Jinekoloji Bıktım artık bu durumdan

niyanusya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2024
75
10
28
Merhabalar . Daha önceden konu açmıştım cinsel ilişkiye bağlı sistit oluyorum diye. Geçen ay her hafta tekrarladığı için sürekli antibiyotik almak zorunda kaldım. Son antibiyotiğim işe yaradı yani sistit değilim ama antibiyotik çok kullandığım için bu sefer de vajinal mantar olmuş alttan muayene oldum fitil antibiyotik falan verdi kadın doğumcu. Vajina floran başka bir florayla karşılaşıyor penise alışana kadar arada balayı sistiti olur alışına kadar dedi. Ne zaman alışır dedim bazı kadınlarda 2 senede alışır bazı kadınlarda hiç alışmaz ömür boyu çekerler senin bağışıklığına bağlı dedi. Balayı sistiti uzun bi süreçtir dedi. Bunu yaşayan ve kurtulan var mı? Doktor sanki amansız bi hastalığa yakalanmışım gibi konuştu. Sanki bu sürekli böyle olacakmış gibi moralim çok bozuk evliliğimin 8.ayındayım son 2 aydır çok tekrar oldu sistitte ve vajinal mantarı da ilk defa oldum. Bıktım artık 2 aydır. Bu durumdan kurtulan var mı ? Moralim inanılmaz :KK43:

Bir yağ vardı sistit için niloya mı neydi bende hamilelik zamanı duymuştum çok faydasını gören vardı. Ama doktora danışmadan asla kullanmayın

Resvatrol kullanmayı denediniz mi ? Bağışıklık ile alakalı bir durum ise aslında bagisikliginizi yukselterek hastaliginizi asgari düzeye indirebilirsiniz . Vajina mantarinda resvatrol ciddi şekilde hızlı çözüm veriyor .

Penise alışmakla alakasi neymiş? Temiz şekilde ve iyi bir ilişkide sistit olunmaz diye biliyorrdum. Hic ilişki sonrasi sistit denilen durumdan olmadim.
Bu sistit bakterilerle ve tahrişle alakali. Genelde iyi olmayan kaygan olmayan cinsel ilişki nedeniyle oldugu bilgisi var. Esiniz duş almiyorsa bi duş alsin iliskiden once ve iyi bir on sevismeyle deneyin.

Penise alışmakla alakasi neymiş? Temiz şekilde ve iyi bir ilişkide sistit olunmaz diye biliyorrdum. Hic ilişki sonrasi sistit denilen durumdan olmadim.
Bu sistit bakterilerle ve tahrişle alakali. Genelde iyi olmayan kaygan olmayan cinsel ilişki nedeniyle oldugu bilgisi var. Esiniz duş almiyorsa bi duş alsin iliskiden once ve iyi bir on sevismeyle deneyin.
Merhabalar bi sorum olacaktı ilişkiye gireli 2 ay kadar oldu 5 6 defa falan girdik eşim görevde olduğu için sık sık olmadı. Şöyle bi sorun var ilişkim acılı oluyor zevk alamıyorum eşimin penisi çok büyük ve kalın ondan mı kaynaklı acaba,? Girişte de ileri geri yaparken de acı oluyor ilişki bitsin diye dua ediyorum resmen neden böyle oluyor tavsiyeniz var mı lütfen fikri olan varsa yazabilir mi 🙏🏻

X