Bir araba meselesi

Bakteriyofaj

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2020
148
96
Merhaba 34 yaşındayım. Hayatımda hiç trafiğe çıkmadım daha önce. 10 yıl önce ehliyet kursuna kaydolmuştum. Otomatik vites yoktu o zaman. İlk 2 sınavda kaldığım için herhalde ben bu işi kotaramayacağım deyip diğer sınavlara girmemiştim. 2021 de bi gaza gelip tekrar kaydoldum sürücü kursuna ve ilk sınavda aldım ehliyetimi. Şimdi çekincelerim olmakla birlikte Şubat ayı gibi önce iyi bir hocadan direksiyon dersi alıp sonra araba alıp trafiğe çıkmayı düşünüyorum. Ama düşüncesi bile şimdiden geriyor. Ne dersiniz sizce kotarabilir miyim bu işi? Bana tavsiyeleriniz ne olur? Siz ilk trafiğe çıktığınızda nasıl hissetmiştiniz?

Ben de ehliyetimi alalı 9 sene oluyor, 33 yaşındayım. Çok az trafiğe çıktım. Hiç ilgim yok, sevmiyorum. Ama sonuçta bu bir ihtiyaç. Pratik kazanmalıyız. Ben de düşünüyorum daha fazla geç kalmadan. Kimler kimler sürüyor, trafikte kimse üstün zekalı değil. Hatta çoğu ayna kullanmadan süren, kurallara uymayan tipler. Öyle düşünün yani.

Merhaba 34 yaşındayım. Hayatımda hiç trafiğe çıkmadım daha önce. 10 yıl önce ehliyet kursuna kaydolmuştum. Otomatik vites yoktu o zaman. İlk 2 sınavda kaldığım için herhalde ben bu işi kotaramayacağım deyip diğer sınavlara girmemiştim. 2021 de bi gaza gelip tekrar kaydoldum sürücü kursuna ve ilk sınavda aldım ehliyetimi. Şimdi çekincelerim olmakla birlikte Şubat ayı gibi önce iyi bir hocadan direksiyon dersi alıp sonra araba alıp trafiğe çıkmayı düşünüyorum. Ama düşüncesi bile şimdiden geriyor. Ne dersiniz sizce kotarabilir miyim bu işi? Bana tavsiyeleriniz ne olur? Siz ilk trafiğe çıktığınızda nasıl hissetmiştiniz?
Kız kimler kimler neler yapıyor. Benim bir tanıdık var biraz algısal olarak zayıf çocuklarının sınıf numarasını , kendi telefon numarası, evinin adresini vs vs bile bilmez ama bir araba kullanıyor şok olursun.

O kadar mı diyorsun yaaa. Ben çok tırsıyorum walla. Bence çok dikkat gerektiren bir iş.
Bisiklet surmeyi öğrendiğini düşün 5 yıl kullanma 5 yıl sonra kullan ilk bir sendeler sonra eskisi gibi devam edersin.araba da pratiklik ister korkma ne kadar sakin kalırsan o kadar güzel devam eder hayırlı olsun

X