beni hırsızlık ile suçladılar:(

yalnizzcicek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2019
139
80
33
çalıştığım markette yemek getirilen sefer taşlarından biri kayıp olmuş bayramın üçüncü günü, bende ilk iki gün full çalışmıştım ve iki gün boyunca bayramda yemek gelmedi kalan yemekler iğrenç kokmaya başlamıştı, bende bulaşık sırası bende olduğu için onları da yıkayıp koydum ama benden sonra gelen arkadaşlar mutfakta bir tanesinin eksik olduğunu soylediler, mağaza şefi ve mağaza müdürü ise kamera kayıtların var sen aldın diye iftira attılar, neye uğradığımı şaşırdım ne diyeceğimi bilemedim, o gün bende alışveriş yapmıştım elimde poşetlerim vardı ama içinde o tasin birinin olduğunu görmeden poşet dışında bana hırsız diye iftira atmaları çok dokundu bana, annemi çağırdım markete ona da inanmadılar, geniş çaplı bi kamera izlemesi yapılacakmış, ben tenezzül etmem oranın pis tasına ama anlayamıyorum bu insanlara, dunden beri böyle moralim bozuk ne yemek yiyebildim ne uyuyabildim, bi insani karalamak bu kadar kolay mi, ki ben hırsız olsam kasadan para çalarım ama hiç açığım vs. de çıkmadı... ne yapıyım arkadaşlar hiç moral falan kalmadı, bu bana yapılan bir oyun mu hiç aklım almıyor cidden, işten çıkmayı düşünüyorum ama bu seferde çaldığı için cıktı işten diyecekler.... 😞😞😞😞

güncelledim, arkadaşlar öncelikle yardımcı olduğunuz için tesekkür ederim, ben dün magazanın genel müdürü ile konuşyum, annem ile gittim çünkü bana bir gün öncesinden yarın gel 11 de bir daha konuşalım, kamera kayıtlarına bir daha bakalım demişti, gittik knoustuk, ben yine ses kaydı aldım, bana dedi ki, görüntülerde posetinin içindeki şeyler önden bakınca yuvarlak ama yandan bakınca da kavanoza da benziyor sen kasanın yanını dönünce dedi, bende tamam işte o gün sarımsak turşusu almışyım onun kavanozu bu dedim, ben tam net birşey söyleyemem sen tekrar çalığtığın subene git tekrar izle görüntüleri magaza şefi ile dedi bana yolladı yanından annemle beni, biz tam genel müdürün görevli olduğu şubeden çıktık, yemek getiren şirketin beyaz aracı orada yemek dağıtmak için gelmişti annemle bekledik dışarı çıkmasını, çıktığında sordum abi X subesinde taslardan biri kayıp diyolar, sen bi bilgin var mı yok mu? bana hırsız diyolar çalıtığım subede dedim, annemde sordu, adam tamam abla ben hallettim o işi bulundu dedi, annem oğlum ne olur gel anlat dediyse de adam yemekleri dağıtmam lazım gecikiyorum, ben gidince senin subeye söyleyecem dedi, annemle tekrar genel müdürün ofisine cıktık, adamı gördük az önce bulundu dedi bize, siz de bir arayın yemek getiren şahısı teyit edin dedim, ses kaydı aldım tabi ki telefon ile, genel müdür aradı, önce şirket sahibini sonra çalısanını v.s birkaç kişi ile konuştu, ((" tamam, bulundu mu, demek iç içine geçmiş ")) dedi, magaza sefini (bayan olanı) aradı, X bey de sen de ( benim adım) 'den ikiniz de özür dileceksiniz tüm personelin önünde dedi, ben başka subeye alın ben o insanlar ile tekrar çalışmak istemiyorum dedim, alamam heryer dolu dedi ama biz saat 11 de görüşmeye gidince 3 kişi iş görüşmesi için bekliyordu...
neyse ben oradan çıktım gittim, subeme geldim ama magaza müd. ve magaza sefi benle doğru düzgün konuşmadı bile, hatta magaza müdürü bana sen çık, git dışarda bekle diye sözler söyledi ( kendisi çok agresif ve parlayan biri) ve magaza sefi, X beyin konusmadan haberi yok ben ona konuyu anlatayım ikimiz bir konuşalım önce dedi, ben tabi ki ses kaydı alıyorum, bir süre dışarda bekledim ve onun içerden hayır benim güvenim sarsıldı bir kere ben bir daha çalışmam diye sözlerini duyunca içeri girdim ve tasın bulunduğunu yanımda size telefon açıldığını benden özür borcunuz oldugunu, sizlerin yüzünü görmek istemediğimi ama sucsuz olduğum için ve bana iftira attığınız için benden özür dilemenizi bunun genel müdürünüzün emrettiğini söyledim...
magaza sefi; bize yemek şirketinden bir bilgi gelmedi, 2 gündür nerdelermiş, bu taslar iç içe geçmiyor bize bunların bir cevabı lazım dedi bende banane herseyi neden bana soruyorsunuz, yeter artık gidin yemekleri kim getiriyorsa onlara sorun dedim, biz senle çalışmak istemiyoruz dediler tekrar bende sizle çalışmak istemiyorum zaten dedim ve çıktım tekrar genel müdüre gittim ancak sekreteri beni odasına almadı, ben iletiyim söyleyeceklerini dedi, bende ne özür dilediler ne basşka birsey beni o subeye istemiyolar, baska subeye verin beni dedim, sen bekle ben iletip geliyim dedi, ben bekledim kadın gelince bana sen istifanı vermişsin zaten bizim yapacak birşeyimiz yok demiş, bende benim suçsuz olduğum anlaşıldı neden bunun faturası bana çıksın neden ben işimi kaybedeyim, suclu olan kimse o çıksın işten bu kadar duygusal siddete uğradım deyince dur ben bir kere daha sorayım geleyim dedi gitti, geri gelince sen eski şubene git orda seni bekliyorlar hepiniz birlikte konusacakmışsınız dedi, tekrar eski subeye gittim, yine orada magaza sefi ve müdüründen baska kimse yok, beni buraya gönderdiler deyince magaza müdürü bana daha agresif davrandı, gözleri fıldır fıldır iğrencç bir sekilde agzı titreyerek konuşuyor, sen olayı buralara tasıdın, biz senle anlaşıp bu olay kapansın diye istifa kağıdı imzalattık, sen buralara tasıdın olayı bende arkasını bırakmayacam, görüntüleri kriminale gönderecem , sonrada sana en büyük tazminat davasını acacam diye sözler söyledi, bende bana birsey yapamazsın bir hakkın yok, benim masum olduğum kanıtlandı, taslar içiçine girmiş yanımda konuşuldu dedim, bana bırak bu senaryoları dedi, ne senaryosu yapıcam ben sana yaaa ne saçmalıyosun sen dedim, öyle iç içine girmiş senaryolarını bırak sen bundan sonra olacaklara bak, pazartesi günü buraya polis cağıracam, gelme artık buraya , genel müdüre de gitme, annesi ile gelip duruyolar yanıma artık gelmesinler dedi genel müdür dedi, pazartesi günü artık polis çağırınca gelirsin dedi, sonra telefonunu cıkardı birini aradı, X'ciğim nasılsın iyimisin benim bir derdim vardı yanıma gelsene bi çayımı iç, bugün olmaz diyosun nereye gidicem ben? tamam pazartesi dava dilekçesi açıcam öyle mi? tamam tamam deyip kapattı, sonrada böyle olmasını sen istedin bakalım görecez tas mıymış neymiş posetteki sonrada en büyük tazminat davasını açıcam sana, bu saatten sonra bu olaydan dönenin taaa anasını avradını......... diyede küfür etti, bende ne kadar dava açarsan aç benim kimseden korkum yok, elinden geleni ardına koyma bakalım dedim gittim, ve bütün bunalrın ses kaydı var bende hepsi de açık açık duyuluyor..... sonra gittim, ben orda işe girerken bana referans olan bi abla vardı onu aradım, olayı anllatım, güldü, senin gözünü korkutmak için yapıyor o, birsey yapamaz dedi... sizler ne düsünüyorsunuz arkadaslar, inanın akıl verecek, yardımcı olacak doğru düzgün kimsem yok etrafımda, yarın bende önce sgk ya gidip işten çıkarılma maddemi öğrenecem, sonra da işkura gidip akıl danışacam, nasıl bir yol izleceğimi bilmiyorum, bana bu işlerden anlayan arkadaslar yardımcı okursa çok sevinirim.... simdiden çok teskkür ederim hepinize

Son düzenleme:
Isten cikarmak icin yapiyorlar.
Üzülme..bir an önce baska is bulmaya bak kendine.
çıkardılar zaten, kendi isteğinle cık kâğıda yaz, bu iş fazla uzamasın dediler, bende hakkımı aradıkça sesini yükseltme falan filan dedi ikiside, mecbur çıkış kağıdı yazdım ama genel müdüre de gittim söyledim, o da ben görüntüleri tekrar incelettircem dedi

çıkardılar zaten, kendi isteğinle cık kâğıda yaz, bu iş fazla uzamasın dediler, bende hakkımı aradıkça sesini yükseltme falan filan dedi ikiside, mecbur çıkış kağıdı yazdım ama genel müdüre de gittim söyledim, o da ben görüntüleri tekrar incelettircem dedi
Amaçlarına ulaşmışlar, keşke duygusal davranmasaydınız bu kadar. Yanlarına bırakmasaydınız

Sen izledin mi peki kamera kayıtlarını? Ne kadar kolay böyle insanları suçlamak aklım almıyor hak var nizam var..
izledim o gün alışveriş de yapmıştım elimde birkaç poşet vardı ama beyaz büyük kalın poşetler ve içinde o sefer tasi olduğunu söyleyemezler ki, beyaz poşetin dışından bakınca şunu almış bunu almış kim bilebilir

Asla işten çıkmayın. Hakkınızı arayın kamera kayıtlarına siz de bakın. Hatta adliyeye gidip suclandiginizi çalıştığınız yerden şikayetçi olduğunuzu ve kamera kayıtlarının incelenmesini isteyin. Gerekirse tazminat davası açın.
Bir arkadaşımın yeğeni de markette çalışıyor. Sırf bezdirip çıkartmak için her türlü pisliği yapıyorlar. Kız bırakacaktı biz izin vermedik. Marketin İstanbul'da ki merkezini arayıp durumu bildirttik. Sonuç bekliyoruz.
Sizin çalıştığınız marketle aynı mi bilemiyorum.
Çalışanı karalayan, ekmek parasına göz dimenlerei rabbim bildiği gibi yapsın.

Off ya bu mesajı şimdi gordum.
Lütfen gidin hemen tehdit edildiğinizi zorla size çıkış kağıdı imzalattirdiklarini söyleyin.
Gençler lütfen rica ediyorum haksızlık karşısında boyun egmeyin.
Savaşın ya lütfen savaşın.
Alo 170 i arayın. Yapın bir şeyler lütfen. Çok üzüldüm ben.

X