Beşi Bir Yerde Zayıflama Çayı Deneyimlerimiz

1 litre kaynamış suya

2 tatlı kaşığı Yeşil çay
Diğer bitkilerden yani funda, mate, kekik, biberiye herbirinden 1 tatlı kaşığı konacak.

Kaynamış suya bu bitkiler konacak 10-15 dakika demlenip süzülür öğünlerden yarım saat önce bir fincan içilir.

ınternette beşi bir yerde bitki çayı olarak aramış olsaydınız bulurdunuz.

2 aydır içiyorum. Diyet ve sporla birlikte kilo vermeniz kolaylaşıyor. Karışım yağ yakmanızı sağlıyor.
Bence limon sıkmadan içmeye çalışın

nette aradım tabii ki, senin yazdığın hali var her yerde...
yalnız ben bunların ayrı ayrı alındığını değil de her birinin oranlarını söyleyerek aktarda karışım haline getirtildiğini düşünmüştüm, o nedenle oran soruyorum...
neyse aktar bizden iyi biliyordur muhtemelen, sorup alırım
teşekkürler

Son düzenleme:
Bir günlük karşım ölçülerini kaseye koyup karıştırıyorum. Yani bir gün için önceden çayı yapmıyorum faydası gidebilir diye. İçeceğim zaman kasedeki karışımdan 2 tatlı kaşığı bir fincana koyup üzeirne sıcak su koyup 5 dakika demletip süzüp içiyorum.

Ben de 1 gün önceden yapmıyorum ki. Aldığım zaman zaten belli oranlarda veriyor aktar ve ben de hepsini iyice karıştırıp bir kaba koyuyorum. Yani demlemediğin sürece nasıl faydası azalabilir ki ? Hani normal çayları filan koyarsınız ya bir kaba,demleyeceğiniz zaman demleyeceğiniz miktarda alır demlersiniz.. Onun gibi yani

arkadaşlar bende biraz önce başladım hepsinden bir yeşilçaydan 2 kaşık koydum 1 litrede demledim
sonra içinden 1 su bardağı alıp içtim geri kalanınıda sıcak kalmasını sağlasın diye
termosuma döktüm ordan alıp içicem yalnız termosa süzüpte koydum.
limon da sıkıp içtim ben bitkiçaylarını sevdiğimden hoşuma gitti tadı
hepimize afiyet olsun yarasın lop lop yağlar yansın

kızlar bu tür bitki çaylarına limon sıkılması tavsiye etmiyor diyetisler televizyonda ve nette de okumuştum bitkilerin özelliğini öldürüyormuş limon bilginiz olsun ben mümkün olduğunca limonsuz içiyorum önceden bende limon sıkarak içiyordum ama bunu öğrenince limonu kestim

bende limonsuz içememki limonlu severim bitki çaylarını amaaaaaaaaaa
bu arada ben belime streç film de sardım spor yapmadığım için

arkadaşlar bu beşi bir yerde çayını muhakkak yemeklerden önce i içmek gerekiyor yemeklerden 15 dk sonra içsek ve ben öyle yapıyordum ve bn bu çayı içtikten sonra inanılmaz acıkmaya başlıyorum metobozlimayı çalıştırdığı için mi acaba ne yapayım şaırdım yemekten önce mi sonra mı içeyim faydasını nasıl görürürüm

bende yemeklerden önce içiyorum ama hemen yemekyemiyorum mesela ikinci içtiğim bardakta içip bişi yemiyoru um 3. bardağa kadar sonra 3. bardk içip yiyorum

bende aldım aktardan en sonunda paketliydi 5ide. bir kaba koydum hepsini karıştırdım aktarın önerisiyle sabah ve akşam aç karnına 1 kupa için ya da bardak 1 tatlı kaşığı koyup kaynar suya demlemeye bırakıyorum soğumadan yudum yudum içiyorum

ben artık limon sıkmadan içiyorum ama kabız oldum sigara içiyorum öle utuvalete çıkıyorum

ben de bugün başladım bu çayı içmeye
iki gündür yeşil elma diyeti yapıyorum bugün de beşi bi yerde çayı içmeye başladım
sabah akşam aç karnına içiliyormuş bildiğim kadarıyla
limon ise tadlandırmak için bi kaç damla sıkılabilir diye yazıyor
benim aktardan aldığım poşette beşi bir yerde çayı karışık demlemeye hazır şekildeydi
tadını pek sevmedim ama bakalım kilo vermek uğruna bi ay deneyeceğim

sositosositozemuszemuszemuszemuszemuszemustabii ki de bu çay hem yiyip hem yan gelip yattığımızda hiç bi işe yaramaz arkadaşlar biraz hareket ve öğünlerde elimizden geldiği kadar az yemeye çalışmalıyız bunun yanında 5i 1 yerdeyide içersek forma girebiliriz gerçekten etkisi oluyor ancak pes etmek yok aziimm var 3-5 fazlalık derken 10-20 oluverir. . . ve 5 i bi yerdenin içindeki her bitkinin kendine özel etkileri var ender saraç bununla ilgili yazılar yazmış internetten bakabilirsiniz.

Mate yaprağı: Tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılan mate çayı, yağ emilimini engelleyerek vücuttan su atımını kolaylaştırıyor. Her yaşta insanın rahatça kullanabileceği bitki, iştahı kapatarak zayıflamaya yardımcı oluyor.

Yeşil çay: Son yıllarda kullanımı bir hayli artan yeşil çay, vücutta biriken toksinleri atarak sindirimi kolaylaştırıyor.

Funda yaprağı: İyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar sökücü olan yaprak, bu özelliğiyle zayıflamaya yardımcı oluyor.

Biberiye: Yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bu bitki, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı sağlıyor.

Kekik: Halk arasında yaygın olarak kullanılan kekik, sindirimi kolaylaştırarak vücuttaki fazla suyu atarak kilo vermenizi sağlıyor.

bunu ender saraçın sitesinden aldım deneyelim elbet bi sonuç verecek bu bitkilerde . . . aziimm azim :)

Bende güzel bir spor ve diyet proğramıyla beraber 5i 1 çay kullandım
Faydası olduğuna inanıyorum ramazanın ikinci günü tekrar başlıycam inşallah

Ben de 1.5 haftadır içiyorum beşi bir yerde çayımı..Ancak ben günde 1 lt demleniyor ya hepsini içiyorum gün içinde!Öğünlerimde de dengeli besleniyorum.Spor yapıyorum hergün ve mutlaka en az 2 lt su içiyorum ki çoğu zaman 3 ltyi buluyor.Azaltmalı mıyım bu çayı dediğiniz gibi sabah akşam mı içeyim sadece?

ben bu çayı aktardan yarım kilo alıyorum gunde 3 kere kendım 1 fincana demleyerek içiyorum ve bayağı faydasını gördüm doğumdan sonra bayağı kilom vardı 74 kiloydum şimdi 58 kilo oldum sadece bu çayı içtim yememden kısmadım bu arada doğum yapalı 6 ay oldu ve spor falan da yapmıyorum hatta benim bir arkadaşım da bu yöntemle bayağı kilo verdi tavsiye ederim

bende basladım bu besı bı yerde caya... ıkı gundur ıcıyorum 1-2 kupa... tadı kotu sanıyordum ama degılmıs sekersız cok az lımonla ıcıyorum... bakalım nolucak :)..

cnm içebiliyorsan limozsuz iç çünkü diyestisyenler bitki çaylarına limon sıkılmamasını bitkielrin değerini öldürdüğünü söylşüyolar

merabalar bende 20 gündür içiyorum ve 4 aylık bi bebeğim var
biçok yerde emzirenler kullanmasın yazıyor ama içindeki bitkilerin içeriğini okuyunca hiçte öle ters bişe olmadığını gördüm hatta bazıları sütü bile arttırıyomuş ve hatta ben bu karışımı 6 ya çıkardım rezeneyle

fakaaaaat benim başka bi sorunum var
bu çayı günde 1 lt içiyorum ama idrarım fena yanıyo
yani bunlar hep idrar söktürücü diyemi böle yoksa bende başka bişemi var dicem ama geçenlerde böbrek usg si çekildim temiz çıktı
bende hep idrar yolu enfeksiyonumu oluyo şimdi
mikrop atıyosam ıyyyyy okadar mikroplumuyumki kafam çok karıştı
böle bişe yaşayan varmı acaba

kizlar bu besi bir yerde cayini ben 4ü bir yerde olarak 2 ay denedim hic bir faydasini görmedim rejim ve yürüyüste yaptim öyleyken kilo veremedim siskinlik yapti

X