Ben Artık Çok Yoruldum...

Konu sahibi ben neyi anlamıyorum biliyor musun bir kadının bu kadar pasif olmasını .

Anasının dibinde oturuyorsunuz . Görümcenin peşinde koşuyorsunuz adam sizin kendi ailenizle görüşmenizi bile istemiyor .
Yok çocuğun velayetini alırım diyor. Ev var , iş var yazma şeklinize bakıyorum hep yıkık , hep arabesk , aman öldü bitti . Sizi sarsacak bir tanıdığınız yok mu ? Niye bu kadar ezik ezik yaşadınız ki ? V

Adam size ait ne varsa alabileceğine inanıyor . Çocuğu alırim yok ailenle görüşme . Nasıl bu kadar pasif olunuyor

Ev var ise ,iş var ise neden bu kişiyi çekiyorsunuz ki ?
Cevrenizde sürekli size sinirlar çizen,şunu yapamazsin bunu yapamazsın diyerek ozguveninizi yerle bir etmeye çalışan,sürekli kendisini düşünüp sizi olur olmaz mutsuz eden insanları hayatınızdan çıkarmalısınız.
Kocanız bu kategoride ise onu da cikartmalisiniz..
O uzaklassin ki siz kendinizi bulun..

merhaba..
derdimi anlatmak istedim...
içime atiyorum herşeyi.. yıprandim.. saglılığım da iyi gitmiyor anksiyete ve panik atak krizi yaşıyorum zaman zaman...
10 yıllık evliligim bitiyor.. bitmek üzere... Ne zaman bilmiyorum..Eşimle aramiz düzeltme durumu yok.. tamamen ilişki bitmiş.. soğuk. buz gibiyiz.. birleşme de olmuyordu zaten.. hep benim istegimle olurdu..
ne zaman istesem sürekli yorgunum derdi.. yemegi yer yemez direk yataga giden adam.. sohbet muhabbet mi yok.. kavga içindeyiz.. öle sicak bir evlilik olmadi bilen bilir..
kaynanamla alt üstlüyüm.. görümcemle yeni barıştık. ben adim attim sonuçta barışmaya. 7 aydir barışmaya hiç adim bile atmadi.. inat etti de etti.. ama ben soğudum onlardan da küs olmayi sevmeyen bir insanim..
hala karışırlar ben he derim bende övünüp duruyorum susuyorlar artık. demek övünmek gerekti.. geç kalindı.. Eşim bizim aramizi bozmasini annemleri suçluyor onlar bitirdi soğuttu bizi diyor sürekli. ailemle görüşmemi de istemedi ben dedim ki ailemi atamam silmem dedim.. zaten en başından beri ailem eşimi hiç istemedi ben seviyorum diye tamam dediler.. 10 yılda bakiyorum birbirmizden iyice yıprandik.. bu evlilkte iki tane cocuğum oldu biri ölü doğum.. digeri 7 yaşında.. Allah hayırlı uzun ömür versin inş.
evet ben çok doldum arkadaşlar evde huzursuzluk mutsuzluk beni tedirgin ediyor 35 bin borçlar var Allah nasip ederse haziranda bitiyor hepsi..
kiraciyi cıkmasini bekliyorum.. 31 aralıka kadar var. cıksa ben kendi evime geçecegim sıfırdan bir hayat kurmak istiyorum.. çocuğun velayete gelirsek eşim almak istiyor ben vermek istemiyorum.. o konuda hiç anlaşamiyoruz..
bizim boşanacagimiz en başından beri belliymiş hocaya baktirsaydim vazgeçerdim bilemiyorsun o konuda bilseydim konu açar danişirdim bu evlilik olmaz derlerse vazgeçerdim.. nasip diyelim..
inanki ben çok yoruldum... işim evim var çok şükür.. araba ortakti.. benim üstümdeydi ama evlendikten sonra alindi araba.. ikiye bölünecek. bu arada piyasa çok durgun araba satmasi çok zor gözüküyor.
ben ne yapacagi bilmiyorum.. acaba nasıl bir hayatim olacak bilmiyorum.. bu hayatımla güzel yaşayabilir miyim... çok doldum çok yıprandim.. sanki ölü gibiyim.. :KK43:

yorumlari bekliyorum.
şimdiden teşekkür ederim...
Yemeği yer yemez yatağa geçen adam çocuğun velayetini ne yapacakmış? Kendi ayaklarınız üzerinde duruyor olmanız çok güzel, hayat geçiyor, yeniden başlayın ve hayatınızın tadını çıkarın

Herseyde haklisiniz da avukata para vermeye gelince cebinizdeki akrebe hic hak veremiyorum. Google avukatligina soyunmussunuz belli ama daha velayetin neye gore anneye babaya verileceginden bihabersiniz. Paraniza azicik kiyio bir avukatla sureci yonetirseniz velayet endisenizi de minimuma.indirirsiniz. Onun harici bu tabloda sizi zorlayacak bir sey yok koskoca yetiskinsiniz. Bosandiniz diye babaliktan da bosanilmadigina gore endiselerinize hak veremiyorum malesef. Ha dersiniz cocugumu dolduracak bana karsi vs evet bu endisenizde bir nebze haklilik payi var ama onun icin de psikologlar var. Cocugunuzun bu sureci en az hasarla gecirmesi icin psikolog destegi almaktan cekinmeyin. Hem cocuk hem kendiniz icin.

merhaba..
içime atiyorum herşeyi.. yıprandim.. saglılığım da iyi gitmiyor anksiyete ve panik atak krizi yaşıyorum zaman zaman...
10 yıllık evliligim bitiyor.. bitmek üzere... Ne zaman bilmiyorum..Eşimle aramiz düzeltme durumu yok.. tamamen ilişki bitmiş.. soğuk. buz gibiyiz.. birleşme de olmuyordu zaten.. hep benim istegimle olurdu..
ne zaman istesem sürekli yorgunum derdi.. yemegi yer yemez direk yataga giden adam.. sohbet muhabbet mi yok.. kavga içindeyiz.. öle sicak bir evlilik olmadi bilen bilir..
kaynanamla alt üstlüyüm.. görümcemle yeni barıştık. ben adim attim sonuçta barışmaya. 7 aydir barışmaya hiç adim bile atmadi.. inat etti de etti.. ama ben soğudum onlardan da küs olmayi sevmeyen bir insanim..
hala karışırlar ben he derim bende övünüp duruyorum susuyorlar artık. demek övünmek gerekti.. geç kalindı.. Eşim bizim aramizi bozmasini annemleri suçluyor onlar bitirdi soğuttu bizi diyor sürekli. ailemle görüşmemi de istemedi ben dedim ki ailemi atamam silmem dedim.. zaten en başından beri ailem eşimi hiç istemedi ben seviyorum diye tamam dediler.. 10 yılda bakiyorum birbirmizden iyice yıprandik.. bu evlilkte iki tane cocuğum oldu biri ölü doğum.. digeri 7 yaşında.. Allah hayırlı uzun ömür versin inş.
evet ben çok doldum arkadaşlar evde huzursuzluk mutsuzluk beni tedirgin ediyor 35 bin borçlar var Allah nasip ederse haziranda bitiyor hepsi..
kiraciyi cıkmasini bekliyorum.. 31 aralıka kadar var. cıksa ben kendi evime geçecegim sıfırdan bir hayat kurmak istiyorum.. çocuğun velayete gelirsek eşim almak istiyor ben vermek istemiyorum.. o konuda hiç anlaşamiyoruz..
bizim boşanacagimiz en başından beri belliymiş hocaya baktirsaydim vazgeçerdim bilemiyorsun o konuda bilseydim konu açar danişirdim bu evlilik olmaz derlerse vazgeçerdim.. nasip diyelim..
inanki ben çok yoruldum... işim evim var çok şükür.. araba ortakti.. benim üstümdeydi ama evlendikten sonra alindi araba.. ikiye bölünecek. bu arada piyasa çok durgun araba satmasi çok zor gözüküyor.
ben ne yapacagi bilmiyorum.. acaba nasıl bir hayatim olacak bilmiyorum.. bu hayatımla güzel yaşayabilir miyim... çok doldum çok yıprandim.. sanki ölü gibiyim.. :KK43:

yorumlari bekliyorum.
Ben sizin “hocaya baktırsaydım vazgeçerdim” sözünüze takıldım. Eğitiminizi ve mesleğinizi merak ettim doğrusu.
Hocaya para verip avukata vermekten kaçınmak ilginç geldi bana…

Yemeği yer yemez yatağa geçen adam çocuğun velayetini ne yapacakmış? Kendi ayaklarınız üzerinde duruyor olmanız çok güzel, hayat geçiyor, yeniden başlayın ve hayatınızın tadını çıkarın
anasına kardeşine güveniyor onlar bakacak zaten kendisi degil..
avukat arayacagım bunun bir zamani var. hemen açmayacagim. öncelik arabayi satayım hele evime bi yerleşeyim öle yapacagim..

Ben sizin “hocaya baktırsaydım vazgeçerdim” sözünüze takıldım. Eğitiminizi ve mesleğinizi merak ettim doğrusu.
Hocaya para verip avukata vermekten kaçınmak ilginç geldi bana…
merak etme avukatta tutarim ben biraz zaman bekliyorum.. arabayi ve evime yerleşeyim bi süre sonra.

Herseyde haklisiniz da avukata para vermeye gelince cebinizdeki akrebe hic hak veremiyorum. Google avukatligina soyunmussunuz belli ama daha velayetin neye gore anneye babaya verileceginden bihabersiniz. Paraniza azicik kiyio bir avukatla sureci yonetirseniz velayet endisenizi de minimuma.indirirsiniz. Onun harici bu tabloda sizi zorlayacak bir sey yok koskoca yetiskinsiniz. Bosandiniz diye babaliktan da bosanilmadigina gore endiselerinize hak veremiyorum malesef. Ha dersiniz cocugumu dolduracak bana karsi vs evet bu endisenizde bir nebze haklilik payi var ama onun icin de psikologlar var. Cocugunuzun bu sureci en az hasarla gecirmesi icin psikolog destegi almaktan cekinmeyin. Hem cocuk hem kendiniz icin.
araştirmam gerekiyordur baktım. araştirmadan öyle paaat diye boşansam kötü hal alirdim..

Hakkında hayırlısı olsun belki boşanmak sana iyi gelecek .çünkü evliliğin boyunca hiç mutluyum dediğin gün olmadı ki :KK43:

Biraz ferahlat yüreğini hep kötüyü çağırıyorsun..pozitif düşün
canım minikim.. evet sende biliyorsun herkes biliyor beni.. bu senin için hayırlı degil boşanmak daha hayırlı demişlerdi inanmamişim şimdi de tamamen birbirmizden uzagiz soğuduk.

Konu sahibi ben neyi anlamıyorum biliyor musun bir kadının bu kadar pasif olmasını .

Anasının dibinde oturuyorsunuz . Görümcenin peşinde koşuyorsunuz adam sizin kendi ailenizle görüşmenizi bile istemiyor .
Yok çocuğun velayetini alırım diyor. Ev var , iş var yazma şeklinize bakıyorum hep yıkık , hep arabesk , aman öldü bitti . Sizi sarsacak bir tanıdığınız yok mu ? Niye bu kadar ezik ezik yaşadınız ki ? V

Adam size ait ne varsa alabileceğine inanıyor . Çocuğu alırim yok ailenle görüşme . Nasıl bu kadar pasif olunuyor
ah hiç sorma çok pasifim gerçekten yıprandim iyice ben bu işin altindan çikabilir miyim dedim.. cocuğumu alcam orasi kesin.. ailemle de görüşürüm..
benim pasifliğim yüzünden bunlar oldu :KK43:

anasına kardeşine güveniyor onlar bakacak zaten kendisi degil..
avukat arayacagım bunun bir zamani var. hemen açmayacagim. öncelik arabayi satayım hele evime bi yerleşeyim öle yapacagim..
Allah bu erkeklere vicdan merhamet versin.. Cocugu annesinden alıp elaleme baktırmak nasıl bir akılsızlıktır.. Allah iyi insanlarla karşılaştırsın..

merhaba..

yorumlari bekliyorum.

10 yılda ben gerçekleri göre göre yaşadım..
aşık mıyım.. eskisi gibi degilim.. benimde duygusal bagim bitti eşimle olan. yani diyorum ki ikimiz de tamamen ilişki bitmiş çok soğuk durumdayiz..
borçlarin bitmesini bekliyorum..kiraci cıksin gidicem evime geçicem zaten o konuda hep aklımda..
canım sana söyleyeceğim şey: düşünerek adım at, mal paylaşımlarına çok dikkat et, kararlı ol.... inan gerisi gelir. her şeyin çok güzel olacağına inan. kafanda kurduğun her olumsuz seçenek karşına çıkar. o nedenle düşüncelerini olumluya çevir lütfen 💞

şu an gerginsin ama herşey yoluna girecek 🤲🏻

Biz kadınlar yuvamız olsun diye çok fedakarlık yapıyoruz. Ne zaman yaptığımız fedakarlıkların karşılığını alamıyoruz, o zaman bıçak gibi kesiyoruz.
Ben de boşandım. Kolay olmadı. 15 senelik evliliğim bitmişti. İlk başlarda ölmek istedim. Yerlerde anırarak ağladığımı bilirim. O kadar çok ağlıyordum ki ertesi gün gözlerim açılmıyordu. Ama geçti. Hayatta yaşadığımız herşeyin bir sebebi var. Bazen anlamıyoruz. Allah hepimize bir kader yazmış ve biz o kaderi yaşıyoruz.
Kızın ve sen mutlu olmayı hak ediyorsunuz. Sen kızın için güçlü dur. Kadınlar zayıftır ama anneler güçlüdür. Anne gücünü evladından alıyor. Çünkü bizim onlara güzel bir hayat borcumuz var.
Dualarım kalbim seninle ❤️🙏🏻

canım sana söyleyeceğim şey: düşünerek adım at, mal paylaşımlarına çok dikkat et, kararlı ol.... inan gerisi gelir. her şeyin çok güzel olacağına inan. kafanda kurduğun her olumsuz seçenek karşına çıkar. o nedenle düşüncelerini olumluya çevir lütfen 💞

şu an gerginsin ama herşey yoluna girecek 🤲🏻
10 senede biz hiç bişey yapmadik.. Demek Allah nasip etmedi etmiyordur dedim..
neden bilmiyorum.. hayırlı olacaksa olsun dedim..
ama bakıyorum fikir anlaşmazlığı düştü ama 10 yılda ne iyi ne kötü günlerim oldu yaşandı...
ama ben kendimi unuttum o sürecinde eşimi ailemi karşıma aldim.. evlendim..
oysa sevmişim... zaman içinde ben soğuduğumu farkettim.. oda öyle oldu.. birleşme zaten yoktu hep benim istek üzerindeydi..
eşim hatalarini kabul etmeyen kendince hep ben haklıyım diyen biri narşişt olabilir. ailesinin gerçek yüzünü görmedi. aşkım bak şöle yapalım desem tamam der yapmazdi.. ve hiç bişey yapmadı.. eşyalarım bile yıkık dökük.. yaptırmadik da degiştirmedik bi kanepe gardrobi mutfak dolaplari.. bunlar hep benim istegimdi.. zor ikna etmişim.. o konuda iyiki etmişsin diyor da gerisini yapmıyor.
ben aileni çok dinliyorsun dediğimde yooo ben kendi bildiğimi yapıyorum derdi ama onlarin fikirleriydi...
nasıl dayandim bilmiyorum Allaha havale ettim.. evliliği yürütmek için çok savaştım emek verdim .. en son yorulduğumu farkettim.. yapamicam dedim.. ama çocuk var onun için devam ediyoruz..

Artık ben bakiyorum da içten içe tamamen soğudum yazdıkça anladim..
eşimin ailesiyle ilişkim de bitti Görümcemin istegi oldu abisine demişti abi senin evliliğin yakında bitecek demişti biz barışmadan önce.. senin için herşeyi yaparim o kadin için kılımı kıpırtamam demişti. o sözden sonra kafamdan bitirdim barışsak bile. evi az daha satacaktim.. iyiki satmadim. kiraci kaosu yaşadim cıkmadi. gelecegi düşünüyorum.. ayni zamanda 10 yılda giden emeklerime üzüldüm..

bana destek olan kadinlara teşekkür ederim desteginiz olmazsa napardim bilmiyorum..

X