilitlerden evime girildiğini anladım. Evimde ne alınan birşey , ne de yeri değişen birşey vardı , bıraktığım gibiydi. Eşime konuyu açtım annenden şüpheleniyorum gizli gizli eve giriyor dedim, söylemeden yapçağını zandetmiyorum girse söyler dedi. Neyse kısa bir tartışma geçti , kapının üst anahtarlarını ver annende olmayacak sadece bizde olcak dedim. Bir çıkardı 2 tane üst anahtar 3.sü nerde dedim , 2 tane vardı diyo , bende 3var biliyorum eksik dedim. Hayır yok falan filan dedi geçiştirdi.

Geçen hafta kapıları altını üstünü 3 kez kilitledim, bir de üst anahtar deliğinin oynayan başlığını yan yatırdım , anahtar girmesi için orayı düzlemesi gerek . Eve geldim gördüğümde anladım , düz olmuş anahtarı çevirdim 1 kilit var. Şartallerim attı kv. aradım ''anne sen mi girdin bugün eve ? dedim. Kem küm etti , ben girer miyim , size sormadan girmem ben , napçam vs... Aklına kötü bişey mi geldi? dedi. Ben kapıyı nasıl kitlediğimi biliyorum , bu kapı tek kat kitlenmiş dedim . Kapattık. Eşim gelince durumu izah ettim . Ben evimi , eşyalarımı kıskanmıyorum yada bişeyde alıyor demiyorum ama habersiz eve girilmesinden rahatsız oluyorum . Yeni evli sayılırız iç çamaşırlarım , geceliklerim ortada oluyor bazen , yıkadığımda peteklerin üstlerine seriyorum , bazen yorgun oluyorum bulaşığımı yıkamıyorum . Hayır neden bunları görsün ki? Eşim cık mık dedi tamam anahtarlarımı kaybetmiş gibi yapar alırım. Bakalım yarın annem ne diyecek kahvaltı da dedi. Konu açılırsa bilmiyormuş gibi yap şikayet etmiş gibi olmasın beni kötü edersin dedim. Benim saf tabi ki ertesi gün annesi konuyu açınca haberim var , birkaçtır böyle oluyor sen girdin sanmış demiş. Kv. yemin etmiş vs... bana anlattı bunu .

Bende yine sert ve dik konuşmadım. '' annen kızarım diye bana söylemeye çekindi keşke en azından sana doğruyu söyleseymiş , çok şaşkınım ama sen bana inanıyorsun benim için önemli değil. Ben anne konusunda hassasımdır , anahtarları alırsın bu konu da burda kapanır dedim. AAA!!! olur mu iyilik ille yaklaşmak eşimde ''Ben annemin ciğerini bilirim , yapmadım diyorsa yapmaz. Hem yemin etti dedi'' Bende çıldırdım öyle diyince burda bir yalan bir de doğru var , annenin içini bliyorsan bu durumda ben yalancıyım dedim. 1 yıldır takipteyim hemen bende iftira atmak gibi olmasın diye bekledim , takip ettim dedim. Durup dururken bunu söyleyecek biri de değilim dedim. Sen de beni çok şaşırttın , benimde sana bir güvenim yok artık , hiç birinize güvenmiyorum, bundan snra benden maddi olarak birşey bekleme tazminatımı vermeyeceğim, borcunuzu kendiniz ödeyin dedim. Tabii erkeklere bir ana bir de para muhabbeti yapınca çok zorlarına gidiyor. Kendi düğünümüzü kendimiz yaptık , evlendiğimiz günden beri borç ödüyoruz. Ben buna sıkılmıyorum , bilerek ve kabul ederek gelin geldim. Kendisi hep çalıştığı para ile 2 kat daire yapmış , ama bizim oturcağımız daire kaba inşaat halindeydi, kredi çektik herşeyi o şekilde karşıladık , ailesi en azından takılarını yapayım dahi demedi. 2 bileziği eşim zar zor yaptı sözde çocuk 5 tane bilezik yaparım demişti ama inanki takıda parada gözüm olmadı ailemde hiç bu mevzulara girmedi. Görümcemin bileziklerini emanet alıp milletin konuşturmamak için 5 taneymiş gibi gösterdiler. Evlendikten snra öğrendim ki , çocuğu o kadar bişeyler yapıcam diye didinirken 3 tane bileziği varmış ve saklamış çocuklarından , erkekler saftır anlamaz öyle şeylerden tabi , eşim hep beraber kahvaltı yaparken görümceme annemin 3 bileziği varmış dedi. Der demez kv. bir bozuldu gözleri yerinden çıktı ama ben yine laf etmedim. Kendimiz yaptık diye gururlandım . Sinir olunca tabii , maddi konuyu yüzüne vurdum , (eski çalıştığım yerdeki tazminatımı alıp borcumuz vardı ona verecektik) eee takılarım gitti bi o kadar annemin yaptırdıkları kaldı hatra diye, çalışıyorum ev geçindiriyorum. Hayır ayrılsak ben dımdızlak ortada kalacağımı farkettim , ev tapusu yok, ortada takılarım yok, tazminatım yok. Bunlar habire tapu çıkartalım , elektrik su ayıralım vs...diye hep paralar eve kaçmış...Doğalgaz döşetilirken bile nakit gerekiyordu , bileziğin brini bozalım annem sana yaptırcak dedi tamam demiştim bende... Kendi bilezikleri dursun kenarda, balböceği sermaye zaten...
Bir de 15 gün önce düşük yaptım , hiç allahtan korkuları yok , erkeklerin hepsi mi aynı olur! Al birini vur ötekine!!!

Çok uzun oldu kusura bakmayın çok dolmuş , yorum yapan , derdime derman olan herkesten allah razı olsun.
Kv. Eve sen yokken gizli girmesi çok büyük terbiyesizlik.Sinsi sinsi kapının klidi ile oynayıp sözde iz bırakmıyor. Eve senden gizli girip neyi arıyor, neyi görmek istiyor. Allahım tam çıldırmalık zekalar. Saçı yolunacak cinsten yani. Yaş başından utansın oğlunun gelininin evinde ajanlık yapacak ne var ki ortaya çıkınca da inkar ediyor sinsi kaynana.
Maddi konulara gelince kendini garantiye al!

Napıyor bilmiyorum ki ... Pis mi temiz mi ya onu kontrol ediyor yada benm ocağımda yemek yapıyor aklıma başka bişi gelmiyor... Alt katında kiracı var, eve iş getiriyormuş , o ev nasıl oldu temiz mi pis mi beni almıyo davet etmiyo eve girsem kontrol etsem diyordu hep. Geçenlerde de kiracı balkon demirinin üstünü silmiş altı tozlu kalmış, kapı eşiğinde boşluk varmış orası kapkaraymış tozluymuş , kendisi çok güzel temizlermiş vs... Herkes pis onun için kendi temiz.

X