Bir kilo sorunu da benden

sKsEsLsEsBsEsK

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2015
1.417
1.237
Hanımlar iyi günler :KK52:
Başlıktan anlaşılmıştır konumu :KK54:
Normalde hep 48 kiloydum kendimi bildim bileli 5 senelik evliliğimdede hiç kilo almadım .
O durumundan gayette memnundum .
Ama aktif olarak çok tempolu bir işte çalıştım senelerce öğünlerimi atlıyordum sürekli koşturma halindeydim eve en erken 8de gidiyordum .
Birde o saaten sonra ev işlerini hallediyordum gün içinde oturduğumu bilmezdim neredeyse 7.8 senem böyle geçti ..
Ardından işteki streslerim yeni işçilerin alımı işleri kontrol edememe zor durumlar eşimin cezaevine girmesi (patronunun ricasıyla patronunun arabasını üstüne aldı noterden başkasının üstüne verdi) sonrasında olanlar oldu araba çalıntı vs . iş eşimin üstüne kaldı kanıtlayamadı denetimli serbestlikle çıktı .İşsiz kaldı herşey benim üstüme kaldı kira borçlarımız eşimin avukat masrafları .
Eee sabıkalı birini de kimse işe almıyor
O arada tedavi görüyordum bebeğimiz olmuyordu .
Bu süreç içerisinde mideme ağrılar giriyordu ama yemektendir diyip önemsemiyordum ..
Bir gece yığılıp kaldığımda gözümü hastanede açtım ..
Kalp krizinden şüphelenmiş doktor ..
Ufak çaplı bir kalp krizi geciriyormuşum.
Mideme vuruyormuş .
Sonrasında sürekli kontroller belirli ilaçlar vs derken onuda öyle atlattık .
Ozamanın stresinden dolayı olduğunu düşünüyorum ..
Daha sonrasında birkaç kere aynı şeyi yaşayınca gene hemen hastaneye gittim Kalp krampı denildi ..
Tekrarlamayınca önemsenmedi ( doktora üstüne gitmedi havalardanda aşırı klimalı ortamda olmaktanda olabiliceğini söyledi)
İşin temposundan yoğunluğundan bıkıp işten istifa ettim .
1 ay sonrada hamile olduğumu öğrendim tekrar başka bir işe girmedim ..
Sonrasında hamileyken hamilelik sarılığı denildi 6 ay boyunca 2 günde bir serum yedim mide bulantılarımdan artık yaşama sevincim kalmamıştı ölü gibi dolaşıyordum ..
Ağlıyordum herşeye ..
Yemek yiyemiyordum sonrasında bayılıyordum doktorlar vücut susuz kalmış diyordu ..:olamaz:
Hemen serum birkaç gün yatışla 6 ayı atlattım
Tabiyki o süre içerisinde hala ilaç kullanıyordum ( mide bulantım için )
6 . ayda kilom 50 di. Sonrasımı ..
Ailem eşime destek çıktı babamın yanında eşim işe başladı vs derken biz taşındık bursaya ..
Her Allahın günü yemeklerin tadı çok güzelmiş ben yiyemedim aç kaldı aylarca diye önüme ne konulduysa yedim annem her hafta bir kilo ceviz fındık çerez alıp yolluyordu oturup akşama kadar yemek yiyordum ..
Her geçtiğimiz lokantaya ağzımın suları aka aka bakıyordum ..
2 günde bir muhakkak döner lahmacun pide pizza derken geçti zaman ..
Günde 1 litre süt içiyordum yatmadan önce mide yanmama iyi geliyor diye artık ne kadar insanlıktan çıktıysam ..
Doğuma 79 kiloyla girdim .
Doğuma girmeden önce ntsye giricem sadece diye 2 tane patso yiyerek girdim .
Bebek hareket etsin diye çikolata yiyorum diye Ntye girerken gömdüm paket paket çikolataları ...
Doğumdan çıktığımda 65 kiloydum ..
Bebeğim 4600 ultrasonda gözüktü kafası yukarıdaydı suyum azalmıştı ..
Doktor dönerse zaten kaburgaların zarar görür diye apar topar doğuma aldı sezeryan oldum .
Sonrasında kendime bir bahane arıyordum hehhhh bulmuştum :KK45:
Sütüm olsun diye yiyordum şimdide ..
Olan sütüm olsun diye yedim de yedim .
Hep erteledim görmezden geldim ..
Şuanda bebeğim 6 aylık ve ben artık 75 kiloydum hayatımda hiç olmadığım kadar kiloluyum ve bir çözüm yolu arıyorum ..
Artık abur cuburu zaten ne kadar istesemde Hayatımdan çıkardım ( 1 aydır hiç abur çubur yemedim ) sütümüde etkilemesin istiyorum Yaptıklarım arınmak istiyorum düzen kurup sağlıklı beslenmek fazla yemek yemek istemiyorum ama bebeğimde en azından 1. Buçuk yaşına kadar emsin istiyorum ..
Yemeklerde diyet yemeği olsun ama lezzetli olsun istiyorum ..
Bebeğimle yapabiliceğim şeyler olsun istiyorum ona ayırdığım zamandan da çalmak istemiyorum buyrun hanımlar çok uzun oldu ama birazda iç dökmek gibi olduuu :silah:
Tavsiyelerinizi bekliyorum ..
( yazım hataları varsa kusura bakmayın telefonla yazıyorum ):KK53:

Ben de bebeğim 6 aylık olunca hafif hafif yediklerime dikkat etmeye başladım .13 aylık su an ve 75 den 62 lere düştüm.Cok da dikkat etmiyorum çoğunlukla ama 7 den sonra pek birşey yemiyorum.Sen emziriyorsun da benim kuzu 5.ay başında bıraktı emmeyi.Amma badireler atlatmıssiniz bu arada.Umarim herşey yoluna girer

Ben de bebeğim 6 aylık olunca hafif hafif yediklerime dikkat etmeye başladım .13 aylık su an ve 75 den 62 lere düştüm.Cok da dikkat etmiyorum çoğunlukla ama 7 den sonra pek birşey yemiyorum.Sen emziriyorsun da benim kuzu 5.ay başında bıraktı emmeyi.Amma badireler atlatmıssiniz bu arada.Umarim herşey yoluna girer
Maşallah :nazar:
Bizimkide bıraktı emmeyi 4 aylıkken gerileme atağı geçirdi her bebekte oluyormuş .
Evin içinde dolaşarak emzirdim .
Sağdım öyle emzirdim :anne:
Sırt dikeni vardı banyoda ovalayarak rahatllattım döküldü ..
Sonrasında emmeye devam etti ..
Sporada gidemiyorum havalar çok soğudu bebeğimi bırakabiliceğim bir yer yok düşünüyorum kara kara napsam diyeo_O

Çok zor badireler atlatmışsınız. Bence kilo almanızın en büyük sebebi yoğun tempoda çalışmak. Stres her şeyi tetikleyen şey oluyor maalesef. Bence biraz iradeli davranarak ve biraz da yürüyüş yaparak kilonuzu verebilirsiniz. Bu arada o yedikleriniz süt yapmaz ki. Süt için bol bol su içmeniz gerekiyor. Kolay gelsin şimdiden

Abur cuburu kesip bol su için ekmeği sadece kahvaltıda yiyin. Gece meyve yemeyin. Mideniz kazınırsa diyet süt için. Ben tarçınlı süt içiyordum tok tutuyordu ama süte etkisini bilmiyorum. Yürüyüşe çıkın isterseniz bebeği arabasına koyup. Ev egzersizi önereceğim ama sezaryen olmuşsunuz basit sizi zorlamayacak hareketler olabilir. Mobil uygulamalar var çok faydalı oluyor ben günde 20 dk yapıyordum. Emzikli olduğunuz için öyle ağır diyetler yapamazsınız ama sofradan tam doymadan kalkın. Zaten normal yediğimizin yarısı bize yetermiş aslında mide tamamen dolmamalı.

Maşallah :nazar:
Bizimkide bıraktı emmeyi 4 aylıkken gerileme atağı geçirdi her bebekte oluyormuş .
Evin içinde dolaşarak emzirdim .
Sağdım öyle emzirdim :anne:
Sırt dikeni vardı banyoda ovalayarak rahatllattım döküldü ..
Sonrasında emmeye devam etti ..
Sporada gidemiyorum havalar çok soğudu bebeğimi bırakabiliceğim bir yer yok düşünüyorum kara kara napsam diyeo_O
Evde küçük hareketler yapabilirsin,ben de spora gidemiyorum meraketme.Benim birtane de 9 yaşında kızım var ve eşim çok yemek seçiyor.Sende problem olmuyorsa yemekleri fırında yap.Baligi bile fırına ver ...ben ilk çocukta bekar anne gibi birseydim,eşim göreve gidiyordu. bu şekilde 75 den 53 kg a düşmüştum ve boyum kısa değildir.Dogum yaptığıma dair tek belirti yanımda gezen cocugumdu:KK51:

Evde küçük hareketler yapabilirsin,ben de spora gidemiyorum meraketme.Benim birtane de 9 yaşında kızım var ve eşim çok yemek seçiyor.Sende problem olmuyorsa yemekleri fırında yap.Baligi bile fırına ver ...ben ilk çocukta bekar anne gibi birseydim,eşim göreve gidiyordu. bu şekilde 75 den 53 kg a düşmüştum ve boyum kısa değildir.Dogum yaptığıma dair tek belirti yanımda gezen cocugumdu:KK51:
Eş eşim aman Allahım .
Yaaa şu el açması böreğini yapsana akşam yanına başka bişey yapma diyetteyim diyor adam :kk77:
Yada yaaa ne var kilonda der geciştirir .
Markette aylık alışverişte ben bir dolanayım sen rahat yap alışverişi derrr ..
Bir bakarım bir araba abur cubur .:bicak:
Malesef eşim yemeği sevmediği zaman küser bile .
Gelir çocuğa birimiz bakar diğerimiz yemek yaparız küstüm yemicem der çocuk gibi tırtıllar bırakır yemeği gece kalkar patates kızartır tost yapar yumurta kırar gelde böyle eşle zayıfla :KK12:

Öncelikle geçmiş olsun
Büyük şeyler atlatmışsın
Kilo ne ki verirsin
Dert etme
Evde egzersiz yap
Şekeri unu yağı kes
Sağlıklı beslen
Gider kilolar

X