BetaHcg oranına gore ikiz gebelik ihtimali

purplilac

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2024
95
75
29
Merhabalar
SAT 01.04.2024. Uygulamaya göre 4 hafta 3 günlük hamileyim. BetaHcg değerim 914,3 çıktı. Ailemde çok fazla ikiz var. Anneannem art arda iki tane ikiz doğurmuş. İkiz olan teyzelerimden birinin de ikizleri var. Ayrıca anneannemin 3 kız kardeşinin hepsinin de ikizleri onların da ikiz torunları var. Aileme sonucumu gönderdiğimde ikiz olabilir dediler. Ancak benim ilk gebeliğim hiç bilgim yok. Merak da ediyorum doğrusu. Önümüzdeki hafta doktor kontrolüm var ama ondan önce tecrübelerinize istinaden sormak isterim. İkiz gebelik olasılığı var denebilir mi? Yüksek mi yani tek gebeliğe göre BetaHcg değeri? Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

hayırlı olsun öncelikle evet bence de ihtimal var :KK200: ben dört haftalık 151 ile öğrendim hamileliğimi
Teşekkür ederim aslında ikiz bebeğim olsun çok isterim. Bizimkiler hep bir kız bir erkek oluyor. Zor da olsa bence ikizler çok sevimli. Ama tabi ki sağlıklı olsun da tek olsun ikiz olsun kız olsun erkek olsun hiç önemli değil

Teşekkür ederim aslında ikiz bebeğim olsun çok isterim. Bizimkiler hep bir kız bir erkek oluyor. Zor da olsa bence ikizler çok sevimli. Ama tabi ki sağlıklı olsun da tek olsun ikiz olsun kız olsun erkek olsun hiç önemli değil
ya öyle tabi sağlık önce ama insan yine merak ediyor düşünüyor buna engel olamıyoruz :)) sağlıkla gelsin bebişleriniz :KK200: :nazar:

Hayırlı olsun öncelikle kan değerindeki artışı da gözlemlerseniz daha fazla ihtimal verilebilir yani normal gebeliklerdeki artışa göre çok daha fazla oluyor ikinci kan verdiğinizde artışa bakarsınız zaten değeriniz 900lerde olduğu için önümüzdeki hafta kese görüntüsünden de belli olur :)

Hayırlı olsun öncelikle kan değerindeki artışı da gözlemlerseniz daha fazla ihtimal verilebilir yani normal gebeliklerdeki artışa göre çok daha fazla oluyor ikinci kan verdiğinizde artışa bakarsınız zaten değeriniz 900 olduğu için önümüzdeki hafta kese görüntüsünden de belli olur :)
Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Kalp atışını ne zaman duyarım?

Benim ikiz gebelikti ama beta hcg hep tek gebelikmiş gibi ilerledi. 6.haftada keseler görününce ikiz dediler

Merhabalar
SAT 01.04.2024. Uygulamaya göre 4 hafta 3 günlük hamileyim. BetaHcg değerim 914,3 çıktı. Ailemde çok fazla ikiz var. Anneannem art arda iki tane ikiz doğurmuş. İkiz olan teyzelerimden birinin de ikizleri var. Ayrıca anneannemin 3 kız kardeşinin hepsinin de ikizleri onların da ikiz torunları var. Aileme sonucumu gönderdiğimde ikiz olabilir dediler. Ancak benim ilk gebeliğim hiç bilgim yok. Merak da ediyorum doğrusu. Önümüzdeki hafta doktor kontrolüm var ama ondan önce tecrübelerinize istinaden sormak isterim. İkiz gebelik olasılığı var denebilir mi? Yüksek mi yani tek gebeliğe göre BetaHcg değeri? Yardımınız için şimdiden teşekkürler.
Merhaba benimde ikizlerim vardı tek yumurta ikiziydi beta hep çok yüksekti ve ailemizde ikiz yoktu🥲Ama şey duydum tek yumurta ikizi tamamen yapısal çift yumurta ikizi genetik diye duydum. Belki ikizdir çünkü yüksek baya 🥰

Ben de adetimden 2 gün sonra yani 4+2 oluyor galiba 910'u gördüm. Bence yüksek değil değeriniz. Artış nasıldı başka kan verdiniz mi?

Merhaba benimde ikizlerim vardı tek yumurta ikiziydi beta hep çok yüksekti ve ailemizde ikiz yoktu🥲Ama şey duydum tek yumurta ikizi tamamen yapısal çift yumurta ikizi genetik diye duydum. Belki ikizdir çünkü yüksek baya 🥰
Maşallah miniklere. Bakalım bugün yeniden kan verdim artış oranı önemliymiş. Sonucu gelince yeniden sorarım nasıl diye 🙃

4+3'te 914'tü. Bugün 4+4 1384 olmuş. Galiba normal artıyor. 48 saatte bir kat artması gerekiyormuş benim 24 saatte yarım kat artmış. Artış hızı da fazla değil normal

Benimde 7 haftalık ikiz bir kese diğerine göre küçük birinin kalp atışı duyuldu diğeri duyulmadı 10 gün sonra tekrar bakalım dedi doktor oksapar kullanıyorum kan sulandırıcı iğne progestan kullanıyorum fitil olarak bu durumu yaşayan var mı sonradan diğer bebekte diğerine yetişir mi

X