Herşeyin eşimin istediği gibi olmasından yoruldum artık

Çevreniz saçmalamış ne şükretmesi adam sizin fikirlerinize değer vermiyo hatta sizinle resmen inatlaşıyor, ben doğruyu bilirim, lotusçiçeğin fikirleri mantıksız gibi bi düşünce yapısı var resmen… Ev almak, araba almak bunlar ortak karar verilmesi gereken şeyler hatta sizin fikrinize öncelik vermeliydi, ehliyet konusundaysa size hiç karışmaması gerekirdi sonuçta tamamen sizi ilgilendiren bir konu. Sizde de biraz hata var sanki neden kendi kararlarınızda diretmiyorsunuz? Siz onun her dediğini kabul ettikçe onun egosu daha çok şişiyor kendini beğenmişliği daha çok artıyor. Bundan sonra eşinizin karşısında daha kararlı durun, artık bnm dediğim olacak özgüvenini gösterin.

Sizi anlıyorum. Benim babam böyle. Evlendim gittim. Kocadan boşanmadan nasıl gidilir bilmiyorum.
Boyun eğici olduğum için içime atıp babamın dediğini yapardım. Kardeşim he he deyip kandi bildiğini yapar.

benim eşimde çok bilmiştir ama benim istediğim bir şeyi almak istememek gibi bi durumu olamaz, oturur der ki; bak bu arabanın şöyle artıları var senin istediğin güzel ama böyle artı eksileri var, ilerde şöyle şöyle sıkıntılar olabilir, gel bunu alalım; yani oturur konuşur bi şekilde ortayı buluruz, bende anlatırım belki onun görmediği bir şeyi görüyorumdur dinler beni haklıysam da hak verir yani inat etmez.

bi örneğiniz üzerinden bizim ailede olanı örnek verdim, evet tr erkeği özeti diyemeyeceğim o yüzden size. yani neden olmadığını size anlatmalı, içinize sinmeli. sizde tamam demelisiniz.

bu ev meselesi de en büyük örnek olmuş size, bir şey deyince "senin inadın yüzünden evde yaşadığımız sıkıntı ortada, artık bu inadına gelmiyorum, bende inat etmeyeceğim ama bizim için en doğrusunu ölçüp tartalım, sonra karar verelim" de.

Benim eşimde evlenirken evin eşyasıni gitti kendisi aldi. Yada daha sonra eve bişey alicaksak benide gotrdu ama gitti yine kendi istediğini aldı. Ama ben naptim hep soylendim hep lafları vurdurdum. Sonunda su eve istediğim biseyi alabildim
Ehliyettede otomatiğe yazil dedi yazıldım aldım. Bu sefer manuel araca donduk ben direttim tekrardan manuel ehliyete yazıldım aldım . Yani bsieyler için diretmemiz gerekiyor. Kimi erkek tek seferde anliyorsa kimisi 10. Soyleyiste anlar demek ki bunlarda böyle sürekli soylicektiniz memnun olmadığınızı, o şeyi sevmediğinizi. Sizin fikrinizin onun açısından bı önemi yok mu yani bunu ona söyleyin bı kendisi empati yapsın. Bence yola gelecektir. Gerekirse kafasına vura vura öğrenecek ☺️
Bence bu da güzel taktik Burnundan getir aldığını da bı dahakine sormadan ,siz istemeden büyük adımlar atamasın

Eşimde yeni evliyken öyleydi sürekli manipüle ederdi beni.bi şekilde onun dediklerini yaparken bulurdum kendimi ve bunu asla kabul etmezdi.sonra akillandim şimdi biseyi taktım mi değil o bütün dünya gelse kendi dedigimi yapıyorum.bazi konularda hala dinlerim ama benim alanımla ilgiliyse asla dinlemem.araba konusunda dinlerim evle çocukla ilgili şeylerde he he der kendi bildigimi yaparım.basta tartıştık ama şuan çok mutluyuz.oda biliyor ne yapsa vazgecmeyecegimi sessizce kabulleniyor.kendinizi ezdirmeyin.

Ben hem ev kredisi hem araba kredisi ödeyeceğim ama elimde heves ettiğim birşey yok.
Tüm kredileri siz mi ödüyorsunuz ? Buna rağmen sizin hayalleriniz değil de eşinizinkiler mi gerçekleşiyor? Özür dilerim ama eşiniz çok bencil.

Ev, araba vs alınırken ortak karar alınır, herkes fikrini söyler ortak bir paydada buluşulur ya da bir senin hayalin bir benim hayalim olsun diye anlaşılır, ev eşinizin istediği olur araba sizin istediğiniz olur, ki evet arabada motor gücü önemlidir hele de İstanbul trafiğinde kullanacaksanız seri olması için güçlü bir motora sahip olması gerekir, bunu böyle açıklayıp size senin hayalindeki arabanın motor gücü yüksek modelleri de var deyip seçenek sunsa siz onlar arasından seçim yapsanız gayet de olurdu.

Dediğini yaptırana kadar çenesi durmuyorsa bir kulaklık edinin, siz istediğiniz hayalini kurduğunuz şeyi söyleyin o da fikrini söylesin, sonrasında hala çenesiyle sizi yiyorsa takın kulaklığı müzik dinleyin, bunu her çenesini açtığında yapın, duymadığınız için siniriniz bozulmaz, o da dinlemediğinizi görünce konuşmaz, hayallerinizi ertelemekten yorulduğunuzu da söyleyin ve kendi istediğini yaptırana kadar susmamasından da rahatsız olduğunuzu, onun sizi anlayana kadar dediklerini dinlemeyeceğinizi de bilsin.

Değişecek olan eşiniz değil sizsiniz.
Çok basit bir örnek vereyim eşiniz mesela bu tavrı işte patronuna, babasına ya da kendisinden yaş ya da konum olarak büyük birisine yapabiliyor mu? Onlara da herkes beni dinleyecek en doğru benim diyebiliyor mu? Yoksa insan mı seçiyor: Mesela:siz

Şiddet gösteren adamlar vardır, bakarsın öfke kontrolü yoktur. Patrona vardır, kendisinden zengine, abi dediklerine vardır, anasına vardır, ama evde eşine yoktur nedense. Şimdi burada öfke kontrolü yok mu diyeceğiz, gayet de var. Öfkenin kime yöneltileceği seçilmiş çünkü.

Benim eşim de baskındır, her konuda fikri vardır, gidip ötede top oynayabilir benim de söz hakkım olan konularda. Ben kendime yaptırmam.

Siz burada sınır çizeceksiniz eğer kararlıysanız bıkkınlığınzda.

Çoğu mesele karşımızdakini değiştirmeye uğraşmakla değil, kendimizi değiştirmekle çözülür.

Son düzenleme:
Bence yanlış yapan sizsiniz . Bazı insanlar bir şekilde etliye sütlüye karışmaz ve sorumluluğu başkası alır . Sizde de böyle bir durum var .karar alıcı eşiniz belki bir sorun olsa bile sizi susturuyor laf etme hakkınız bile yok. Siz bu dünyaya eşinizde olsa başka bir insanın hedeflerini gerçekleştirmek için mi geldiniz ?

Neye şükredeceksiniz? İlişkide kendi varlığınız olmamasına mı? Sürekli fikirlerinizi geri plana atan ve size kendi doğrularını dayatan eşinize mi?
Her şeyi bilen ve her konuda fikri olan bir karakter olabilir, benim eşim de öyledir mesela. Fakat siz duruş göstererek sınır çizeceksiniz. Kendini ilgilendiren konularda varsın her şeyi bilsin, fakat kendime alacağım şeyde de son sözü ben söylerim.

Siz ast üst ilişkisi kurmuyorsunuz, eşsiniz.

Yaptığı tamamen saygısızlık. Şükredecek bir durum göremiyorum ben burada.

Kesinlikle. İnsanlar bir adam aldatmıyorsa, dövmüyor sövmüyorsa şükret modundalar. İlişkinin başka hiçbir dinamiği yokmuş gibi davranıyor çoğu kişi. Kadın da burada gelip ben mi yanlışım diye soruyor işte böyle tipler yüzünden.

Kesinlikle. İnsanlar bir adam aldatmıyorsa, dövmüyor sövmüyorsa şükret modundalar. İlişkinin başka hiçbir dinamiği yokmuş gibi davranıyor çoğu kişi. Kadın da burada gelip ben mi yanlışım diye soruyor işte böyle tipler yüzünden.
Kadınlar olarak manipüle edilmemeyi öğrendiğimiz ve bunu yetiştirdiğimiz çocuklara da öğretebildiğimiz gün bir şeyler değişecek.
Baskı, ya da gerekli gereksiz konuşan çevre hepimizde var, ama ses çıkarmak zorundayız.

Eğitimli, çalışan kadın kendi kararlarını veremiyor, sesini çıkartamıyor. Adamın dövmemesi kadının evlilikte "var olduğu" anlamına gelmiyor.

benim eşimde çok bilmiştir ama benim istediğim bir şeyi almak istememek gibi bi durumu olamaz, oturur der ki; bak bu arabanın şöyle artıları var senin istediğin güzel ama böyle artı eksileri var, ilerde şöyle şöyle sıkıntılar olabilir, gel bunu alalım; yani oturur konuşur bi şekilde ortayı buluruz, bende anlatırım belki onun görmediği bir şeyi görüyorumdur dinler beni haklıysam da hak verir yani inat etmez.

bi örneğiniz üzerinden bizim ailede olanı örnek verdim, evet tr erkeği özeti diyemeyeceğim o yüzden size. yani neden olmadığını size anlatmalı, içinize sinmeli. sizde tamam demelisiniz.

bu ev meselesi de en büyük örnek olmuş size, bir şey deyince "senin inadın yüzünden evde yaşadığımız sıkıntı ortada, artık bu inadına gelmiyorum, bende inat etmeyeceğim ama bizim için en doğrusunu ölçüp tartalım, sonra karar verelim" de.
Araba konusunda da ev konusunda da anlattı tabi artılarını eksilerini mesela evi satan kişinin çok acelesi olduğu için çok uyguna aldık emsalinden dört yüz bin azdı. Ama ben hemen taşınmak istiyordum kiracı konusuna ikna olamadım kiracı yaza kadar çıkmış olacaktı sözde mart ayına geldik bakalım belki de şaşırtır beni bilemiyorum
Araba konusunda da benim istediğim araba 1.0 atmosferik motormuş iyi değilmiş çok yakıt gidiyormuş ve performansı düşükmüş ama ben görselliğe fazla taktığımdan aklım hala o arabada. Sürücülüğünü bunda öğren sonra onuda alırız dedi de bilmiyorum sanmıyorum. Öyle işte belkide ben artık güç savaşından yorulduğum için mantıklı olanı bile reddediyorum

Tüm kredileri siz mi ödüyorsunuz ? Buna rağmen sizin hayalleriniz değil de eşinizinkiler mi gerçekleşiyor? Özür dilerim ama eşiniz çok bencil.

Ev, araba vs alınırken ortak karar alınır, herkes fikrini söyler ortak bir paydada buluşulur ya da bir senin hayalin bir benim hayalim olsun diye anlaşılır, ev eşinizin istediği olur araba sizin istediğiniz olur, ki evet arabada motor gücü önemlidir hele de İstanbul trafiğinde kullanacaksanız seri olması için güçlü bir motora sahip olması gerekir, bunu böyle açıklayıp size senin hayalindeki arabanın motor gücü yüksek modelleri de var deyip seçenek sunsa siz onlar arasından seçim yapsanız gayet de olurdu.

Dediğini yaptırana kadar çenesi durmuyorsa bir kulaklık edinin, siz istediğiniz hayalini kurduğunuz şeyi söyleyin o da fikrini söylesin, sonrasında hala çenesiyle sizi yiyorsa takın kulaklığı müzik dinleyin, bunu her çenesini açtığında yapın, duymadığınız için siniriniz bozulmaz, o da dinlemediğinizi görünce konuşmaz, hayallerinizi ertelemekten yorulduğunuzu da söyleyin ve kendi istediğini yaptırana kadar susmamasından da rahatsız olduğunuzu, onun sizi anlayana kadar dediklerini dinlemeyeceğinizi de bilsin.
Konuşmuyorum dünden beri tuhaf bir şekilde yok sayıyorum ilk defa. Daha arabanın kapısına dokunmadım içimden zerre gelmiyor. Ancak yanlış anlaşılmaya da mahal vermiyim evinde arabanın da yarı fiyatını nakit olarak o verdi üstüne ben kredi çektim memur olduğum için bana daha kolay çıktı çünkü. Ben yalan yok anlamam arabalardan motor gücünden vs tamamen stil olarak çok beğeniyordum arabayı hatta modelini de söyleyeyim kia stonicti istediğim ama bayideki adamda motor gücünü önermeyince fikri tamamen sabitlendi ve gittik daha başka bir model aldık. Bu arada arabayıda ben kullanacağım eşimin arabası var zaten. Ay ne bilim böyle de anlatınca insanlar bu yüzden bana şükürsüz diyor adam seni düşünmüş falan modeli de değişik olsun ne var diyorlar. Sorun bu değilki ben hep kendimi saf salak bişeyden anlamaz gibi hissediyorum artık.

Bence yanlış yapan sizsiniz . Bazı insanlar bir şekilde etliye sütlüye karışmaz ve sorumluluğu başkası alır . Sizde de böyle bir durum var .karar alıcı eşiniz belki bir sorun olsa bile sizi susturuyor laf etme hakkınız bile yok. Siz bu dünyaya eşinizde olsa başka bir insanın hedeflerini gerçekleştirmek için mi geldiniz ?
Bunu bugün bende düşündüm fazla aksiyon alamıyorum ondan oluyor bunu çözebilmem lazım. Mesela sorumlum arıyor x hasta olmuş yerine gelir misin diyor hayır demiyorum ama istemiyorum çok basit bir kelime hayır oysaki diğer kızlar hayır gelmem diyip konuyu kapatıyorlar sorun bende biliyorum ve farkındayım

Konuşmuyorum dünden beri tuhaf bir şekilde yok sayıyorum ilk defa. Daha arabanın kapısına dokunmadım içimden zerre gelmiyor. Ancak yanlış anlaşılmaya da mahal vermiyim evinde arabanın da yarı fiyatını nakit olarak o verdi üstüne ben kredi çektim memur olduğum için bana daha kolay çıktı çünkü. Ben yalan yok anlamam arabalardan motor gücünden vs tamamen stil olarak çok beğeniyordum arabayı hatta modelini de söyleyeyim kia stonicti istediğim ama bayideki adamda motor gücünü önermeyince fikri tamamen sabitlendi ve gittik daha başka bir model aldık. Bu arada arabayıda ben kullanacağım eşimin arabası var zaten. Ay ne bilim böyle de anlatınca insanlar bu yüzden bana şükürsüz diyor adam seni düşünmüş falan modeli de değişik olsun ne var diyorlar. Sorun bu değilki ben hep kendimi saf salak bişeyden anlamaz gibi hissediyorum artık.
Ben anlıyorum sizi, araba motorundan, hangi araba seridir vb anlamıyor olabilirsiniz ki bazı erkekler de anlamıyor lakin almayı hayal ettiğiniz araba motoru seriliği gibi konularda yetersizse bunu konuşup bayiden de bu yönde görüş aldıktan sonra pat diye kendi istediği arabayı almak yerine size seçenek sunabilirdi, mesela diyebilirdi ki motor hacmi daha yüksek daha seri ve sana güvenli sürüş konforu sunacak şu şu araçlar var, arabaların görünüşünden ziyade seri olması önemlidir ki trafikte sıkıştırılma vs durumlarda araba en küçük refleksinize bile cevap verebilsin veya dokunmatik ekran multimedya sistemi olması o kadar önemli değil ama abs eds asr esp vs vs olan arabalar bakmalısın, kasanın darbelere nispeten dayanıklı olması lazım gibi bilgilendirmeler yapsa, siz de kendinize göre araştırıp içlerinden aklınıza yatanı seçseniz daha iyi olurdu, sonuçta o arabayı kullanacak olan sizsiniz.

zekam yokmuş gibi hep doğru olanın kendisi olduğunu sanması diyorsunuz ama tam tersi sizi kendinden zeki bulduğu için bunları yapıyor. sizin karşınızda aşırı eziliyor bence. bir kompleksi var. ya fiziksel olarak ondan güzelsiniz ya maddi ya kariyer olarak ya da insanlar sizi çok severken onun çevresi az. o da bu oyunu bulmuş kendine. kendinden daha iyi olan bir insanı yönetirse kendini daha üst insan gibi hissediyor. nerede görsem tanırım. kompleksli üstenci inatçı sinirli. çünkü kendini yetersiz hissediyor. sizin ağzınızı açmanıza bile tahammül edemiyor çünkü seçimlerinin yanlış olduğunu duymaktan nefret ediyor. bence aldığı araba da yanlış arabaydı. yaşamak istediği şehirde. evi bile kiracılı almış. öfkesi gitgide büyüdüğüne göre danışmadan iş yapmanın bedelini ödesin şimdi. sizin başından beri seçimleriniz doğruydu öfkesi ondan. doğru yoldasınız.

Son düzenleme:
Biraz gözü kara olmak gerekli belki biraz gemileri yakma cesareti göstermek
Ben çalışmıyorum ev hanimiyim ama buna rağmen hayır dediğim bir şeyi alamaz teklif eder hayır derim konu kapanır
Varsa haklı bir gerekçesi söyler
Cidden haklıysa kuru kuru inat etmem
Ama sizinkisi yani mümkün değil
A dan z ye her şeye diretip kabul ettiriyor olması çok kötü

Ben anlıyorum sizi, araba motorundan, hangi araba seridir vb anlamıyor olabilirsiniz ki bazı erkekler de anlamıyor lakin almayı hayal ettiğiniz araba motoru seriliği gibi konularda yetersizse bunu konuşup bayiden de bu yönde görüş aldıktan sonra pat diye kendi istediği arabayı almak yerine size seçenek sunabilirdi, mesela diyebilirdi ki motor hacmi daha yüksek daha seri ve sana güvenli sürüş konforu sunacak şu şu araçlar var, arabaların görünüşünden ziyade seri olması önemlidir ki trafikte sıkıştırılma vs durumlarda araba en küçük refleksinize bile cevap verebilsin veya dokunmatik ekran multimedya sistemi olması o kadar önemli değil ama abs eds asr esp vs vs olan arabalar bakmalısın, kasanın darbelere nispeten dayanıklı olması lazım gibi bilgilendirmeler yapsa, siz de kendinize göre araştırıp içlerinden aklınıza yatanı seçseniz daha iyi olurdu, sonuçta o arabayı kullanacak olan sizsiniz.
Evet kesinlikle anlamıyor olmam istemediğim seçeneğe mecbur kalmam anlamına gelmiyor bana seçenek sunsa belki ben yine bu kadar kırılmazdım sorun araba sürmek falan değil sorun onun beni bu kadar yetersiz görmesi ve fikirlerimi önemsememesi. Birlikte bir model beğenip yola çıktık ama o beni yarı yolda bıraktı ben diğerini beğenmeyip çok basit görünüyor sevemedim dediğim halde gidip alıp sonrada bana kime gösteriş yapacaksın dedi kalbim o kadar kırık ki. İlk defa anlaşamadığımızı iliklerime kadar hissediyorum annem bile arkandayım öyle evlilik yürümez dedi

zekam yokmuş gibi hep doğru olanın kendisi olduğunu sanması diyorsunuz ama tam tersi sizi kendinden zeki bulduğu için bunları yapıyor. sizin karşınızda aşırı eziliyor bence. bir kompleksi var. ya fiziksel olarak ondan güzelsiniz ya maddi ya kariyer olarak ya da insanlar sizi çok severken onun çevresi az. o da bu oyunu bulmuş kendine. kendinden daha iyi olan bir insanı yönetirse kendini daha üst insan gibi hissediyor. nerede görsem tanırım. kompleksli üstenci inatçı sinirli. çünkü kendini yetersiz hissediyor. sizin ağzınızı açmanıza bile tahammül edemiyor çünkü seçimlerinin yanlış olduğunu duymaktan nefret ediyor. bence aldığı araba da yanlış arabaydı. yaşamak istediği şehirde. evi bile kiracılı almış. öfkesi gitgide büyüdüğüne göre danışmadan iş yapmanın bedelini ödesin şimdi. sizin başından beri seçimleriniz doğruydu öfkesi ondan. doğru yoldasınız.
Bende böyle düşünüyorum ne söylersem hep kötü düşünmekle olumlu olmamakla suçladı beni ama kendi bildiğini yapıp benim dediğim olunca suçlusu yine ben oluyorum kötü düşünüp çağırmış oluyorum Allah aklı mantığı düşünelim diye vermiş öyle değil mi? Aksi durum olduğunda ne yapacağımızı düşünmemek pozitiflik olmuyor. Tamamen benim dediğim olmaması için yanlış olduğunu bile bile koşuyor o seçeneğe. Nasılsa lotus iki ağlar susar gitmez bi yere sindirir

Yahu kızım parayı sen veriyorsun, arabaya da sen bineceksin neden adma seçiyor? Senin beynin yok mu? nedne bunu beğendim buna binicem diyemiyorsun??

Biraz gözü kara olmak gerekli belki biraz gemileri yakma cesareti göstermek
Ben çalışmıyorum ev hanimiyim ama buna rağmen hayır dediğim bir şeyi alamaz teklif eder hayır derim konu kapanır
Varsa haklı bir gerekçesi söyler
Cidden haklıysa kuru kuru inat etmem
Ama sizinkisi yani mümkün değil
A dan z ye her şeye diretip kabul ettiriyor olması çok kötü
Beni ikna etme yoluna gitmiyor ki sadece kendi istediklerini kabuk ettirmeye çalışıyor mantıklı seçenekler sunup söz hakkı bana değer verse belki ben kendim ona tamam senin dediğin olsun diyeceğim ama o beni ezmeye çalışıp sonrada “senin için” diye manüpüle etmeye çalışıyor artık akıllandım bıktım ve yoruldum madem beni beğenmiyor fikirlerimin bi önemi yok evliliği zorlamanında manası yok. Beğenmediği yerde durmasın

X