Ben mi çok nazlıyım hamilelik mi böyle

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
oruç tuttun mu tutmadın mı o kısmı anlamadım
tutmasan daha iyi bence
sağlık sorunları olanlar, ilaç kullananlar, bünyesi zayıf olanlar , hamileler vs tutmak zorunda değil
gerçi kimse zorunda değil de bu gruptakiler tutamayınca kendini suçlu hissetmesinler

Nazlı derken, şu anda çok yanlış bir iş yapıyorsunuz farkında mısınız? Hamile insanlar oruç tutmamalı zaten dinde de açıkça hamile kadınlar muaf diyor siz ne yapıyorsunuz böyle?? Hamileyken yemek yemelisiniz yoksa çocukta gelişim geriliğine ve farklı sağlıklıı problemlere yol açarsınız. Banlanırsam da banlanayım bugün salak üyelerin günü sanırsam, biri yasayı çiğnesem mi diye soruyor, öbürü karnındaki çocuğa zarar veriyor ... toplumdaki akıllı insanlar nerde kardeşim nerde bir de çocuklara eğitim mi veriyorsunuz???
cherry ne diyon cherry, yavaş gel cherry :KK53:
arada frene bas cherry :KK53:
kadın belki dayanabilirim diye tutmuş herkesin bünyesi farklı sonuçta

Ben emzirirken tutamıyorum. Hamileyken tutmuştum sanırım 2.ayımdı. Sorun yaşamamıştım. Ama emzirirken mümkün değil tutamıyorum kefaretini veriyorum. Allahım affeder inşallah.

oruç tuttun mu tutmadın mı o kısmı anlamadım
tutmasan daha iyi bence
sağlık sorunları olanlar, ilaç kullananlar, bünyesi zayıf olanlar , hamileler vs tutmak zorunda değil
gerçi kimse zorunda değil de bu gruptakiler tutamayınca kendini suçlu hissetmesinler
Şimdi ben hamileliğim en başından beri çok yorgun ve halsizim zaten. Oruç da tuttum bugüne kadar, ama ayriyetten bi sakıncası yoktu. Normal günde nasılsam öyleydim. Acıkma ya da susama yaşamadım iştahsızım zaten. Fakat bugün ekstra yorgun hissettim kendimi. Belki üç beş bir şey atıştırsam daha enerjili olurdum iyi gelirdi. Ayakta duramadım. Bu yüzden tutmayacağım aralıklı beslenerek halsizliğime çözüm bulmaya çalışacağım

Selamlar herkese.
8 haftalık gebeyim. Çok zor geçiriyorum demek istemiyorum kolay diyeyim ki kolay olsun diye düşünen bir insanım, pozitif olmaya çalışıyorum ama bugün ayakta bile duramayacak haldeyim. Bir de öğretmenim derslere girmem lazım. Acıkmıyorum ya da susamıyorum, ama çok bitkin düşüyorum bu yüzden oruç da tutmayacağım artık, boş günlerimde tutarım belki. Kusma da ilk defa iftardan sonra geçen oldu. Korkumdan bir yere gitmiyorum artık. Hanımlarla aramızda buluşurduk ama hep kendimi geri çeker buluyorum zaten çevremde çok kişi yok bu kadar geri çekmek normal mi yoksa hamileliğin doğal akışı mıdır bu kadar aşırı yorulmak benim nazlanmam mı hamileyim diye psikolojikmen mi böyleyim yoksa hamilelik gerçekten böyle bir şey mi
Bence normal şeyler. İlk aylar zordur gerçi bundan sonra mide bulantısı kusmalar başlar bı sure devam eder ve inşallah biter diyelim.

Ben emzirirken tutamıyorum. Hamileyken tutmuştum sanırım 2.ayımdı. Sorun yaşamamıştım. Ama emzirirken mümkün değil tutamıyorum kefaretini veriyorum. Allahım affeder inşallah.
Allah bize bu konuda ruhsat tanımış, inşallah kazasını tutmak nasip olur. Çocuklarımız da bize onun emaneti iyi bakmamız lazım. Sağlığa zararlı noktaya geldi mi tutmayacağız mecbur. Kendinizi kötü hissetmeyin🫶🏻

cherry ne diyon cherry, yavaş gel cherry :KK53:
arada frene bas cherry :KK53:
kadın belki dayanabilirim diye tutmuş herkesin bünyesi farklı sonuçta
Bu sitedeki inanılmaz negatifliğe kötülüğe alışkınım da böyle bir konuda böyle bir mesaj görünce yine de haliyle rahatsız oldum. Hamileler oruç tutamaz diye bir şey yok. Tutan tutabilir tutamayana izin var. Sanki çocuğumuzu bizden daha iyi düşünecekler.

Nazlılık konusunda bir şey diyemem. İlk aylarda halsizlik, yorgunluk, uyku hali olabilir. Oruç konusunda, diğer arkadaşlara katılıyorum. Kuran’da tutmayın demiyor ama izin veriyor.
İlk trimesterda bebeğin organları oluşuyor, o yüzden bu haftalarda oruç tutmanızı tavsiye etmem. Çocukluğundan beri oruç tutan biri olarak diyorum. Ben hamileliğimin ilk haftalarında yemek yedikten sonra bile aç hissediyordum. Çünkü karnımızda bir insan oluşuyor.

Hamileyken oruç asla tutulmaz ya da tutarsan çocuğa zarar verirsin diye bir şey yok aslında. Sahur ve iftarda düzgün besleniyorsan yeterli sıvı alıyorsan oruç tutabilirsin diyen doktorların olduğunu biliyorum. Tabi dini açıdan da tıbbi açıdan da işin uzmanı bilir ama şunu biliyorum çocuklar gerekli olanı anneden aliyorlar zaten. Konu sahibine bu kadar yüklenmenin anlamı yok. Oruç dediğin şey de öğle yemeğinin atlanması çok abartılıyor bence.

Nazlılık konusunda bir şey diyemem. İlk aylarda halsizlik, yorgunluk, uyku hali olabilir. Oruç konusunda, diğer arkadaşlara katılıyorum. Kuran’da tutmayın demiyor ama izin veriyor.
İlk trimesterda bebeğin organları oluşuyor, o yüzden bu haftalarda oruç tutmanızı tavsiye etmem. Çocukluğundan beri oruç tutan biri olarak diyorum. Ben hamileliğimin ilk haftalarında yemek yedikten sonra bile aç hissediyordum. Çünkü karnımızda bir insan oluşuyor.
Zaten yazımda belirttiğim gibi tutmayacağım. Fakat oruçtan önce de böyleydim ben çoğunlukla. Ve siz aç hissediyormuşsunuz ama bende iştah yok.. oruçken de aç ya da susuz hissetmedim.

Hamileyken oruç asla tutulmaz ya da tutarsan çocuğa zarar verirsin diye bir şey yok aslında. Sahur ve iftarda düzgün besleniyorsan yeterli sıvı alıyorsan oruç tutabilirsin diyen doktorların olduğunu biliyorum. Tabi dini açıdan da tıbbi açıdan da işin uzmanı bilir ama şunu biliyorum çocuklar gerekli olanı anneden aliyorlar zaten. Konu sahibine bu kadar yüklenmenin anlamı yok. Oruç dediğin şey de öğle yemeğinin atlanması çok abartılıyor bence.
Bir de ben ne susanıyorum ya da acıkıyorum, çok kolay oruç tutabilen bir insanımdır. Bunda da açlık ve susuzluk konusunda rahattım sadece fazla halsizlikten dolayı bir de tutmamayı deneyeceğim.

Selamlar herkese.
8 haftalık gebeyim. Çok zor geçiriyorum demek istemiyorum kolay diyeyim ki kolay olsun diye düşünen bir insanım, pozitif olmaya çalışıyorum ama bugün ayakta bile duramayacak haldeyim. Bir de öğretmenim derslere girmem lazım. Acıkmıyorum ya da susamıyorum, ama çok bitkin düşüyorum bu yüzden oruç da tutmayacağım artık, boş günlerimde tutarım belki. Kusma da ilk defa iftardan sonra geçen oldu. Korkumdan bir yere gitmiyorum artık. Hanımlarla aramızda buluşurduk ama hep kendimi geri çeker buluyorum zaten çevremde çok kişi yok bu kadar geri çekmek normal mi yoksa hamileliğin doğal akışı mıdır bu kadar aşırı yorulmak benim nazlanmam mı hamileyim diye psikolojikmen mi böyleyim yoksa hamilelik gerçekten böyle bir şey mi
Aynı şeyleri yaşıyoruz bende öğretmenim 9 haftalık gebeyim ve herkesten çektim kendimi hamilelik dolayısıyla gidip bir yerde uyuyorum sürekli ve kendimi sorguluyorum

Selamlar herkese.
Sekiz hafta gebeliğin zor gecmesi için biraz erken canım biraz bu konuda mantığını gebeliğim zor geçecek kafasinda olma cidden bu durum biraz psikolojik oluyor oruçta tutmak seni etkiliyorsa tutma elbetteki ilk üç ay biraz zor oluyor sonuçta oruçta üstüne koyuyordur

Sekiz hafta gebeliğin zor gecmesi için biraz erken canım biraz bu konuda mantığını gebeliğim zor geçecek kafasinda olma cidden bu durum biraz psikolojik oluyor oruçta tutmak seni etkiliyorsa tutma elbetteki ilk üç ay biraz zor oluyor sonuçta oruçta üstüne koyuyordur
Bu haftalara zor diyorlar aslında, 12.haftadan sonra kolaylaşmaya başlıyor diyorlar. Ben de nazlanıyor muyum psikolojik bir etkisi var mı diye merak etmiştim ama elim ayağım tutmuyor bazen. Yedim içtim kendimi toparladım. Yarın da tutmayınca göreceğiz nasıl olacağımı

Zaten yazımda belirttiğim gibi tutmayacağım. Fakat oruçtan önce de böyleydim ben çoğunlukla. Ve siz aç hissediyormuşsunuz ama bende iştah yok.. oruçken de aç ya da susuz hissetmedim.
Açlık değil susuzluk sıkıntı hanımefendi.
Tüm gün susuz bırakıyorsunuz vücudunuzu ve bebeğinizi. Açlık değil bahsedilen. Ki o bile şeker sorununa neden olabilir. Ama asıl sorun susuz kalmanız

Nazlı derken, şu anda çok yanlış bir iş yapıyorsunuz farkında mısınız? Hamile insanlar oruç tutmamalı zaten dinde de açıkça hamile kadınlar muaf diyor siz ne yapıyorsunuz böyle?? Hamileyken yemek yemelisiniz yoksa çocukta gelişim geriliğine ve farklı sağlıklıı problemlere yol açarsınız. Banlanırsam da banlanayım bugün salak üyelerin günü sanırsam, biri yasayı çiğnesem mi diye soruyor, öbürü karnındaki çocuğa zarar veriyor ... toplumdaki akıllı insanlar nerde kardeşim nerde bir de çocuklara eğitim mi veriyorsunuz???
Birde bunun şey versiyonu var. Ben hamileyken ramazanda tek bir günümü bile orucsuz geçirmedim diye hava atanlar. Yada emzikli bebeği olup ben orucumu asla bozmam diyenler. O bebeğe yazık degilmi? Bebeği besinsiz bırakmaya ne hakkın var? Üstelik Allah sana kolaylık tanimisken neyin ısrarı bu? Ben her iki hamileliğimde de emzirme döneminde de oruç tutmadım. Çevremde çok imali bakislara veya söylemlere maruz kalmama rağmen kimseyi tinlamadim. Allah'ın bana sunduğu kolayliktan istifade ederken başkasından mi utanacagim?

Selamlar herkese.
Ben de 6 haftalık gebeyim. Lütfen oruç tutmayın bu dönemde bol bol sıvı tüketmeniz gerekiyor. Hamileliğin ilk 3 ayı inanılmaz yorgunluk oluyormuş, ben de aynı şekildeyim. Ev hanımıyım ama devamlı uyku modundayım. Kusmanız bence bir anda yemekten kaynaklı, oruç tutmazsanız kusma yaşayacağınızı düşünmüyorum. Ben de normalde şehir merkezine yarım saat uzaktayım hep yürür giderdim aşırı gözümde büyüyor, hem kimseyle görüşmek istemiyorum hem de dışarda olmak istiyorum. Psikolojik olarak ilk aylarda hem stres hem belirsizlik gibi durumlar da insanı geri çekiyor bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X