Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Bioblas Saç dökülmesine karşı Şampuan kullananlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Arkadaşlar mrb ben bayadır bıoblas kullanıyorum ayrıca ıcıne badem yagı ve camterebent koydum onunla yıkıyorum duruluyorum saclarımı .
Sampuanım bıttıkten sonra farklı bısey kullandım ınanılmaz dokulme oldu sımdı gıttım tekrar bıoblas aldım gercektende saclarımın uzadıgını hıssedıyorum . ayrıca daha parak ve guzel

Herkese merhabalar,
Siteye 3-4 senedir üyeyim ,yeni bir ürün denemeden önce mutlaka o ürünü kullananların yazılarını buradan okuyorum,karar vermemde yardımcı oluyor.Bu defada karar vermeye çalışanlara ben yardımcı olmak istedim.

Ben Bioblas'ın kuru boyalı saçlar için olanını yaklaşık 6 aydır kullanıyorum ve çok memnunum.Arada bir ay kullanmadım ve saçlarım yine eskisi gibi dökülmeye başladı.Yanlız şampuan seçimini iyi yapmak gerekiyor sanırım,bir defasında markette kuru saçlar için olanından yoktu.Bende normal saçlar için olanından aldım,malesef o hiç iyi gelmedi.
Bioblas kullanmaya başladıktan sonra hem dökülme çok azaldı hemde kıvırcıklar daha belirgin hale geldi.Kuru saçlar için üretilen bazı şampuanlar saçı yapış yapış hale getirip neredeyse kafa derisine yapıştırıyor,bioblasta bu problemde yok.Yani diyeceğim şu;ben çok memnunum bu fiyata alınabilecek en iyi şampuan.Şampuan dışında yine bioblasın saç maskesini haftada bir kullanıyorum.Günlük olarakta gliss'in sıvı saç kremini(sarı).Normal saç kremlerinin saçlarını dökmesinden şikayeti olanlar bu durulanmayan sıvı saç kremlerini denesinler.

Bioblas dışında önerebileceğim şampuanlar pantene aqua ligt yada paraya kıyarım diyorsanız GNC biotin şampuan.

bioblas guzel degil yaglandırıyo ve kasıntı yapıyo dokulmeye gram etkısı yok zaten.pantene elıdora dıycek lafım yok hala kulananlar varmı bılemıyorum berbat hepside..
ben bıoxcın kullanıyorum ustunede tanımam:KK6:

Ben ruhen bozuk bir insanım sanırım, saçlarımla sürekli uğraşırım. Her renge boyadım buna pembe mavi mor yeşil platin vb dahildir. Şuan açık kahve aralarda röfle var. Yaz boyunca hiç dokunmadım saçlarıma uzadılar ama inanılmaz dökülüyordu. Çok şampuan değiştirdim, stresli bir dönemden geçiyordum + mevsim değişikliği de eklenince neredeyse elimi her saçıma götürüşümde tutamlarca saç elimde kalıyordu. Watsonsa girdiğimde bioblasın indirimde olduğunu gördüm. Çabuk uzamasını sağlayan yeni serisinin şampuanını saç kremini saç açıcı suyunu saç maskesi ve saç şekillendirici kremini doldurdum. Kullanmaya başlayalı 1 ay oluyor ve sonuç:

Dökülme durdu denecek kadar az 5-6 tel belki dökülüyor. Fakat kokusunu sevmedim. Şampuanı iyi kremi sanki yeterli değil gibi. Tüp şeklinde olan ve 5-10 dakika saçımda beklettiğim maskesi harika, saç şekillendirici kremi rezalet, saç açıcı suyu da gereksiz ve onun kokusu da kötü. Saç düzleştirdiğim için orfluido diye bir markanın yağını kullanıyorum zaten onun kokusu ve saçlarıma verdiği his mükemmel. Sonuç olarak dökülme problemini ortadan kaldırdım ama sanırım şampuanı bırakınca yine oluyormuş dökülme o olay canımı sıktı. Keşke şu ürünlerin kokusunu daha yumuşak, daha hoş yapsalarmış.

Son düzenleme:
ben bioblas kullanıyorum 3 aydır oda arkadaşımda öyle ikimizde de hiç sebep yokken kepek ve kaşıntı oluştu yağlanma süresi kısaldı ve en önemlisi dökülmeyi azaltmadı kesinlikle tavsiye etmiyorum

Tilki kürkçü dükkanına geri döndü..Bioblası 2 senedir falan kullanıyodum..ama dökülmem arttığı için sebamede geçtim..bir nebze olsun fayda etmedi..halbuki çok tavsiye ediyolardı..çok umutluydum..hayal kırıklığıyla bioblosa geri döndüm...O da ne! dökülme azaldı...şuan tam olarak dökülme durmasada eskisi gibi değil artık..Yani bioblasa devam...

bende kullanıyorum yaklaşık bir ay olacak ama hala dökülüyor :KK43: ve saç diplerimde yaralar çıkmaya başladı bildiğiniz kanıyor oynayınca :KK43: ne yapsam bilemedim ya. ben uzun yıllar clear men kullandım çok iyiydi saçlarım uzasın diye gliss kullanayım dedim sonrasındada toparlayamdım saçlarımı bi daha şimdi bioblas aldım kutu bitsin işe yaramazsa cleara devam etcem en azından yara kepek olmuyodu saçlarımda

hepsi yalan cnm, hic inanama klinik test vs, ise yaramadi bende hic. bu cok reklam yapan ucuz ürünler , sürümden akzanyior bizim sayemizde,DOVE keza öyle sacma sapan bir reklamla insanlari bi umutla almaya itiyor ama nafileee sonuc yok!!

bende de hiç işe yaramadı maalesef :KK43:

Bioblas şampuanı düzenli olarak kullanıyorum ve oldukça memnunum. Saç kremi ihtiyacımıda bakım kremi ile karşılıyorum. Muhteşem ürün.Bunların dışında ekstra bakım vs. yapmama gerek kalmıyor.

Kızlar çevremde çok kişi kullanıyor bioblas'ı ve hepsi de çok memnun. En yakını sevgilim kullanıyor saçlarını gürleştirdi saç olmayan yerde saç çıkarma etkisi yok tabiki. Ama saçları artık dökülmüyor ve gözle görülür gürleşme var saçlarında. Kuzenimden tek kötü yanını duydum o da şampuanı bırakınca dökülme yapıyor tekrar dedi.

benim saçlarımda dökülüyor bende şampuan arayışındayım biobblas kullansam yararını görürü müyüm birde bırakıncada saçları tekrardan döküyor diyor nurem hanım ne yapmam gerekir hangi şampuanı kullanma gerekir zararı olmaya bakım yapan. kesin bir çözümü yok mu bunun. hangi şampuanı kullanmalıyım? Cevap verirseniz sevinirim lütfen. :))))))))))) sevgilerimle. <3<3<3<3 :KK16:

Ben 5-6 aydır Bioblas Boyalı ve Röfleli Saçlar için ve Bioblas Yağlı Saçlar için olanı kullanıyorum.

Kullamadan önce saçlarımın dökülmesi özellikle banyoda çok fark ediliyordu - yani bir avuç içi kadar. Gün içersinde de saçlarımı düzeltirken ya da tararken elime saçlar geliyordu. Kendi dökülme normalin üstünde bir saç dökülmesi vardı. Ayrıca dökülme saçın boydan kopması değil köküyle dökülmeydi.

Önce, saçlarım boyalı olduğu için Boyalı ve Röfleli Saçlar için olanı kullanmaya başladım. Daha 2-3 yıkamada dökülme minimuma indi. Normalde saçla dolan banyo giderinin süzgecinde 2-3 tane saç vardı :) (ve hâlâ da böyle). İçeriğindeki kreatin ve seramid ile saçlarımda boyadan kaynaklanan yıpranmalarda da gözle görülür miktarda düzelme vardı ama şöyle bir sorun vardı, benim saçım normalde de yağlı olduğu için bu şampuan saçımı daha da yağlandırdı. Ben de gittim yağlı saçlar için olanını da aldım.

Önce boyalı saçlar için olanla yıkıyorum, ondan sonra da yağlı saçlar için olanla sadece diplerini yıkıyorum. Sonuç olarak saçım dökülmüyor, onarılıyor, parlıyor, yağlanmıyor hatta tepemde anten gibi yeni saçlarım doğuyor :)

Ben aynı zamanda da Supradyn All Day kullandım. Onun da dökülmeyi azaltmada büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Sadece dıştan yapılan uygulamaların saçın dökülmesini durduracağını düşünmüyorum.

Ha, bu arada, dikkat edilmesi gereken ve etrafımda çok fazla karşılaştığım çok önemli üç hatayı da eklemek istiyorum:

(!) Durulanan ya da durulanmayan saç kremleri ve saç maskeleri sadece aksi belirtilmediği sürece saç uçları ve boyları içindir. Asla ama asla diplerine değdirmeyin.

(!) Aşırı karbonhidrattan uzak durup kaliteli beslenin; vitaminler, mineraller vs.. Bol suyu da söylememe gerek yok herhâlde?

(!) ve maalesef ki sigara.. sigara içtiğiniz sürece hergün güzelliğinizden bir parça gidiyor, bunu unutmayın.

X