Ben neden aşk yaşayamıyorum? Neden hep terkediliyorum? BUYRUN CEVABI BAYANLAR..

Evet hiç yüzeysel değilsiniz (!). İnsanların kilosu, cildi, saçı size göre ilişkiye engel halbuki...
Oysa güzellik, yakışıklılık insanın içindedir. Tabiî ki temizlik ve normal bakım önemli ama bunu böyle hakaret eder gibi dile getirmemek lâzım. Gönül işleri çoğu zaman kısmet çünkü. Her şeyi ile dört dörtlük olup sevgilisi olmayanlar da var, bakımsız, kilolu ve üstelik karakteri sorunlu olduğu hâlde evlilik yapanlar da. Böyle sert sözlerle insanları kırmamak lâzım. Hoş, "öptüm gözlerinizden" lafı bile kendinizi hepimizden üstün gördüğünüzü gösteriyor. Her şeyin sırrını çözmüş olabilirsiniz ama kibir tehlikelidir ve hayatın kime ne zaman ne getireceği belli olmaz. Umarım hayat boyu karşınıza çıkacak her konuyu çözecek yeterlikte olursunuz. Başarılar...

Üff bee ne yardırmışsınız :mapus:

Ne demiş kadın samimi bi dille içinden geçenleri anlatmış, erkekleri ilişkileri kendince çözümlemiş ve işe yarar diye üşenmemiş kaç bin paragraf yazmış. Emeğiyse bu laflardan sonra boşa gitmiş bence.

İçinin doluluğunu 'cafede otururken insanları inceler anlamaya çalışırım' kısmından anlayabiliriz bence. Kaçımız bunu yapıyoruz ki?:işsiz:

Verdiği bilgileri komplekslenip reddetmektense; kullandığı kelimelere çok takılmadan asıl mesaja odaklanmanızı tavsiye ederim.:KK12:

Üff bee ne yardırmışsınız :mapus:

Ne demiş kadın samimi bi dille içinden geçenleri anlatmış, erkekleri ilişkileri kendince çözümlemiş ve işe yarar diye üşenmemiş kaç bin paragraf yazmış. Emeğiyse bu laflardan sonra boşa gitmiş bence.

İçinin doluluğunu 'cafede otururken insanları inceler anlamaya çalışırım' kısmından anlayabiliriz bence. Kaçımız bunu yapıyoruz ki?:işsiz:

Verdiği bilgileri komplekslenip reddetmektense; kullandığı kelimelere çok takılmadan asıl mesaja odaklanmanızı tavsiye ederim.:KK12:
Hiç komplekslenmedim çünkü saydığı şeyler bende yok .ama arkadasım deyip milletin eksikleriyle dalga geçer gibi yazan burda deklare eden bir kişiyi doğru bulamam yazdıkları doğru olabilir ama hoş değil bu şekilde insanların açığını bulmak ..herşeyi yüzeyselleştirmiş tiple olsaydı çevremde çok güzel kızlar var bekar hepsi evli olurdular ..

sende milletin derdini dinliyorum ayağına yatıyorsun onlarda gelip seni samimi buluyor anlatıyor ama içten içe sinsi sinsi seviniyorsun . nasıl bir yazı bu midem bulandı . sivilceli şişman bakımsız olmak yada küfürlü konuşmak senin gibi içten pazarlıklı olmaktan iyidir . sen şimdi arkadaş mısın ?burda gelmiş dedikodu yazpıyorsun . sen mükemmel misin sanki ?belki o küfürlü konuşan kızı olduğu gibi sevicek onu samimi bulucak erkekler var . sen ne biliyorsun ya . herkes ingiltere prensesi gibi mi olucak . bide üşenmmemiş bir araba laf yazmışsın .
bu arada şişman falan değilim . gayet fit bir vücudum var .şimdi kendide öyle ondan alındı deme . yalnızlık beni tercihim . kafama göre biri olmadıkça bu böyle olucak . benim reddettiklerimde oldu beni terk edenlerde . kimseye hesap sormadım . giden gider beğenmeyen beğenmez .. benimde beğenmediğim insanlar oldu .bunun fizikle yada başka birşeyle ilgisi yok . iki insanın birbirini bulmasıyla alakası var .

Tatlım sen beni çok yanlış anlamışsın. Yazdıklarımın hepsini tam anlamıyla okumadığını düşünüyorum. Hani belki terkedildiklerimiz sadece BİZDEN HOŞLANMAK ZORUNDA DEĞİLLERdir de o yüzden terketmişlerdir demek istiyorum. Bitmiş ilişkilerini sürdürmek için zorlayan arkadaşlara ithafen :) Yoksa ben sana birşey söylemedim. Orada tonla şey saydım,bu yüzden olabilir,bu yüzden olabilir,şu yüzden olabilir şeklinde. Bunlar sana uymuyorsa belki kendi görmek istemediğin hataların uyanır kafanda ve belki gerçeği bulursun? Kötü mü ettim ben şimdi. O hakaret dedikleriniz için de açıklama yapmıştım ama okumamışsın. O gün çok aşırı sinirle açtım bu konuyu,dilim biraz sert olmuş ki kendimi törpülemeye çalıştığım halde sert yazmışım. Ben o an sıradan bir dille yazdığımı sanıyordum ama istemeden yansıtmışım, bunun için özür diledim herkesten zaten..

Bakarsanız şu evlendirme programlarında Ali Ayşeye ilgi duyar, Fatma çıkar köşeden,"Ben de sana ilgi duyuyorum beni neden tanımıyorsun,neden şans vermiyorsun??" diye günlerce söylenir durur.

Hayatta da böyledir. Ben diyorum ki bu insanlara

"Niçin sizi istemeyen insanların üzerine gidip onları zorlayıp daha da antipati kazanıyorsunuz??? Sizin istemediğiniz biri sizi zorlasa daha mı cazip gelir?"

Vee bonus :)

*Sizi hiç mi hiç istemeyen yada ilgi duymayan birini kendinize doğru adımlarla aşık edebilirsiniz. Evet bu kesinlikle mümkün ! Ama vereceğim tiyolar kişiden kişiye ve yaşanmışlıklara göre değişebileceğinden dolayı lütfen gerçekten aşk acısı çekenler bana özelden durumunu anlatsın. Buradan yazınca herkes aynı şeyleri uygular,o şekilde olmaz. LÜTFEN SADECE İHTİYACI OLANLAR! PLATONİK AŞK YAŞAYIP DA BİR TÜRLÜ KENDİLERİNİ FARKETTİREMEYENLER İLK TERCİHİMDİR. Diğerleri biraz daha zor ama mümkün.

Yalnız benden sihirli değnek beklemeyin. Yüksek ihtimalle herşey yolunda gider. Ama olmayabilir de. Bu sizinle ve partnerinizin karakteriyle alakalı bir durum. En azından "Ben herşeyi yaptım" dersiniz,ileride "Keşke"niz kalmaz... Merak da etmeyin o kişi sizin onu sevdiğinizi asla anlamayacak :KK66:

Tatlım sen beni çok yanlış anlamışsın. Yazdıklarımın hepsini tam anlamıyla okumadığını düşünüyorum. Hani belki terkedildiklerimiz sadece BİZDEN HOŞLANMAK ZORUNDA DEĞİLLERdir de o yüzden terketmişlerdir demek istiyorum. Bitmiş ilişkilerini sürdürmek için zorlayan arkadaşlara ithafen :) Yoksa ben sana birşey söylemedim. Orada tonla şey saydım,bu yüzden olabilir,bu yüzden olabilir,şu yüzden olabilir şeklinde. Bunlar sana uymuyorsa belki kendi görmek istemediğin hataların uyanır kafanda ve belki gerçeği bulursun? Kötü mü ettim ben şimdi. O hakaret dedikleriniz için de açıklama yapmıştım ama okumamışsın. O gün çok aşırı sinirle açtım bu konuyu,dilim biraz sert olmuş ki kendimi törpülemeye çalıştığım halde sert yazmışım. Ben o an sıradan bir dille yazdığımı sanıyordum ama istemeden yansıtmışım, bunun için özür diledim herkesten zaten..

Bakarsanız şu evlendirme programlarında Ali Ayşeye ilgi duyar, Fatma çıkar köşeden,"Ben de sana ilgi duyuyorum beni neden tanımıyorsun,neden şans vermiyorsun??" diye günlerce söylenir durur.

Hayatta da böyledir. Ben diyorum ki bu insanlara

"Niçin sizi istemeyen insanların üzerine gidip onları zorlayıp daha da antipati kazanıyorsunuz??? Sizin istemediğiniz biri sizi zorlasa daha mı cazip gelir?"
pardon da sanane . istersem sapık gibi milletin peşine düşerim kimseyi dinlemem . öyle biri değilim hep gururum ağır basar ama öyle yapanlar varsa banane . ben kendime bunu niye misyon edeyim . ben kendi hayatıma bakarım . yada bu tip arkadaşlarımdan sıkıldıysam da bunu açık açık söylerim ve onlarla görüşmem. kendi kendime içten içe sinirlenmem .
hayatım boyunca kimsenin peşinden koşmadım ama koşarsam bir gün kime ne . herkes işine baksın bence . sende öyle yap . başkalarının hayatına burnunu niye sokmaya meraklısın ki . varsın gitsinler rezil etsinler kendilerini sanane . hayret birşeysin elalemin hayatı senin sinirini niye bozuyor ki .kimse kimseden hoşlanmak zorunda değil hoşlanma olmasa ilişki zaten hiç başlamaz . illa ki hoşlanma olmuş ki ilişki başlamış demek ki .insanlar hoşlanmadığı için terk etmez hoşlanmazsa zaten ilişkiye başlamaz ki .öyle mantıksız ki şu yazdıkların birde büyük harfle yazmışsın . terk edilmenin bir sürü sebebi vardır .maddiyat,anlaşamama,soğukluk,farklı birine ilgi duyma gibi .
bu arada o evlendirme programları ilgimi çekmiyor .. erkekleri mükemmelleştiren kadınları yerin dibine sokan bir yazı var ortada tabi ki hoşuma gitmedi . terk edildim ben suçluyum diye bir piskolojiye niye girsinler ki insanlar . iki insan uyuşamamış ayrılmış ne var bunda .illa biri suçlu mu olucak . sevgi bitmiş aşk bitmiş anlaşamamışlar kendine daha uygun birini arıyordur olabilir .böyle aşk dokturculuğu mu oynamak amacın . anlamıyorum bu dünyada bazı insanları ...

Ya kafana uyarsa dinlersin uymazsa konuya cevap yazmak zorunda değilsin. Bu kini öfkeyi de ben anlamıyorum.

Madem sanane diyorsun, hadi dediğin gibi doktorculuk oynuyor o halde onun yaptığından sanane? :işsiz:

Gören de bi cehenneme gidecek kişi konu sahibi sanır ha. Hiç dedikodu yapmadınız, kimseyi kınamadınız hayatınızda da konu eleştirmenliğe geldi. :KK14:

Amaaaan kim ne derse desin, ben insan incelemelerini çok yerinde buldum. Dilinin sert olması asıl meseleyi anlamama engel teşkil etmedi.:bicak:

Ya kafana uyarsa dinlersin uymazsa konuya cevap yazmak zorunda değilsin. Bu kini öfkeyi de ben anlamıyorum.

Madem sanane diyorsun, hadi dediğin gibi doktorculuk oynuyor o halde onun yaptığından sanane? :işsiz:

Gören de bi cehenneme gidecek kişi konu sahibi sanır ha. Hiç dedikodu yapmadınız, kimseyi kınamadınız hayatınızda da konu eleştirmenliğe geldi. :KK14:

Amaaaan kim ne derse desin, ben insan incelemelerini çok yerinde buldum. Dilinin sert olması asıl meseleyi anlamama engel teşkil etmedi.:bicak:
başkaları hakkında hkam kesenler sinirimi bozuyor da ...neyse haklısın banane hadi dedikoduya devam ..

Vee bonus :)

*Sizi hiç mi hiç istemeyen yada ilgi duymayan birini kendinize doğru adımlarla aşık edebilirsiniz. Evet bu kesinlikle mümkün ! Ama vereceğim tiyolar kişiden kişiye ve yaşanmışlıklara göre değişebileceğinden dolayı lütfen gerçekten aşk acısı çekenler bana özelden durumunu anlatsın. Buradan yazınca herkes aynı şeyleri uygular,o şekilde olmaz. LÜTFEN SADECE İHTİYACI OLANLAR! PLATONİK AŞK YAŞAYIP DA BİR TÜRLÜ KENDİLERİNİ FARKETTİREMEYENLER İLK TERCİHİMDİR. Diğerleri biraz daha zor ama mümkün.

Yalnız benden sihirli değnek beklemeyin. Yüksek ihtimalle herşey yolunda gider. Ama olmayabilir de. Bu sizinle ve partnerinizin karakteriyle alakalı bir durum. En azından "Ben herşeyi yaptım" dersiniz,ileride "Keşke"niz kalmaz... Merak da etmeyin o kişi sizin onu sevdiğinizi asla anlamayacak :KK66:
Ay öylemiii; benim konuma bakar mısın?Denemek istiyorum.Msj bekliyorum.İlk önce ilgilenen sonra soğuyan erkekler benim sorunum.Üstelik yaş kemale erdi hala yalnıZ ve çocuksuzum.Yaşını göstermez güzel meslekli hanım hatunum:KK66:

pardon da sanane . istersem sapık gibi milletin peşine düşerim kimseyi dinlemem . öyle biri değilim hep gururum ağır basar ama öyle yapanlar varsa banane . ben kendime bunu niye misyon edeyim . ben kendi hayatıma bakarım . yada bu tip arkadaşlarımdan sıkıldıysam da bunu açık açık söylerim ve onlarla görüşmem. kendi kendime içten içe sinirlenmem .
hayatım boyunca kimsenin peşinden koşmadım ama koşarsam bir gün kime ne . herkes işine baksın bence . sende öyle yap . başkalarının hayatına burnunu niye sokmaya meraklısın ki . varsın gitsinler rezil etsinler kendilerini sanane . hayret birşeysin elalemin hayatı senin sinirini niye bozuyor ki .kimse kimseden hoşlanmak zorunda değil hoşlanma olmasa ilişki zaten hiç başlamaz . illa ki hoşlanma olmuş ki ilişki başlamış demek ki .insanlar hoşlanmadığı için terk etmez hoşlanmazsa zaten ilişkiye başlamaz ki .öyle mantıksız ki şu yazdıkların birde büyük harfle yazmışsın . terk edilmenin bir sürü sebebi vardır .maddiyat,anlaşamama,soğukluk,farklı birine ilgi duyma gibi .
bu arada o evlendirme programları ilgimi çekmiyor .. erkekleri mükemmelleştiren kadınları yerin dibine sokan bir yazı var ortada tabi ki hoşuma gitmedi . terk edildim ben suçluyum diye bir piskolojiye niye girsinler ki insanlar . iki insan uyuşamamış ayrılmış ne var bunda .illa biri suçlu mu olucak . sevgi bitmiş aşk bitmiş anlaşamamışlar kendine daha uygun birini arıyordur olabilir .böyle aşk dokturculuğu mu oynamak amacın . anlamıyorum bu dünyada bazı insanları ...

:)))))
Ben bu işten hiç bişey anlamadım.

"Şişmanlık suç mu?? Ki ben gayet fit vücutluyum,bunu da belirtmek isterim yani vücudum harika... Terkedilmek suç mu?? ki ben hiç terkedilmedim yani bunu da bilin. O suç mu bu suç mu ama hiç başıma gelmedi yani ben hiç kötü bişey yaşamadım. Hiç bir sorunum da yok, herşey gayet yolunda ama deli miyim neyim girip girip takip ediyorum yazılarını. Ondan banane,bundan sana ne..amaaaan kime ne ?? Ama neyse bana neydi dimi boşver devam :)))))))

Sinirlenince çok tatlı oluyorsun bebeğim :) Gerçi neden sinirlendiğini de anlayamadım ya bi türlü (!) =)

Sen mükemmelsin. Bütün KK camiası olarak önünde saygıyla eğiliyoruz böyle bir zekanın :))) Sen vaktini buralarda çürütmesene canım Anabrithanicca ve Meydan Larusse'ların seni bekliyor.:halay::KK47::KK48:

:)))))
Ben bu işten hiç bişey anlamadım.

"Şişmanlık suç mu?? Ki ben gayet fit vücutluyum,bunu da belirtmek isterim yani vücudum harika... Terkedilmek suç mu?? ki ben hiç terkedilmedim yani bunu da bilin. O suç mu bu suç mu ama hiç başıma gelmedi yani ben hiç kötü bişey yaşamadım. Hiç bir sorunum da yok, herşey gayet yolunda ama deli miyim neyim girip girip takip ediyorum yazılarını. Ondan banane,bundan sana ne..amaaaan kime ne ?? Ama neyse bana neydi dimi boşver devam :)))))))

Sinirlenince çok tatlı oluyorsun bebeğim :) Gerçi neden sinirlendiğini de anlayamadım ya bi türlü (!) =)

Sen mükemmelsin. Bütün KK camiası olarak önünde saygıyla eğiliyoruz böyle bir zekanın :))) Sen vaktini buralarda çürütmesene canım Anabrithanicca ve Meydan Larusse'ların seni bekliyor.:halay::KK47::KK48:
İstersen tanışalım gör bak neyim kimim bende seni merak ettim tipin nasıl kimseyi beğenmediğine göre çok güzel olmalısın...
Şişmanlık zayıflık suç değil niye takıldın bu kadar bir takıntın var belli ...bir kaç kilo fazlam olunca çıldırıyorum ben şişmanlığı bırak ama insanların hastalıkları olabilir kimseye sen şişmansın diye asağılamıyorum dost görünüp hayatlarındaki eksikleri gelip buraya taşımıyorum mesela...
Aksine terk de edildim bunu yazdım terk ettiklerimde oldu..bu çok insanı birsey ..ve son olarak tavsiye erkekleri gözünde büyütme yarın ortada kalınca üzülürsün sonra

Neden herkes bu kadar saldırmış anlayamadım, ben de aynı şeyleri düşünüyorum, benim de böyle arkadaşlarım var, kendilerine bakmadan yakışıklı olsun, iyi iş sahibi yok şu olsun yok bu olsun, o kadar özelliği olan adam seni ne yapsın be kızım diyesi geliyor insanın ama diyemiyor, hayat öğretmeye çalışıyor ama hala ders almadıklarını görüyorum ben de..

Arkadaşlar çevremde hep bu sorulara takılan insanlar dolu. Birçok şey biliyorum fakat söyleyemiyorum. O kadar doluyum ki size anlatamam..

Çevremde akıllı mantıklı güvenilir bir insan olarak bilinirim ve kız olsun erkek olsun kadın olsun adam olsun sayısını bilmediğim insanların sırları bende. Çok uzatmadan konuya geçiçem fakat öncelikle uyarmak istiyorum,ben bu konuyu kimseyi aşağılamak için açmadım. Lütfen dikkatli okuyup ne demek istediğimi anlamaya çalışın.

Gerçekten sürekli terkediliyorsanız,hoşlandığınız kişi size tam yanaşacakken bir türlü olmuyorsa,sizinle ilişkiye başlayıp bir süre sonra farklı bahanelerle ayrılıyorlarsa vs vs.. Bu tür sorunlar yaşayan insanlar çevremde bir hayli fazla! Ben de artık bildiğim fakat bir türlü yüzlerine söyleyemediğim gerçekleri burada anlatmaya geldim.

Kızlar,bayanlar,hemcinslerim,canlarım benim.. Birazdan vereceğim örnekler gerçek kişilere aittir. Abartısız anlatıyorum.

Bir kız arkadaşım var,sürekli terkediliyor. Bi de aşk acısı çekiyor ki olmaz böyle saçmalık! Her terkedenin arkasından intihar ediyor. Bileklerini kesiyor,ilaç içiyor... Bu kız 36 yaşında , sürekli elinde sigara bira ile gezen,dış görüntüsüne hiç önem vermeyen biri. Dişleri sapsarı,saçları boyasızlıktan bembeyaz olmuş. Şimdi sorarım size siz erkek olsanız bunu ne yaparsınız?? Ondan sonra da "Ben onun için ne emekler verdim bana bu yapılmazdı" .. Tabi ki erkeklerde de suç var. Sevmiyorsan baştan ayrıl. Ama bu erkeklerin konusu,bizim konumuz değil. Onların beyni bizden çok daha farklı çalışıyor. Neyse.. Arkadaş bi bakımlı ol,kadına benze. Yolda sigarayla gezme. İçip içip sarhoş olma! Daha merhaba deyip de bi adamı evine alma! Bana soruyor "Beni neden terketti acaba?Seven böyle mi yapar?" Arkadaşım senin diğer kızlardan bi eksiğin yok ki doğru.. Sen yakışıklı olsun,bakımlı olsun diye dolanıp dururken,bütün yakışıklılar da sıraya girmiş seni bekliyordu..Fesuphanallah...

Bir arkadaşım da çok kilolu. Hem çok uzun hem de aşırı kilolu olunca tahmin edersiniz ki dev gibi bir bayan oluyor. Çalıştığı yerde bir beye aşık olmuş. Kendince senaryolar üretiyor,bana baktı bana güldü konuştu neredeyse elimi tutacaktı... Resmini gösteriyor adam filinta gibi. 2 ay sonra salya sümük neymiş başka biriyle çıkmaya başlamış. Yaw arkadaş bu nasıl bir özgüven böyle! Sen kendini aynada hiç görmüyor musun? Şişmansın diye sevilmeye hakkın yok demiyorum elbette. Lütfen kendi denginizde birileriyle ilişki yaşamaya çalışın. Sonra üzülüyorsunuz beni yiyip bitiriyorsunuz...

Bir arkadaşım var , kendisinin yüzü iltihaplı sivilceyle kaplı. Kızın yüzü görünmüyor. Yıllardır çare arar bulamaz. Yüzünün fotoşoplanmış fotoğrafıyla bir erkekle tanışmış. Sanal ilişkileri başlamış. Bi süre sonra görüşmüşler,çocuk buna o gün soğuk davranmış akabinde de telefonlarını açmamış.. Gelmiş ağlıyo "Bana neden böyle davrandı,sorun ne? Uzak şehirlerde oturmamız mı sorun?"
Arkadaşım seni beğenmedi işte. Beğenmek zorunda mı?? Sevmek aşık olmak bir ilişki yaşamak zorunda mı? Elektrik alamamış da olabilir. Yani herşey emek vermek değildir! Kendinizi düşünün,size deli gibi değer veren ama sümüklü pasaklı bi adamı sever miydiniz?

Bi başka şişman arkadaşım bi sevgilim olsun diye çıldırıyo, X ile aranızı yapalım diyoruz, "amaan istemem o şişkoyu" diyor. Delirttiniz artık :)

İşin güzellik,bakımlılık,temizlik yanı bi tarafa, bu tarz şeyler güzel kızların başına da sık sık geliyor. O kadar çok kusursuz görünüp de hiç ilişki yaşayamayan kişi tanıyorum ki inanamazsınız. Mesela Barby gibi bir kız arkadaşım var. Bir gün karışık bir ortamda oturuyoruz. Bi arkadaş bu kıza meyillendi. Kız da cilveleniyo falan derken çıkışta birbirlerinin telefonunu almadığını öğrendim. Gidip çocuğa sordum "Sorun ne" . Anlattı. Meğer sadece şunu demiş "Burada bir yerde nah yazısı var okudun mu" Eee ne var bunda dedim. " Ne o nah mah. Kız dediğin efendi olacak. Ben ağzıma almıyorum argo lafları da ona noluyor daha merhabamızı yeni demişken"...

Yine bir erkek arkadaşım anlatıyor. Bir kızı tavlayıncaya kadar canı çıkmış. Kız afet. Parkta çekirdek yerlerken kuş gelip kızın üzerine pislemiş. Daha ilk buluşmada " Ay üzerime kuş ..." demiş :) Çocuk diyo ki bütün zarafeti güzelliği bir anda kayboldu gitti. Sanki o kuş kızın ağzına pislemiş gibi geldi dedi.

Yine başka bir erkek arkadaş anlatıyor. İlk buluşmaya kız arkadaşını da yanında getirmiş yine çok güzel bi kızın biri. Pastaneye gitmişler profiterol yerken kızlar birbirine bakarak " ıyy bu neye benziyo baksana hahaha" diye gülüşmüşler. Tamam bunun için terketmemiş ama edecekmiş neredeyse. Bazı laflarınız veya davranışlarınız erkekleri sizden soğutuyor bayanlar!

Ayrıca çok sıkıcı biri de olabilirsiniz bunu hiç düşündünüz mü? Kızlar sizinle eğleniyor olabilir ama bir erkeğe çok da cazip gelmiyor olabilirsiniz. Onların ilgisini çekmeyen konuları sürekli anlatıyor yada belki hiç konuşmuyor olabilirsiniz. Yok onu yemem yok teşekkürler ben almiyim. Yok oraya gitmeyelim. Yok babam duyarsa bizi hemen evlendirir gibi sıkıcı boş konuşmalar yapıyor olabilirsiniz. Siz o an çok eğleniyorken karşı tarafı belki de boğduğunuzun farkında bile değilsinizdir??

Bir kız arkadaşım da yine çok güzel hatun. 4/4 lük fakat kafat kafa boş :) Bi yerde oturuyoruz "ay bu peşime takıldı,yok yer değiştirelim beni çok kesiyorlar rahatsız oldum." Sürekli böyle. Bayıyor insanları. Erkeklere de gına geliyor.

Başka bir güzel hatun da aşırı lüx peşinde. Aslında garibim hiç belli olmuyor ama inanılmaz mütevazi bir gönlü vardır. Beş parasız biriyle bile evlenebilir ama kız kendisi çok zengin. Ne yapsın çok parası varken pazardan mı giyinsin? Nişantaşı'ndan yurtdışından alışveriş yapıyor. Hiç bi erkekle ilişkisi yok,olamıyor da. Çünkü adamların gözleri yemiyor bu hatunla olmaya. 7/24 hediyelere boğarsak mutlu ederiz sanıyorlar. Böyle de olmayın. Adamların gözünü korkutmayın!

Bir bayan arkadaşım 50 küsur yaşında. 3 çocuğu da evli ve hatta torunları var. Biriyle aşk yaşıyor,çocuk en küçük çocuğuyla yaşıt. Onunla evlenmenin hayalini kurarken pat bu çocuk genç bi hatunla evleniyor. Sonra da "Niye beni almadı?!!"
Siz şaka mısınız ciddi misiniz? Azcık kendinizi görün! Yıllarca seninle oluyor diye seninle nasıl evlensin? Belki başka amaçla geliyor bunu neden hiç düşünmüyorsun???

Kısacası güzel olmana hiç gerek yok. Ne olursan ol kendi kriterlerinde birilerini iste. Temiz ve bakımlı ol. Kokma! Terbiyeli ol,erkek gibi davranma! Daha neler neler geliyor aklıma ama çok yoruldum daha yazamıycam.

LÜTFEN SİZİ TERKEDEN YADA SİZİNLE OLMAK İSTEMEYEN KİŞİLERİN ÜZERİNE GİTMEYİN!!! Asla sizinle olmayacaklar! Sizi sevmek zorunda değiller! Terketmişlerse zaten istemiyorlardır! Kendi yerinize koyun onu. Sizin istemediğiniz biri sürekli peşinizde dolansa işe yarar mı? Bu insanlar ağzıyla kuş da tutsa asla sevemeyeceksiniz değil mi? Heh işte onlar da size karşı öyle. Bu kadar aciz olmayın. Bırakın gelen gelir. Gelmeyen de zaten ne yaparsanız yapın gelmeyecektir !

Aşk hayatınızda başarılar...

yazılan yorumları ve eleştirileri okudum da çoğu gereksiz olmuş , anlatmak istediğinizi gayet iyi anlıyorum. haklısınız insanlar denkleriyle ilgilense ya da en azından ellerinden gelenin en iyisini yapsalar kendileri için yanlızlık diye bir problem oluşmayacak. lütfen burda yazılanlara takılmayın. bende zamanında bir konu açmıştım eleştiri üzerine eleştiri aldım. insanlar böyle. at gözlüğü ve kendi değer yargılarıyla her zaman eleştirileceksiniz.

Neden herkes bu kadar saldırmış anlayamadım, ben de aynı şeyleri düşünüyorum, benim de böyle arkadaşlarım var, kendilerine bakmadan yakışıklı olsun, iyi iş sahibi yok şu olsun yok bu olsun, o kadar özelliği olan adam seni ne yapsın be kızım diyesi geliyor insanın ama diyemiyor, hayat öğretmeye çalışıyor ama hala ders almadıklarını görüyorum ben de..

katılıyorum, hatta bazen denklerinden daha iyi insanları istemeyenleri gördüm.. inanın insan şaşırıyor :)

Kızlar kim kime nasıl davranırsa davranır,bu benim derdim değil elbette. Sadece bu tarz sorunları olan insanlara çevremdeki örneklerle yardım etmek istedim.

Saldıranların çoğu zaten, yanlış yaptıkları her konuda hiçbir şekilde olumsuz eleştiriye tahammül edemeyen , gerçekler acıttığı için kendilerine bile itiraf edemeyen , kendi bildiği yolda ilerlemeye inat edip her defasında mutsuz sonla karşılaşan insanlar..

Hayır 1 hata yaparsın normaldir.. 2. kere aynı hatayı yapabilirsin,onun doğru olduğuna inanıyorsundur,bunu da anlayabiliriz. Ama bir hatayı 2. kere yapıp aynı sonuçla karşılaşıyorsan, 3. kere aynısını yapıp farklı sonuç beklemek aptallık değil de nedir?? Zannetme ki karşına çıkanlar hep aynı türden insanlar. Sorun senin davranışlarında! Topu elinden bırakırsan yere düşer,havada asılı kalması mümkün değil. Asılı kalmasını istiyorsan başka bir yöntem denemelisin..

Ayrıca "Bunları niye bizlere anlatıyorsun, git arkadaşlarınla konuş" diyenler de ayrı bir vaka... Ben bu örnekleri vermeden burada "Böyle davranın,bunu yapmayın" deseydim ne kadar inandırıcı olurdum? Ne kadar ciddiye alınırdım? Şükretmeliler bence..okuduklarında benzer hataları yapmış insanların bazı şeyleri anlamasına vesile oldum. Anlamak istemeyen de "Bize ne ki" diye saldırır. Gerçekten umursamayan okur,geçer,ilgilenmez zaten...

Yalnız hala çekemeyenler kaldıramayanlar gerçek acıtır demişsin de çok iyi niyetliysen o tavsiye vermek isteyip de veremediğin kankalarına ver gerçekten ya korkudan diyemiyorsun ya da bırak ne dicem biraz rezil olsun hahah diyip kendince dalga geçiyorsun
Sen ne dersin :KK66:

Ya herkesin hayatına kimse karışamaz. Olay bu kadar basit ve net aslında. Bu konuyu okumakta özgür olduğun kadar dinlememekte de özgürsün. Niçin cevaplama zorunluluğunda hissediyor ki insanlar?

Doğuştan muhalefetler ya. Konu ilgilendirmiyorsa oku geç arkadaşım. Yorum başına para alıyor muamelesini bırakın artık.

Forumlardan care arayan demişsinizde, bi gülesim geldi.Ay ne caresi ya.
Bir de bilmem ne arkadaslarımdan aldıgım yorumlar falan demişsinizde,taş catlasa 10 tane erkek dinlemişsinizdir ki onları çogu hödüktür zaten.Yani onlara inanıp (ayrıyeten kendinizi de inandırmıssınız) buraya yazıp rezil etmişsiniz.
Siz ilişki gurusu musunuz?
Bugune kadar kac tane ilişkiniz olduda boyle zırvalıyorsunuz?
Hı bir de bu söylediklerinizi yazabilmeniz için,herkesin sizin ilişkinize baktıkları zaman, kıskanclıktan ölmeleri lazım ki böyle birsey olsa, siz eminim onuda yazardınız..

Yiyorsa yüzüne söyleyin diyenlere nazaran şöyle bir cevap vermek istiyorum.

Evet bir zamanlar bunları yüzlerine söylemeye çalıştım. Mesela boşanmış bir bayan arkadaşım vardı. Bayanlar erkeklere nazaran çok daha iyi niyetli düşünür ve gözü karadır. Erkek herşeyi hesaplar. Kadın başkasına aşık olup eşini terkedebilecek cesarete sahiptir fakat adam aşkından ölse yuvasını bozmaz. Etrafı düşünür,eşinin düşeceği durumu düşünür,yeniden herşeye başlamanın emeğini ve masraflarını düşünür , boşanmayı göze alamaz. Dışarıda ne yaparsa yapsın onu evde zaten bekleyen bir eşi vardır ve boşanıp yeni bir hayata başlamayı göze alamaz. Kısacası erkek mantıklı kadın ise duygusaldır.

Biraz karakterim,biraz gözlemlerim,biraz işim,biraz insan psikolojisine meyil vermem vs vs dolayısı ile erkekleri iyi tanıyorum ve onların zihniyetinin bizden ne kadar farklı işlediğini biliyorum. Amacım bayanlara da tanıtmak. Yoksa ben bunları yazarak zamanımı neden boşa harcıyım. İnsanları aşağılamak için mi? İnanın kimseye kinim garezim yok. İnsanları seviyorum kimseye kin beslemiyorum.

Ayrıca şunu da söyliyim, doğruları öğrenmek isteyen kişi yanlışın batağındadır ki çıkmak ister. Ben 4/4 lük müyüm? Yoo. Şişmanım. Ses tonum berbattır horoz gibi konuşurum. Kafamda saç yok denecek kadar az, dişlerim çarpık, cildim güneş lekesiyle kaplı,hantal,orası burası sarkık bir bayanım. Hiç ilişkimde sorun yaşamadım mı? Yoo ben de herkes gibi sevdim sevilmedim terkedildim falan filan. Hiç birşeyim kusursuz değil ki milletin saçıyla başıyla dalga geçeyim.Zaten amacım biraz da kendi yaptığım yanlışların tekrarlanmaması.

Neyse boşanmış arkadaşım diyordum. Hiç evlenmemiş biriyle ilişki yaşıyordu. Arkadaşımın çocuğu da var... Sevgilisi buna sürekli günümüzü gün edelim anımızı yaşayalım diyormuş. Bu da sürekli "Evliliğe hiç yanaşmıyor,ne zaman evlenicez acaba,daha ne kadar bekliycem" diye bana soruyordu. Yani hiç söylenir mi bu çocuk seninle gününü gün ediyor,farklı emeller peşinde. Seninle asla evlenmeyecek bırak gitsin diye?? Doğruları hele bir söyleyin insanların yüzleri nasıl bozarıyor!

Neyse ben arkadaşımı çok sevdiğim için uyarmak istedim güzel bir dille. Ama onun bakış açısını tamamen tersine çevirmeye kalktığım için bana terslendi. "Sen bizim ilişki içinde neler yaşadığımızı biliyor musun? Bana nasıl sarılıp öptüğünü biliyor musun?" şeklinde kebdini savunmaya geçti doğal olarak...

Yani demem o ki, iyilik yapıp sorularına gerçek cevabı verdiğinde tokatlanmış gibi hissediyorsunyz kendinizi. Ben de ne yapabilirim, o seni haketmemiş,taşıyamamış, değerini bilememiş,boşver çok daha iyisini bulursun" gibi yalanlarla geçiştiriyorum. Ama bunlar birer yalan! Bu şekilde dostlarıma yardımcı olamıyorum....
Ben konuyu ilk defa gördüm ve çok hoşuma gitti. düşüncelerinize tamamen katılıyorum. aşırı tepki verenleri de açıkçası anlayamadım. siz sadece tecrübe aktarımı yapmışsınız. Ben bunda herhangi bir art niyet veya aşağılama falan gibi bir şey görmedim. maalesef insanların en büyük hatası kendilerinde kusur görememek..Ve dediğiniz gibi bu tür insanları uyarmak da ters tepki almanıza yol açıyor. buna benzer şeyler ben de yaşadım. Çok iyi anlıyorum. bu son anlattığınız konuda özellikle, gerçekten kadınlar o duygu yoğunluğu içinde gerçekleri göremiyorlar. dışarıdan gelen uyarıları tavsiyeleri de kıskançlık olarak algılıyor lar. algılıyoruz desem daha doğru olacak.hepimiz buna benzer şeyler yaşıyoruz çünkü. bence önemli olan, hatalardan ders çıkarabilmek. bir ilişkiye başladık bir süre devam etti sonuç hüsran....bir süre sonra başka biri girdi hayatımıza yine aynı seyler yaşandı. ..Bu durum hep böyle sürüp gidiyorsa anlamalı ki bir yerde biz hata yapıyoruz. çünkü karşıdaki kişi değişiyor ama olaylar aynı. kısaca tecrübelerle insan kendine çeki düzen verebilir.biraz zaman kaybı oluyor.biraz da duyguları yıpraniyor insanın.ama bir sonraki ilişkide bir şeylerin yoluna girdiğini farkedebiliyor....

X