Benlerimi aldırdım en baştan anlatıyorumm (resimli)

luckygirll

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2014
12
0
34
Evet canlarımm dün benlerimi aldırdım bir yıldır aklımdaydı ve büyük gün dün doktoruma gittim .. 2 ay önce gittiğimde hemen alalım şimdi demişti ama ben biraz korktum tabi siteden yorumları okuyunca bir heyecanla gittim iz kalır mı diye sorduğumda beklediğim cevabı alamadım dokturumda küçük bir iz kalır dedi geçmez ama azalır cildinize göre herkeste değişiklik gösterir dedi.Ben benlerimden o kadar rahatsız oluyordum kii ize bile razı oldum benlerim yüzeyden biraz çıkıntılı 1 cm kadar biri burun kemiğimde biride sol yanağımda gözümün biraz altındaydı arkadaşlarım bile konuşur olmuştu git şunları aldır diye eee tabi bende durur muyumm gittim doktora arkadaşlar önce bir dermatologa ya da cildiyeye gidip göstermeniz alınıp alınamiyacağını bir sorun olup olmiyacağını sorun ki genelde bir problem görmüyorlar.Daha sonra plastik cerrahine yönlendiriyorlar sizi en kısa zamanda randevunuzu alıyorsunuz.Ben devlet hastanesinde gittim çünkü daha çok güveniyorum devlet hastanesindeki doktorlara nedense e bensgklı olduğum içinde bir ücretde ödemedimm..
Şimdi anlatıyorum doktora gittim beni direk koltuğa aldı benimin etrafına lokal anestezi uyguladı iğne sinek ağrısı gibi ağrısı çok az hissediliyor sonra 5 dk bekliyorsun ve işleme başlıyor doktor gözlerim kapalıydı ama hiç ağrı hissetmedim bu kadar çabuk ve ağrısız olucağını bilseydimm çok daha önce giderdim orası kesin kızlar .. 2 benimi yaklaşık 20 dakika içinde aldı dikiş attı sonra benlerimi patolojiye gönderdik sonuçlarıda 2 hafta sonra gelicekmiş bekliyoruz onlarıda öncesi ve sonrasının fotoğraflarını çektim çünkü daha önceki konularda hep okuyordum ama resim göremediğim için içimde sorular kalıyordu benim ekliyeceğim fotoğraflar belki size biraz yardımcı olur .. ve birde herkese siyah ince bir iple dikiş atıyorlarmış ben dikiş esnasında nasıl olduğunu göremedim ama şuanki pansumanımın altından beyaz ama büyük bir çizgi görünüyor birazda tedirgin olmadım değil yani acaba o kadar büyük bir iple mi yaptıda o kadar belli oluyor diye neyse 1hafta sonra gel dikişlerini alıcam dedi krem vericek misiniz dedim ama ne kremi falan dedi bana krem yazmiyicak gibi ama izin azalmasını sağlıyacak kremler yazıyorlarmış hep napıcaz bakalım haftaya tekrar yazıcam neler oldu diye kızlar bu arada sitede yeniyimm önceki ve pansumanlı halimin fotoğraflarınıda ekliyorum sizin için canlarım öpüldüünüüüüüüzzzzzz :*:KK54::KK54::KK54::KK54:

Eklentiler

• $Burun kemiði önce.JPG
    $Burun kemiði önce.JPG
    19 KB · Görüntüleme: 792
  • $sol yanak önce.JPG
    $sol yanak önce.JPG
    14,1 KB · Görüntüleme: 704
  • $Burun kemiði sonra.JPG
    $Burun kemiði sonra.JPG
    14 KB · Görüntüleme: 709
  • $sol yanak sonra.JPG
    $sol yanak sonra.JPG
    21,4 KB · Görüntüleme: 797
  • $komple en son.JPG
    $komple en son.JPG
    19,5 KB · Görüntüleme: 680
Evet sonunda dikişlerimi aldırdığım aşağıya fotoğraflarıda ekliyicem arkadaşlar ilk günki halinden ben memnunmuyum evet burun kenarımda iz denen birşey yok zaten yanağımdada bir cmlik bir iz var ama azalıcağı belli sivilce lekesi gibi duruyor zaten beni hiç rahatsız etmiyor şuan.ama bir iki sorum var kafamda ben normalde sebamedin cilt temizleyicilerini kullanıyorum acaba onları kullanmaya devam etsem problem olur mu,birde yeni aldırdıktan sonra kapatıcı kullanmam sıkıntı olur mu tahriş eder mi diye merak ediyorum arkadaşlar bu konuda yardımcı olur musunuz bana $burun duvarý.JPG $burun duvarý (2).JPG $sol yanak 3.JPG $sol yanak.JPG

Sağol canım bende aynı şekilde düşünüyorum.izlerimin gün geçtikçe rengi açılır diye düşünüyorumm ben :))

Evet sonunda dikişlerimi aldırdığım aşağıya fotoğraflarıda ekliyicem arkadaşlar ilk günki halinden ben memnunmuyum evet burun kenarımda iz denen birşey yok zaten yanağımdada bir cmlik bir iz var ama azalıcağı belli sivilce lekesi gibi duruyor zaten beni hiç rahatsız etmiyor şuan.ama bir iki sorum var kafamda ben normalde sebamedin cilt temizleyicilerini kullanıyorum acaba onları kullanmaya devam etsem problem olur mu,birde yeni aldırdıktan sonra kapatıcı kullanmam sıkıntı olur mu tahriş eder mi diye merak ediyorum arkadaşlar bu konuda yardımcı olur musunuz bana Eki Görüntüle 959948 Eki Görüntüle 959949 Eki Görüntüle 959951 Eki Görüntüle 959950

elma kabuğu surun bende geçti

Elma kabuğu lekelerde iyi geliyormuş bende duymuştum ama izlerde iyi geldiğini bilmiyordum bunuda yapılacaklar listesine ekliyorum o zaman :))

Arkadaşlar patoloji sonuçları için doktoruma tekrar gittim temiz çıktı burnumun yanında hiç iz yokmuş gibi diğeride çok az benden kesinlikle daha iyi duruyorr ama krem yazmicak mısınız dedi hayır yazmicam dedi hiçbirşey yazmadı bana burda okuduğum kadarıyla etol kullanan ve contractubex kullanıyorlarmış alıp kullansam mı merak ediyorumm ben aldıran arkadaşlar lütfen yardım edinnn

çooook geçmiş olsun çok güzel olmuş sevindim adına:KK9:

geçmiş olsun arkadaşım :) benim de dudak üzerin debüyük bir benim var,aldırmayı düşünüyordum ... peki kesisiz ,dikişsiz olmuyor mu acaba ...? lazer ile ... bilgisi olan arkadaşlarım paylaşırsa sevinirim ... sevgiler ...

Madem ücret de ödenmiyor ben de hemen gidip yaptırayım, beklemeye gerek yok.Zaten başka bir arkadaşım geçen yaz aldırdı, kendisi de çok memnun kaldı, ben de istiyorum ne zamandır, hep erteledim bugüne kadar.Yetti gari :) Tabi şu lazer olayını da hep düşünüyorum ama lazerle aldıran biriyle hiç karşılaşmadığım için, acaba nasıl bir bilgim yok benim de.Belki daha az mı iz kalır diye kesiyle aldırmadım bugüne kadar.

Normalde bu ameliyattan sonraki bandı en çabuk ne kadar çıkarabiliyoruz? Bir de izler ne zaman geçmeye başlar, yani hiç alındığı belli olmadan ne zaman yeniden makyaj yapabiliriz :)

Canıım herhangi bir para almadılar ssklıyız biz.Makyaj konusunada açıklık getiriyim ben dışarı çıkarken fondoten kullanıyorum normalde dikişlerim 7 gün sonra açıldı ondan iki hafta sonra makyaj yapmaya devam ettim hiçte birşey olmadı şuan s,zaten belli bile değil pek yanii diyorumki keşke o kadar zaman beklemeseymişim aldırdığıma o kadar seviniyorum kii

Canıım herhangi bir para almadılar ssklıyız biz.Makyaj konusunada açıklık getiriyim ben dışarı çıkarken fondoten kullanıyorum normalde dikişlerim 7 gün sonra açıldı ondan iki hafta sonra makyaj yapmaya devam ettim hiçte birşey olmadı şuan s,zaten belli bile değil pek yanii diyorumki keşke o kadar zaman beklemeseymişim aldırdığıma o kadar seviniyorum kii

Merhaba arkadaşlar,

luckygirl katılıyorum yani nerenizde olursa olsun bu benleri ssk hastanelerinde aldırtabiliyorsunuz. Ama sorumluluk anlaşması imzalatıyorlar çünkü kanser tehlikesi olabiliyor, onun için de doku örneği alınıyor tedbiren zaten. Genelde uzun süredir aynı, değişmeyen benlerde birşey çıkmıyor. Benim de kolumla koltukaltımın birleştiği yerde tam dönme ve hareket noktasında bir ufak et benim vardı atlet şekilli bir kıyafet giydiğimde bazılarının gözü takılırdı, ayrıca saçım sürekli takılıyordu ve kağıt kesiği gibi acıyordu, yani ha koptu ha kopacak şekilde bir de bu benler koptu mu çok kanıyorlar tehlikeli... Doktor bile ameliyatta kökünden aldı ki yüzeye çıkmasın diye köklü birşey sanırım. Ama sen o küçücük et beni beni ne uğraştırıyordu hele yüzde olursa ifadeyi de etkiliyor falan... Alındı patalojik olarak temiz çıktı, ancak omzuma yakın olduğundan saçımı yıkadığımda az da olsa su kaçırdım ve maalesef mikrop kaptırdım o kadar temizleyici baticona rağmen işte su ve nem değmeyecekti oldu bir kaza.... Acısını 15 gün çektim dikiş tam da elbiselerimin altına geliyordu kurudukça tabi oynuyordu. Sonuçta kapandı ilk günler kıpkırmızıydı dikişler alınınca,artık görünmüyor bile. İzin kaybolması yani tam anlamıyla kaybolması bende 8 ay kadar sürdü, zaten izden ziyade iyileştirdiği için vücut kırmızılık olarak kalıyor.

Kurtulun bence de şu benlerden ama kanserojen mi değil mi bilerek, araştırarak. Küçücük bir ben beni de senelerce uğraştırmıştı paylaşayım dedim, artık yok ve çok mutluyum...

Bu arada o minnacık et beni için bayaa ameliyat prosedürü uygulanıyor, öyle klinikte hemen kesiverin demiştim ben de doktor yok ameliyathanede alacağız demişti git gel en az 3 kez hastaneye gitmiştim ama kan testi de yaptırıyor, ameliyat sonrasında o bölgede sürekli batma, ağrı ve sanki bıçak saplanıyor gibi acı hissettim nasıl bir sinir ucundaysa artık:)) Bak sen şu miniğin yaptıklarına demiştik, sonra sürekli baticonlayacaksınız kırmızı kırmızı ve su değdirmeyeceksiniz, benim saçımdan süzülen bir iki damla su mikrop kaptırmıştı. 2 ay acısını hissettim . Küçücük sivilce gibi bir ben diyip geçmeyin sanki mide ameliyatı gibi herşey hazırlandı yattım kıyafetler steril, bölgesel anestezi ama azıcık acıdı kökü varmış bu benlerin o yüzden acıyor. Herneyse çok basit bir prosedür değil ama aldırmamak daha zahmetli, sürekli ay benim kopacak durumları :)) Hem estetik hem de canınız daha fazla acımasın diye aldırın arkadaşlar ssk'da alıyorlar bilginize...

Merhaba,
Ben de 2 ay once yanagmdan ben aldirdim. Basda ki kadar olmasa da halen kirmizi benim aldirdigim yer. Canim senin izlerinin kirmiziligi ne kadar zaman da gecti?
Bir de herhangi krem kullandin mi canim?
Iz kalmamis olmasi harika. Mumkunse son resmini ekleyebilir misin acaba?

Bu arada o minnacık et beni için bayaa ameliyat prosedürü uygulanıyor, öyle klinikte hemen kesiverin demiştim ben de doktor yok ameliyathanede alacağız demişti git gel en az 3 kez hastaneye gitmiştim ama kan testi de yaptırıyor, ameliyat sonrasında o bölgede sürekli batma, ağrı ve sanki bıçak saplanıyor gibi acı hissettim nasıl bir sinir ucundaysa artık:)) Bak sen şu miniğin yaptıklarına demiştik, sonra sürekli baticonlayacaksınız kırmızı kırmızı ve su değdirmeyeceksiniz, benim saçımdan süzülen bir iki damla su mikrop kaptırmıştı. 2 ay acısını hissettim . Küçücük sivilce gibi bir ben diyip geçmeyin sanki mide ameliyatı gibi herşey hazırlandı yattım kıyafetler steril, bölgesel anestezi ama azıcık acıdı kökü varmış bu benlerin o yüzden acıyor. Herneyse çok basit bir prosedür değil ama aldırmamak daha zahmetli, sürekli ay benim kopacak durumları :)) Hem estetik hem de canınız daha fazla acımasın diye aldırın arkadaşlar ssk'da alıyorlar bilginize...

8 ay surdu demissin canim gecmesi. Kirmizilik dan bahsediyorsun di mi?

Ben de 2 ay once aldirdim ve su an halen kirmizi pembe arasi ama belirgin halen. Yani bu pembelik hangi ayda goze batmamaya basliyor canim ya?

8 ay surdu demissin canim gecmesi. Kirmizilik dan bahsediyorsun di mi?

Ben de 2 ay once aldirdim ve su an halen kirmizi pembe arasi ama belirgin halen. Yani bu pembelik hangi ayda goze batmamaya basliyor canim ya?

Evet canım kırmızılıktan bahsediyorum, aslında 1 seneyi bile bulabilir kişiye göre. Ben geçmez diye biraz üzülmüştüm ama her halükarda et beni görüntüsünden daha iyidir diyordum. Geçiyor izi bile kalmadı şimdi. İl etapta fondoten sürüyordum kabuğunu döktükten sonra. Şimdi kesinlikle izi yok. Normal bir durum sonuçta çok üstten bir yara değil kökünü de almaları lazım kalıntı kalmaması için vücut da iyileştirmek ve yarayı kapatmak için uğraşıyor o kırmızılık ondan. Sadece temiz tutmak lazım ilk zamanlarında. Geçmiş olsun, iz geçiyor...

X