Bir anneye dair kırgın konu da benden 😔

Resim evlendiklerini biliyorum evlilik cüzdanlarını hatırlıyorum ama ikinci defa evlendiklerinde nikah yapmadılar. Adam o aradaki 5 yılda sürekli annemin peşindeydi sürekli bizim köyde olup rezillik yapıyordu ikinciye bu yüzden evlendiğini söyledi ama ben dahil herkes kızdı ona aynı adamla olmaz dediler yapma dediler ama o sadece bu yolu çıkar yol sandı bilemiyorum

Çok küçükmüşsünüz o zamanlar. Yetişkin bir kadın olarak; geçmişi yeniden düşünüp, değerlendirin. Anneniz adamla resmi olarak evlendiyse ve farklı bir şehre adamın yanına gittiyse; adamdan 4 ayda ayrılmasının önemli bir sebebi olmalı.

4 ayda ayrıldığı adamla, 5 yıl irtibatta kalıp; aynı adamla sizi de alıp 5 ay daha yaşaması çok mantıksız.

Çok bağnaz ve tutucu olduğunu söylediğiniz çevreniz için, annenizin sizi okutması büyük bir şey ancak annenizin bu adamla yaşadığı ilişki normal mi ?

Ne kadardır evlisiniz ? Kaç yaşındasınız ?

Çok küçükmüşsünüz o zamanlar. Yetişkin bir kadın olarak; geçmişi yeniden düşünüp, değerlendirin. Anneniz adamla resmi olarak evlendiyse ve farklı bir şehre adamın yanına gittiyse; adamdan 4 ayda ayrılmasının önemli bir sebebi olmalı.

4 ayda ayrıldığı adamla, 5 yıl irtibatta kalıp; aynı adamla sizi de alıp 5 ay daha yaşaması çok mantıksız.

Çok bağnaz ve tutucu olduğunu söylediğiniz çevreniz için, annenizin sizi okutması büyük bir şey ancak annenizin bu adamla yaşadığı ilişki normal mi ?

İkinci defa evlendiğinde o 5 ayda anneannemde bıraktı beni. Bana anneli babalı öksüz derlerdi 😕 dediğiniz gibi normsl değil özellikle köylük yerde ve tum çocukluğum buna yönelik dalgalarla gecti. işte tüm bunlara kızıyorum ben de bazen anneme hak veremiyorum tabiki ama sanki benim yaptığım onun tum gunahlarını sildi süpürdü tek suçlu ben kaldım o arkada yalnız ve çaresiz kaldı akrabalarım ve annem bana bunu hissettiriyor

Ben 7 yadında iken ayrıldığında adam beni kabullenemedi. Kendi kızı vardı kendi kızı annesinde kalmak istediği zaman “bak üvey babalar böyle dover” deyip beni doverdi annem bu yüzden ayrıldı. Ve senin için ayrıldım dedi hep. aslimda adam annemi seviyordu ben sorunlu bir çocuktum hatırlıyorum. İkinciye 5 yıl sonra beni zaten götürmedi

Ben 7 yadında iken ayrıldığında adam beni kabullenemedi. Kendi kızı vardı kendi kızı annesinde kalmak istediği zaman “bak üvey babalar böyle dover” deyip beni doverdi annem bu yüzden ayrıldı. Ve senin için ayrıldım dedi hep. aslimda adam annemi seviyordu ben sorunlu bir çocuktum hatırlıyorum. İkinciye 5 yıl sonra beni zaten götürmedi

7 yaşında ne kadar sorunlu olabilirsiniz ? Anneniz, o adam size elini sürdüğü an; o eli kırıp o evden çıktı mı? "Döverdi" dediğinize göre; o evden hemen çıkmamış.

Ah anam, garip anam, fedakar anam vb diye düşünerek; annenizi badem gözlü yapmayı bir kenara bırakın. Siz 12 yaşındayken; sizi o adamın yanına götürmesine izin vermeyen akrabalarınızdan Allah razı olsun.

Lütfen silkelenin ve kendinize gelin. Annenizi sevin tabii ancak hatalarını da görmezden gelmeyin.

7 yaşında ne kadar sorunlu olabilirsiniz ? Anneniz, o adam size elini sürdüğü an; o eli kırıp o evden çıktı mı? "Döverdi" dediğinize göre; o evden hemen çıkmamış.

Ah anam, garip anam, fedakar anam vb diye düşünerek; annenizi badem gözlü yapmayı bir kenara bırakın. Siz 12 yaşındayken; sizi o adamın yanına götürmesine izin vermeyen akrabalarınızdan Allah razı olsun.

Lütfen silkelenin ve kendinize gelin. Annenizi sevin tabii ancak hatalarını da görmezden gelmeyin.
Sağolun

Aslında senin için evlenmedim gibi bir durum yok ortada gayette evlenmiş.
Şansına evlendigi kişi fos çıkmış yoksa onunla uzun yillar evli kalırdı.
Sonrasında da korktuğu ya da güvenmediği için evlenmemiş büyük ihtimalle.
Ben evladına senin için bunu yaptım ya da yapmadım diyen ebeveynlere çok kızıyorum.
Bu şekilde suçlu hissetirmek çok yanlış.

Ayrıca geçici bir iş yerine düzenli bir işte çalışıp emeklilik ikramiye vs ile kendisine bir ev alabilirdi belki iyi veya kötü.
Evleneceği kişiyi de bilerek görerek seçmiş evini barkini görmüş sonuçta bu nedenle kaç yaşında kadının bundan şikayet etmesi saçma.

Anne babaların evlatlarından maddi beklentiye girmeleri bana doğru gelmiyor.
Hastalık muhtaclik durumu yoksa hele hiç gelmiyor.
Sizde memur olmuşsunuz ayrıca milyarder filan olmamissiniz.
Bu devirde evladım bana ev alsın bana baksin düşüncesi yanlış.
Ben anne olsam evladım kendine ev alsın bana muhtaç olmasın kendi hayatını kursun diye şükrederdim.
Ayrıca benim eşten yana da evlattan yana da şansım gülmedi cümlesi yanlış.
Şikayet ettiği evladindan maddi anlamda bir şeyde beklemesin o zaman değil mi ?
Düşüncelerinize bayıldım.

X