Ben mi abartıyorum , lütfen yardım edin

xdiyebirisi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2024
212
51
33
Merhaba arkadaşlar ben 1senelik evliyim sorunum kayinvalidem ve gorumcelerim iki bekar görümcem var eşim tek erkek çocuk, ilk günden beri beni kabullenmediler ve bunu yüzüme söylüyorlar , görumcelerim bir kere üstüme yürüdü seni abimin yanında istemiyoruz o bizi çok seviyor diye , kayınvalidem de kızlarını uyaracagina onlara destek oldu , mesela biz eşimle bir konu hakkında konuşuyoruz hemen atlıyorlar konuya yorum yapıyorlar, bir yere gideceğiz ya gitmeyin ne işiniz var diyorlar eşim ağzını açmıyor bana sen sabret alttan al sen haklısın diyor , çocuğumuz olmuyor diye sürekli laf sokuyorlar bir de beni en rahatsız eden şey görumcelerim eşim üzerini degistirirken sürekli odaya gidiyorlar ve bizim aramızda özel yok o abimiz diyorlar yani bana göre bu çok yanlış sonuçta o bir erkek ve ben ne zaman eşime sarılsam abimize bir daha sarılma diyorlar ne yapayım sizce?

Ben öyle desem adımı terbiyesize çıkarırlar diye diyemiyorum.
Eşim sürekli onlar cahil henüz seni yeni taniyorlar daha samimi olsanız birbirinizi kabul edersiniz sık dişini diyor bana
Biz çocuğumuz olmuyor demedik sadece zamanı var nasip dedik onlar olmuyor diye laf çıkarttı

Sarılmamı istemediğiniz abinize gece neler yaptığımı bilseniz ağzınız açık kalır diyeydiniz. Deli midirler nedirler.

Eşiniz niye ses çıkarmıyor?
Çocuğunuzun olmadığını kim niye biliyor?
Eşim sürekli onlar cahil henüz seni yeni taniyorlar daha samimi olsanız birbirinizi kabul edersiniz sık dişini diyor bana
Biz çocuğumuz olmuyor demedik sadece zamanı var nasip dedik onlar olmuyor diye laf çıkarttı

E kendileri nikahlı kocanıza sarılmanıza bile karışırken terbiyesiz olmuyorlar da siz mi terbiyesiz olacaksınız yav yemişim öyle işi. Eşiniz susturamıyorsa siz susturacaksınız o da örnek alır belki. Yeni tanımayla ne alakası var hepimiz eşimizin ailesini yeni tanıdık, aynı anadan doğmadık hiçbirimiz

Aynı evde mi yaşıyorsunuz. Bu kadar özelinizi nerden biliyorlar. 1 senelik evlilikte daha evliliğiniz oturmamışken çocuk muhabbeti neden. Biz istemiyoruz istiyorsanız siz yapın diyin. Bazen terbiyesiz olmak gerekir. Aslında bunların hepsinin cevabını eşinizin vermesi gerekir tabi ama nerde o eş.

E kendileri nikahlı kocanıza sarılmanıza bile karışırken terbiyesiz olmuyorlar da siz mi terbiyesiz olacaksınız yav yemişim öyle işi. Eşiniz susturamıyorsa siz susturacaksınız o da örnek alır belki. Yeni tanımayla ne alakası var hepimiz eşimizin ailesini yeni tanıdık, aynı anadan doğmadık hiçbirimiz
Sizin gibi düşünüyorum ben de ama o kadar korkuyorum ki ses çıkarsam eşimle kötü oluyoruz bu sefer eşim sen idare etmiyorsun diyor ben ufak bir tepki versem aglayarak beni eşime sikayet edip hastanelik oluyorlar eşim de yaptığını beğendin mi diyor bana

Aynı evde mi yaşıyorsunuz. Bu kadar özelinizi nerden biliyorlar. 1 senelik evlilikte daha evliliğiniz oturmamışken çocuk muhabbeti neden. Biz istemiyoruz istiyorsanız siz yapın diyin. Bazen terbiyesiz olmak gerekir. Aslında bunların hepsinin cevabını eşinizin vermesi gerekir tabi ama nerde o eş.
Uzaktayız 1 saat kadar ama eşim hiç mesafe koymuyor her ozelimizi anlatıyor ben anlatma dediğimde onlar benim ailem diyor

Sizin gibi düşünüyorum ben de ama o kadar korkuyorum ki ses çıkarsam eşimle kötü oluyoruz bu sefer eşim sen idare etmiyorsun diyor ben ufak bir tepki versem aglayarak beni eşime sikayet edip hastanelik oluyorlar eşim de yaptığını beğendin mi diyor bana
Eşinizde iş yok özetle, üzüldüm daha kök ailesiyle göbek bağını kesmemiş biriyle evlenmenize

Aile biraz sapik galiba. Iş eşinde biter. Cek restini. Baktin olmuyor cek git
Ben de öyle düşünüyorum ama yakıştıramadım yani , eşime de dedim düşünceleri pis uzak dur diye sen ne demek istiyorsun diyip kızdı, halbuki ben ona üzerini degistirirken kardeşlerini uyar diye kaç kere dedim ama anlamıyor

Çocuk da yok ortada
Artık dayanamıyorum güzellikle konuşmaya çalışıyorum anlamıyorlar, eşim beni zaten anlamıyor
Bı süre hatta uzun bı süre çocuk yapma eşin araya kötü olmak pahasına mesafe koysun ha koymuyosa da çocuk olmadan boşan yoksa bu hayat çekilecek gibi değil.

Alın abinizi başınıza çalın diyesim geldi. Eşiniz ne kadar pasif bir insan, abime sarılma nedir ya özür dilerim ama buna biraz güldüm, sadece sarılsam yine iyi sen bir de geri kalanını gör felç olursun de 😂
Bir kere bu tarz bir konuşma gecti aramızda senin abinse benim kocam dedim 😂 sonra eşime ağlamış görumcelerim bize neler yaptı bir bilsen ne fena karın var seni bizden uzaklaştırmak istiyor demişler

Artık dayanamıyorum güzellikle konuşmaya çalışıyorum anlamıyorlar, eşim beni zaten anlamıyor
Güzellikle konuşma vakti dolmuş demek ki,güzellikle yapmayacaksınız tepkilerinizi koyun ne saçmalamışlar bunlar manyak mı benim de 3 abim var ikisi evli ben de görümceyim 🤣ama ben onların kök ailesiyim,çekirdek ailesi eşi ve çocukları bir çizgi olmalı bence ,ben koruyorum o çizgiyi, kaç yaşındalar bunlar ? Abileri bi aile kurmuş farkında olsunlar

Eşin ister istemez ailesinin tarafını tutacaktır. Görmezden gel yapılanları bu onları daha da sinir edecektir ama pes ederler bi yerden sonra böyle yaparsan.
Bu zamana kadar hep sustum görmezden geldim ama mesela eşim banyoya giriyor görumcelerim kapının önünde bekliyor yani bu artık beni delirtiyor

X