Ben oyalıyor muyum?

Yinebirben

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2018
399
329
31
Tekrar merhaba bugün kendi hayatımın en orta yerinden çözemediğim bir sorunu paylaşmak istiyorum kafam çok karışık
Erkek arkadaşımla 8 senedir beraberiz önce bana para biriktiriyorum ikimiz için dedi belçika ya amcasının yanına gitti şehirler arası değil ülkeler arası aşk yaşadık 3 sene sonra bir kuruş biriktiremedigini annesine ev almak için çalıştığını söyledi ben bunu öğrenince ben seni para biriktir diye beklerken sen ailen için bile olsa beni bekle diyemezsin ikincisi bana borcumuz sorunumuz olmaz diye söz verip gittin eğer borçlu evleneceksen ben beklemek istemiyorum hemen evlenelim dedim para biriktirecegim artık aileme gondermeyecegim dedi turkiye ye döndüğünde annesine benimle nisan yapmak istediğini söyledi annesi beni arayıp bizim paramız yok nisan filan yapamayız dedi ben de peki dedim sevgilim bana inanmadi annesi ben öyle demedim demiş
Ben bu olayın hırsıyla ne zaman benimle evlenmek istese kaçtım en sonunda bana sen benimle evlenmek istese kaçtım annesi bir kac kez annemi aradı ben işimiz var de şunu de diye anneme hayır dedi ettim kavga ettik ayrıldık son kalan 30 binlirasini da ayrılınca harcadım dedi 1 ayda 30 bin lira harcamış gerçi ben ailesine verdiğini düşünüyorum
Şu an evlenirsek bir sürü borçla evlenecegiz ben borç istemiyorum evlenince hemen hamile kalmak istiyorum en azından aldığımız para elimize kalsın onunla bile zor geçiririz gerçi 5000 gibi bir para gecicek elimize her ay (burda şunu söylemek istiyorum herkes bu 5000 meselesine kesinlikle tepki gösterecek ama lütfen bana o parayla biz şunu yapiyoriz vs gibi şeyler söylemeyin biraz lux yaşadığımı ben de biliyorum ) benim bu konuya asıl takmanın sebebi bana bizim için gidiyorum deyip sifirla dönmesi
Turkiye ye geldiğinden beri çalışıyor ayda 3000 civarı para alıyor üstüne bir de bankalara 7000 borcu var anasının babasının evinde yaşarken ben de çok sevmem de bu koşullarda evet diyemiyorum konuşmaya çalışsam küfür ediyor bağırıyor telefonu yüzüme kapatıyor üstüne bir de ailem de onu asla istemiyor ben b astirsam babam tamam diyecek ama bosanir da donersem ben demiştim diyecek bu bile benim kahrolmama yetecek
Yani geçmişe baktığımda her gün benimle evlenmekmisteyen ama asla gerçek bir adım atmayan birisini goruyorum kangren gibi tamam yanyanayken herşey güzel de 8 sene sevgili olunur mu ya
Iki ay önce yine dedim annemekabul edin suç onların olsun nasıl olsa gelmeyecekler biliyorum benim başımıutuluyor sizinkiler beni istemiyor diye annem dedi gelsinler annesi demiş paramız yok yine annesi de benimle her konuştuğunda sizinkiler istemiyor basın nikahı boşverin gerisini diyorlar yani ben üçüncü evliliğim sanki gidip kot pantolonla evlenegim çünkü benim anam babam yok
Borç konusuna gelince ucuza ev eşyası alırız 4 bine düğün paketleri var diyor sonra değiştiririm vs diyor da zaten benim boğazından kisacaksin ayrıca ben de çalışıyorum sen mi değiştirmiş oluyorsun zaten yine borca gireceğiz
Kısacası bu bedavaya kız alma mevzusu benim gururunu çok kırıyor sanki benim ailem yokmuş gibi davranıyorlar kafam cok karisik o yuzden dusuncelerimi cok karisik yazdim kusura bakmayin sonuna kadar okuyana da teşekkür ederim ben ne yapayım hatalı miyim yol gösterin bana

hiç tereddüt etme arkana bakma bırak git ... sakın ama sakın evlenme ... bu aile asalak gibi evlendikten sonrada para koparır oğlanlarından... lüks yaşamaya alışmissın kısık yaşamya gelemezsin ... bile bile lades demeyin yakmayın başınızı

Madem parasını ailesine vermek istiyor bırak versin sen de yoluna bak. Belli bir yaşa gelmiş yuva kuracak insan hala da ailem diyorsa kendi kuracağı hayatı dusunmuyorsa kendi bilir. Kimse borçla hayat kurmak zorunda değil istememek en doğal hakkın. Bı de ailesini anlamadım bizim paramız yok diyor o zaman oğulları hiç evlenmesin hep onlara baksin. Aileye yardım edilir orası ayrı ama sonuçta oğlu da kaç yaşına gelmiş onun da bir hayat kurmasına izin vermeliler

8 sene sizi oyalamasına katlanmışsınız.
Şimdi burda herkes evlenme diyecek ama siz büyük ihtimal gidip evleneceksiniz bu adamla.
Ayrılacak olsaydınız çoktan ayrılmış olurdunuz.
Sadece çocuk yapmayın bari bir kaç sene en azından.
Çünkü bu evliliğin temeli sağlam olmayacak.
Ama eğer mantıklı bir insansanız ortada ne doğru düzgün bir ilişki ne de kurulacak olan sağlıklı bir yuva var bunu seziyor olmalısınız.
Evliliğiniz borç harç ödemekten ibaret olacak ve madem lüks yaşayan bir insansınız gayet açık ki siz bu duruma uzun süre katlanamayacaksınız.
İyi düşünün, ölçün, tartın öyle karar verin.
He ortada bir de sizi istemeyen bir kaynana adayı var.
Katlanacağınız şeyler sadece para meselesi değil aileler arasında anlaşmazlıklar, karşı tarafın ailesiyle geçinenememeniz hepsi eklenecek üstüne.

Paradan başka bir derdiniz yok sevgiye dair tek satır yakalayamadım 8 sene nasıl beraber kaldınız hayret. Bana kalırsa ortada bir ilişki yok daha doğrusu saygı sevgi yok neden hala devam ettiriyorsunuz

Bence sadece evlilik için yapilmis bir hırs var ortada . Aşk sevgi saygı bunların hiç birisi yok. Kaldı ki karşı taraf resmen seni masrafsız dugunsuz almanın derdinde. Ailenin lafını dinle Şakin yanlış yapma

Ben evleneceğim hirsinda değilim hayatımdaki insandan vazgecemiyorum seviyorum da zaten eğer derdim para olsa durmam pek de mantıklı olmazdı ikincisi ben zaten çalışıyorum allaha şükür ihtiyacım yok benim tek derdim borcumuz olmasın çocuğumuz olsun istiyorum

Benim eşimin ailesi zengin değil, ama eşim evlenirken pırlanta yüzuk bile aldı. Bunu şunun için söylüyorum elindekini bizim için harcadı, değer verdiği için.
Sen lüks harcamanın vs düşüneceğini önce sana değer vermeyen sevgiliyi dusun.

Benim eşimin ailesi zengin değil, ama eşim evlenirken pırlanta yüzuk bile aldı. Bunu şunun için söylüyorum elindekini bizim için harcadı, değer verdiği için.
Sen lüks harcamanın vs düşüneceğini önce sana değer vermeyen sevgiliyi dusun.
Ben lüks yaşamanın peşindeyim mi diyorum değer verdiğini biliyorum bana zaten çevresi de öyle söylüyor bizi gören herkes allah sizin gibi bir ilişkiyi bize de nasip etsin diyor daha neler neler
Benim derdim eşimin zengin olması değil ki

iyide onların parası var veya yok.
ikinizde 60 bin varmış işte. size ne ( sevgilinle sana) ailesinin parasından.
bizim birikimimiz var deseydiniz.
annesindeydi o para zaten sevgilim için biriktiriyordu ben onlardan birşey beklemezdim ki o para yok derken o 30 binden bahsediyor

Ben lüks yaşamanın peşindeyim mi diyorum değer verdiğini biliyorum bana zaten çevresi de öyle söylüyor bizi gören herkes allah sizin gibi bir ilişkiyi bize de nasip etsin diyor daha neler neler
Benim derdim eşimin zengin olması değil ki
Bence değer verse sana , hayalindeki şeyleri yaşatır. Dugun yangından mal kaçırır gibi , eşyalar öyle.
8 yılda 500 TL kenara koysa 48 000 lirası olurdu. İnsanın sevdiği varsa onun için imkanlar doğrultusunda birikim yapar. Ki sizinki hep ailesine yapmış,. Yapmasında sakınca yok tabi. Ama şimdi 20000 de sizin için biriktirseydi fena olmazdı. Yani 8 yada sizin için hiç bir şey yapmamış. Dışarıdan anlattığına göre yorumum bu malesef.

X