BETA HCG DÜŞÜK ÇIKIP SONRA YÜKSELİR Mİ?

ezo15

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2024
33
23
22
kızlar 21 ocakta adet gördüm ve dün test yaptım kaset testte silik çıktı beta hcg değerim 62,84 çıktı ama düşük bir değer böyle olup sonra yükselen var mı?

Canım adet tarih dün mü olması gerekiyordu ki

21 ocakta olmuştum ama programda 22 ocak gösteriyor geçen ayda 1 hafta önce olmuştum aslında adet tarihimden yarın tekrar test vercem inşallah yükselmiştir.

6 haftalık gebeydim betam düştü derken geri yükseldi hiç bi şey anlamadım doktor kese falan görmedi acaba gebelik devam eder mi

Bu gün gittim doktora dış gebelik yok dedi beta hcg nın düşüp kanamanın olmasını bekliycez dedi

Bende kese falan hiç oluşmamış beta düşüyo yavaş yavaş doktor kendiliğinden düşer dedi ama hiç kanama leke falan yok deli oldum yani rabbim sizinde yardımcınız olsun benimki şuan 6 haftalık beta 5000 lerden daha fazla olması lazım ama şuan 44 düştü

Merhaba, ben de tecrübemi paylaşayım. İlk gebeliğim;
Reglim gecikmişti ve gecikmenin 3.günü sabah midem bulandı direkt gidip test aldım ve çift çizgiyi gördüm, hala inanamıyordum. Üstüne hemen gidip beta hcg baktırdım ve 255 çıktı, çok sevindik (tarih 8 şubat). Doktoruma yazdım 2 gün sonra tekrar baktır 510+ olması gerekir dedi, 2 gün sonra baktırdığımda sonuç 409 çıktı ve tabi moral bozukluğu yaşadım. Doktorum beklediğimizden düşük çıkmış 4 gün sonra tekrar baktır, sağlıklı diyebilmemiz için 1600+ çıkması lazım dedi. 14 şubatta baktırdım ve sonuç ne yazık ki 782 çıktı. 16 şubatta muayeneye gittim, 5,5 haftalık olmasına rağmen kese bile görünmedi ve dış gebelik de olabilir dedi. Bunu riske atmayalım, sağlıksız bir gebelik olduğu da aşikar diyerek ilaçla kanama başlatalım dedi. Kanamadan 2 gün sonra beta hcg baktır, düşerse eğer demek ki dış gebelik değil deriz dedi. Nitekim öyle oldu, 18 şubatta beta hcg değerim 220’ye düşmüştü. Dış gebelik değilmiş, rahimdeymiş ama embryo gelişmemiş.

26 martta tekrar beta hcg baktırdım 14’e düşmüştü. Beta hcg sıfırlandıktan sonra korunmadan ilişkiye devam edebilirsiniz dedi.

Sonu mutlu bitmedi hikayemizin ama önemli olan sağlıkla doğru zamanda gelmesi, bu yüzden pozitif bakıyorum. İnşallah isteyen herkes bebesini sağlıkla alır kucağına🫶🏻🙏🏼

Merhaba, ben de tecrübemi paylaşayım. İlk gebeliğim;
Reglim gecikmişti ve gecikmenin 3.günü sabah midem bulandı direkt gidip test aldım ve çift çizgiyi gördüm, hala inanamıyordum. Üstüne hemen gidip beta hcg baktırdım ve 255 çıktı, çok sevindik (tarih 8 şubat). Doktoruma yazdım 2 gün sonra tekrar baktır 510+ olması gerekir dedi, 2 gün sonra baktırdığımda sonuç 409 çıktı ve tabi moral bozukluğu yaşadım. Doktorum beklediğimizden düşük çıkmış 4 gün sonra tekrar baktır, sağlıklı diyebilmemiz için 1600+ çıkması lazım dedi. 14 şubatta baktırdım ve sonuç ne yazık ki 782 çıktı. 16 şubatta muayeneye gittim, 5,5 haftalık olmasına rağmen kese bile görünmedi ve dış gebelik de olabilir dedi. Bunu riske atmayalım, sağlıksız bir gebelik olduğu da aşikar diyerek ilaçla kanama başlatalım dedi. Kanamadan 2 gün sonra beta hcg baktır, düşerse eğer demek ki dış gebelik değil deriz dedi. Nitekim öyle oldu, 18 şubatta beta hcg değerim 220’ye düşmüştü. Dış gebelik değilmiş, rahimdeymiş ama embryo gelişmemiş.

26 martta tekrar beta hcg baktırdım 14’e düşmüştü. Beta hcg sıfırlandıktan sonra korunmadan ilişkiye devam edebilirsiniz dedi.

Sonu mutlu bitmedi hikayemizin ama önemli olan sağlıkla doğru zamanda gelmesi, bu yüzden pozitif bakıyorum. İnşallah isteyen herkes bebesini sağlıkla alır kucağına🫶🏻🙏🏼
Geçmiş olsun, dış olmadığını nasıl tespit etti doktor düşüş eğiliminde olduğu için mi sadece, benim artıyordu kese yoktu ne içerde ne başka yerde beta 1500 lerde iken gözükmedi artıyordu ama 2 kat değil 2 kez iğne oldum pıhtılı kanama başladı bu şekilde düşecek

kızlar 21 ocakta adet gördüm ve dün test yaptım kaset testte silik çıktı beta hcg değerim 62,84 çıktı ama düşük bir değer böyle olup sonra yükselen var mı?
Değeriniz çok iyi benim yumurtlamadan 8 gün sonra 5.49 cikti 2 gün sonra tekrarladim 24 cikti bugün doktora gidecem sizinki erken döllenme olmuş gayet iyi değer ne olursa olsun artışı önemli dedi doktor

Kızlar bende cumartesi (02.03.2024) kan verdim 65.3 cıktı bu gün yine kan, verdim (04.03.2024) 117.6 cıktı sizce nasıl yükselme cok mu düşük gidiyor

Walla canım 2 günde 2 katı dedıkleti için ister istemez stres oluyoruz inŞAALLAH güzel geçer herşey perşembe bir daha kan vercem
İnşallah canım inşallah içini ferah tut benimde bugün ilk muayenem var bende cumartesi günü verdim en son kanı bugün yine bakacaz inşallah yükselmiştir

X