Ben ne yapacagım sımdı her seyımı kaybettım

al birini vur ötekine...
kahpekader ;bi de yazmışsın,bana olan s evgisinden şüphe etsem giderim 1 dk. durmam diye;adam seni dövüyo gitmiyosun da,sevgisinden bu kadar eminsin şüphe duysan gidersin?????bari bu arkadaşa yorum yazmasaydınız....
konu sahibi ark. bence sıkıntın,evliliğinin bitmesi falan değil,bundan sonra yalnız kalmak...adam seni istemiyor,neden ısrarcısın ki,azcık da gururunuz olsun lütfen...hani gerçekten seviyo olsan ,uğrar didin adamı geri kazan diyim ama öyle de değil...
NE OLUR KADINLAR KLENDİNİZE GELİN,BU ADAMLARA HAKETTİĞİ GİBİ DAVRANIN VE ARTIK KENDİ HAYATINIZI KURUN..BİRAZ GÜVENİN KENDİNİZE,EZDİRMEYİN BU KADAR KİMSEYE!!!!!!!!!!!

BU ŞEKİLDE HAYKIRMAK İSTİYORUM AMA.....:KK47::KK47:

evet şu anda ılerıde yalnız kalma korkum var bıraz...ztn su saatten sonra ıcınde huzur olan karsılıklı hoşgoru ve anlayış uz. kurulu daha kucuk butceli (adamlar bıraz paralı olunca ıyıce gozlerı acılıyor acayıp 1 kendıne guven gelıyor nasıl olsa yeme&içme, temızlık, kadın her turlu ıhtıyacımı bır sekılde temın ederım dıye olaya bakıp ıyıce 1 mınnetsız, saygısız, hukuksuz aha boyle gunun 1ınde pat dıye kapının onune koyabılecek kdr cesaretlı&curetkar oluyorlar..) ve daha cok mantık uz. kurulu 1 evliliğe sıcak bakabılırım...bu denlı zalım ve adaletsız bır dunyada hakıkatende aşk luks kacıyor bence....

zaten ileride yalnız kalmayı onunla evlenmeye karar vererek kabul etmişsin. çocuk istemem demiş tamam demişsin. öyle de çocuksuz olacaksın, böyle de. şimdi en azından mutu bir yalnız olursun.

adam ztn cok zor ve sevgısız bır ınsan, sevgı anlayısı tum sunup sunabıleceklerı bu kdr bu kısının.... Ztn ıcınde bu hayata ve ıcındekılere karsı cok da fazla 1 sey de yok ....o kendı olcusune tarzına gore sevmıs olabılır ama burada muhım olan bunun benım olcutlerıme ve hatta genele gore oldukca alt sevıyede kalması....TEK KELIMEYLE BİR ISSIZ ADAM O...

Bence de; laf olsun dıye evlenmış O...Ztn ben de durumumu buyuk olcude kabullendım herkes kendı yoluna....

Son düzenleme:
adam ztn cok zor ve sevgısız bır ınsan, sevgı anlayısı tum sunup sunabıleceklerı bu kdr bu kısının.... Ztn ıcınde bu hayata ve ıcındekılere karsı cok da fazla 1 sey de yok ....o kendı olcusune tarzına gore sevmıs olabılır ama burada muhım olan bunun benım olcutlerıme ve hatta genele gore oldukca alt sevıyede kalması....TEK KELIMEYLE BİR ISSIZ ADAM O...

Bence de; laf olsun dıye evlenmış O...Ztn ben de durumumu buyuk olcude kabullendım herkes kendı yoluna....

hakkında hayırlısı olsun . Eğer söylediğin kadar kötü bir adamsa zaten senin için iyi olmuş derim. Bu arada 35-36 yaşından sonra ilk defa evlenip çocuk yapanlarda var o yüzden bence yaşını çok takma derim. Eşinin burcu neydi acaba?

adam ztn cok zor ve sevgısız bır ınsan, sevgı anlayısı tum sunup sunabıleceklerı bu kdr bu kısının.... Ztn ıcı dunyasında bu hayata ve ıcındekılere karsı cok da fazla 1 sey de yok ....o kendı olcusune tarzına gore sevmıs olabılır ama burada muhım olan bunun benım olcutlerıme ve hatta genele gore oldukca alt sevıyede kalması....TEK KELIMEYLE BİR ISSIZ ADAM O...

Bence de; laf olsun dıye, bir heves evlenmış O...Ztn ben de durumumu buyuk olcude kabullendım herkes kendı yoluna....[/QUOTE]

Allahım inş. kurtulurum en kısa yoldan bu ınsanı soytarıya cevırıp adam yerıne koymayan art nıyetlı ınsanlardan...sonucta ısın gercegınde bu olanlara genıs perspektıften bakınca fışin onun annesı ve etrafında kılıtlenmıs aılesı tarafından cekıldıgı, öyle sevgısızlıgıyle falan cok da alakalı olmadıgı apacık bence...sonucta kımse kımseyle öyle bpşken evlenmez,. Fakat şu var o sevgıler emek verilmeyıp, hor kullanıldıkca, pesısıra hatalar, kırıcı sozlerle orselenınce gun gelir tükenır velhasılıkelam..ayrıca;ben ztn sevme yetısının cok fazla olmadıgını ve bakış acısı olarak evlılıge cok deger veren yapısının olmadıgını da öz. şu saatten sonra göruyorum tabiki....bu durum ayrık....gelın gorunki benım vatandas cok akıllı ve kurnaz ya asıl bıtıs sebebını sonkı tartısmaya (apt. kaynaklı)baglayarak; 2imizin arasındaki fıkır uyusmazlıgı zemınıne cekıp ortpas etmeye ve o nerede nasıl davranacagın, konusacagını bılmeyen ve hıc de ıyı nıyetlı olmayan pek svgli annecıgını aklamaya ve tum bu olayların dısında tutmaya calısıyor, bır zmnlar esıme ozunde ııyı, saygılı, efendı, kararlı, tuttugunu koparan, zeki, dirayetlı, kararlı v.s. 1 suru guzel huy atfedıp buralardan asılmaya calısırdım ona ve aılesıne, ama sımdı; ya ben bu hıc 1 seyın arkasında adam gıbı sıkıca durmayan, benı dıs dunyaya karsı koruyamayan, zayif, bencıl ve ınsanı boyuna kastıran ınsanın nesıne saygı duyup guvenmısım dıyorum.bır ılıskıde hadı sevgıyı gectıkde saygı ve guven kalmamıssa tabıkı artık yeller eser yerınde....ztn kadın-erkek ılıskılerınde kadının gozunde erkegınıı yucelten, ona saygı duymasını saglayan, kocam dedırten de erkegın kurdugu ve muhafaza etmesi gereken bu sımsıkı iktidar kalesi degıl mıdır? sorarım size bayanlar? haa dig. yandan ne vakit ki; kadın bu tavsan uykusundan uyanıp gerceklere ayar, işte o anda o her seyını adadıgı, sevdıgı erkegın gercek yüzü ve fer'ileriyle yüzleşir...yazık ya, lanet olsun aslında hıc degmeyen bu gölge adamlara harcadıgımız zamanlara, emeklere...sonucta bu hayatta kaybedilen saglık, zmn ve akıl ne yazıkki hıc bir surette yerine konamıyor....

yaa benım acım yeni; o yuzden hala tam toparlayamadım kendımı yedıgım kazıkları sındıremedım daha...gerçi çoğu geri donulemez sekılde ıcımde erıdı gıttı fakat kalanlarla savasıyorum, ugrastırıyorlar bıraz işte....saat olmus bılmem kac ben hala kafamdakı hayaletlerle savasıyorum....elemansa adım gıbı emınım horul horul horlayarak kacıncı uykusunu asmıstır bile...

neyse 1 seyı meırak edıyorum arkadaslar eger ıhtyatı tedbır koydurmazsam mal kacırma ıhtımalı gercekten yuksek mı? sonucta tapuda o devır işlemleri de cok pahalıya patlamaz mı bunlara? bır de sonucta yapılan o tarz işlemler acılan mal kacırma davası ıle ztn gunun 1ınde ıptal edılıp karsı tarafa iade olunmuyor muki? yani: bu ınsanlar hakıkaten bu kdr akılsız ve kallesce davranabılırler mı son kertede? benım eleman her ne kdr artık o kdrını apmaz gıbı gelse de ınatlasmak ıcın gıcıgına yapar mı dıye dusunmeye basladım artık 1 yandan içime 1 kurt dustu resmen....bir bilen var mı aranızda?..ve daha onemlısı ben daha av. karar veremedim...

Son düzenleme:
İçeriği okuyamadım ancak başlığınızı okuyunca şu klasik cümleyi paylaşmak istedim.

"Yeni bir başlangıc için bazen herşeyi kaypetmek gerekir."

Ümitsizliğe düşmeyin. Rabbim yardımcınız olsun.

İçeriği okuyamadım ancak başlığınızı okuyunca şu klasik cümleyi paylaşmak istedim.

"Yeni bir başlangıc için bazen herşeyi kaypetmek gerekir."

Ümitsizliğe düşmeyin. Rabbim yardımcınız olsun.

Ben 1 sekılde sebebı her ne olursa olsun aramızdaki sevgının kırgınlıklar, alınganlıklar, tartısmalarla her 2 taraf acısından da bıttıgını dusunuyorum ama sevgısı hoyratca tuketılen ve daha cok ıncınen&ırencıde edılen tarafın daha ziyade kendım old.nu dusunuyorum ne yazık...

Amın arkadasım dusuncenıze katılıyorum; Allah 1 kapuyı kapatır 1 kapıyı aralar dıye bosa dememısler....

Son düzenleme:
Teşekkurler boyle dusundugunuz ıcın tulipa, yalnız benımle ilgili bu saptamalarda bulunman (doğruluk payı olabilir...) ilginç.. benim bu ilişkide kendımı bulundugum seviyden asagı çekiyor oldugum kanısına nerden vardınız? cidden merak ettım sızın de duygusal zekanız yuksek gibi bu arada...acaba ben de ozguven eksıklıgı mı sezdın? cunku evet bu durum mevcut bende bıraz koklerı sanırım ta çocukluga ,aılenın de dış etkılerın de rolu var galıba bunda...

Neyse cnm ben artık tez zamanda hayırlısıyla bitsın dıyorum gercekten bu iş....bu evlilik bır savaş gibiydi mlsf ve tum saflar tutuldu; kaleler yerle bir oldu ne yazık....yasanan bunca kötü şey ve oluşmuş güvensizliklerden sonra düzelmez bu iş kesinlikle, bilmiyorum ben durumu böyle algılıyorum...
Bildiğiniz iyi bi av. var mı cnm bu arada?

Anlatış biçiminizden anladım..Aslında çok iyi değerlendiriyorsunuz durumu..zekice..Ama eksik olan birşeyden dolayı aşağı çekiyorsunuz ..O eksik çoğunlukla önceden kalan doyrulmamış bir sevgi ve güven eksikliği oluyor ve %99 aileden kaynaklanıyor....Doyrulmayan o duyguyu kontrolsüz bir şekilde doyurmak..Çünkü insanın temel ihtiyacı hiç değilse hayatta bir kişiye olsun ;birine sevgi duymak ,birine güvenmek...o kişiye anlam yüklemek..
Cümleleleri kuruş şeklinizden ,anlatışınızdan kendime benzettim, ondan anladım belki sizi..

Anlatış biçiminizden anladım..Aslında çok iyi değerlendiriyorsunuz durumu..zekice..Ama eksik olan birşeyden dolayı aşağı çekiyorsunuz ..O eksik çoğunlukla önceden kalan doyrulmamış bir sevgi ve güven eksikliği oluyor ve %99 aileden kaynaklanıyor....Doyrulmayan o duyguyu kontrolsüz bir şekilde doyurmak..Çünkü insanın temel ihtiyacı hiç değilse hayatta bir kişiye olsun ;birine sevgi duymak ,birine güvenmek...o kişiye anlam yüklemek..
Cümleleleri kuruş şeklinizden ,anlatışınızdan kendime benzettim, ondan anladım belki sizi..

Aslında ben bu basarısız evlilikten dolayı ozguvenımın cok sarsıldıgını hıssedıyorum...hayatımda hıc 1 zmn bu kdr guvensız ve ınsanlara guvenımı

kaybetmıs duyumsamadım kendımı...ama belllıkı sız de gayet empatık, ölçülü, saygılı, duygusal, sankı bıraz hassas ve bıraz ıcedonuk 1 ınsansınız....evet bence de ortak noktalarımız var gıbı....

X