Bir aylık evlilikte kavgalar mutsuz hissediyorum

Gelenek yüzünden düğün gününü bile kötü hatırlıyorsunuz. Düğünden sonra sayın ne olacak. Körü körüne gelenek görenek derseniz daha çok üzülürsünüz
Ayrıca nasıl hemşire oldunuz daha derdinizi yazıya dökemiyorsunuz

Bu nedir arkadaşlar bilen biri bana da anlatsın. 2 oğlan kesmek ve göbek atmak?😳😳😳
Diyor ki, görümce iki oğlan kesecek ve göbek atacak diye aşağı inmenin derdine düştü, anneme terbiyesizlik yaptı diyor. Ama kendi annesinin yaptığı terbiyesizliği görmüyor. Düğün anında tek dert paraları saymak mi yani? Saymayıverin. Sayınca değeri mi artacak . Ortalığı hep beraber karıştırmışsınız, sonra da vay efendim mutsuzum.

Bir akıllı da çıkıp dememiş, sonra sayalım diye. Allah’a şükür kocanız Akıllı çıkmış da önceden söylediğiniz bu saçma adeti unutup beynini boş şeylerle işgal bile etmemiş

Yorumları daha okumadım.

Sizinle aynı dönemlerde evlenmişiz.Bende çiçeği burnunda gelinim:KK53::21:

Ve inanır mısın şu an çok mutlu ve huzurluyum.Gergin değilim belki de düğün dernek aştın sayma görümce ev para mevzuları gündemimde hiç yok diye.

1100 tl masrafla evlendim ve kocamla altın dönemimizi yaşıyoruz.

Balayına gitmedik daha. Eylülde. Ama her yer balayı bize.

Size de tavsiyem dünya malını sıkıntılarını bırakın cicim aylarınıza odaklanın bir daha tekrar gelmeyecek.

Çok mutlu olmanızı dilerim
Ya nolur artık sadece nikah yapmak gelenek olsun. Saçma sapan adetler, gelenekler, altınlar şunlar bunların ne kadar saçma sapan durduğunun farkına varın nolur. Cahilce geliyor ya bana. 350 gr altın isteyen hanım ablamız geldi aklıma 😂
Ay siz de umarım çook mutlu olursunuz. En iyisini yapmışsınız. Erkek arkadaşımla benim de hayalimiz bu yönde umarım başarırız. İdolümsünüz 😍

Anlatim bozuklugunuz kafami corba etti.

Birincisi cok sacma gelenekleriniz var..bunu anladim
Ikincisi .. yok cünkü anlamadim altim maltin sayma olayi sonrasini

Anlamadan bilmeden saçma sapan yerlere çekmeye çalışmayın konuyu. Anlayarak cevap verenlere teşekkürler öncelikle
Biz de adet böyle bir kaç kişi de yazmış bana çoğu gelenek görenek saçma geliyor ama yapılacak bişey yok. Paralar altınlar gelin odaya dinlenmeye geçince alınır sayılır küm ne taktıysa mesela yazılır. Annem kendi dedi mesela onların adetleri olmayabilir bormal bişey olmaz diye düğün sonrasında. Ama ben öncesinde demiştim böyle bir adet var yapıyor bizimkiler. Düğün sırasında sürekli annem ağlamak üzere diye eşime söylendi. Bu kadar insanın zoruna gidecek ne var ki. Konu sadece o değil konuya genel bakın lütfen.
Evlenmeyi asla isyemiyordum elim ikna etti tek başıma yaşamak bana göre galiba. Şuan tolere etmeye çalışıyorum bişeyleri belki de birbirimize alışma dönemindeyiz. Ben uzatmayı sevmiyorum zaten. Anlattığım 2. Konudaki para mevzusu ve söylediğim bişeyi hatırlamıyorum diye üstelemesi beni düşündürdü maalesef

İlk kez gelinin damadın annesinin gidip düğünün ortasında altın saydığını duyuyorum. Bizde şöyle olur iki taraftan da bir kişi belirlenir onların ikisi gider sayar sonra içine kağıt yazarlar miktarı gelinle damat kime istiyorsa teslim ederler. Bu önceden konuşulur ama. Bir ay geçmiş üstünden takılmayın artık altınmış sayımmış olan oldu

İlk kez gelinin damadın annesinin gidip düğünün ortasında altın saydığını duyuyorum. Bizde şöyle olur iki taraftan da bir kişi belirlenir onların ikisi gider sayar sonra içine kağıt yazarlar miktarı gelinle damat kime istiyorsa teslim ederler. Bu önceden konuşulur ama. Bir ay geçmiş üstünden takılmayın artık altınmış sayımmış olan oldu
Aynen dediğiniz gibi oldu oldu bizimde takılmıcam yoksa olmuyor

Düğünün ortasında siz niye odanıza çekiliyorsunuz ben onu anlamadım😂 Yiyin için oynayın işte bir anda gelinle damat ortadan kaybolsa millet bi noluyo der yani. Birde aileler karışınca ben kavga var sanardım. Düsünsene noluyor kavga mı var diye soruyolar, ordan bi cevap, "Yok para sayıyolar." çok komiksiniz

İki oğlan kesme ve tosurdanmayı ben de anlamadım ama sizi tebrik etmek istiyorum. Kızkardeşinizi ezdirmemiş aslanlar gibi hakkını savunmuşsunuz. Burada günlerdir üyeleri çıldırtan bir ablamsı var. Kocasıyala bir olup kardeşini evden kovan ve kızın arkasından demediğini bırakmayan koca delisi biri. Umarım konunuza denk gelir de kardeşe sahip çıkmak, kocaya ezdirmemek nasıl olur görür.

Anlamadan bilmeden saçma sapan yerlere çekmeye çalışmayın konuyu. Anlayarak cevap verenlere teşekkürler öncelikle
Biz de adet böyle bir kaç kişi de yazmış bana çoğu gelenek görenek saçma geliyor ama yapılacak bişey yok. Paralar altınlar gelin odaya dinlenmeye geçince alınır sayılır küm ne taktıysa mesela yazılır. Annem kendi dedi mesela onların adetleri olmayabilir bormal bişey olmaz diye düğün sonrasında. Ama ben öncesinde demiştim böyle bir adet var yapıyor bizimkiler. Düğün sırasında sürekli annem ağlamak üzere diye eşime söylendi. Bu kadar insanın zoruna gidecek ne var ki. Konu sadece o değil konuya genel bakın lütfen.
Evlenmeyi asla isyemiyordum elim ikna etti tek başıma yaşamak bana göre galiba. Şuan tolere etmeye çalışıyorum bişeyleri belki de birbirimize alışma dönemindeyiz. Ben uzatmayı sevmiyorum zaten. Anlattığım 2. Konudaki para mevzusu ve söylediğim bişeyi hatırlamıyorum diye üstelemesi beni düşündürdü maalesef
Bu gelenek falan değil.

Mesela saymadığınızda ne oluyor? Kamera düğünü çekiyor ya hani aradan biri kaçırır diye mi her şey?

Ya nolur artık sadece nikah yapmak gelenek olsun. Saçma sapan adetler, gelenekler, altınlar şunlar bunların ne kadar saçma sapan durduğunun farkına varın nolur. Cahilce geliyor ya bana. 350 gr altın isteyen hanım ablamız geldi aklıma 😂
Ay siz de umarım çook mutlu olursunuz. En iyisini yapmışsınız. Erkek arkadaşımla benim de hayalimiz bu yönde umarım başarırız. İdolümsünüz 😍

Tam olarak böyle. içimdeki ne tercüman.

Eklentiler

• IMG_20230828_152001.jpg
    IMG_20230828_152001.jpg
    54,7 KB · Görüntüleme: 37
X