Ben mi çok nazlıyım hamilelik mi böyle

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yorumlarda gördüm de oruç meselesi tutanda var tutmayan da hamilelikte tutmayip doğumdan sonra bir zamanda bir ay tutabilirsin bende öyle yapacagim bu haci hoca kesilen sacma sapan yorum yapanlara da aldirma zaten ilk tremestir zor geçiyor çoğu kadin icin oruc ekstra zorlayabilir cok kuskuda kalırsanız güvenilir bir hocaya Sorarsınız ben tutmuyorum hem bunyem cok zayif ve agir geçiyor kusma bulantı vs hemde bebegin gelisimi olumsuz etkilenirse kendimi suclarim karnimda ki çocugun vebaline de girecek değilim zaten bu aylar da çok önemli beslenme
Ben de tutmaya çabaladım da bugünkü halimden sonra tutmayacağım ölüm gibi bir şey oldu kimse ölmedi

Evet aslinda aşeriyorum cagla erik vs ama malesef bulamıyorum da ama istahsizlik var bitse de artık bebegi de kendimizi de beslesek 😪
Az önce kuzukulağının az tuzla mükemmel bir şey olduğunu keşfettim. Erik, çağla vs bulana kadar idare eder bu beni dedim ama fazlası ishal ve mide bulantısı yapıyormuş. Üç beş daldan fazla yememek lazım.

Az önce kuzukulağının az tuzla mükemmel bir şey olduğunu keşfettim. Erik, çağla vs bulana kadar idare eder bu beni dedim ama fazlası ishal ve mide bulantısı yapıyormuş. Üç beş daldan fazla yememek lazım.
Evet yiyorum 😁 kendimi bastirmak icin bol bol somun ekmek arasi zaten yiyebildiğim tek sey o bulanmadan

Yo hayır olur mu arkadaşa göre siz salaksınız oğlunuzun da hayatıyla oynadınız onun da bi emsebil falan olması gerekiyordu asla kabul etmez bu yazdığınızı 🤣
Maşallah diyorum👏🏻👏🏻
Bebeğin için tebrik ediyorum, sağlıkla dünyaya gelsin inşallah
Diğer kişi için ne desek boş,bir tek kendilerini akıllı zannedenlerden ya.

Selamlar herkese.
8 haftalık gebeyim. Çok zor geçiriyorum demek istemiyorum kolay diyeyim ki kolay olsun diye düşünen bir insanım, pozitif olmaya çalışıyorum ama bugün ayakta bile duramayacak haldeyim. Bir de öğretmenim derslere girmem lazım. Acıkmıyorum ya da susamıyorum, ama çok bitkin düşüyorum bu yüzden oruç da tutmayacağım artık, boş günlerimde tutarım belki. Kusma da ilk defa iftardan sonra geçen oldu. Korkumdan bir yere gitmiyorum artık. Hanımlarla aramızda buluşurduk ama hep kendimi geri çeker buluyorum zaten çevremde çok kişi yok bu kadar geri çekmek normal mi yoksa hamileliğin doğal akışı mıdır bu kadar aşırı yorulmak benim nazlanmam mı hamileyim diye psikolojikmen mi böyleyim yoksa hamilelik gerçekten böyle bir şey mi
Herkesin hamileliği farklıdır. Ben hamileliğimin hiçbir döneminde aşırı yorgunluk, bulantı vs. çekmedim çok şükür. Kız kardeşim ilk üç ay aşırı yorgun, bitkin, iştahsız, bulantı çekiyordu. Yani sizinki naz değil, normal. Kendinizi fazla yormayın, dinlenin, bi zaman sonra geçer inşallah daha iyi olursunuz :)

Ne güzel ahkam kesiyorsunuz,sana ne kardeşim onun tuttuğu oruçtan.Sen mi doğuracaksın çocuğu.
Büyük çocuğumda hamileliğimin son ayı 30 gün tuttum orucumu.Ben de bebek de iyiydik,doktor istediğin gibi davran demişti.Oğlum bedenen ve zihnen gayet sağlıklı.1.90 boy, yks de sayısal ilk üç bin.Yani senden de zeki eminim.

Valla bravo, bazen zeka koşullar aleyhine olmasına rağmen yeşerebiliyor demek ki. ne diyeyim belli ki babasından gelen genetik materyal sağlam, annesine rağmen kaptırmış gitmiş. :halay::halay:Kendisini tebrik ediyorum, eminim eğitim hayatında iyi yerlere gelir, selamımı söyleyin kendisine.

Oruc tutmak şuanda sizin icin sağliksiz.
Her kadinin gebeliği farkli geciyor ama ilk 8 haftada ben hamileliği fark etmemiştim bile. 42 ci haftaya kadar (gec doğurdum) sorun yaşamadim.

Yeme ve icmenizde dikkatli olun. Bol bol su icin ve gerekirse kola takilan şeker ölcme aletlerinden alin. Ben cok faydasini gördüm ve her gebeye öneririm. Kan şekeri normal seviye altina düşünce veya firlayinca bildirim geliyor. Bu şekilde tüm gebeliğimde şeker sorunu yaşamadim

Zorlandığım için tutmayacağım bir de o şekilde deneyeyim halim gücüm nasıl oluyor bir bakayım
Tutun veya tutmayin. Aslinda konu oruc değil. Bakin aşağida benim şeker protokolum (24 saat icinde). Saglikli bir kadin olmama rağmen dalgalanmalar faciya. Bu durum her insanda olabiliyor ama gebelikte aşiri sorunlara yol acabiliyor

Eklentiler

• 1000075854.jpg
    1000075854.jpg
    38,6 KB · Görüntüleme: 35
Evet kesinlikle tutamaz hamileler zararlı diye bir kaide yok ki. Bana da ebe iftarda şu kadar sahurda şu kadar su iç şunları ye şunları yeme dedi. Bi bunlar biliyor sanki. Bu kadar halsiz olmasaydım tutmaya devam da ederdim olması gereken bu. Denedim, baktım yapamıyorum yapmayacağım. Bol bol uyuyabildiğim boş günlerimde tutarım belki zor gelmezse.
Ebe mi??? Ebe sizin için çok erken şuanda. Doktor dediğiniz ebe değildir inşallah.
Onun dışında doktorunuza sormalıydınız. kan değerleriniz, aldığınız vitaminler bile önemli çünkü. Birde siz ilk üç aydasınız en zor seviye. Doktorunuza (ebe olmayan) sormanız lazım herşeyi.

Ebe mi??? Ebe sizin için çok erken şuanda. Doktor dediğiniz ebe değildir inşallah.
Onun dışında doktorunuza sormalıydınız. kan değerleriniz, aldığınız vitaminler bile önemli çünkü. Birde siz ilk üç aydasınız en zor seviye. Doktorunuza (ebe olmayan) sormanız lazım herşeyi.
Ebeyi doktor sansam ebe demem direkt doktor derdim zaten 😳 yani ikisini karıştırabileceğimi düşünmeniz biraz tuhaf olmuş. Gebelik okuluna yazıldım o zaman görüşmüştüm ebeyle. Kendisiyle görüşmelerimize 4. Aydan sonra başlayacağız zaten. Doktorumla oruç işini görüşmedim ramazanda bir araya gelmedik. Muhtemelen tutabiliyorsan tut der. Tutmak yasak değil ki hamilelikte. Bazıları için sıkıntılı olabiliyor fakat benim tahlillerim de çok düzgün çıkmıştı hiçbir sorun yoktu. O yüzden özellikle sen tutamazsın demez bana. Ama kendim bugünden sonra ara verme kararı aldım kendimi iyi hissetmedim çünkü. Tutmasam da halsizlik uyku falan oluyordu ama en azından ağzıma üç beş bi şey atınca az çok enerji oluyor.

Valla bravo, bazen zeka koşullar aleyhine olmasına rağmen yeşerebiliyor demek ki. ne diyeyim belli ki babasından gelen genetik materyal sağlam, annesine rağmen kaptırmış gitmiş. :halay::halay:Kendisini tebrik ediyorum, eminim eğitim hayatında iyi yerlere gelir, selamımı söyleyin kendisine.
Oruç tutulabilir diyen doktorlar hiçbir halt bilmiyor bir siz biliyorsunuz zaten de mi? Tutanları da böyle dalgaya alıyorsunuz aklınızca. Kalbiniz çok pis.

gizemliasli gizemliasli ay ne oldu bu kadar beğenmedim beğenmedim. Ne yarana dokundum ne yaptım da gelmiş kendi kendine emoji bırakıyorsun her yazdığıma. Bu ne öfke bu ne kin ne biçim insanlarsınız anlamıyorum ya ananıza bacınıza sövdük sanki şu tavırlara tiplere bak.

Ilk üc ay hem kritik hem zor. Hormon degisiklikleri de yogun.O yüzden kendinizi her konuda fazla zorlamayin. Hamilesiniz, herseyin normal islemesini bekleyemez kimse. Kan degerlerinize yine de bir baktirin. Bazen demir depo hizli bosalabiliyor. Gecmis olsun. Saglikla gelsin bebeginiz.

Selamlar herkese.
8 haftalık gebeyim. Çok zor geçiriyorum demek istemiyorum kolay diyeyim ki kolay olsun diye düşünen bir insanım, pozitif olmaya çalışıyorum ama bugün ayakta bile duramayacak haldeyim. Bir de öğretmenim derslere girmem lazım. Acıkmıyorum ya da susamıyorum, ama çok bitkin düşüyorum bu yüzden oruç da tutmayacağım artık, boş günlerimde tutarım belki. Kusma da ilk defa iftardan sonra geçen oldu. Korkumdan bir yere gitmiyorum artık. Hanımlarla aramızda buluşurduk ama hep kendimi geri çeker buluyorum zaten çevremde çok kişi yok bu kadar geri çekmek normal mi yoksa hamileliğin doğal akışı mıdır bu kadar aşırı yorulmak benim nazlanmam mı hamileyim diye psikolojikmen mi böyleyim yoksa hamilelik gerçekten böyle bir şey mi
bebek sizin vitaminlerinizden beslendigi icin yorgun hissediyorsunuz.
doktorunuz vitamin takviye vs vermedimi?

bebek sizin vitaminlerinizden beslendigi icin yorgun hissediyorsunuz.
doktorunuz vitamin takviye vs vermedimi?
Evet kullanıyorum. Hatta o vitaminle ilgili eczacı "bu bebek için değil anne için, annedeki vitamini bebek alıyor" demişti sizin dediğiniz gibi.

Ilk üc ay hem kritik hem zor. Hormon degisiklikleri de yogun.O yüzden kendinizi her konuda fazla zorlamayin. Hamilesiniz, herseyin normal islemesini bekleyemez kimse. Kan degerlerinize yine de bir baktirin. Bazen demir depo hizli bosalabiliyor. Gecmis olsun. Saglikla gelsin bebeginiz.
Kanıma baktıralı çok olmadı, doktorum tüm tahlillerime iyi çıkmış dedi. Zaten bir aya falan tekrar yaptırırım orda da yine belli olur. Teşekkür ederim nazik yorumunuz için.

Evet kullanıyorum. Hatta o vitaminle ilgili eczacı "bu bebek için değil anne için, annedeki vitamini bebek alıyor" demişti sizin dediğiniz gibi.
bol bol süt yogurt ilikli kemik suyuyla yapilmis corba vs tuketin hem bebeginize iyi gelir hem size.
gebelikte neden oruç tuttunuz demeyeceğim sizin tercihiniz sonuçta ama kabız olmamak için çabalayın bu yuzden sıvıyı özellikle bol tuketmeniz gereken dönemlerdesiniz.

Cok normal yasadıklarınız
12 haftaya gırınce bırden rahatladıgınızı göreceksiniz
Biraz sabredın sonra güzel olacak

bol bol süt yogurt ilikli kemik suyuyla yapilmis corba vs tuketin hem bebeginize iyi gelir hem size.
gebelikte neden oruç tuttunuz demeyeceğim sizin tercihiniz sonuçta ama kabız olmamak için çabalayın bu yuzden sıvıyı özellikle bol tuketmeniz gereken dönemlerdesiniz.
Gebelikte oruç tutmakta bir sakınca yok anne tutabiliyorsa. İftar sahur arası yeterince yiyip içtim zaten. Hem bu dönemlerde iştahsızlığım var, normal günlerde de zorlanıyordum yerken. Halsizlik zaten çoktaaaaandır var oruç tuzu biberi oldu.
Tavsiye için teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X