Tüp bebek ilk deneme tek embriyo transferi ikiz gebelik

Çok erken bakmışsınız Dr bana erken bakma baksan ve pozitif görünse biz onu kabul etmeyiz dedi 23 Haziran test günüm benimde bugün dondurulmuş bir embriyo yerleşti
iki tane embriyo olunca herhalde olmuştur diye heves ettim erken baktım da bakalım yarın tam 12. Gün bakalım değer ne hayırlısı 🙏😊 bir de kanamam olunca bakmak zorunda kaldım aslında çünkü tam adet olma zamanımdı

Merhaba arkadaşlar, tam 2 yıl sonra gelen minik mucizelerimle hem umut olmak hem de yardım istiyorum sizlerden. Uzun uzun anlatacağım ki başından geçmemiş bu yollardan geçecek kişiler eminim ki araştırmak isteyecekler. Biraz tez canlı biri olarak bebek istemeye başladığım 3. yada 5. ay tam hatırlamıyorum doktora başladım çocuğum olmuyor diye. Tabi 2 yıldır evliyim etrafımda çocuğu olmayan kimseyi duymamıştım ve hemen olacak sanıyordum. Doktora 1 yıl olacak neredeyse olmuyor diye söyledim çünkü biliyorum beni geri gönderecek beklemeye tahammülüm yok. Sonra bilenler vardır işte reglin 3.günü kan testleri sonra rahim filmi yumurta geliştişip çatlatma aşamalarından geçtim prolaktinim hep yüksek çıkıyordu düşürüyordu 2-3 ay sonra yine yükseliyordu. Bu tedavilerde bir sonuç alamadım 5 denemeden sonra aşılama yapmamız gerektiğini söyledi kabul ettik ve yumurta geliştirip çatlatma iğnesi yapıp bu kez spermi onlar veriyordu. Bu şekilde de 2 deneme yaptık ve olmadı. Doktorum bizi İstanbul Medicana hastanesi Selman Laçine gönderdi. Gittiğim hastanede özeldi ve büyük ihtimal birlikte bir anlaşmaları var. Doktoruma güveniyodum başka çarem yoktu araştırmadan o hastaneye gittim. Ön görüşme için gittik ama aklımda henüz tüp bebek falan yok çünkü daha 3 yıldır evliyim ve sadece 1 senedir çocuk için bir şeyler yapıyoruz. Doktor tüp bebek nasıl yapılır anlattı kan değerlerimi inceledi sonra muayene etmek istedi ve yumurta rezervin yaşına göre düşük dedi. İşte normalde 10 yumurta görmem gerekirken sende 5 görüyorum gibi şeyler söyledi. Ve 1 sene bekleyip bana gelmeyin sonra tarzında bişey söyledi tam hatırlamıyorum buna yakın bişeydi. Biz tabi hala düşünmüyoruz fiyat aldık falan döndük. Ama bizi bi korku sardı ya 1 sene sonra gelmeyin dedi 6 ay sonra bari gidelim yaptıralım falan dedik bi yandan da bütçe ayırmaya çalışıyoruz çünkü ben çalışmıyordum. Sonra Kasımda başlarız falan demiştik o sürede ben işe girdim arkadaşlara anlattım kasımda tüp bebek yaptırıcaz izin sıkıntısı yaşar mıyım falan. Sonra daha önce duymadığım bir şey arkadaş amh testi yaptır yumurta rezervine bakıyolar dedi. Bunu yaptıralım eğer gerçekten düşük değilse en az 1 sene kesin bekleriz dedik.(çünkü tüp bebek merkezleri işi biraz para olarak görüyorlar diye şeyler okumuştum) Amh testi yaptırdık benim değerim 1.61 çıktı. Doktorumu aradım böyle böyle test yaptırdım sonuçla ilgili bilgi almak istiyorum dedim. Sınırda çıkmış yaşına göre düşük dedi. Tüp bebek yaptırıcam ama 1 sene beklemek istiyorum dedim beklemeni tavsiye etmem o kadar süre dedi. Artık kesin olarak karar verdik ve 2023 Ocak sonu merkeze gittik ve tedaviye başlamaya karar verdik. Tabi fiyatlar 2 katındanda fazlaya çıkmıştı. Öncesinde randevu aldık ve bana adetin 3. Günü gelmemi söylediler. Orada yine muayene falan oldum ama ilgilerini hiç sevmedim bazı şeyleri rast gele yapıyorlar gibiydi hatta adetin 3. Günü çağırdıkları halde doktor muayene ederken keşke dün gelseydin dedi. Keşkesi mi var benim maddi manevi hayatımı etkiliyo bu süreç söylemesi çok kolay. Sonra iğnelerim ilaçlarım alındı ve yumurta geliştirilmeye başlandı. İğnelerim işte olduğum saatlere geliyordu ilk heyecanla arkadaşıma yaptırıyordum haftasonları evde vuruyordum. Ve böyle böyle opu günü geldi benden 6 adet yumurta toplandı sayının çok az olduğunu biliyordum moralim bozuldu çünkü ben 1 tane transfer dışında 3 adette yumurta dondurmak tutmazsa daha az masraf ederim diye düşünüyordum. Ertesi gün 2 tanesinin döllendiğini söylediler 2. Gün bir tane daha döllendi ama gelişimi geriden geliyor dediler. Tüp bebeğin en zor aşaması bence her gün embriyologların aramasını beklemek çünkü her şey boşa gitmiş olabilir. 4. Gün 2 tane emriyomun gelişimi devam etmiş dondurma kararı almışlar. Normalde hep 3. Gün ve 5.gün embriyolarını duyuyordum. Kesin bir sorun var bekletmiyolar donduruyolar dedim. 1 adet dönemi bekledik ki rahim kendini toplasın iyi ki de doktor bu yöntemi uygulamış. Transfer günü geldi bayram arefesinden 1 gün önceydi 19 Nisan günü gittik ve bebeğimizi aldık. Tuvalete çok sıkışık olduğum için ilk duyguya odaklanamadım (transfer öncesi de kızdığım şeyler oldu ama çok takmadım bebeğime odaklandım) Bu arada 2 embriyodan hangisini istediğimi de sormuşlardı ve ben 2.yi seçmiştim. Ama transfer sırasında sürekli Ettehiyyatü duasını okumaya çalıştım belki bebeğim ikiz olur diye. (Annem yemek yaparken oku bereketli olsun der). Ama bi yandan ultrasondan o ilk anı kaçırmıyım diye duayı karıştırdım kaç kez baştan başladım. Sonra yarım saat beni dinledirdiler ve eve gönderdiler eve gitmemiz 1.5-2 saat sürdü ben arabada arkada yatarak eve geldik. O gün ve sonraki gün yattım ama kendimi ayağa kalkmamam lazım diye kasmadım. Zaten 1 gün evde tam yattım sonra bayram diye ordan oraya bayramlaşmaya gittik. Bayramın 2. Günü eşimle tartıştık sabahlara kadar uyuyamadım bütün moralim bozuldu kesin olmayacak dedim eşimi suçladım ama karnımı severek ağladığım için onu üzdüğüm için bebeğimden özür diledim. Ve test günü geldi sabah erkenden kan testi verdik. Sonuçlar için elimize her telefonu aldığımızda kalpten gidiyorduk. Eşim sabredemedi hastaneye gitti yanında ben yokum diye sonuç vermediler falan sonra birlikte gittik. Kadın sonuçları verdi bakmadan katladım ve arabaya gittik. Kağıdı eşime verdim kan değerlerinin 100 falan olması lazım dedim anlaması için bende kafamı çevirdim. Her şeye hazırdım ama olacak diye düşündüm hep. Eşim çığlık attı değerin 356 olduğunu söyledi doğrumu görüyoruz diye baktık ve hıçkırarak ağladım arabada. Eşimin ailesine kendi aileme söylerken hep ağladım. 2 gün sonra kan testimi yeniledim ve 700lere yükselmişti. Doktor keseyi görmek için gün verdi gittik daha bebemiz minicik olduğu için sadece keseyi ve minicik nokta gördük. Sonra 3 hafta sonra yeniden randevu verdi zaman çok zor geçti artık midem de bulanmaya başlamıştı. Tekrar kontrol günü geldi ekrana baktığımda 2 karartı görüyorum ama tabi olamaz ya falan diyorum kendi kendime doktorda uzun süre sessiz kaldı ve sonra 2 bebek var dedi. Direkt ağlamaya başladım ikizlerim olmasını hep istiyodum bu fikirden korkmakla beraber. Hatta eşime söylediğimde kızıyodu nasıl bakıcaz diye. Hayallerim gerçek olmuştu ikisi de yaşıyordu. Doktor pek gülmedi riskli olduğunu söyledi ama tüm gün ağzım kulaklarımdaydı işe gittim herkese söyledim tüm dünyaya haykırmak istedim. Gecesi yatmak üzereyken kırmızı renkte kanamam oldu ve acile gittik iğne, fitil ve serum verdiler kanamam durdu. Bu arada bi bebeğim 7+3 bi bebeğim 7+2 günlüktü. Çok korktum ama birsürü kişi bebeklerini sağlıkla kucağına almış yakınımda müdürümün bile tek yumurta ikiz torunları vardı. Ama birsürü kişi de bebeğini kaybetmiş erken doğum yapmış. Şimdi tek dileğim bebeklerim sağlıkla büyüsün hayırlısıyla kucağıma alıyım. Bir şey nasibinizde varsa o oluyor arkadaşlar. Tam 2 senelik tedavi sürecimden sonra ikizlerim oluyor çok şükür Rabbime
Maşallah canım inan gözlerim dolu dolu okudum. İnşallah saglıkla sıhhatle kucagına alırsın. Benimde troidim yüksek cıkıyo düşmesini bekliyoruz ama içim çok sıkılıyo olumsuz duymaktan çok korkuyorum. Bir dıs gebelikle tüpümün birini aldılar.

Maşallah canım inan gözlerim dolu dolu okudum. İnşallah saglıkla sıhhatle kucagına alırsın. Benimde troidim yüksek cıkıyo düşmesini bekliyoruz ama içim çok sıkılıyo olumsuz duymaktan çok korkuyorum. Bir dıs gebelikle tüpümün birini aldılar.
Amin çok teşekkürler. Size de çok geçmiş olsun inşallah en yakın zamanda sağlıkla güzel haberler alırsınız. Hepimiz bir şekilde sınanıyoruz maalesef ki. Çocuğum olsun çok istedim şimdi de düşük tehlikem var sürekli korkarak geçiyor günlerim. Allah isteyen herkese sağlıklı hamilelik ve bebişler versin

Gününü beklersen zaman geçmez kendini oyalamaya düşünmemeye çalış ben öyle yapıyorum. Bana hemşireler yumurta toplantıkdan 10 gün için de kanaman olucak dedi ama bnde ilk gündü yalnış hatırlamıyorsam ufak kanama oldu böyle lekelenme gibi ama reglimi yumurta toplantıkdan 18 gün sonra oldum. Hazıranın 13.de olmam gerekirken 9 da oldum. 4 gün öne attı reglim birde çok ağrım oldu.

Gününü beklersen zaman geçmez kendini oyalamaya düşünmemeye çalış ben öyle yapıyorum. Bana hemşireler yumurta toplantıkdan 10 gün için de kanaman olucak dedi ama bnde ilk gündü yalnış hatırlamıyorsam ufak kanama oldu böyle lekelenme gibi ama reglimi yumurta toplantıkdan 18 gün sonra oldum. Hazıranın 13.de olmam gerekirken 9 da oldum. 4 gün öne attı reglim birde çok ağrım oldu.
Benim de yumurta toplama günü kanamam oldu biraz , yumurta toplamadan sonra da 8. gün adet oldum ama dediğin gibi hem çok kanamam oldu hemde ağrıdan ağladım o derece

Birde bende pıhtı gibi parça kanama oldu. Bi günde 4 tane ağrı kesici içtim yine de fayda etmedi :KK43:
Bende de oldu siyah siyah parçalar doktor hatta kontrole çağırdı enfeksiyon kapmayayım diye ama işlem uygulandığı için normal dedi . Senin de dediğin gibi felaket ağrılıydı 😭

Ben yumurta toplama dan sonra enfeksiyon kaptım felaket kaşıntım oldu başka doktor’a gittim fitil verdi kullandım iyi geldi simir testi yaptırmıştım yoğun enfeksiyonun var die tekrar fitil verdi bıktım resmen 1 senedir fitil kullnmaktan. Bi tedaviye başladık kullanmadığım ilaç kalmadı kaşıntıdan dolayı🤦‍♀️😬 İnş transfer zamanı sıkıntı yaşamam 😔

Ben yumurta toplama dan sonra enfeksiyon kaptım felaket kaşıntım oldu başka doktor’a gittim fitil verdi kullandım iyi geldi simir testi yaptırmıştım yoğun enfeksiyonun var die tekrar fitil verdi bıktım resmen 1 senedir fitil kullnmaktan. Bi tedaviye başladık kullanmadığım ilaç kalmadı kaşıntıdan dolayı🤦‍♀️😬 İnş transfer zamanı sıkıntı yaşamam 😔
Çok geçmiş olsun inşAllah yaşamazsın öyle bir şey , transferin ne zaman?

Amin çok teşekkürler. Size de çok geçmiş olsun inşallah en yakın zamanda sağlıkla güzel haberler alırsınız. Hepimiz bir şekilde sınanıyoruz maalesef ki. Çocuğum olsun çok istedim şimdi de düşük tehlikem var sürekli korkarak geçiyor günlerim. Allah isteyen herkese sağlıklı hamilelik ve bebişler versin
Profildekileri sizin sandım ben rabbim size bagışlasın minnaklarınızı

X