Beyaz tenli kadınların sürekli kendilerini övmeleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Aleeyy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2023
28
21
20
Gerçekten gommek için ya da esmer tenli olduğum için açmadım bu başlığı,bana çok garip geldiği için anlatmak istiyorum. Beyaz tenli arkadaşlarım taş gibi bir kız gördüğü zaman oha ne kadar da güzel bembeyaz diyorlar ,kıza bakinca benim gördüğüm manken gibi ağzı burnu kutu gibi bir kız oluyor. Bunu dile getirdiğim de bembeyaz olduğu için güzel olduklarını söylüyorlar? Bana çok komik geliyor bu durum ,insanların zevkleri farklı olabilier tabii ki de . Ama o an kendilerini de övmek için bunu dile getiriyorlar . Bir arkadasim var biraz kilolu ,bir kizi överken hiç fiziği çok iyi diye övdüğünü görmedim . Söylediği ilk şey ne kadar da beyaz oldugu oluyor. Bazen çok pot kırıyorlar esmerlerin bazıları cingen gibi duruyor vsvs diyerek. Ben hiç bir zaman bu ten rengi mevzusunu da anlamadım , son zamanlarda kumral arkadaşlarım çoğaldığı için bu durumu yasamaya başladım.Ne zaman böyle bir olay olsa ilk bunu söylüyorlar, bir esmer olarak ten rengimi çok seviyorum kendime de çok yakistiririm yakışana da çok yakışır ama gidip de bunu sürekli dile getirmeye ne gerek var ki ? Esmer olduğum için şanslı hissediyor oluşumu, beyaz tenli olmayı aşağılayarak mı dile getirmeliyim onlara karşı ,siz olsaniz naparsiniz? Bu durum benim öz guvenimi etkilemediği için hiç dile getirme gereği duymadım fakat artık dile getirmeyi geçti mevzu ,direkt aşağılamaya basladilar .

Son zamanlarda da çok garip insanlarla tanışıyorum , boyu kısa olan erkekleri aşağılayan bir arkadasim var, cep boy diye . Ya da tipini begenmedi diye aşağılayarak mizah yapanları, aşırı pasif olup hiç bir şey yapmak istemeyen bir soru sorduğum da 10 dk sonra cvp veren , normal de kedi gibi davranip yanına birisini cekince aslan kesilen vsvs . Hayatımda hiç böyle insanlara yer vermemiştim . Bu durum beni içten içe rahatsız ediyor . Nasıl bir yol izlemeliyim sizce ?

Gerçekten gommek için ya da esmer tenli olduğum için açmadım bu başlığı,bana çok garip geldiği için anlatmak istiyorum. Beyaz tenli arkadaşlarım taş gibi bir kız gördüğü zaman oha ne kadar da güzel bembeyaz diyorlar ,kıza bakinca benim gördüğüm manken gibi ağzı burnu kutu gibi bir kız oluyor. Bunu dile getirdiğim de bembeyaz olduğu için güzel olduklarını söylüyorlar? Bana çok komik geliyor bu durum ,insanların zevkleri farklı olabilier tabii ki de . Ama o an kendilerini de övmek için bunu dile getiriyorlar . Bir arkadasim var biraz kilolu ,bir kizi överken hiç fiziği çok iyi diye övdüğünü görmedim . Söylediği ilk şey ne kadar da beyaz oldugu oluyor. Bazen çok pot kırıyorlar esmerlerin bazıları cingen gibi duruyor vsvs diyerek. Ben hiç bir zaman bu ten rengi mevzusunu da anlamadım , son zamanlarda kumral arkadaşlarım çoğaldığı için bu durumu yasamaya başladım.Ne zaman böyle bir olay olsa ilk bunu söylüyorlar, bir esmer olarak ten rengimi çok seviyorum kendime de çok yakistiririm yakışana da çok yakışır ama gidip de bunu sürekli dile getirmeye ne gerek var ki ? Esmer olduğum için şanslı hissediyor oluşumu, beyaz tenli olmayı aşağılayarak mı dile getirmeliyim onlara karşı ,siz olsaniz naparsiniz? Bu durum benim öz guvenimi etkilemediği için hiç dile getirme gereği duymadım fakat artık dile getirmeyi geçti mevzu ,direkt aşağılamaya basladilar .

Son zamanlarda da çok garip insanlarla tanışıyorum , boyu kısa olan erkekleri aşağılayan bir arkadasim var, cep boy diye . Ya da tipini begenmedi diye aşağılayarak mizah yapanları, aşırı pasif olup hiç bir şey yapmak istemeyen bir soru sorduğum da 10 dk sonra cvp veren , normal de kedi gibi davranip yanına birisini cekince aslan kesilen vsvs . Hayatımda hiç böyle insanlara yer vermemiştim . Bu durum beni içten içe rahatsız ediyor . Nasıl bir yol izlemeliyim sizce ?
Sizi bunlar rahatsız ediyorsa neden arkadaşsınız ben onu anlamadım. Ya umursamayacaksın, ya rahatsız ettiğini söyleyeceksin yada yollarını ayıracaksın olması gereken bu.

Hic boyle tanidiklarim olmadi bende olabilecek en beyaz tenli insanimdir. Ogretmenlerimde hatta cok espri yapmistir bu konuda cenazenden mi kalkip geldin gibi vs. 😂 beyaz teni guzel bulanlarda var tabi. Ama bence cok zor hemen her leke belli olur cildinde gunes direk kipkirmizi yapar gibi gibi bir suru bende kumral tenlileri seviyorum. Bu tip arkadaslarinizdan uzak durun bence ruh emici gibiler.

Hic boyle tanidiklarim olmadi bende olabilecek en beyaz tenli insanimdir. Ogretmenlerimde hatta cok espri yapmistir bu konuda cenazenden mi kalkip geldin gibi vs. 😂 beyaz teni guzel bulanlarda var tabi. Ama bence cok zor hemen her leke belli olur cildinde gunes direk kipkirmizi yapar gibi gibi bir suru bende kumral tenlileri seviyorum. Bu tip arkadaslarinizdan uzak durun bence ruh emici gibiler.
Bende çok severimm , böyle esprileri de aşağılayıcı bulmuyorum aslında 😁 bence tatlı espriler:) uzak durmam biraz zor sürekli aynı ortamda olmamız gerekiyor . Sadece nasıl bir tepki versem doğru olur emin olamıyorum

Yerinizde olsam bu tür muhabbet geçtiğinde hiç kale almam Yaradanım ne güzel yaratmış masallah der başka bi sey demezdim. Kulaklarımı tıkardım. 2. Bi durum çevrenizde bu kadar elestirisel kişi varken sizde onlara benzemeye baslayabilirsiniz. Şahsen bu tarz kişileri hayatımdan cikartirdim yada baya baya bi mesafe koyardım. Sizi rahatsız eden boş beleş muhabbet eden kişiler anladigım kadarıyla. Daha dolu insanlarla takılmak güzel bi başlangıç olur

Bende çok severimm , böyle esprileri de aşağılayıcı bulmuyorum aslında 😁 bence tatlı espriler:) uzak durmam biraz zor sürekli aynı ortamda olmamız gerekiyor . Sadece nasıl bir tepki versem doğru olur emin olamıyorum
Duymamazliktan gelin madem surekli ayni ortamda bulunmak zorundasiniz hepside ayni konusmalarda bulunuyor bir tepki verirseniz hepsi birden size cephe olusturabilir.

Bende bembeyazım ama ruh gibi geziyorum ortada... Belki estetikli ve Bi ton boya var yüzünde. Neye göre kime göre...

Bozulduğunuzu fark ediyorsa o nedenle söylüyordur. Bazısı satist ruhlu oluyor. İnsanın içini hissediyor. Onun yerine yok ya, ne taşı olsa olsa kireç taşı olur, zombi gibi dersiniz.. Banada diyebilirsiniz bozulmam 🤣

Bir ara esmerlik moda diye herkes solaryuma koşuyordu, kanser pahasına güneş altında cızırdıyordu 😄
Siz de esmerliği şanslı bulduğunuzu söylemişsiniz. Herkes kendinde olanı övmüş oluyor işte.
İllaki insanların görüntüsü hakkında yorum yapıyoruz ama bu kadar onun kaşı bunun boyu şeklinde sürekli konuşuyorsa ortamınız çevrenizi değiştirin. Ergen değilseniz tabi. Ergenlikte normal böyle şeyler.

Hiç beyazlıkla alakası yok. Bebek yüzlü güzel fizikli kız görünce tav oluyorlar. Ben süt beyazı değilim ama beyazım. Kimsenin de beni övdüğünü görmedim

Böyle bir şey var kadınlarda.
Benim bir arkadaşım var Tuba Büyüküstün çok çirkin demişti mesela ben bir konuşma sırasında ona benzetildigimi söylemiştim kaldı ki keşke benzesem o benden güzel tabi .
Yani benim tipimdeki kadınlara hep çirkin ne özelliği var vs derdi .
Bir kere beni ovdugunu görmedim mesela birşey giydigimde çok güzel olmuş bile demezdi diğer arkadaşları iltifat ederdi .
Artık görüştüğüm bir arkadaşım değil de böyle kıskanç tipler var maalesef.
Ben cevremdekileri hep güzel şeyler söylerim ne bilim bana göre bir şey değil.
Kıskanç insanlar yapıyor bunu.
Beyaz ten de güzel esmer tende .
Ten renginin güzellikle ilgisi yok ki .
Jennifer Lopez bakın esmer bir kadın dünya güzeli yani .
Bana çok banal geliyor ten rengi üzerinden güzellik anlayisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X