Evlilikte tartismalar - tarafsiz yorumunuzu rica ediyorum

Doğumgünü hediye falan geç de, eşiniz ne hakla annenizi hastaneye götürmenize laf söyleyebilir? Çok hadsizce. Eşim kendi annesini kardeşini hastaneye götürür, sadece lafı geçer öğlen hastaneye gittim annemi götürdüm diye. Ben de annem buraya geldiğinde, sadece konuşma esnasında söylerim ama unutabilir de insan. Bunun lafının edilmesi kavga edilmesi çok ayıp. Durumunuz iyiymiş, benzin parasını mı düşünüyor. Ben aileme isterse ayrımcılık yapsın hastalık durumunda yanında olurum, eşimin ailesinin de.

Esim cok iyi kazaniyor, babam da varlikli. aslinda ihtiyacimiz yok.Ama kendi kucukken ekonomik olarak cok zorluk cekmis, ve zamaninda cok borca girmis, bir gun parasiz kalirsak bebege bakmazsak korkusu yasadigini soyluyor.Ben de diyorum ki Allah korusun oyle bir durumda ailem tabii ki yardim eder. Ama bizimkilerin de durduk yerde para verme, hediye alma gibi huylari yoktur yani napabilirim. istemelisin hakkini almalisin diyor. icinde bir ofke var ama neye karsi oldugunu anliyamiyorum. Bazen de benimle param icin mi evlendi diye dusunuyorum, bu kadar para konusulduktan sonra. Cevap veren herkese tesekkur ederim bu arada..
Eşinizin öfkesi bence annesi çocuğa bakıyorsa onun karşısında sizin ailenizde parasal yönden destek olmasını bekliyor .
Bunu açık açık söyliyemiyor ama anladiğim kadarı herşeyi sanki bir teraziye koyuyor.
Mesela kardeşinize daha fazla maddi destek verilmiş,onun gözünde haksızlik.

sizin aile sağlik sorunundan dolayı çocuğunuza bakamiyor onun yerine para vermelerini bekliyor .
Terazi olsun eşitlik olsun istiyor ...
Bir nevi anlıyorum bu konuda eşinizi .(Doğum günü konusu hariç).
Bir üye yazmış ,bencede en mantıklısı bir güvene bilir bakıcı bulmak yada kendiniz bakmak .
Aileden ,anne baba bile olsa durduk yerde de para istenmez .Benim maaşim varken benim maddi dururum iyiyiken nasıl istenecek ?

Bazıları için doğum günleri çok önemlidir. Demek ki eşiniz için de öyle. Size kırılması gönül koyması çok normal ama ailenize kırılması küsmesi alınması çok saçma. Ki dusulmus bir hediye var ortada ki kullanılmadı da diyorsunuz. Ve sizin uzuleceginizi uykunuzun kaçacağını bile bile bu en kırıcı noktası da babanızla konuşmak ile tehdit etmesi. Sizi anlıyorum ama yardımcı olabilecek yorumda bulunamıyorum sonuçta kelin ilacı olsa başına sürerdi:// Birde telinize bakması gayet normal ama ailenizle mesajlarınıza bakması hoş değil mahremiyet açısından. Sonuçta geçmişten gelen bir travması var.

Iyi gunler,
Oncelikle genel bir giris yapmak adina, 34 yasinda bir kadinim, esim 38 yasinda, 5 yildir tanisiyoruz 4 yildir evliyiz, 1.5 yasinda bir bebegimiz var.Severek evlendik ve birbirimizi seviyoruz.
Bebegin dogumundan sonra 2-3 ayda bir tartismaya basladik.Ornek olarak bu hafta yasadiklarimizi yazacagim, mumkun oldugunca tarafsiz bir sekilde.
Bu hafta esimin dogum gunuydu, ailesinden bazi kisiler bunu unutmus, benim ailem de unutmus ve kutlamamis.Bana saka yoluyla hatrlatir misin dedi, ben de babama mesajla hatirlattim.Babam hemen dogum gunu mesaji yazmis, esimin cevabi tesekkur ederim baba ama dogum gunum dundu. Babam bu cevaba uzulmus ve ozur amacli evde olan bir hediye goturmek istemis.Bir kravat goturmus sanirim daha once giyilmis.Esim o gun eve gergin bir sekilde geldi ve nasil olur da kullanilmis bir sey hediye ederler beni hangi gozle goruyorlar dedi.
Ayni gun de annemin bir ornegi tetkik icin laboratuara goturmesi gerekiyordu, erkek kardesim hala ailemle yasiyor, ama o gun isi cikmis ve bana mesaj atti sen goturebilir misin diye ( benim icin 10 dk yurume mesafesi) ben de olur dedim.Annem smdilik babana soyleme bu tetkiki dedi tamam dedim ve smdilik kimseye soylememe karari aldim.
Esim ve ben saglik sektorunde calisiyoruz ve isimiz stresli olabiliyor.Anneme bir muayne yazilacakti, o da annemin tc nosundan annemin izni olmadan yazilan diger tetkiklere bakmis ve bu tetkiki gormus.Sonra eve geldi ve bir yorum yapmadi bana birsey sormadi.Gece ben uyuyunca telefonumda mesajlara bakmis ve kardesimin mesajini gormus.Gece tam bebekle uyumustum ki mutfakta bir is icin beni uyandirdi sonra da sesini yukselterek konusmaya bagirmaya basladi.Benden bunu niye sakliyorsun dedi, niye kardesin ya da baban goturmuyor bu ornegi dedi, birsey saklamak yalan soylemekle ayni sey bana yalan soyluyorsun dedi, ailen seni kullaniyor ve bizim hayatimiza karisiyor, babani arayip bir daha bizim hayatimiza karismamasini soylicem dedi.Ben cok uzuldum agladim ve butun gece sabaha kadar uyuyamadim.Bebek te benimle birlikte huzursuz oldu.Ki soyle belirteyim belimde problem var bu hafta mra girdim inanilmaz bel agrim var ve bebegi hala emziriyorum ve memeyi kesme asamasindayiz,azicik uykuya hasretim.
(Bir diger dipnot ta gecen ay bir is seyahatine gitmis ama gittigi yeri annesine farkli bir yer olarak soylemisti,uzak bir yere giderken annesi telas yapiyormus, telas yapmasin diye,ben de anlayisla karsiladim)

Babamla ilgili olan olayda ise, anneme babam kullanilmis hediye mi vermis esime dedim.Annem de bunu babama soylemis ve babam cok uzulmus, o gece o da uyku uyuyamamis.ertesi gun beni aradi sesi uzgundu, ve bana gel yakindan konusalim dedi.Bir miktar para cikardi ve dedi ki esine guzel bir hediye al, ben sadece sizin mutlulugunuzu istiyorum, bizle anlasmasa da seninle iyi anlasmasi bize yeter dedi.

Soyle ki ailem bebegimin bakimina yardim edemiyor,bazi saglik durumlarindan dolayi.Esimin annesi bakiyor bebege ben isteyken.Babam varlikli ama cimri bir insan.benim is kurmamda butun destegi sagladi, smdi de kardesim evlenecegi icin ona butun destegi sagliyor.Esimin dusuncesi ailem kardesime daha cok destek oluyor, ozellikle ekonomik olarak, bana destek olmuyor ve beni isleri icin kullaniyorlar.Benim dusuncem ailem bana hicbirsey borclu degil, yaptiklari bile benim icin bir lutuf, he bana 5 kardesime 10 mu veriyorlar, helali hos olsun, benim hic gozum yok.Eger bir derdim olsa babam cimri olabilir ama birsey istersem de alir, bir ihtiyacim olursa halleder.Bu da bana yeter, ve kendimi ailem icin birsey yaparken de kullanilmis hissetmiyorum.
Benim de hatalarim oldu, gogsumle ilgili emzridgim icin, sormaya utandigim birseyi sormak icin fake hesap acmistim ve bunu esim telefonumu acip gormus.Eskiden yasadigi iliskideki guvem problemleri de var.Belki de bu yuzden guven problemleri yasiyor, herseyi ona soylememi istiyor.Esler arasinda gizli olmaz diyor ve kendi telefonunu da sifresini bana soyluyor benim telefonuma da benden izin olmadan acip bakiyor.
Su anki durum su ki ben cok mutsuz ve hayal kirikligina ugramis hissediyorum.Evet gayet iyi zamanlarimiz da oluyor, ama 2-3 ayda bir bu konular yine tartisiliyor.ozellikle babami mutsuz gormek beni cok uzdu.kendi kirginligimi, bana yapilani goz ardi edebiliyorum ama babamin uzulmesini affedemiyorum.Esim bebek dogduktan sonra boyle davranmaya basladi, cok gerildigini, stres altinda oldugunu, isle ilgili ailesiyle ilgili kaygilandigini biliyorum,ona hak vermeye calisiyorum.Gecici bir donemden gectigine kendimi ikna etmeye calisiyorum.
Bu sabah soguk bir sekilde konustum, o barismak istedi,benim soguk oldugumu gorunce de, hem haksizsin hem de uste cikiyorsun,, babani arayip konusucam bizim hayatimiza karismasin dedi.
Smdi ben ne yapacagimi bilmiyorum, tarafsiz yorumunuzu bekliyorum.Kim hakli kim haksiz?gerci benim icin onemi yok bunun, bu durum boyle devam eder mi? KIrginligim nasil gecer?tesekkur ederim🙏🙏🙏
Rabbim yardimciniz olsun. Bende sizin gibi babanıza üzüldüm...

Eşinizin öfkesi bence annesi çocuğa bakıyorsa onun karşısında sizin ailenizde parasal yönden destek olmasını bekliyor .
Bunu açık açık söyliyemiyor ama anladiğim kadarı herşeyi sanki bir teraziye koyuyor.

sizin aile sağlik sorunundan dolayı çocuğunuza bakamiyor onun yerine para vermelerini bekliyor .
Bir üye yazmış ,bencede en mantıklısı bir güvene bilir bakıcı bulmak yada kendiniz bakmak .
Aileden ,anne baba bile olsa durduk yerde de para istenmez .Benim maaşim varken benim maddi dururum iyiyiken nasıl istenecek ?
Neyini anlıyorsunuz mesela? Çok enteresan.
Bebeğe bakamıyor olmanın diyeti parasal destek mi? Nasıl böyle bir karşılık bekler insan, kimin terazisi bu? Çocuk onların çocuğu, bakma ve para konularında başkasına güvenip mi çocuk yapıldı?
Görev dağılımı mı var, ne münasebet…

Ayrıca kardeş bekar, baba evinde, istediği gibi harcarlar parayı.
Yarın öbür gün düğünü olacak, o zaman görürüz tantanayı.
Çirkin hesaplar. Çirkin adam.

Neyini anlıyorsunuz mesela? Çok enteresan.
Bebeğe bakamıyor olmanın diyeti parasal destek mi? Nasıl böyle bir karşılık bekler insan, kimin terazisi bu? Çocuk onların çocuğu, bakma ve para konularında başkasına güvenip mi çocuk yapıldı?
Görev dağılımı mı var, ne münasebet…

Ayrıca kardeş bekar, baba evinde, istediği gibi harcarlar parayı.
Yarın öbür gün düğünü olacak, o zaman görürüz tantanayı.
Çirkin hesaplar. Çirkin adam.
Adam bi an mehir isteyecek sandım ya hshdhdhd, eş ailesinden beklentiye girmek kadınların çok yaptığı bir şey. Yüzü gözü kızartıp kayın aile malının peşine düşen, karısına dırdır eden erkeğe alışık değilim.

Iyi gunler,
Oncelikle genel bir giris yapmak adina, 34 yasinda bir kadinim, esim 38 yasinda, 5 yildir tanisiyoruz 4 yildir evliyiz, 1.5 yasinda bir bebegimiz var.Severek evlendik ve birbirimizi seviyoruz.
Bebegin dogumundan sonra 2-3 ayda bir tartismaya basladik.Ornek olarak bu hafta yasadiklarimizi yazacagim, mumkun oldugunca tarafsiz bir sekilde.
Bu hafta esimin dogum gunuydu, ailesinden bazi kisiler bunu unutmus, benim ailem de unutmus ve kutlamamis.Bana saka yoluyla hatrlatir misin dedi, ben de babama mesajla hatirlattim.Babam hemen dogum gunu mesaji yazmis, esimin cevabi tesekkur ederim baba ama dogum gunum dundu. Babam bu cevaba uzulmus ve ozur amacli evde olan bir hediye goturmek istemis.Bir kravat goturmus sanirim daha once giyilmis.Esim o gun eve gergin bir sekilde geldi ve nasil olur da kullanilmis bir sey hediye ederler beni hangi gozle goruyorlar dedi.
Ayni gun de annemin bir ornegi tetkik icin laboratuara goturmesi gerekiyordu, erkek kardesim hala ailemle yasiyor, ama o gun isi cikmis ve bana mesaj atti sen goturebilir misin diye ( benim icin 10 dk yurume mesafesi) ben de olur dedim.Annem smdilik babana soyleme bu tetkiki dedi tamam dedim ve smdilik kimseye soylememe karari aldim.
Esim ve ben saglik sektorunde calisiyoruz ve isimiz stresli olabiliyor.Anneme bir muayne yazilacakti, o da annemin tc nosundan annemin izni olmadan yazilan diger tetkiklere bakmis ve bu tetkiki gormus.Sonra eve geldi ve bir yorum yapmadi bana birsey sormadi.Gece ben uyuyunca telefonumda mesajlara bakmis ve kardesimin mesajini gormus.Gece tam bebekle uyumustum ki mutfakta bir is icin beni uyandirdi sonra da sesini yukselterek konusmaya bagirmaya basladi.Benden bunu niye sakliyorsun dedi, niye kardesin ya da baban goturmuyor bu ornegi dedi, birsey saklamak yalan soylemekle ayni sey bana yalan soyluyorsun dedi, ailen seni kullaniyor ve bizim hayatimiza karisiyor, babani arayip bir daha bizim hayatimiza karismamasini soylicem dedi.Ben cok uzuldum agladim ve butun gece sabaha kadar uyuyamadim.Bebek te benimle birlikte huzursuz oldu.Ki soyle belirteyim belimde problem var bu hafta mra girdim inanilmaz bel agrim var ve bebegi hala emziriyorum ve memeyi kesme asamasindayiz,azicik uykuya hasretim.
(Bir diger dipnot ta gecen ay bir is seyahatine gitmis ama gittigi yeri annesine farkli bir yer olarak soylemisti,uzak bir yere giderken annesi telas yapiyormus, telas yapmasin diye,ben de anlayisla karsiladim)

Babamla ilgili olan olayda ise, anneme babam kullanilmis hediye mi vermis esime dedim.Annem de bunu babama soylemis ve babam cok uzulmus, o gece o da uyku uyuyamamis.ertesi gun beni aradi sesi uzgundu, ve bana gel yakindan konusalim dedi.Bir miktar para cikardi ve dedi ki esine guzel bir hediye al, ben sadece sizin mutlulugunuzu istiyorum, bizle anlasmasa da seninle iyi anlasmasi bize yeter dedi.

Soyle ki ailem bebegimin bakimina yardim edemiyor,bazi saglik durumlarindan dolayi.Esimin annesi bakiyor bebege ben isteyken.Babam varlikli ama cimri bir insan.benim is kurmamda butun destegi sagladi, smdi de kardesim evlenecegi icin ona butun destegi sagliyor.Esimin dusuncesi ailem kardesime daha cok destek oluyor, ozellikle ekonomik olarak, bana destek olmuyor ve beni isleri icin kullaniyorlar.Benim dusuncem ailem bana hicbirsey borclu degil, yaptiklari bile benim icin bir lutuf, he bana 5 kardesime 10 mu veriyorlar, helali hos olsun, benim hic gozum yok.Eger bir derdim olsa babam cimri olabilir ama birsey istersem de alir, bir ihtiyacim olursa halleder.Bu da bana yeter, ve kendimi ailem icin birsey yaparken de kullanilmis hissetmiyorum.
Benim de hatalarim oldu, gogsumle ilgili emzridgim icin, sormaya utandigim birseyi sormak icin fake hesap acmistim ve bunu esim telefonumu acip gormus.Eskiden yasadigi iliskideki guvem problemleri de var.Belki de bu yuzden guven problemleri yasiyor, herseyi ona soylememi istiyor.Esler arasinda gizli olmaz diyor ve kendi telefonunu da sifresini bana soyluyor benim telefonuma da benden izin olmadan acip bakiyor.
Su anki durum su ki ben cok mutsuz ve hayal kirikligina ugramis hissediyorum.Evet gayet iyi zamanlarimiz da oluyor, ama 2-3 ayda bir bu konular yine tartisiliyor.ozellikle babami mutsuz gormek beni cok uzdu.kendi kirginligimi, bana yapilani goz ardi edebiliyorum ama babamin uzulmesini affedemiyorum.Esim bebek dogduktan sonra boyle davranmaya basladi, cok gerildigini, stres altinda oldugunu, isle ilgili ailesiyle ilgili kaygilandigini biliyorum,ona hak vermeye calisiyorum.Gecici bir donemden gectigine kendimi ikna etmeye calisiyorum.
Bu sabah soguk bir sekilde konustum, o barismak istedi,benim soguk oldugumu gorunce de, hem haksizsin hem de uste cikiyorsun,, babani arayip konusucam bizim hayatimiza karismasin dedi.
Smdi ben ne yapacagimi bilmiyorum, tarafsiz yorumunuzu bekliyorum.Kim hakli kim haksiz?gerci benim icin onemi yok bunun, bu durum boyle devam eder mi? KIrginligim nasil gecer?tesekkur ederim🙏🙏🙏
Olaylari bir de eşinizden dinlemek lazım, bana biraz haklı gibi geldi bazı konularda...

Adam bi an mehir isteyecek sandım ya hshdhdhd, eş ailesinden beklentiye girmek kadınların çok yaptığı bir şey. Yüzü gözü kızartıp kayın aile malının peşine düşen, karısına dırdır eden erkeğe alışık değilim.
Belki de istemiştir 🤪 Kadınlar klübüne üye yapalım azıcık kayınpederini çekiştirir bize bebeğimin rızkını kayınçoma yediriyor diye 😂

Soluksuzca okudum.Öncelikle eşiniz çok düşüncesiz.. Sizin üzüleceğinizi bile bile davranmış bu bir ikincisi Kayınbaban sana hediye getirmiş hediyenin büyüklüğü küçüklüğü eski yeni tartışılmaz temizse ve içinden gelip bunu layık görmüşse sırf sevineceğini düşündüğü için getirmiş banane doğum gününden diyebilirdi Allah aşkına kim damatına hediye alır eşiniz tartışmak için bahane aramış Ve size karşı bu öfkesi nedir?! anlamış değilim.Babam cimri diyorsun sence cimri olabilir ama eşine hediye alacak kadae düşünceli o neye kimr ne kadar para değer vereceğini bilir bu düşüncesiyle biz öyle gördük sanırım babanız üzerine konulan cimri damgası yüzünden size para verip eşine güzel bir hediye al demiştir beğenememiş damat bey.. insanın gönlünden düşen ya oda baban ya..Onların üzülmesine izin verme eşinin seni üzmesinede!Özellikle ailene söyle doğum günümü demeside saçma geldi neden o taraftan kendini saymış görmezki sanki senin aileni ezme tarafında bu durumu sen bir eşine yap o zaman sert tepki verirler eminim. Eşinden gizli iş yaparsan elbette güvenini kaybedersin bu grçmişle alakası yok gizli iş olmaz bebeğine geline hem mama hem emzir kendini yıpratma doymuyordur belliki..benimdee sırt kalçam cok agrıyor normal zor dogumlarda olabılıyor bel fıtığı olabilirsn aynı durumu yasıyoruz umarız değilizdir.Hayatı yaşamak mutlu olacağın şekilde yaşa küçük bebeğin var eşinin davranışlarıyla kafanı yorma sen dogru bildiğini yap başkasına göre gitmek zorunda değilsn

Bu adam babanızı stres topu olarak kullanmaktan ne zaman vazgeçecek? Kaç yaşına gelmiş adam kocanızın ergen tripleriyle daha ne kadar uğraşacak? Siz birbirinize karı koca ne yapıyorsanız yapın ama babanızı bu dengesiz hareketlerden koruyun, konuyu okumaya başlamadan önce sapasağlamdım mideme kramp girdi konuyu tamamlayamadan. Babanız alttan aldıkça üste çıkmış işte biraz vicdan, biraz merhamet olacak insanda.

Benim eşim kardeşimle benim konuşmalarımı okusa onu rezil ederim. Herkesin özeli olabilir kardeşim de özelini bana anlatmış olabilir eşim ne hakla okuyabilir bu mesajı. Okuduğu yetmemiş bir de gelmiş hesap soruyor. En çok buna takıldım. İkincisi kendinle alakalı bir şeyi saklamış olsan saklamak yalanla eş değer diyebilir ama bu annenin özeli. Yani 10 dakikalık mesafe diyorsun attığın her adımı bakkala manava giderken haber mi vereceksin. O zaman bakkala gittin bana söylemedin yalancısın desin.

Babanız kullanılmış bir hediye getirmekte haksız ama bu sizin suçunuz değil. Alınmış olabilir koskoca konuda sadece bunda haklı. Ailenizle ilişkiniz onu asla alakadar etmez ailenizin parası üstünde hiçbir söz hakkı olmayan insan her şeye karışıyor ama utanmadan ailen bize karışıyor diyor değişik bir vaka kendisi. Sen evlenmişsin gitmişsin iş kurarken de destek olmuşlar seni geçindirmek zorunda değiller. Kardeşine senden fazla yapıyor olsalar bile bu seni ve aileni bağlar. Ses çıkarabilecek birisi varsa o da sensin. Ne kanunen ne yaşamsal olarak hiçbir hakkı olmayan para için çenesini yormasın bir zahmet.

Ay şunu da eklemek isterim atlamışım ailene hatırlat doğum günümü kutlasınlar demek nasıl bir eziklik 😂😂

Son düzenleme:
Iyi gunler,

Eşinizin, ailenizle ilişkinize karışmasına hakkı yok. Aranızda sır da olabilir onu ilgilendirmez. Birde doğum günü sorunu var ki o çok komik. Ergenler gibi doğum günümü kutlasinlar, yok hediye alsınlar, buna takılan erkekler olmasına şaşırdım.

Anlaşılacak bir tarafı yok adamın. Kendi annesi bakıyor diyelim ki canı gönülden isteye isteye bakıyor bakıcı tutmayın ben bakacağım diye gönüllü oluyor, bu durumda diğer aile neden maddi destek olmak zorunda. Kimse kimseye güvenip çocuk yapmasın ailesiyle anlaşma mı yapıp evlendi bu adam? Siz zenginsiniz bize destek olacaksınız beklentisi inanılmaz hadsizce dahası çok ezikçe. Her yetişkin kendini ve ailesini geçindirmekle mükellef. Aksini düşünen evlenmesin.

Eşin ailesinin haksızlığı da onu ilgilendirmez. Hiçbir söz hakkı olmadığı para hakkında yorum yapmaya utanır bir insan. Kaldı ki eşi iş kurarken destek olmuşlar eşi para kazanıyorsa ailesi sayesinde yani.

Adam Balik Burcumu?
Hahaha, bende niye birtek ben bu herifin tavirlarini anladim diye düşünüyorum :)
Valla biz de anlamadık neye hakverdiğinizi. Şerefsiz adam kadının annesinin sağlık sorunlarıyla ilgilenmesinin olayını çıkarıyor. Yetmiyor utanmadan kadının mesajlarını okuyup mahremiyeti ihlal ediyor. Siz ama doğum gününü kutlamamış :KK43:((( diyorsunuz. Gsgsgsgsgs şaka gibi. Bu arada konudaki yorumunuzu beğenmedim diye eski yorumlarımı bulup bulup beğenmedim vermeniz kişiliğiniz hakkında oldukça büyük ipuçları veriyor kadın onun bile kinini tutmuş 😃😃😃 Allah kayınvalidenize yardım etsin ve etmiş zaten bir şekilde sizinle muhattap olmaktan korunmuş.

Ergenliğe bak gsgsgsgsgs 😃😃😃

Eklentiler

• IMG_9390.jpeg
    IMG_9390.jpeg
    102,3 KB · Görüntüleme: 55
Valla biz de anlamadık neye hakverdiğinizi. Şerefsiz adam kadının annesinin sağlık sorunlarıyla ilgilenmesinin olayını çıkarıyor. Yetmiyor utanmadan kadının mesajlarını okuyup mahremiyeti ihlal ediyor. Siz ama doğum gününü kutlamamış :KK43:((( diyorsunuz. Gsgsgsgsgs şaka gibi. Bu arada konudaki yorumunuzu beğenmedim diye eski yorumlarımı bulup bulup beğenmedim vermeniz kişiliğiniz hakkında oldukça büyük ipuçları veriyor kadın onun bile kinini tutmuş 😃😃😃 Allah kayınvalidenize yardım etsin ve etmiş zaten bir şekilde sizinle muhattap olmaktan korunmuş.

Niye bileylendin?
Evet, konusahibi olayi eksik yansitiyor. Bu kesin.

Kayinbabanin yaptiği saygisizlik. Belki senin hayatinda kullanilmiş bir hediyeyi kabul etmek normaldir. Bizde saygisizlik olarak gecer.
Alişganlik meselesi.
Senin bünyen kaldiriyorsa ne mutlu sana. Kayinvalidenin verdiği eskilerinle musmutlu yaşarsin. Benim gibi KV sorunlarin olmaz.

Senin beğenmen veya beğenmemen bir anlam taşimiyor ama benim hayatimi ezberlemen gurur duydurdu. Istersen her ay Update verebilirim boşuna tüm konulari süzüp benim yorumlarimi aramana gerek kalmaz :)

Niye bileylendin?
Evet, konusahibi olayi eksik yansitiyor. Bu kesin.

Kayinbabanin yaptiği saygisizlik. Belki senin hayatinda kullanilmiş bir hediyeyi kabul etmek normaldir. Bizde saygisizlik olarak gecer.
Alişganlik meselesi.
Senin bünyen kaldiriyorsa ne mutlu sana. Kayinvalidenin verdiği eskilerinle musmutlu yaşarsin. Benim gibi KV sorunlarin olmaz.

Senin beğenmen veya beğenmemen bir anlam taşimiyor ama benim hayatimi ezberlemen gurur duydurdu. Istersen her ay Update verebilirim boşuna tüm konulari süzüp benim yorumlarimi aramana gerek kalmaz :)
Tüm konuları mı süzmüşüm yoksa buraya mı yazmışsın kafa pek çalışmıyor heralde unutmuşsun? Değersiz hayatın zerre umrumda değil buraya yazmışsın vay kocam vay kayınvalidem diye bi salmamışsın konuyu oradan okudum.

X