Bir kaç saat önce nişanımı attım...

Kimseyle bundan sonra evlenmeyi düşünmüyorum açıkçası kardeşim. Allah kimseyi karşıma çıkartmasın :KK43:
Olurmu oyle sey neden evlenmeyecekmissiniz kimse kendisi icin gizlenen mutlulugu bilemez bunu unutmayin uygun biri olursa evlenirsiniz zaten kismet hersey ,suan uzgunsunuz ve yorgun ama hersey gecer hic aldiris etmeyin insanlar en sevdiklerini topraga veriyorda alisiyor kaldiki bir erkek ,degil 8 sene 20 sene bile olsa gecer gider herkese hak ettigi kadar deger verirsiniz olur biter kapanmayacak yara yoktur kapatmak istemeyen insan vardir aileniz yaninizdami? Evet gerisi onemli degil su asamada bol dua edin Allah teala siginin gecer,ne insanlar var kadir kiymet bilen seven onlarla karsilasin insaAllah

Koni sahibi arkadasim gonlun yumusayacak gibi sanki biraz yalvarsa tamam diyeceksin ama inanma. Bu gorduklerin eger o adamla evlenirsen katlanarak devam edecek. Aklin yolu birdir, ayril ve yeni bir sayfa ac
Valla bana da hemen yumuşayacakmış gibi geldi..

Yüzüğü attım ama gitmedi, yüzüğünü bile çıkartmadı. Bavulunu topla git dedim, işe gitti ve şu an salonda oturuyor. Hiç mi gurur olmaz bir adam da arkadaşım? Hic mi bir özür olmaz?
Ha bir de yuzsuz çıktı:-(

Merhaba arkadaşlar...

Başlıkta da belirttiğim gibi, nişanımı attım. Çok seviyorduk birbirimizi, o kadar çok seviyorduk ki, sekizinci yılımızdaydık. Şu an neler hissettiğimi bile bilemeyecek kadar donuk bir haldeyim. Sanırım biraz uzun olacak yazacaklarım, affınıza sığınırım.

Beni hiç bir zaman ailesine karşı savunmadı, çokta birşey istemedim ki. Sadece beni korumasını, savunmasını bekledim. Küçük ablası annesiyle birlikte nişanlımın aklını çelmek için çok uğraştılar. Bana bayramda hediye edilen çeyrek bile başıma kalkıldı ablası tarafından. Ben yurtdışında doğdum büyüdüm, şu an da doğduğum ülkedeyim. Bayram geçer seyran geçer, bana bir çöp bile almış değiller, yani bayramlarda yırtıyorlar Türkiye de olmadığım için hiç bir hediye almadım. Yukarıda bahsettiğim çeyrekte görümcemin çeyreğiymiş meğerse başıma kalkabilmek için onu yollamışlar. Onu da tabi ben nişanlımla bayram hediyesi konusunu açtıktan sonra akıl etmişler. Düşünüp değer verdiklerinden degil...

Temmuz ayında İstanbula geldik, bayrama denk geldiği için ve baba tarafım İstanbulda olduğu için gelip gösteriş olarak koluma 2 bilezik geçirdi annesi yüzünü asarak. Nişanımız oldu ve bana bayramda taktığı bilezikleri çıkarttırıp taktırdı ama bişe demedim çünkü bir sorun olarak görmedim o an ama babamın bana aldığı bileziği de kendileri taktı olarak anons ettirdiler. Salonun parasını da babam ödedi, boş çıkmayim diye de set aldı adamcağız. Bunları yapabilmek için ve nişanlımı İngiltereye getirebilmek için burada ki evini sattı ama onlar bana bir çöp veremedi. Ağustos ayında da nişanlımı da aldık ailemle İngiltereye geldik çünkü burada yaşamayı istiyorduk.

İşte bundan sonra başladı herşey. Bu yaz evlenmek istedik çünkü artık yanlış geliyordu aynı evde nişanlı olarak yaşamak ve 8 yıl olmuştu birlikteliğimiz yani bunu 10 seneye çıkarmanın da anlamı yoktu. Vakti geldiği için annemgili arattık ve söylettik bu durumu. İstediğimiz ise 2 bilezik ve zincir oldu, duyar duymaz kaynanam "ne?!" dedi bir bağırdi orda sonra telefon kayınbabaya verildi. Öteki gelinlerinin elinden altınlarını nasıl zorla aldıklarını anlatmaya başladılar anneme. Bu ne demektir? Ailem çıtını bile çıkartmadı, babam zaten yumuşak, yapıcı, pozitif ve sakin bir adam, annemde aynı şekilde.

İşte bu olaydan sonra başladılar kaynana-görümce harekâtlarına. Annemle ilgili yalanlardan tutun da benim başıma kalkmalardan, babamın yüzüne karşı nişanı bitirip, bağırıp telefon kapatmalara kadar gitti iş. Kayınbaba olacak o şahsın dediklerini tek tek yazayım size. "Beni neden yoruyorsunuz!? Düğün müğün çalmıyorum size, ne hâliniz varsa görün! Bu iş bitmiştir. Beni bir daha aramayın, rahatsız etmeyin! Gidin düğününüzü Hilton'da yapın." Sen benim nişanımı ne yüzle bitirirsin ki? Bunları deme sebebi de ne biliyor musunuz? Bize sormadan gidip Hatay'da taa nerde kendi istedikleri tarihte salon tutuluyor. İstediğimiz yerde salonlar doluymuş diye haber yolluyorlar gelinleriye ve gidip kendileri yapacaklarını yapıyorlar.

Biz de araştırdık ve salonların boş olduğunu öğrendik, babam aradı ve boş yerlerin olduğunu söyledi, yani git istediğimiz yeri tut bile demeden adam ağzını açtı ve yukarıda yazdığım konuşma geçti. Babam kabul edecekti tuttukları salonu ama ağzını bile açamadı yüzüne kapandı telefon. Ben ânında nişanlıma haber verdim çünkü babasi nişanı attı, çalışıyodu aradığımda. Benden hemen sonra aramışlar nişanlımı ve "salonunuzu tuttum oğlum düğünüzü yapacam" demiş. Bir insan bu kadar iki yüzlü olur. İşte böyle böyle nişanlımın aklına girdiler. Ona kedi bize köpek gibi oldular. Kızmayın köpek dediğim için çünkü benim sevdiğimi, ilişkimi bitirdiler.

Bunlardan sonra bana görümceler mesaj atmaya ve uyarmaya başladılar. Hepsine saygı çerçevesinden tavrımı koydum seviyemi düşürmeden. Görümce hanım kendi için 6 bilezik isterken iyi de, ben 2 tane isteyince neden "Ben İlkay gibi 10 milyarlık altın istemiyorum" diyorsun? Artık yalanlarından, iftiralarından, her gün nişanlımı arayıp aramızın kötü olup olmadığını sormalarından bıktım. Adam nişanı bitirdiği halde ben sevgimden bırakmadım. Babam gel oğlum ben düğününü yaparım dedi o gün. Bunu hangi kayınbaba yapar? Bir gün olsun beni ve ya ailemi aramadılar inanır mısınız? Benim Temmuz ayında düğünüm olacaktı, bir gün olsun aramadılar. İsteklerim bile sorulmadı. Orada gelinlerini oğullarından boşamaya çalışırken, kızın karnında ki bebeği düşürtmeye çalışırken elleri taa İngiltereye kadar gelip bizim huzurumuzu bile bozdular.

Mutlu olalım diye hepsini telefonumda engelledim mesaj atamasınlar diye ve utanmadan nişanlımı arayıp resimlerimizi istiyorlar. Ne kadar yüzsüz utanmazsınız siz! Doğduğum ülkeyi nişanlım için, mesleği için terk etmeyi, ailemden uzak kalmayı bile seçtim. Türkiye de yaşayacaktım onun için. Ben burdaki kendi hayatımı senin için çöpe atmayı bile kabul ederken, sen beni bir gün olsun savunamadın... Allahtan korkmadılar ama. Beni istemediklerini de dile getirmişler zaten. Görümcem gibi istenmeyen gelin olmayı kabullenemezdim. Benim ve ailemin defalarca afedersiniz ağzına ettikten sonra ben neyi ne için devam ettireyim ki? Aileler düşman olmuş, hergün nişanlımdan hakaretler, evi terk etmeler, sana mecbur değilim, sen kimsin laflarını neden işiteyim ki?

Nişanlım bunları hiç görmedi. Hep ben suçlandım. Sen iyi olsan iyi olur severlerdi herhalde, sen kötü şeyler yapıyorsun ki sana kötüler dedi bana. Allahtan kork be Allahtan. Babası benim oğlum yok, kızım var bile dedi nişanlıma. Anneme, "Sen nasıl kocana gittin ki kızına altın istiyorsun?" bile dedi babası. Allahtan hiç bir zaman korkmadılar. Sessizliğimi kullandılar ama bitirdiler herşeyimizi. Ne yapacağımı bilemiyorum.

ee noldu peki defettinizmi koca olacak uyuzu.canım şunu söleyimki bir yol olmaz o addamdan evlenince göreceklerin geride daha bunlar hiç bişi değil.

konu çok uzun bir denedim okumayı da altın, çeyrek , bilezik o kadar çok geçmiş ki... hep diyorum yine diyeceğim. altın konusu bu kadar önem verilen ilişkilerin sonu maalesef hüsranla bitiyor. evlilikler de boşanma ile..
konunun tümünde başka sorunlar var mı bilmiyorum ama altını bu kadar sayıp değer vermekle hata etmişsiniz...

Yüzüğü attım ama gitmedi, yüzüğünü bile çıkartmadı. Bavulunu topla git dedim, işe gitti ve şu an salonda oturuyor. Hiç mi gurur olmaz bir adam da arkadaşım? Hic mi bir özür olmaz?

onlar varya sizin üzerinizde bi yönetim kurmak istemişler annen babanda belli mülayım insanlar tepelerine vurarız sesleri çıkmaz dediler.böle tepki beklemiyolardı.çok iyi yapmışssınız.lütfen geri adım atmayın ilerisde daha çok üzülürsünüz.

Sabah sabah sinirim nasıl zıpladı
Size ayrı ailenize ayrı hakaret ediyor inanılmaz
Değil 8 yıl 18 yıl geçmişiniz olsa da bırakın yazık size
Evlenirseniz bin pişman olacağınız ta burdan belli
Size b.k kelimesini falan nasıl kullanır ya vallahi kendinize gelin sizi yağa yatırıp bala batırması gerek
Yol verin gitsin sakın affetmeyin

Benim de karşımda bana şu kadar bilezik takacaksın diyen bi gelin ve aile olsa, bende onlara karşı saygımı yitirirdim kusura bakma.

Kendini ne konuma düşünmüşsün farkında mısın? 2 bilezik bedel biçmişsin kendine. Bayramda fln hediye beklemeyi hiç anlamadım, anlamıyorum zaten. Çocuk musun sen?

Seni ve Aileni bu kadar parayı, altını ağzına dolayan tipler olarak gördükleri için belki Size salonu bile sormadılar, çok muhattap olmak istemediler.

8 yıl boyunca sevdiğin adamdan 2 bilezik için ayrılmışsın, aferim. Fitili sen ve ailen ateşlemiş, geçmiş olsun.

İsinize ailelerin karismasi cok yanlis
İki yetiskin insansiniz dugununuzu kendiniz yapamayip ailelerin eline kalirsaniz iste boyle olur
Baban da gereksiz yere herseyi ustlenip kizimi alin da nolursa olsun demis sanki,bir kiz babasi boyle olmaz, olursa da kizina deger veren olmaz iste

nişanlınız için Türkiye de yaşayacaksanız, niye babanız ev satıp nişnalınızı İngiltereye getirmek için uğraşıyor.aile hakkında bir şey diyemeyceğim ama nişanlınızı yaşadığınız ülkeye getirtmişsiniz zaten sıksaydınız dişinizi,iki bilezik için yok bayram hediyesi için bu kadar yüz göz olmaya gerek yoktu.ben zaten anlamıyorum bu bayramda bana hediye almadılar diye kendini yiyip bitirenleri,siz ingiltere de yaşıyorsunuz ben Türkiye de doğduım büyüdüm kk da öğrendim nişanlı kıza hediye alındığını.

Hep merak etmişimdir Almanya da İngiltere de büyüyen kızlar Türkiye de ki öküzleri nasıl buluyor ve o güzelim yaşam standartlarını kaynana görümce çilesi için terk ediyor diye?

Ben de anlayamıyorum orda adam yok mu?
8 yıl uzaktan uzağa ayrı ülkelerde nasıl ilişki yürütülür anlayamadım onun yerine adam gibi fiziksel olarak yanında olacak yakınındaki biriyle olmamak niye???
Bir de burda Avrupa'dan gelip dayak yiyen, üstüne 12 saatlik işte kölelik yapıp adamın borçlarını ödicem yazan bir kız var ki akıllara ziyan.
Yurtdışında büyüyen kızların çoğu saf, adam oturma izni için yapışıyor sonra gelip buraya konu açıyorlar beni sevmiyor mu bibibi diye. Ben anlayamıyorum cidden.

Valla canım ailesini geçtim nişanlının evi terketmesi hakareti sana mecburmuyum demesi ilişkinin bitmesi için en büyük sebep zaten
Nişanlın iyi olsaydı belki daha fazlasavaşabilirdin ama sen yenilmişsin
Bırak sakın muhatap dahi olma
Sana değer vermiyolar

Ben de anlayamıyorum orda adam yok mu?
8 yıl uzaktan uzağa ayrı ülkelerde nasıl ilişki yürütülür anlayamadım onun yerine adam gibi fiziksel olarak yanında olacak yakınındaki biriyle olmamak niye???
Bir de burda Avrupa'dan gelip dayak yiyen, üstüne 12 saatlik işte kölelik yapıp adamın borçlarını ödicem yazan bir kız var ki akıllara ziyan.
Yurtdışında büyüyen kızların çoğu saf, adam oturma izni için yapışıyor sonra gelip buraya konu açıyorlar beni sevmiyor mu bibibi diye. Ben anlayamıyorum cidden.
Aynı evde yaşıyolarmış nişanlı olarak bu yüzden artık evlenelim demişler

X